Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeMar 18th 2019
     permalink
    Pict jak cie swędzi skontroluj bo może to chokestazs się rozkręca...
    --
  1.  permalink
    Nataliaa ja w pierwszej ciąży miałam cholestaze, ale u mnie zaczynała się książkowo po 30-stym tygodniu i zaczęło się od wieczornego świądu stop i dłoni, a potem rozchidzilo na całe ciało. Teraz to są głównie te miejsca które się mocno rozciągają, powiększają a i ostatnio parametry wątrobowe były ok
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 18th 2019
     permalink
    Żabko a pytałaś o wit B12? Bierzesz dalej kwas foliowy? Bez tych „wspomagaczy” (plus wit C) same żelazo Nidyrydy szybkiej poprawy zafundowac
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 19th 2019
     permalink
    Biorę kwas foliowy w zmetylowanej formie naprzemiennie z b-complex(tam jest M.in Wit b12 2000%dziennego zapotrzeb.,kwas foliowy,wit B6,B2, itd)
    W tym żelazie które brałam była już vit C A do tego które kazał mi kupić mam brać osobno vit.C .
    Mam w domu Rutinacea Complete myślicie że mogę ją łykac do tego ? Bo mam chyba ze 100 tabletek .
    --
  2.  permalink
    Kurczę Wy tego wszystkiego bierzecie aż ja się gubię co do czego!! Ja chyba mam dość ubogi wachlarz witamin bo biorę tylko kwas foliowy i kwasy DHA ale teraz chyba za późno na dodatkowe witaminy
    -- `` ``
  3.  permalink
    Pict, ja biorę tylko pregna start, przy czym mój lekarz jest zdania, że właściwie powinnam brać tylko kwas foliowy. Teraz planuję włączyć DHA.
    Dziewczyny, polecicie płyn do płukania jamy ustnej? Przed ciążą używałam listerine, ale ze względu na zawartość alkoholu w ciąży odstawiłam. Miałam coś kupować, ale jako, że nic się złego nie działo, to stwierdziłam, że mycie zębów kilka razy dziennie wystarczy. Natomiast teraz, przy przeziębieniu pojawiła mi się duża nadwrażliwość, krwawienie z dziąseł (w jednym miejscu nawet lekki obrzęk). Stomatolog dopiero 27.03. Często przy przeziębieniach jeszcze przed ciążą miałam akcie "krwawiące dziąsła", ale raczej nie puchły. Chciałabym włączyć jakiś płyn na wrażliwe dziąsła, ale nie bardzo wiem, czy są jakieś ograniczenia, poza brakiem alkoholu w składzie. Mąż ma wstąpić do apteki po pracy, nie chcę żeby dali mu byle co na odczepnego..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2019
     permalink
    Ja w ciąży brałam tylko kwas foliowy. Pózniej jak pojawiły sie problemy z hemoglobina to po prostu włączyłam do diety produkty bogate w wit b12 (szczupak, śledzie,jajka, kefir, ser żółty) i wit C (kiszona kapusta i sok z kapusty, sok pomidorowy, kiwi)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 19th 2019
     permalink
    Witajcie dziewczyny! Po raz trzeci pojawiam się w tym wątku, może ktoś mnie jeszcze pamięta ;) Ale na pewno w poprzednich ciążach spotkałam się tutaj z dżasti i żabką ;) W domu mamy dwie księżniczki z maja 2013 i września 2015.
    U nas ciąża niespodziankowa, przywieziona z ferii w górach. Termin porodu mam na 15.10 (dziecko rozmiarami o tydzień większe niż powinno wychodzić z terminu ostatniej miesiączki, dlatego, że mam krótkie cykle i zapłodnienie było ok 10dc). Poproszę o dopisanie do listy.
    1 kwietnia mam usg genetyczne + PAPPA.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 19th 2019
     permalink
    Caffe, Listerine ma też płyn bez alkoholu (chyba ZERO) Kupowałam w Carrefour
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 19th 2019
     permalink
    akirka cóż za miłe spotkanie po latach :bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Caffe a jakiej pasty używasz? Może zmień na lacalut activ? Mnie uratowała gdy po aparacie ortodontycznym nie mogłam dojść do ładu z krwawiacymi dziąsłami.
    --
  5.  permalink
    Caffe jest płyn listerine ZERO jak pisze Gabcia. Nie ma w ogóle alkoholu. A co do mycia zębów przy krwawieniach właśnie lepiej jest mniej razy umyć a więcej płukać, bo dziąsła są i tak opuchnięte i częste szczotkowanie powoduje krwawienia. Najlepiej z dwa razy dziennie myć a resztę razy płukać
    Akirka Gratulacjei za chwilkę dopiszę Cię do naszej listy :-)
    Klementynaaa potwierdzam pasta lacalut jest świetna!!

    Treść doklejona: 19.03.19 14:54
    1. Pictbridge6 – 17.04.2019 (dziewczynka)
    2. Daisy1991 – 13.05.2019 (dziewczynka)
    3.Magda86090504 – 06.06.2019r.

    4.Nataliaaa_ – 15.06.2019r. (chłopiec)
    5.Salinos – 21.06.2019r. (chłopiec)
    6.Marysia_23 – 29.06.2019r.
    7.Anecia84 – 30.06.2019r.(chłopiec)
    8.Żabka221 – 27.07.2019r.(dziewczynka)
    9. Tamara6 - 18.08.2019
    10. Klementynaaa – 05.09.2019(chłopak)
    11. Sisi1992 - 09.09.2019
    12. Caffe_latte - 27.09.2019
    13. Dżasti - 09.10.2019
    14. akirka -15.10.2019
    15. gosik88j - 16.10.19
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeMar 19th 2019
     permalink
    Caffe, może zacznij brać wit C z rutyną, to wzmacnia naczynia krwionośne.
    Listerine Zero używam z moimi dziecmi (syn ma otwartego zęba wiec codziennie plukamy tego zęba..., a córka ostatnio miała podraznienie dziąseł przez infekcje) ale co lepsze, ten niebieski Listerine Zero u mnie w mieście dostępny jest wyłącznie w Rossmannie...a w innych sklepach taki różowy, on ma chyba jeszcze łagodniejszy smak niż niebieski.
    Stomatolog zaleciła rownież płukanie szałwią, ale nie wiem jak ma się to zioło do ciąży.

    Treść doklejona: 19.03.19 14:59
    Plus do krwawiących dziąseł najlepiej używać baaaardzo miękkiej szczoteczki.
    Teściowa teraz miała wizytę u stomatologa na zdejmowanie kamienia. Ma bardzo drażliwe dziąsła, często krwawią i są podrażnione.
    Kupiła miękką szczoteczkę w gabinecie i jest z niej zadowolona.
  6.  permalink
    Właśnie Lacalut używam. Co prawda od kilku dni dopiero, bo wcześniej jego "smak" mnie drażnil, zobaczę długofalowo, czy będzie efekt. Mąż w końcu kupił też meridol do plukania jamy ustnej. Mam końcówkę oral b sensitive do szczoteczki, bardziej miękkich już nie ma. Zobaczę czy będzie poprawa po tym płynie i zmienejszeniu mycia do dwóch razy, może dorwe też gdzieś ten listerine zero. Zobaczę też, co dentysta powie za tydzień. Dzięki dziewczyny.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 19th 2019
     permalink
    No cześć Akirka!!! Miło się znów "widzieć" :bigsmile: Mamy dzieci w tych samych latach rodzone i trzecie też będzie hehehe.
    -- ,
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeMar 19th 2019
     permalink
    Gratuluję Akirka :)
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 19th 2019
     permalink
    Dziewczyny 3 cm w 10 dni w brzuszku mi przybyło, chyba sporo co ?
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 19th 2019
     permalink
    Jak wywala to raz a porządnie. Ja też mam takie skoki, że długo długo nic a później bum i kilka centymetrów więcej.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeMar 20th 2019
     permalink
    Caffe mi właśnie na krwawiace dziąsła i nawet z nosa w każdej ciąży pojawialy się krwawienia, także jak choćby trochę kataru było to już był problem i właśnie Rutinoscorbin ginekolog mi zalecił łykać...
  7.  permalink
    Moja mała ostatnio w dzień bardziej się leni, ale wieczorami zaczyna swoje szaleństwo tak że pół nocy może się kręcić!! Ale też nieźle boli. Biedna już mało miejsca ma!

    Treść doklejona: 20.03.19 19:05
    Jeszcze dzisiaj męczą mnie dość silne nieprzyjemne bóle miesiaczkowe :-( niestety pomecze mnie aż do porodu razem z innymi przyjemnosciami :-)
    -- `` ``
  8.  permalink
    Hej dziewczyny. Poszukuję lekarza ginekologa który będzie w stanie ocenić dziecku przepływy w tętnicy mózgowej. Koniecznie na śląsku. Muszę takie badanie zrobić za dwa tygodnie i za cztery. Nie za miliony. Najlepiej na NFZ.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 21st 2019
     permalink
    Ginekologa a nie angiologa?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 21st 2019
     permalink
    Generalnie poszukujesz super speca od usg. Nie musi to być ginekolog (tak jak echo serca płodu wykonuje kardiolog np.). Co do konkretów to niestety nie pomogę, nie moje tereny...
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 21st 2019
     permalink
    Mam bardzo dobrego angiologa ale we Wrocławiu

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.03.19 17:16</span>
    Dla przykładu u mojej rodzicielki po 2 tyg w szpitalu stwierdzono jedna zatkana calkowicie tętnice szyjna oraz druga z zawezonym światłem do kontroli za pół roku. Dzień później zabrałam ja do znajomego angiologa, który po długim badaniu skierował mamę na cito do szpitalu w celu założenia stendu. W szpitalu usłyszałam, że z dr opinia nikt nie dyskutuje bo to dobry specjalista i mamę przyjęto. Gdybym czekała pół roku to mogłoby jej już nie być. :cool:
    --
  9.  permalink
    Mnie chodzi o ginekologa który oceni przepływy w tętnicy mózgowej dziecka w moim brzuchu przez ten nieszczęsny konflikt serologiczny. Ten parametr mówi czy dziecko się anemizuje i czy potrzebne są transfuzje wewnątrzmaciczne. Znalazłam kilka nazwisk niestety wszystko prywatnie. Trzeba będzie zapłacić. Z drugiej strony wyprawa do Warszawy to ponad 200zł i cały dzień w plecy więc i tak będę do przodu.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 21st 2019
     permalink
    A żaden z tych lekarzy, których znalazłaś nie pracuje w panstwowym szpitalu?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 22nd 2019
     permalink
    Hmm, o ile mnie pamięć nie myli to ja takie coś miałam robione w trakcie standardowych usg w szpitalu i przez swojego prywatnego lekarza. Ze względu na cukrzycę. Tylko tu dużo zależy od ułożenia dziecka. Im niżej i im wyższa ciąża tym trudniej zmierzyć.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 22nd 2019
     permalink
    _Isia_: Hmm, o ile mnie pamięć nie myli to ja takie coś miałam robione w trakcie standardowych usg w szpitalu i przez swojego prywatnego lekarza

    Też miałam robione w czasie kontrolnych wizyt. Mam nawet superowe zdjęcie Koła Willisa, na pamiątkę :) Podobno rzadko bywa taki ładny obraz :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 22nd 2019
     permalink
    No a my mamy dzisiaj studniówkę :bigsmile: byle by dotrwać do tego 9 czerwca wtedy ciąża będzie donoszona.
    -- ;;;;
  10.  permalink
    Klementynaaa przykro mi ja nie pomogę w tej kwestii

    Anecia84 u mnie ciąża donoszona będzie za 6 dni!!!! Dzisiaj wrzuciłam zakupione koszule do prania plus inne rzeczy do szpitala. Później ubiorę pralke albo dwie ciuszkow dla dzidziusia. Jak ciuchy będą suche to poprasuje i będę w końcu pakować torbę do szpitala a dla dziecka posegreguje i na początek będę miała już coś gotowe więc nie będzie takiego stresu, że nic nie mam!!
    -- `` ``
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 22nd 2019
     permalink
    Właśnie mi przypomniałaś że musze sobie dokupić koszule. Całkowicie mi to uciekło heh. :bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 22nd 2019
     permalink
    My zaś dzisiaj jedziemy na usg 3D do innego gina pooglądać troszkę dzidzie i potwierdzić płeć :bigsmile: mąż w weekend skończy remont i niebawem będę ściągać rzeczy ze strychu :bigsmile:
    --
  11.  permalink
    Kurcze dziewczyny co polecicie smarować na te swędzenie?? Smaruje się parę razy dziennie szczególnie brzuch no i głównie brzuch mi swędzi. Dzisiaj na podwórku ciepło przez co i swędzenie okropne!!!
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 22nd 2019
     permalink
    Może wapno ? Ja na alergie pije syrop Calcium Hasco allergy jest w pełni bezpieczny w ciąży. Tylko brzuch Cię swędzi?
    --
  12.  permalink
    Tak głównie brzuch. Czasem piersi i biodra ale bardzo rzadko głowie to brzuch. Jutro kupię wapno może pomoże. Oby bo zwariować można szczególnie jak teraz cieplej się zrobiło i człowiek bardziej się poci
    -- `` ``
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 22nd 2019
     permalink
    A mówiłaś swojemu lekarzowi o tej swędziawce ?? Bo jeżeli cię tak swędzi powinien zrobić ci badania watrobowe pod kątem cholestazy.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 23rd 2019 zmieniony
     permalink
    Dziewusia zostaje dziewusią:heartsabove:
    Zdrowa jak ryba :heartbounce:
    --
  13.  permalink
    Anecia84 ja wcześniej miałam w pierwszej ciąży cholestaze i zupełnie nie tak to wyglądało bo i badania mam robione wątrobowe w każdej ciąży teraz też i wszystko ok. Teraz mocno swedza mnie partie które mocno się naciągają i rozciągają i w różnych etapach dnia. Wizytę mam teraz dopiero w piątek po ponad miesiącu a wtedy mi nie swędzialo więc nie było okazji

    Treść doklejona: 23.03.19 09:19
    Żabko jakie piękne zdjęcia :-)))))

    Treść doklejona: 23.03.19 09:51
    Na wszelki wypadek zrobię sp ie w poniedziałek wyniki na bilurubine, Alat i Aspat żeby mieć aktualne wyniki bo kto wie może tym razem inaczej się zaczęło. W poniedziałek pobiorę krew i wyniki może też będą w ten sam dzień
    -- `` ``
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 23rd 2019
     permalink
    No najlepiej sprawdzić z krwi próby wątrobowe i mieć pewność. Ja przy tym ataku też sama robiłam badania bo lekarz stwierdził że jak już nie boli nie ma sensu robić. A przy kamicy żółciowej cholestaza lubi się pojawiać. U mnie pakiet badań wątrobowych kosztuje 23 zł więc posprawdzałam. A jak mówisz ciąża ciąży nie równa a cholestaza to poważna sprawa.
    -- ;;;;
  14.  permalink
    Dokładnie w każdej ciąży u jednej kobiety mogą być inne objawy inne stany i inne dolegliwości. A z tytułu że już w pierwszej ciąży miałam to cholerstwo to z tego co słyszałam ponoś w przyszłych ciążach też jest spora szansa na wystąpienie cholestazy? NAjgorzej teraz jeszcze plecy zaczęły okropnie mnie swędzieć, a plecy to chyba nie jest obszar gdzie skóra jakoś strasznie się rozciąga i napina?? Nie wiem jeszcze plecy mnie nie swędziały a dzisiaj już nadrapałam mocno :-( U mnie pakiet badań na obciążenie wątroby w prywatnym labo kosztuje 26,5 więc chyba jutro zrobię bo jutro też czynne jest. A dzisiaj już nie ma sensu bo zaraz jest 12sta a tam tylko do 13stej więc jutro rano po śniadaniu pojadę
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 23rd 2019
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was boryka się z obniżeniem narządów rodnych? Ja niestety po drugiej ciąży mialam problemy-narzady obniżone, szczególnie przednia sciana pochwy. Jako tako wyszłam z tego ćwiczeniami.
    Teraz niestety już na starcie tej ciąży problem powrócił. Szyjkę macicy mam właściwe na wyciągnięcie palca. Zastanawiam się czy to, że szyjka jest obniżona to to samo że się skraca? Gina mam dopiero8 kwietnia, ostatnio mówiła, że szyjka jest nisko ale że ja tak mam i w czasie ciąży nie wypadnie mi. Jakoś teraz mam wątpliwości i zaczęłam się obawiać.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 24th 2019
     permalink
    Akirko, tylko fizjoterapeuta uroginekologiczny tutaj pomoże. ginekolodzy niestety bardzo rzadko mają widzę na ten temat....
    -- [/url]
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 24th 2019
     permalink
    Jak mnie dzisiaj biodra bolą, a raczej tyłek nad pośladkami. jakaś masakra nogami kroku nienumiem zrobić, a mieliśmy iść do kościoła i na cmentarz i dupa. Nie dojdę do auta. Wyczytałam że to niby od kręgosłupa. Wczoraj byliśmy rozeznać sprawę paneli podłogowych a później godzine z dzieciakami na dworze. A dzisiaj mam problem z chodzeniem. Myślalam, że jestem zastana po nocy i rozchodzę, wiec cały obiad z rana zrobiłam, a tu zamiast lepiej to gorzej. Chyba muszę się położyć i poleżeć trochę.
    -- ;;;;
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeMar 24th 2019
     permalink
    leo

    Treść doklejona: 24.03.19 20:31
    O udało mi się :) wklejam mojego Leona :)
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeMar 24th 2019
     permalink
    Sliczny Leonek:)
    Żabka twoja dziewuszka też super wyszła można powiedzieć od poczecia fotogeniczna hehe
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 25th 2019
     permalink
    Super te zdjecia są, ja się już nie moge doczekac kolejnych prenatalnych wtedy będzie isg 3d i 4d, ale to po świętach dopiero. Piękna pamiątka:) można zobaczyć jak dzieciątko wygląda jeszcze będąc w brzuszku. :bigsmile:
    -- ;;;;
  15.  permalink
    Zdjęcia dzieciaczkow są cudowne!!!!!!!

    Dzień ledwo się zaczął a ja jestem wypompowana!!!!! W noc prawie nie spałam bo ciągle o czymś myślałam, to strasznie swedzialo i biegałam do wc. Później robiłam śniadanie później sprzątanie po śniadaniu i jestem tak zmęczona że ledwo zipie a mam dzisiaj trochę rzeczy do ogarnięcia. Z dobrych wieści to takie że torba już praktycznie spakowana w końcu. Zostało jeszcze poprasować koszule z prania (jedna już spakowana), umyć klapki, kupić dwie zgrzewarki wody i przygotować ciuchy na wyjście bo wolę zrobić to sama. Mąż jak mi przygotuję to lepiej będzie w koszuli szpitalnej wyjść :-)))
    -- `` ``
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeMar 25th 2019
     permalink
    Ja robiłam jakoś w 25 tyg, coś pięknego. Widzę już podobieństwo do Igora i Jagody :)
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 25th 2019
     permalink
    Pict byłaś na tych badaniach z krwi ?
    Natalia u nas też każdy mówi że mała podobna do siostry :wink:
    A nasze dziecko nadal bezimienne :whorship: Nie możemy się zdecydować na żadne imię...
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 25th 2019
     permalink
    No u mnie już przesądzone imię będzie Edward, Edziu, Edi, Edwardo jak kto woli. Wiec na topie u nas ostatnio piosenki smoka Edzia. ;):bigsmile:
    Ale niby widziałam te jajka na usg, ale jakoś tak w środku siedzi przekonanie że dziewczynka może z tego wyjść. A wszystkie ciuszki dziewczęce już wydałam bo miejsce musiałam zrobić. Narazie mam wyprawkę uniwersalną ale z częściami chłopięcymi. Czyżbym aż tak bardzo się nastawiła na dziewczynkę ??
    -- ;;;;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.