Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 19th 2019 zmieniony
     permalink
  1.  permalink
    Hyde dokładnie to samo mi moja mama mówi, że niby mam chude mleko!!! Ale ja się tym nie przejmuję, bo przy poprzednich dziewczynach mówiła to samo a dziewczyny moje jakoś urosły i ciała nabrały na tym moim odtłuszczonym mleczku :bigsmile:
    Moja mama otwarcie mówi że nas karmiła niecały miesiąc a potem mieszanki nam dawała więc wiewiem że z tej strony nie ma co liczyć na wsparcie. Nie to że mama mi wmawia że te mm jest lepsze nie nie tylko ona nie wie jakie to cudowne uczucie moc karmić swojego bąbla!!!
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 19th 2019
     permalink
    Ja tez od teściowej słyszałam o chudym mleku. Ręka w górę które nigdy nie słyszał ;)
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 19th 2019
     permalink
    taaa, a moja mama i moja teściowa pokarmu nie maiły i musiały dawać mieszankę...
    Śpiewki znane wszystkim...
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 19th 2019
     permalink
    Ja się dowiedziałam od teściowej ze z takim małym biustem dzieci nie wykarmie.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 19th 2019
     permalink
    Ja juz kiedyś pisalam, że matki karmiące piersią są prześladowane wagą swojego dziecka. Tak jakby nic innego na te wagę nie wpływało jak jej mleko. Jak dziecko na mm chude to taka jego uroda, jak dużo przybiera to taka jego uroda. A jak karmione mlekiem matki jest chude to mleko jest chude albo jest go za mało, jak dobrze przybiera to jest przekarmione i za dużo ciamka pierś. Paranoja.
  2.  permalink
    Niestety taki los matek karmiących. Nasluchamy się milion bzdur, ale wsparcia u kogoś bliskiego zbytnio nie dostaniemy!
    Jestem już po wizycie, która jeszcze bardziej mnie uradowala. Z córcia wszystko dobrze i waga jej jest super!!! W dniu wypisu było 2670 a dziś mamy 2800! Jeszcze tylko 100 g i będzie już masa urodzeniowa :-)
    -- `` ``
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeApr 19th 2019
     permalink
    To prawda wszystko siedzi w naszej głowie...ja moja 2 dzieci karmiłam.bardzo krótko dlaczego!? bo tak!. HANKA zaś jako wcześniak była karmiona jakoś 11msc bo wcisnelam sobie do głowy że moje mleko lepsze jak lekarstwo...dodam jeszcze że z cyca karmiłam ja dopiero od 44doby życia... wszystko jest możliwe jeśli się chce...:) powodzenia!!
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 20th 2019
     permalink
    Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych,
    wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny.
    Pogody w sercu i radości płynącej
    ze Zmartwychwstania Pańskiego
    oraz smacznego święconego
    w gronie najbliższych :*
    -- ;;;;
  3.  permalink
    Dziewczyny taka byłam szczęśliwa po wczorajszym sukcesie, że w nocy zalało mnie mleko :bigsmile::bigsmile:
    Z tego tytułu jesteśmy obie upojone szczęściem!!
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeApr 20th 2019 zmieniony
     permalink

    Wesołych świąt i dużo zdrówka dla was i najbliższych :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeApr 21st 2019
     permalink
    Wesołych Świąt dziewczyny :wink:

    Mam do Was pytanie, czy herbatka z liści malin może powodować biegunkę? Zaczęłam ją pić w piątek wieczorem - pierwsza na wieczór, w sobotę dwie, a dziś w nocy myślałam że umrę, strasznie bolał mnie żołądek, dostałam biegunki i w nocy wymiotowałam. Dziś ledwo żyję. I tak się zastanawiam, czy to jakiś wirus/zatrucie pokarmowe czy może ta herbatka była sprawcą? Teraz to aż boję się jej pić, a chciałam jakoś zwiększyć nasze szanse na poród SN. Macie doświadczenie w tym temacie?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 21st 2019
     permalink
    Ja po tej herbacie nie miałam żadnych dolegliwości. Ale muszę ci powiedzieć że u nas jelitówka panuje, dzieciaki od poniedziałku chorowały, luźne kupy długi się trzymały, dzisiaj nawet Ania z początku latała do wc, ale teraz już wychodzi na to że ok jest. Więc ja bym obstawiała raczej jakiegoś wirusa.
    -- ;;;;
  4.  permalink
    Żabko pięknie wyglądasz :-):-)

    Daisy u mnie też liście malin nie powodowały żadnych dolegliwości. Albo na Ciebie inaczej one działają albo jakiś wirus?
    -- `` ``
  5.  permalink
    Daisy ja obstawiam wirus. Ja przez dwa dni nie mogłam zejść z kibelka. Dopiero dzisiaj pierwszy dzień względnego spokoju. Ot takie wesołe Święta.
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeApr 22nd 2019
     permalink
    Dzięki dziewczyny, dziś już znacznie lepiej wróciłam do żywych. Mąż i córa nie mają żadnych objawów więc może po prostu coś innego mi zaszkodziło. Zobaczymy w ciągu 2-3dni, a później jak się odważę to spróbuję zaparzyć raz jeszcze :wink:
    Swoją drogą macie jakieś porównanie co do porodu przy piciu/nie piciu herbatki z malin? Pomogła przy porodzie?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 23rd 2019
     permalink
    Ja nie wiem czy to miało wpływ ale pierwsze dwie ciąże porody po terminie z OM i nie piłam liści malin. Przy trzecim zaczęłam pić jak skończyłam 37 tydzień ciaży, a urodziłam 6 dni później. Od odejścia wód do pojawienia się małego wyszło 4 godziny. Przy pierwszych porodach rodziłam koło 6 godzin od pierwszych skurczy. Więc u mnie mógł być to przypadek albo i nie. Ale teraz też zamierzam pić tą herbatkę, z tym że jak skończę 38 tydzień i nic nie ruszy. Bo ten 3 poród był dla mnie za wcześnie, mały dostał żółtaczki. Teraz wole tego uniknąć i dotrwać do 39 tygodnia ale zobaczymy jak będzie.
    -- ;;;;
  6.  permalink
    Anecia moje starsze były urodzone w terminie druga nawet po terminie, a obie miały zoltaczke i były na lampach cała noc więc zoltaczka nie ma wplywu na to kiedy dziecko się urodziło. Tak na prawdę każde dziecko przechodzi zoltaczka fizjologiczna tylko niektóre mają wynik bilurubiny w normie i nie wymagają naświetlania, a inne dzieciaczki mają wyższe wyniki i potrzebują pomocy.
    Co do liści malin hmmm w poprzednich nie piłam teraz trochę piłam i poród był najszybszy (chociaż nie jakoś znacznie bo skurcze zaczęły się koło 5 rana a urodziłam o 19:45), ale też w moim przypadku bardziej bolesny niz pozostałe, ale i najszybciej doszłam do siebie po porodzie. Ale może to kwestia taka, że to trzeci poród? Sama nie wiem co jest przyczyną plusów
    -- `` ``
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 23rd 2019
     permalink
    Ja żółtaczkę wiążę właśnie z tym, że Frydek urodził się najwczesniej z całej trójki, i to jest potwierdzone też lekarskimi obserwacjami, że dzieci wcześniej urodzone w stosunku do terminu porodu są bardziej narażone na żółtaczkę. Ale zobaczymy jak to teraz będzie.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 23rd 2019
     permalink
    Anecia z tego co słyszę to nie ma reguły, córka urodzona w terminie i miała taką żółtaczkę że ze szpitala wyszłyśmy po 2 tygodniach, syn wcześniak z 35tc a żółtaczka znikoma, Piotruś urodzony tydzień po terminie i żółtaczka w prawdzie nie na tyle silna żeby trzeba było naświetlać ale długo się utrzymująca.
    U nas przy córce mówili, że taka silna żółtaczka to przez konflikt grup (ja B+, ex 0- ) ale jakoś przy drugim dziecku ani teraz (bo obecny partner też 0- ) nie było takiej sytuacji już
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeApr 23rd 2019
     permalink
    Anecia ja piłam liście malin dopiero przy piątej ciąży (donoszonej) i synek urodził się 5 dni po terminie, poród rewelacyjny, ale żoltaczke miał właśnie najdłużej, choć bilirubina nie aż taka wysoka, ale nie chciała spadać, w szpitalu spędziliśmy 9 dni, teraz przy szóstym też piłam, córka urodzona w terminie, poród też sprawny, ale nie aż tak jak ten poprzedni, szyjka byla gruba i twarda, choć i pęcherz płodowy trzymał, ale skurcze nie bolesne, rozwarcie dość fajnie się robiło... Wcześniejsze ciąże zakończone przed terminem, najwcześniej 13 dni przed i dten synek nie miał żoltaczki... Także to chyba nie ma reguły... Teraz też się bałam powtórki z rozrywki, że znów malutka będzie miała, a tu w normie...
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 23rd 2019
     permalink
    Mój synek urodzony w 32 hbd miał żółtaczkę 2 dni, bratanicy urodzonej w 41 hbd żółtaczka utrzymywała się 2 tyg.
    Ale faktem jest, że 100% wcześniaków ma żółtaczkę - z tym, że wcześniakiem jest dziecko urodzone przed 37 hbd.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeApr 23rd 2019
     permalink
    Coś w tym jest, moje dwie pierwsze córki urodzone w skończonym 37 tygodniu i obie miały żółtaczkę, leżały co najmniej tydzień po lampą. Trzecia urodzona w skończonym 40 tc i nie miała żółtaczki. W ogóle zauważyłam, że wszystko jej najlepiej poszło i z karmieniem nie było problemów, ładnie od początku ssała, i żółtaczka nas ominęła, i w ogóle była taka silniejsza :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeApr 23rd 2019
     permalink
    To dla odmiany - mój urodzony równo w 37 tyg i nie miał zoltaczki :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeApr 23rd 2019
     permalink
    U mnie też poród w 37tc i bez żółtaczki ,problemów z karmieniem też nie było .
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeApr 23rd 2019
     permalink
    Obe niestety alé sie mylisz z tym 100%.
    Jestem mama dwoch wczesniaczek.
    Starsza urodzona w 35 tc 6 d miala zoltaczke, byla naswietlana 3 dni.
    Mlodsza z 34 tc zadnej zoltaczki czy chocby wiekszego zazolcenia skory, nic.
    Jak dla mnie zadna regula.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeApr 23rd 2019
     permalink
    U mnie córką urodzona 37tydz i bez żółtaczki A syn urodzony w 39tyg i dostal żółtaczke w drugiej dobie i bym naświetlany
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 24th 2019
     permalink
    Dziewczyny, ale to jest powszechnie znana prawidłowość, że wcześniactwo zwiększa ryzyko wystąpienia zoltaczki. Zwiększa ale nie determinuje w 100%.
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 24th 2019
     permalink
    No w moim przypadku narazie się sprawdziło, że wcześniejszy poród i była żółtaczka co nie znaczy, że u innych tak musi być. Niektóre dzieci, ktore rodzą się po terminie mają na tyle niedojrzałą wątrobe, że mają żółtaczkę, tak samo jak nie które wcześniaki nie mają problemu z żółtaczką. Ale ogólnie z obserwacji lekarskich wcześniejszy poród powoduje, że dziecko rodzi się z niedojrzaloscią kilku narządów, w tym wątroby i stąd żółtaczka.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeApr 24th 2019
     permalink
    A my po wizycie .
    Szyjka z 27mm wydłużyła się spowrotem na 41mm :cheer:
    Byłam szukać kiecki na komunię ale powiem wam ,że tragedia. We wszystkim wyglądałam bardzo źle a przymierzałam z 10 kiecek..
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 24th 2019
     permalink
    Nie no Żabka ja nie wierzę, że ty mozesz w czymś źle wyglądać ;):bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeApr 24th 2019
     permalink
    Widocznie nie trafiłam na tą jedyną :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 24th 2019
     permalink
    Żabko, umówmy się. Ty nawet w worku na ziemniaki, gdybyś to jakoś finezyjnie upięła, wyglądałabyś oszałamiająco :)
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 24th 2019
     permalink
    Ja już po prenatalnych. Mały waży 1668 g, jest w 53 centylu czyli idealnie. Łożysko I stopnia, rzeczywiście grube ma ok 5 cm, ale bez żadnych patologii i by się nim nie przejmował. Ilość wód ok. Mały jest ułożony główką w dół i jest w pozycji scyzoryka buzią wtulony w łożysko.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 24th 2019
     permalink
    Żabciu, zgadzam się z Katka. Ty cokolwiek założysz i będzie pięknie. Ja na weselu w 9 mcu ciazy byłem w zwykłej sukience tylko o rozmiar większej. Styl nietoperza obcisła dopiero pod brzuchem. Czerwona. Bardzo mi się to podobało.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeApr 24th 2019
     permalink
    Aneta super wiadomości!!! :bigsmile:
    Dzięki dziewczyny za miłe słowa ale mieliśmy z mężem ubaw poprostu ... żeby zmieścił się brzuch muszę brać większy rozmiar o szerszym dole a wtedy w ramionach wszystko wisi i dekolt się rozjezdza... niektóre naprawdę śliczne sukienki przymierzałam ale po założeniu nie zakrywały dobrze majtek :fierce:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 25th 2019
     permalink
    Ja drugą noc z rzędu mam mega zgagę, zwłaszcza jak się położę na prawym boku. Spać nie idzie, obok łóżka mam karton mleka i popijam w nocy, ale mleko i migdały nic nie dają. Jestem niewyspana i czuje się jakby walec po mnie przejechał.
    -- ;;;;
  7.  permalink
    Współczuję Anecia :(
    Ja z kolei obudziłam się dziś z bólem w prawym boku. Boli przy leżeniu, chodzeniu, nasila się przy oddawaniu moczu. Chyba coś sobie naciągnęłam, bo całą noc spałam na prawym boku jak nigdy, ale kładąc się wczoraj to była jedyna znośna pozycja przy bólu głowy :sad: wzięłam magnez i no-spę rozkurczowo, mam nadzieję że szybko minie...
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeApr 25th 2019
     permalink
    Hej dziewczyny...:) im bliżej końca tym mam dość:) przyszłam się pozalic...mam taki ucisk na tyly że nie mogę.chodzic :/ jutro mam wizytę u lekarza , teraz jadę na krew bleee
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 25th 2019
     permalink
    Ja dzisiaj mam diabetologa. Zobaczymy czy wrócę z insuliną czy nie. Ale z poruszaniem się też mam problem, plecy bolą, stóp do góry podnieść nie umiem, chodzę i szuram, jak coś wlezie mi pod nogi to po prostu deptam bo inaczej bym się chyba wywaliła. Ale dwa miesiące jeszcze jakoś dam radę. Musze się nacieszyć tą ciążą bo więcej już nie planuje.
    -- ;;;;
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeApr 25th 2019
     permalink
    No ja też staram się nacieszyc ciąża Ale mogłoby być mniej pod górkę...moja też ostatnia, 4 dzieci wystarczy, nie nie nie zaszywam każda dziure heh żeby nie kusilo heh żarty żartami Ale mówi się że ciąża to nie choroba...:/ dla mnie teraz te ucisku na tyłek ui pipke to udręką, jak siedzę ok al3 chodzić to parodia...byłam właśnie na pobraniu krwi i ludzie pewnie mieli z3 mnie polewke... Ja nie umi3m leżeć, muszę coś robić A ni3 mogę bo to tak utrudnia... możliwe że on już jest tak nisko ?! We wtorek miałam skurcze Ale bardzo nie regularne... A tak to brak skurczy no moz3 jakieś co jakiś czas pojedyncze boj3 się że sie szykuje do rozwiazania przed terminem...wolałabym tego uniknąć...
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 25th 2019
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie, ostatnio mało poleguje, święta fajna pogoda itd. Zaczął mi się stawiać brzuch i to przy siedzeniu też. Dopiero jak się położę to wszystko mija i stawiań jest mniej. Zwiększyłam sobie dawkę magnezu bo łapią mnie skurcze w mięśniach. Wy też tak macie jak za długo chodzicie czy siedzicie ?? Myślałam że jak posiedzę to będzie mniej, ale wychodzi na to że muszę jednak polegiwać. Twardnień nie ma dużo maksymalnie do 10 w ciągu dnia, ale ja ich naprawdę nie lubię, stresują mnie bardzo, chociaż z szyjką nic się nie dzieje, jest ok.
    -- ;;;;
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeApr 25th 2019
     permalink
    Myślę że to normalne, bo brzuch napina się w mom3ncie kiedy dziecko ci się rusza ... hm..
    --
  8.  permalink
    Ja miałam stawiania ale tylko przy dlugim czasie pracy ale jak siadalam to po jakimś czasie przechodziło a co do chodzenia to ze mnie ludzie na pewno mieli polewke bo ja jak pijana chodziłam! Za brzuchem stop i podłoża nie widziałam i często się potykałam
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 25th 2019
     permalink
    Anecia, skonsultuj to z lekarzem. Ja takie stawiania miałam i to było patologiczne. Niektóre dziewczyny mają i ich się złego nie dzieje. Myślę, że lekarz rozwieje wątpliwości. Na pewno też zwiększ ilość odpoczynku, to bez dwóch zdań.
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeApr 25th 2019
     permalink
    Ja się wybrałam na wybranie komody haha co kilka kroków siadalam na możliwych fotelach i kanapach, komedia, nigdzie już nie idę mam wzystko w tyle heh zamiast komody wybrałam szafę haha babki się Brechtaly żeby mąż już sam po odbiór przyjechał :devil: teraz tonjuz nawet siedzieć nie mogę..dziecko litosci!! :devil:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 25th 2019
     permalink
    Ja meble zamawiać będę przez internet jak większość rzrczy do remontu, już mam nawet wstępnie wybrane tylko jak ustawie w pokojach te rzeczy co zostają będę kupować tak żeby wszystko pasowało. W ikei przrz neta musze półki dokupić a mąż już sam pojedzie po nie.
    -- ;;;;
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeApr 25th 2019
     permalink
    Szafa mi zajmie pół pokoju...nie ma konkretnych komod same płytkie:/ v

    Treść doklejona: 27.04.19 07:23
    Leżę od wczoraj w szpitalu, miałam wyniki moczu słabe do tego crp.prawie 50. Wyszło mi że mam powiększone nerki, zatrzymany mocz w prawej :/ i zapalenie tzw wodonercze... dali antybiotyk i kropkowki ból przeszedł, nie wiem co dalej... czekam ;(
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeApr 27th 2019
     permalink
    Anecia łącze się bólu ze zgagą-u mnie trwa już 3 dni :sad:
    Natalia trzymaj się tam , szpital to nic przyjemnego ale pomogą napewno!! Dziecko tak uciska czy od czego to wszystko?
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 27th 2019
     permalink
    Natalia dużo zdrówka dla ciebie. Mam nadzieje ze szybko się poprawi. A ja miałam wczoraj dziwne bóle brzucha, na początku wydawało się że jak na okres, ale okazuje się że wzdęcia i zatwardzenie tak na mnie działa. Dzisiaj już lepiej. Zgaga jest ale już nie taka silna.
    -- ;;;;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.