Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    Tak samo jak to, ze przebywają w szpitalu nie powinno sie przyjmować własnych leków, tylko szpital powinien je zapewnic. to w moim przypadku dostałam receptę, musiałam wykupic, a w szpitalu położne mi moje zastrzyki podawały...
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    Karolciat SZOK.
    No to chyba sporò sie zmienilo...
    W 2016 lezalam przeszlo miesiac w szpitalu w Lublinie i tam nikt o nic nie pytal.
    Pokazalam wyniki badan i bez niczego mialam clexan - szpitalny.
    Potem lezalam jakies 3 tygodnie w Rzeszowie i tam tez clexan byl szpitala.
    Dwa rozne wojewodztwa, wszystko to w czasie ciazy bylo oczywiscie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    A w którym szpitalu w L. leżałaś? Ja na SPSK1 i też podawali mi swoje leki (łącznie z wynalazkami, które miałam zlecone). Za to jak leżałam w Klinice Gastrologi w SPSK4 i dostałam uczulenia od środka do dezynfekcji to musiałam sobie sama kombinować leki, bo jak mi to powiedziała lekarka - to nie dermatologia, to gastrologia ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    U mas często mówią, że maja zamiennik i np jak G leżała to euthyrox zostawiałam bo mieli tylko letrox, aaa i claritine swoją musiała mieć bo mie maja szpitalnej (dali swoją D3)
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    My nadal w dwupaku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    Mi również wyszły żylaki na nodze oraz wargach sromowych. Byłam u naczyniowca, zrobił dopplera-zakrzepicy nie mam. Zalecenia to pończochy uciskowe, w których mam również rodzić i nosić 3 miesiące po porodzie oraz cyclo3fort. Smarować niczym nie mam, bo przenikanie przez skórę jest minimalne:)
    Ogólnie trzecia ciąża daje w kość, mam anemię jak się patrzy. Przy okazji chciałam zapytać jakie żelazo brałyście?
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    Akirko u mnie FLORADIX w płynie dopiero dał radę i ładnie podniósł hemoglobine ale u mnie też były problemy żołądkowe po Sorbiferze i Ascoferze ale wyniki też aby aby poszły w górę po nich .
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    Obe Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4, przy Jaczewskiego 8.
    Odział Położnictwa i Perinatologii.
    -- ,
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    Akirko, u mnie podobnie jak u Zabki zadzialalo to zelazo w płynie, myslalam ze mialam to samo, ale biore Feroplex, popijam z wit c (ulatwia wchlanianie) i z duza przerwa od magnezu
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJul 13th 2019
     permalink
    Akirka mnie też lekarz przepisał cyclo3fort 3 razy dziennie. I acard 75 zobaczymy czy będą jakieś poprawy.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 13th 2019
     permalink
    Ask28, czyli SPSK 4 u prof. Gorzelak :) Super babka :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 13th 2019
     permalink
    Akirka, to tak jak u mnie. ale w drugiej ciązy to już przed 16 tygodiem zylaki wylały. zalecenia te same i w pończochach też rodziłam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJul 14th 2019
     permalink
    A jeśli macie żylaki sromu to co w przypadku nacięcia?
    U mnie przy 1 ciąży nie było ich widać i nie wiedziałam że posiadam a przy porodzie jak mnie nacinano to je przecieli i był mega krwotok i tak się zastanawiam czy jeśli teraz natną to samo miejsce to te żylaki znów tam będą czy jak to jest ?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 14th 2019
     permalink
    Żabko, ja nie miałam nacięcia, pękłam sama i ominęło to żylaki. Dodatkowo na drugi dzień po porodzie nie było po nich śladu.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 14th 2019
     permalink
    W pierwszej ciąży były mniejsze i szybko zniknęły (niemal od razu po urodzeniu), w drugiej trochę że mną pozbyły. Byłam cięta 2 razy i oba razy cięły tam gdzie ich nie było. Dały radę. Zaleta w tym przypadku jest, jeśli je widać. W sytuacji jaką opisuje żabka to loteria...
    --
  1.  permalink
    My jesteśmy po wizycie. Młody waży już 2.2kg. Mały klocek. Muszę powtórzyć poziom przeciwciał bo lekarce nie spodobało się że spadły z poziomu 128 na 64. Za 1.5 tyg przepływy w szpitalu. Mam się stawić na wszelki wypadek ze spakowana torbą.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 17th 2019
     permalink
    Macie koszmary w ciąży?

    Miałam tak fatalny sen- związany z ciążą.... wczoraj, że jeszcze dzisiaj mnie on "rozwala".
    --
  2.  permalink
    W poprzednich ciazach często miewalam koszmary. Teraz mnie omija. Mam nadzieję że tak zostanie.
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJul 18th 2019
     permalink
    Ja też narazie brak koszmarów i się z tego cieszę hhe
    Przyszłe mamy się kiedy wam się maleństwa obracaly główka do dołu u mnie 28tydzien i mała nadal pupa do dołu?
  3.  permalink
    Ja koszmarów nie mam.
    Jeśli chodzi o obrót, to mój praktycznie od początku leży główka w dół (na każdym usg). Mam nadzieję że przed porodem nie zrobi mi niespodzianki i nie fiknie.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJul 18th 2019
     permalink
    Ja w obu ciazach miałam koszmarne sny. Tak samo jak i często w fazie lutealnej zwyklego cyklu. Nie wiem, może to od nadmiaru progesteronu?
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeJul 18th 2019
     permalink
    Ja mam bardzo realistyczne sny dot ciąży, dziecka ale na szczęście nie są to koszmary.
    Moj mały chyba ok 26t obrocil sie juz główka w dół i tak zostal.
    Dzisiaj bylam u gina i jednak wg niego moge rodzic naturalnie :-) wczesniej była mowa o cc, ze wzgl na lozysko nisko i naczynia błądzące, teraz wszystko sue podniosło i w sumie jest bezpiecznie. Bardzo sie cieszę.

    Zabko, jak tam? :-)
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJul 18th 2019
     permalink
    Po burzy na forum moje dziecko się wystraszyło i mówi że czeka do terminu :jumping:
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeJul 18th 2019
     permalink
    Mi ginek mowil ze nawet do 37 tc mozna czekać na obrót dziecka...

    A z innej beczki.. Powiedzcie prosze czy mogę cos uzywac w ciazy na hemoroida? Pojawil sie po pierwszej ciazy i nie bolal a teraz sie uaktywnil... Ech... Dziękuję
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 19th 2019
     permalink
    Ja miewała sny w ciąży dotycxące dziecka, porodu itp., ale pozytywne - nie koszmary.

    Co do obrotu - z Fryckiem pamiętam bardzo dokładnie.
    27 tydzień, dwa dni mu to zajęło - sylwester i nowy rok. Czułam się fatalnie, brzuch jakiś dziwny, obolały, spinał się trochę, a ruchy dziecka minimalne. Od 1 stycznia popołudniu (do końca ciąży) kopał już tylko po żebrach, a w dole brzucha jedynie delikatne smyranie palców dłoni.
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 19th 2019
     permalink
    Tamara z tego co wiem to przy naczyniach błądzacych jest duże ryzyko krwotoku przy naturalnym porodzie, bo przy peknieciu pęcherza płodowego naczynia te mogą zostać przerwane i dziecko może się wykrwawić zanim się urodzi, dlatego wątpię żeby pozwolono ci rodzić naturalnie. To jest duże wskazanie do cc.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeJul 19th 2019
     permalink
    Anecia, to jest opinia juz drugiego lekarza. Ryzyko byloby duże wtedy gdyby te naczynia były przodujace czyli bezpośrednio nad ujsciem wewn. U mnie bylo tak, ze one najpierw byly 2cm od ujścia i wtedy rzeczywiście była mowa o cc. Teraz sie okazało, ze i łożysko i naczynia znacznie sie podniosly i można rodzić. Wcześniej obczytalam sieznać roznych rzeczy a akurat na ten temat w necie sa same przerażające historie, chciałam kłaść sie do szpitala od razu, od tamtej pory oglądało mnie dwoch i trzech lekarzy i zaden nie przejawia paniki.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 19th 2019
     permalink
    U mnie w 34 tyg młody się obrócił
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJul 19th 2019
     permalink
    Czyli jest szansa że się jeszcze młoda obruci 😀
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 19th 2019
     permalink
    Gosiu u mnie Borys się obracał następująco : 32 tc główkowo, 35 tc miednicowo, 37 tc glowkowo, 39 tc miednicowo i w 2 dni przed terminem kiedy miałam się stawić w szpitalu znowu się obrócił tym razem poprzecznie :d
    Lekarze byli w szoku jak on się kręci tym bardziej, ze nie miałam dużego brzucha. Stawiali ze jest mały i ma miejsce, a urodził się 3780 g :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 19th 2019
     permalink
    nasz Piotruś calutką ciążę leżał poprzecznie, w 35tc usłyszałam że jest ryzyko że będzie konieczna cesarka ale na szczescie do 37tc sie zdążył przefiknąć (dzień przed wizytą w sumie)
    Nie wiem na ile moje obracanie było skuteczne ale te dwa tygodnie spędziłam na kolanach z dupskeim w gorze a głowa przy podłodze lub z nogami ma ścianie jak do świecy plus cały czas się bujalam osemeczki a jak juz siadałam to tylko okrakiem brzuchem do oparcia krzesła
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 19th 2019
     permalink
    Cześć Dziewczyny. Dawno nie zaglądałam ale jestem, jestem. Mała się wierci , najbardziej tak koło godz. 22. Teraz czuje się cudnie. Już mnie nie mdli, wiec odzyskalam wigor. Jednak mam mało czasu na tą ciąża. Chłopaki W domu, praca, ogród, remont. No a gdzieś w międzyczasie ciąża. Muszę pomalować rzeczy dla.malutkiej, ale nie mam jakoś weny ani czasu. Nauczyłam się kupować dla chłopców hehehe
    -- ,
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJul 20th 2019
     permalink
    U mnie narazie cały czas miednicowo zobaczymy 31 czy się obrucila czy dalej uparcie w jednej pozycji mnie tam jest bez różnicy jaki poród ważne by mała była zdrowa i nic jej nie było jak narazie przy mojej dwójce nie bylo problemu z obracaniem obydwa porody SN i nie długo trwały 😀
    Pamiętam słowa teściowej ty to możesz rodzic tak szybko Ci poszło 😀 oby tym razem też tak bylo
    Żabka a wy jak tam? Jak się czujesz :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJul 20th 2019 zmieniony
     permalink

    U mnie kryzys , nic się nie dzieje .Samopoczucie niezbyt.
    Jutro przypada termin z USG... Gdyby nie brzuch to nie czułabym,że jestem w ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJul 20th 2019
     permalink
    Zabka ślicznie wyglądasz piękny brzuszek
    A może to cisza przed burza jak się to mówi.
    Lada chwila i już będziecie razem
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 20th 2019
     permalink
    Żabka zazdroszczę! Bo ja mam 15 tc a brzuch tak boli że nic normalnego niemal robić nie mogę...
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJul 21st 2019
     permalink
    Dla mnie ciąża to idealny stan, tyle lat walki i marzeń, teraz tylko dni nas dzielą od spotkania :heartsabove:

    Treść doklejona: 21.07.19 20:48
    Obiecałam relacje więc właśnie jedziemy do szpitala .
    Odeszły wody choć nie dużo, skurcze co 4 minuty ,boli krzyż,zdrętwiało krocze i pośladki.
    Trzymajcie kciuki aby szybko poszło,zostało nam 30 km do szpitala ...
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJul 21st 2019
     permalink
    Żabka, a jednak cisza przed burzą :-)))
    Pewnie już jesteś po i tulisz córkę w ramionach.

    Treść doklejona: 21.07.19 21:51
    Ja miałam koszmary senne w obu ciążach. Teraz jeszcze nie mam. Dobrze że mi o tym przypomniałyście.
    Mojej siostry trzecie dziecko obruciło się w 38 TC. Siostra wykonywała trzy tygodnie ćwiczenia które jej położna zaleciła i udało się.
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeJul 21st 2019
     permalink
    Żabka, trzymam mocno kciuki i czekamy na wieści :-)
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJul 21st 2019
     permalink
    Zabka ja to mam wyczucie hehe cisza przed burza. Dziś u ciebie mijał termin według usg normalnie strzał w 10
    Czekamy na wieści buziaczki
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJul 21st 2019 zmieniony
     permalink
    22:03 urodziłam 😍 poród ekspres,dojechaliśmy z 8cm rozwarcia.
    Udało się bez nacięcia ,w środku lekko pękłam .
    Mamy 3450 i 54cm szczęścia a ja już chodzę 👌
    Polecam piłkę i masaż sutków:wink:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 22nd 2019
     permalink
    Żabko, gratulacje!
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeJul 22nd 2019 zmieniony
     permalink
    Żabko, serdeczne gratulacje :-* cieszcie sie sobą :-)
    Jak czytam o takich ekspresowych porodach to zaczynam się bać, że nie dojadę do szpitala te 120 km :-)

    I aktualna lista
    1.Tamara6 - 18.08. (chłopiec)
    2. Klementynaaa – 05.09. (chłopiec)
    3. Sisi1992 - 09.09.

    4. Caffe_latte - 27.09. (chłopiec)
    5. Dżasti - 09.10. (dziewczynka)
    6. akirka - 15.10. (dziewczynka)
    7. gosik88j - 16.10. (dziewczynka)
    8. izzie1983 - 03.11. (chłopiec)
    9. sucharek83 - 05.12.
    10. MrsCreme - 14.01.2020
    11. Dorotita90 - 29.01.2020
  4.  permalink
    Dopiero się chwalilam że nie mam koszmarów to i mnie dopadło. Od dwóch dni mnie męczą. Chciałabym aby już był ten 20 sierpień. Jeszcze nigdy tak długo w ciąży nie chodziłam. Czarek urodził się 32+5 a Wiktor 33+1. Teraz chcę wytrwać do skonczonego 38tc ale mam już dość.
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJul 22nd 2019
     permalink
    Super ale exspres teraz się cieszcie sobą odpoczywajcie pozdrawiam

    Treść doklejona: 22.07.19 16:16
    Mam pytanie czy któraś ciężarna nosiła pas ciążowy by odciążyć troszkę plecy
    Ja mam gigantyczny brzuszek i tak mnie plecy nawalaja że szok wieczorem spać nie mogę z bólu proszę o opinie
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 22nd 2019
     permalink
    Żabko, gratulacje! Miałaś ekspresowy poród:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 23rd 2019
     permalink
    Pięknie Żabko, doczekałaś się :)
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJul 23rd 2019
     permalink
    Tamara teraz twoja kolej 😀
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeJul 23rd 2019
     permalink
    Jakoś mnie ta świadomość przeraża :-)
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJul 23rd 2019
     permalink
    A jak samopoczucie u was na końcówce?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.