Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordomle
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    witam :)) a jeśli młoda para nie chce prezentów tylko kasę? - to ile się daje???
    --
  1.  permalink
    tyle na ile Cie stać- nie patrz na innych
    jak nie mielismy kasy to zbieralismy na wesele juz duzo wczesniej zeby dac 400 zł a teraz mozemy sobie pozwolic aby dac 1000.Nie patrz na innych daj tyle ile uważasz i bedzie ok
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    myśmy np kuzynostwu dawali 500 zł., znajomym natomiast 300 zł.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    koleżanka od niezamężnego rodzeństwa męża dostała po 200zł. u nich zarabiają po 800zł to do ich pensji to było sporo. nie zapominajcie, że koszty to także kwiaty, "grosz" włożony do welona, rzucony pod nogi.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    u nas jest zasada ze dac tyle zeby zwrocilo sie za talerzyk i jeszcze cos zostalo. z przyjaciolka o kasie nie gadalam ale siostra cioteczna dostawala od pary srednio (nie wazne czy sami czy z dziecmi) 300-400zl, od chrzestnych i rodzenstwa po tysiacu. "talerzyk" u nich byl za 120zl

    nie znam zwyaczju z wkladaniem "grosza do welona", u kuzynki byl "platny" taniec z mlodymi - ludzie dawali i po 5 i po 50zl. zalezalo od portfela.
  2.  permalink
    u nas tego tanca za kase nie było-nie chcielismy
    kuzynostwu dajemy po 400 -500 zł róznie a rodzenstwu 1000 zł chyba ze któres świadkuje to wiecej
    --
  3.  permalink
    dostalismy zaproszenie na ślub znajmonych ale nie idziemy z wiadomych względów-nie ma M
    chcemy jednak im kupic prezent taki za ok 200 zł,nie mam pojęcia co lepiej kupic,młodzi bedą narazie mieszkac z rodzicami wiec nie chce ich zarzucac prezentami typu garnki szklanki.wesele za tydzien poradzcie pleaseee
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 11th 2009
     permalink
    ksiazki na slub zakupione
    od nas bedzie Czy milosc trwa wiecznie bo okazalo sei ze kamasutre juz maja
    od moich rodzicow Potrawy dla wybrednych. W 10, 20 i 30 minut (ona nie ma czasu gotowac heheh)
    od ciotki Polskie miejsca malo znane
    od kolezanki Niezapomniane Wyspy, na które Warto Uciec Choć Raz
    od kuzynow Zakątki Marzeń. Najpiękniejsze Miejsca na Świecie
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeOct 11th 2009
     permalink
    ciacho, może poszukaj na allegro, są firmy, które sprzedają komplety ręczników z dowolnymi haftami, możesz np. zamówic ich imiona na ręczniku albo datę slubu...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 19th 2009
     permalink
    Nie chcę zakładać nowego wątku, a wydaje mi się, że pytanie i tutaj pasuje: co na okrągłą rocznicę ślubu u kogoś, komu się świadkowało? Myślę o tych "wczesnych", czyli 5. czy 10., o złotych godach pogadamy z parę lat na forum dla emerytów :wink:
    --
    • CommentAuthorwitwoj77
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    ostatnio jak byłam na ślubie koleżanki widziałam jak dostała piękny obraz drukowany na płótnie podzielony na 3 części http://www.obrazo.pl/modules/gallery/GDDynamic/main.php?idz=2501&format=5
  4.  permalink
    ojej... dla mnie te trypyki to kiszka straszna... Jestem fanką obrazów olejnych. Zdecydowanie lepiej kupic mniejszy obrazek ale taki, który ozdobi wnętrze...
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    A mnie się szalenie podoba - lubię takie klimaty.
    --
  5.  permalink
    dla mnie nadruk komputerowy nie tworzy klimatu. To juz wolę fajne foty na ścianach- o ile są osobiste lub przedstawiają jakies marzenia:)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    De gustibus et coloribus non est disputandum :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    No jasne :D
    • CommentAuthorobanieczka
    • CommentTimeMar 21st 2011
     permalink
    a najfajniejszy prezent jaki daliśmy i potem sami tez otrzymaliśmy to worek sako w rozmiarze XXL. i wiecie jaką furorę się robi przy wręczaniu ;)
    -- MAMAMARYSI
    • CommentAuthorElegantka
    • CommentTimeMay 7th 2011 zmieniony
     permalink
    A ja bym poleciła elegancką, oryginalną rzeźbę.
    Dla młodej pary idealnie nadaje się
    Dobrana para
    Dobrana para

    lub
    Barometr małżeński
    Barometr małżeński
    • CommentAuthorksdrs
    • CommentTimeAug 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja od jakiegoś czasu w prezencie daje reczniki haftowane. Niedrogo i efektownie.


    ręczniki z haftem prezent na ślub
    •  
      CommentAuthorbeliar_xl
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    my prosilismy o kasiorke kazdy ile kto moze... fakt ze poczesci liczymy ze zwroci sie za talerzyk... taniec za grosze tez bedzie:) no i wiemy ze dostaniemy od D. brata kino domowe.. no tak teraz bedzie pretekst by tv kupic;D hehe
    • CommentAuthorsylwus80
    • CommentTimeAug 16th 2011 zmieniony
     permalink
    Sama dostałam w prezencie drzewko cytrynowe od moich znajomych :) i teraz idziemy znowu na ślub to zamówiłam drzewo Dąb z fjną graweerowaną blaszką.
    • CommentAuthorszpileczka26
    • CommentTimeFeb 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Moja sąsiadka dostała w prezencie album "1o1 pozycji seksualnych" z początku było trochę śmiechu ale trzeba przyznać , że to oryginalny prezent i całkiem przydatny młodym kochankom :P Można go wygrać : ‎http://www.oswieconykochanek.pl/blog/konkurs/
    •  
      CommentAuthormala246
    • CommentTimeMay 14th 2012 zmieniony
     permalink
    my się ordynarnie zapytaliśmy co by chcieli, to nam podali listę kilku rzeczy, najpierw chcieliśmy im kupić ekspres do kawy, ale był troszkę za drogi, więc wybraliśmy im kartę podarunkową do ikei za 400zł i niech sobie sami wybiorą co im się podoba.
    • CommentAuthorlirique
    • CommentTimeJun 1st 2012 zmieniony
     permalink
    jakiś miesiąc temu naszym znajomym kupiliśmy expres do kawy, który sami sobie wybrali ; chcieliśmy jeszcze dołożyć coś od siebie wiec w ramach niespodzianki kupiliśmy im kryształową statuetkę z wygrawerowanym ich zdjęciem 3D
    Wyszło nas to w sumie ok 500 zł, czyli nie tak dużo, biorąc pod uwagę ceny tych wszystkich gadżetów, a prezent zrobił furorę. Nie jestem zwolennikiem wydawania kupy pieniędzy na takie okazje.

    [reklamę wymoderowano]
    • CommentAuthorrozmal
    • CommentTimeJan 18th 2022
     permalink
    Szukam inspiracji na prezent na 40-te urodziny dla męża przyjaciółki. Nie chcę tych dziwnych, śmiesznych gadżetów. Myślę nad czymś delikatnym, może symbolicznym...nad czymś z klasą. Może coś podpowiecie? Z góry dziękuję:-)
    • CommentAuthorKarpatkaST
    • CommentTimeAug 15th 2022
     permalink
    Sama biorę ślub w przyszłym roku i zdaje sobie sprawę ze ceny są dość wysokie dlatego tez nie oczekuje ze moi goście będą dawać mi w kopertach tyle aby opłacić swoj talerzyk i żeby coś się zwróciło. Robiąc wesele mam pojęcie o tym ile to kosztuje, to nie jest impreza która ma być interesem na którym zarobię. Dla mnie, moi goście mogą nawet nic nie dawać w kopertę - ważne aby byli ze mną w tym ważnym dniu ;)

    Sama w tym roku byłam na weselu u siostry. I podarowałam jej dodatkowo do pieniędzy elegancki czajniczek ceramiczny z ceramiki Bolesławiec:
    https://andyceramika.pl/czajniki

    Warto jest przejrzeć sobie je na tej stronie.
    https://zcbsklep.pl/16108-large_default/zestaw-czajniczek-i-filizanka-tea-for-one.jpg
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.