Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Hej dziewczyny,
    Moja 5 letnia córka zachorowala na ospę. Strasznie ją wysypalo i w nocy swędzi jak można jej pomóc? Używam pudroderm i gencjane wodną, a kąpie w kalii, aby ulżyć trochę w miejscach intymnych. Macie jeszcze jakies pomysły? Sugestie?
    Drugie pytanie. Czy któraś z mam w ciąży zachorowala na ospę lub półpaśćca?
    Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Wywal pudroderm bo pod tym syf się zbierai dłużej się goi. Fiolet i kalik w zupełności wystarczą. Jak jakieś będzie mieć rozwalone to jodyną możesz potraktować. Podawaj duże dawki wit c. Staraj się obniżyć temp w pokoju na noc bo od ciepła wzmaga swędzenie. Jak moja chorowała to umówiłyśmy się, że jak będzie swędzieć to ma do mnie przychodzić to będę głaskać. Pomogło.
    Co do ospa vs ciąża to Teorka temat przerabiała. Wrzuć w lupkę bo na bank było na przyszłych mamusiach ze dwa razy.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Potwierdzam- pudroderm nadal zachwalają, a powoduje dłuższe gojenie, nie dopuszcza do bąbli powietrza i więcej blizn przez to może być. Jeżeli coś do smarowania to poxclin na świąd, zyrtec/fenistil doustnie. Dobrze łagodzi i zasusza tannohermal lotio. Ale u nas mimo mega wysypu wystarczył fiolet, kalia i pianka właśnie.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    U mojej siostry do psikania dobrze sprawdził się octenisept. Szybko wszystko się wysuszyło. Bez pudru i innych maści. Do krost w buzi najlepiej fiolet. Bratanica też miała ospe i smarowali ją pudrodremem i o wiele dłużej jej się to goiło. W dodatku zostały brzydkie ślady i bardziej ją to swędziało.
    -- ;;;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    żadnego octaniseptu! to jest mega syf.
    -- [/url]
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    No i ten syf używają w każdym szpitalu. Skąd ja to wiedziałam, że napiszesz.

Treść doklejona: 14.03.19 09:04
    https://pantabletka.pl/octenisept-fenoksyetanol/
    Fajny artykuł o octenisepcie można sobie poczytać, i będzie wszystko wiadomo o co chodzi elfice z tym "syfem", nazwanym zresztą przez elfikę jak dla mnie trochę na wyrost. Niech każdy sobie wyrobi zdanie na ten temat i ten artykuł myślę w tym pomoże.
    -- ;;;
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Elfika czy od jodyny nie bedzie szczypalo?
    A jak mylyscie twarz z tego bialego aby czasem nie rozniesc dalej?
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Ogólnie rzecz biorąc octenisept jest popularnym lekiem dezynfekującym, o bardzo szerokim spektrum działania. Ma mnóstwo różnych zastosowań. Od pielęgnacji niegojącego się kikuta pępowinowego, po przygotowanie skóry przed operacjami. Jest lekiem, więc stosuje się go w pewnych określonych przypadkach. I jak każdy lek ma swoje wskazania, przeciwwskazania i rzecz jasna – skutki uboczne. każda substancja aktywna, która ma swoje korzystne działanie ma również skutki uboczne. Dlatego leków nie stosujemy lekkomyślnie.

Zawsze przed zaleceniem leku dokonujemy oceny ryzyko-korzyść i lek stosujemy kiedy korzyści przewyższają ryzyko. Co nie zmienia faktu, że o tym ryzyku ciągle musimy pamiętać. Dokładnie tak wygląda sytuacja z fenoksyetanolem, który jest głównym skladnikiem octeniseptu.
    W przypadku ospy zastosowanie tego leku dwa razy dziennie jak dla mnie ma większe korzyści niż zagrożenia, ale już niech każdy o tym zdecyduje.
    -- ;;;
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    W niektorych szpitalach do pielegnacji pepka nic nie polecaja.
    Zwykle kapiele noworodka a potem dokladne osuszenie kikuta i okolic.
    Jak i same polozne mowia to samo: bez octeniseptu i bez fioletu, kapiel i dokladne osuszenie.
    -- ,
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Akurat z tym pępkiem to nietrafiony specyfik... U nas w szpitalu psikali i ciągle się ślimaczyło. Jak tylko do domu wyszliśmy i tylko osuszaliśmy, wszystko zaczęło ładnie przysychać.
    Podobnie z moją raną po cięciu - po pierwszym porodzie tylko szare mydło i wietrzenie i po 8 dniach było po wszystkim. Po drugim porodzie położne 2-3 razy dziennie zalewały (dosłownie) moje rany octaniseptem i się babrało niemiłosiernie. Dopiero po wyjściu do domu, jak pielęgnowałam "po mojemu" się wygoiło...
    Zdarzało mi się go używać do przemywania Krysi uszu po przebiciu, bo nie szczypał w przeciwieństwie do spirytusu.
    Ale generalnie ani trochę mnie nie zachwyca, a już na pewno nie ceną...
    A z tą jego wszechstronnością - mnie to się kojarzy z preparatem amwaya, co go znajomy zachwalał ze 30 lat temu- że taki supr uniwersalny, so wszystkiego - i podłogę umyje,i do prania dodać i nawet zęby nim czyści :bigsmile:

Eliz, w życiu bym nie wpadła żeby dziecku pudroderm na twarz nałożyć. Bałabym się właśnie, że mentol się do oczu dostanie...
    Teraz to już chyba tylko wacikiem zmywać delikatnie, ale wtedy na nowo strupki nasączysz...
    --
  1.  permalink
    Ja stosowałam piankę poxicin. Łagodziło, chłodziło. Dla nas rewelacja.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Ja też ,,świeżo" w temacie, bo moje maluchy miały ospę w grudniu. Pediatra zapisał Veridrem do smarowania i Hascovir tabletki 200mg 3x1. Szybko przeszło i dzieciaki właściwie się nie drapały.
    •  
      CommentAuthornamolna22
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    polecam fenistil w kropelkach na swedzenie :)
    •  
      CommentAuthorMarl_lena
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Również fenistil stosowaliśmy :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Anemia, masz jakiś problem z moimi postami? Chcesz ro zalewaj tym syfem swoje dzieci. Co do pana tabletki to kolezka jest śmieszny. Wg niego poziom wit d3 30 jest dobrym poziomem a dawkowanie 1000j wystarczający. Powodzenia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTime3 dni temu
     permalink
    Nam przy ospie odradzano octanisept oraz pudodrem
    Tylko fiolet.
    I faktycznie moment krosty zeszły.

Octanisept u nas też się nie sprawdził przy pępkach (obu), mojej mamie przy otwartej ranie długo się gojącej (u niej i u moich dzieci pomógł spirytus), ale również u mojego męża po operacji nogi.
    Także ja odradzam i z naszego doświadczenia uważam, że jest przereklamowany.
    --
  2.  permalink
    U nas tez octenisept sie nie sprawdzil :/
    Ale poczytalam o nim zbyt pozno bo inaczej bym go nie uzyla.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTime3 dni temu
     permalink
    Dzięki dziewczyny za porady... przydadzą się nie tylko mi mam nadzieję.

Szczepicie/nie szczepicie dzieci przeciwko odrze?
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTime2 dni temu
     permalink
    My tylko przy ospie smarowaliśmy gencjaną i codziennie kąpiel w nadmanganianie potasu. Wszystko ladnie się zasuszyszło.
    Co do odry,nie nie szczepię.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.