Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkadzek
    • CommentTimeApr 8th 2021
     permalink
    Brała któraś z was kredyt hipoteczny na mieszkanie? Chciałabym wiedzieć jak to wygląda, ile się czeka, ile wynosi wklad itd.
    • CommentAuthorhaniask
    • CommentTimeApr 8th 2021
     permalink
    Jest różnie. Jeśli chodzi o wkład to na pewno 10-15%, ale chyba są też takie, które chcą więcej. Podobnie z czasem rozpatrzenia wniosku. Jeden bank wyrobi się w miesiąc już z decyzją ostateczną, inny bedzie tyle potrzebował na decyzje wstępną - my tak mielismy, a braliśmy kredyt na początku roku. Rzeczywiście temat trudny i ja dużo czytałam wcześniej, zeby wiedzieć o co pytać. Doradca zwykle wybiera 3 najlepsze oferty, z najniższą ratą. Tyle, że mam wrażenie, że tu z gory decydujesz się na więcej produktów dodatkowych banku. Coś za coś...
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 11th 2021 zmieniony
     permalink
    Luminka, bzdury. Nie wiem o jakim pekao piszesz, ale ja mam tam kredyt hipoteczny od 11 lat i już wtedy była możliwość wcześniejszej spłaty, tylko z pewnymi ograniczeniami, z czego korzystaliśmy i korzystamy. A od kilku lat nawet nie wolno bankom pobierać opłaty za wcześniejszą spłatę.
    Czas rozpatrywania jest bardzo zróżnicowany.
    A wkład własny najczęściej to 20%.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 11th 2021
     permalink
    Wedlug przepisów, wkład własny to 20%
    są jednak banki akceptujące niższy, 10% wkład

    Proces kredytowy, od złożenia wniosku po decyzję, zajmuje obecnie średnio 1-2 miesiące.

    My korzystamy z usług doradcy (działalność+ umowa o pracę), ale naprawdę wiele informacji jest normalnie dostępna w internecie.
    --
    • CommentAuthorhaniask
    • CommentTimeApr 11th 2021
     permalink
    Z tego co ja wiem to po zmianie przepisów jakiś czas temu banki nie mogą zabraniać nadpłaty kredytu, a jedynie przez pierwsze 3 lata naliczyć prowizję od nadpłaconej kwoty. Przed zaciągnięciem kredytu analizowałam wiele ofert i z brakiem możliwości nadplaty się rzeczywiście się nie spotkałam. Nie wiem czy się coś zmieniło, ale rekompensate 3% pobierał Pekao SA. Jest jeszcze Pekao BP i Bank Hipoteczny i u nich ograniczeń nie było.
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeApr 11th 2021 zmieniony
     permalink
    Musisz zadać dokładne pytanie kadzek. Czy potrzebujesz opisu wszystkiego, czy masz dokładnie pytania o ratę stałą/malejącą, o stopę stałą/zmienną? Jaki rodzaj zatrudnienia posiadasz i od jakiego czasu? Bierzesz kredyt wspólnie z kimś? Macie dzieci/jesteś w ciąży?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.