Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Obe, wzajemnie ;) Zacznij czytac i szukac duzo wiecej badan etc ;)
    -- ,
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 9th 2019
     permalink
    To ja tylko wrzucę dla podgrzania emocji :cool: linka do artykułu zawierającego dwa oryginalne oświadczenia--szpitala i rodziny (zdjecia pism pod koniec tekstu)

    http://www.medonet.pl/zdrowie,szymek-nie-bedzie-odlaczony-od-respiratora--szpital-potwierdza--stan-chlopca-nie-jest-wynikiem-powiklan-poszczepiennych,artykul,1730394.html
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 10th 2019
     permalink
    Taa, mecenas Tetela ;)

    Treść doklejona: 10.02.19 12:16
    biedronka28: Obe, wzajemnie ;) Zacznij czytac i szukac duzo wiecej badan etc ;)

    Tak z ciekawości - jakie Ty badania czytasz i ile z nich rozumiesz? Z wykształcenia jesteś...?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  2.  permalink
    Obe, ja czytam wszystkie ;) jak widze ty, tylko wybrane.
    Nie wiesz nic, a sie wypowiadasz.... chocby na temat ostatnio zaszczepionego chlopczyka, ktory przebywa w szpitalu.
    Wklejasz tu jakies durne oswiadczenia szpitala a prawda jest inna. Prawde przedstawia "ciocia szymonka " ktora chce naglosnic sprawe, jednakze zadna telewixja nie zainteresowala sie tym :/ nie maja interesu to i nie publikuja. Ciekawe ze jak pewna osoba zmarla po podaniu bodajze dmso to w kazdej stacji o tym trabili, a ze dziecko okaleczone szczepionka to cisza.
    A ty obe, szczep sie tam tylko czym mozesz, zycze by wynalezli jeszcze jakies dodatkowe :)
    Zmykam, bo tobie szkoda tlumaczyc :cool::cool::cool:
    -- ,
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 10th 2019
     permalink
    O i Ty jesteś tym typem anty który nie dość że nic nie wie w temacie to jeszcze obraża i atakuje. Nie szczepisz? nie szczep, Twoje dzieci, ale nikogo nie obrażaj.
    .
    Wypowiadasz sie na temat dziecka o którym nic nie wiesz. Byłaś jak go szczepili? był zdrowy? Podawali mu coś na obniżenie gorączki czy czekali aż osiągnie 40 stopni bo może sam sie zacznie leczyć? jak się dowiesz to daj znać bo przecież czytasz tyle artykułów. A i wspomniałas o cioci chłopca...myślę że nie jest odpowiednią osobą aby wypowiadać się na temat dziecka które nie jest jej a informacje dostała tylko od rodziców którzy cała sytuacja są zdenerwowani.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  3.  permalink
    Agata, teraz padlam :cool:
    Info ktore przedstawilas.......brak slow
    :shocked:
    -- ,
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 11th 2019
     permalink
    Typowe podejście...
    Tylko ja mam rację.
    A na brak argumentów- atak.
    A kij zawsze ma dwa końce.
    Nie wiemy w jakim stanie było dziecko zaszczepione, nie wiemy co się działo od czasu szczepienia do czasu hospitalizacji.
    Mamy tylko spreparowane przez media informacje.
    A i informacje podawane przez rodzinę w mediach społecznościowych są necechowane emocjonalnie, więc ciężko je na chłodno i merytorycznie ocenić.
    Ale przychylam się do tego co napisał adwokat- zgodnie z rozporządzeniem MZ należało to zakwalifikować jako NOP, wypisać kartę i skierować sprawę do rozpatrzenia. Nawet, jeśli w konsekwencji faktycznie wyszłoby, że te dwie sprawy nie mają związku...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 11th 2019
     permalink
    Biedronko, oazo mądrości - gdzie i kiedy coś wkleiłam? ;) Gdzie i kiedy pisałam coś o sekcie? Chyba za dużo czytasz i wszystko Ci się miesza ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    Zdziwienie z powodu szczepień wogóle czy że chłopców też?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    Zdziwienie 'pozytywne', że pomyśleli też o facetach :wink:
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    Całkiem słusznie. W końcu nie tylko kobiety chorują z powodu HPV. Choć jak czytałaś, wielu pomysł wyśmiało...
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    Bo niestety panuje przekonanie że jak coś to wina leży po stronie kobiety. Nadal wielu mężczyzn nie chce np badać nasienia bo przecież na pewno nic im nie jest.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    A jak nie szczepilyscie to wit K decydowalyscoe sie podać? Zastanawiam sie czy jest opcja zeby nie wziąć w zastrzyku tylko te w kapsułkach podać.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    To musisz o tym powiedzieć jak przyjdą do Ciebie po zgody.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Wiem, że trzeba powiedzieć (i nic nie podpisywać) ale chodzi mi o to czy takie rozwiazanie jest możliwe ze zamiast zastrzyku kropelki czy twist off
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Moja koleżanka urodziła 4 dni temu i nie zgodziła się na wit K w zastrzyku, tylko doustnie
    Nie było żadnego problemu :wink:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    W szpitalu mogą też doustnie podać.
    --
  4.  permalink
    Dostalam wezwanie na wtorek na szczepienie. Jak na razie ja jestem chora. Wiktor raz do kilku razy na dobe ma kaszel, jakis katar czasem ma
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    To informujesz, że przyjdziesz jak wszyscy wyzdrowiejecie.
    -- [/url]
  5.  permalink
    Bede musiala, ciekawe co powiedza. Inna przychodnia. Poprzednia spoko byla, zawsze jak slyszala ze ja lub dzieciaki chore to wyznaczali termin conajmniej miesiac pozniej
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    Strasznie u Was tego pilnują. Ja mam teraz zaległe i nikt mnie nie męczy, kiedyś dopiero po pół roku dostałam wezwanie a jak do nich dzwoniłam to mówili że to takie standardowe działanie i podkladka dla sanepidu a wiadomo że i tak się przyjdzie jak dzieci zdrowe.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  6.  permalink
    No w tej przychodni to masakra. Przenioslam sie jakis miesiac temu i juz mam wezwanie. Kiedys jak odmowilam szczepienia z kaszlem, to kazali mi podpisac odmowe.
    Tak samo zglaszaja do sanepidu.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 16th 2019
     permalink
    Nie podpisujesz żadnej odmowy.
    Prawda jest taka, ze przed każdym szczepieniem lekarz powinien wypisać kartę badania przed szczepieniem. Co prawda zgodnie z rozporządzeniem wypisuje się wtedy, kiedy szczepisz w innej przychodni niż lekarz kwalifikuje. Ale myślę, że zawsze można o to zapytać.
    Tu możesz sama wypełnić jako rodzic kartę .
    Ale skoro jesteś ty chora, to nie ma o czym rozmawiać. Nie idziesz z dzieckiem bo jesteś chora i nie możesz przyprowadzić młodego, bo zagrażasz dzieciom przyprowadzanym na szczepienie. I wszystko w temacie.
    Mnie zawsze rozwalali rodzice- przychodzili kaszląc i smarkając w poczekalni, bo dziecko ma mieć szczepienie...
    --
  7.  permalink
    Mnie tez to rozwala.

    Przegladajac Wiktora wypis ze szpitala znalazlam taka informacje "wskazane szczepienie z uzyciem szczepionek skojarzonych", wszystkim tak pisza na wypisach?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 16th 2019
     permalink
    Nas we wtorek czeka kolejna dawka pneumokokow. Boję się strasznie po tych wiadomościach o Szymonku. Jak myslec, by nie popasc w paranoje dziewczyny? :(
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 17th 2019
     permalink
    tylkonadzis: Przegladajac Wiktora wypis ze szpitala znalazlam taka informacje "wskazane szczepienie z uzyciem szczepionek skojarzonych", wszystkim tak pisza na wypisach?

    Nie, tylko u tych dzieci u których skojarzone są bardziej zasadne, np. u wcześniaków lub dzieci z niską masą urodzeniową :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  8.  permalink
    Katka, jesli juz chcesz szczepic na pneumokoki to dowiedz sie ktora seria byly szczepione dzieci u ktorych bylo najwiecej nopow, m.in szymonek zostal nia zaszczepiony.
    Moze jest jakas bezpieczniejsza seria tej szczepionki?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeFeb 17th 2019
     permalink
    Ja sprawdzałam serię, Zuzia była szczepiona właśnie tą samą serią co ten chłopczyk. Na szczęście u nas bez żadnych nopów.
    --
  9.  permalink
    To nie wiem dlaczego u nas tak wpisali. Wiktor ani nie wczesniak ani urodzony z niska waga.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    Sprawdzę serię przed zaszczepieniem. Do tej pory był szczególny inną serią.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    Wracając do sprawy dziecka w ciężkim stanie po szczepieniu synflorixem.
    FB mi wywalił posta z grupy AZS o kolejnych dzieciach z powikłaniami po tej konkretnej serii...
    Tyle, że mnie uderzyło mnie coś zupełnie innego. Bo te dzieci miały ze sobą więcej wspólnego, aniżeli "feralną" serię szczepionki.
    Bez komentarza pozostawiam niechęc do zgłaszania przez lekarzy oczywistych nopów.
    Ale te dzieci, poza Szymonem, o którym w tym temacie teksty milczą, dostały prawdziwe combo na raz:
    Dziecko 1: wiek 2 m-ce, szczepionka Infanrix IPV Hib seria A20CB480G oraz Synflorix nr serii ASPNB005AE
    Dziecko 2: wiek 2 m-ce, szczepionki WZW B – druga dawka , DTP- pierwsza dawka, Hib – pierwsza dawka oraz pneumokoki Synflorix seria ASPNB005AE
    Dziecko 3: wiek niespełna 13 m-cy, standardowe szczepienie przeciwko odrze, śwince, różyczce oraz pneumokokom (Synflorix nr serii nr serii ASPNB005AE !!!
    Jak można pchać w dziecko na raz tyle i potem bez ogródek obwiniać jeden konkretny preparat? Przecież przy takim koktajlu nie wiadomo, co danemu dziecku zaszkodziło!
    I żeby nie było- nie jestem obrońcą synflorixu, zbulwersował mnie sposób wprowadzenia go do obrotu w ramach refundacji oraz am wybór tego preparatu. Ja oboje szczepiłam prevenarem w ramach refundacji.
    Ale chodzi mi o to, ze więcej szkody wyrządza takie bezmyślne szczepienie na raz, bo "ulotka pozwala" niż skonkretyzowany preparat.
    Jak usłyszałam, że moja siostra podała swojej córce w jednym zabiegu 6w1+pneumokoki+rotawirusy to zbladłam...
    I to się powinno zmienić przede wszystkim.
    Od naszej pani Bożenki, która odmawiała podawania combo usłyszałam, że przecież jak będzie nop, to się nie dojdzie po czym!
    Także moja uwaga do szzepiących rodziców- patrzcie lekarzom na rece i podejmujcie decyzje świadomie. I nie pozwalajcie na takie miksy, nawet jeśli lekarz i pieęgniarka mówią, że można.
    Bo 1000 razy się uda, a raz "coś" pójdzie nie tak...
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    Tylko to nie jest takie proste. U mnie jest lekarka która nie chce rozkladac szczepień. Jak jej powiedziałam że starsza miała rozkładane to ona powiedziała że tak nie powinno być. Dopiero jak zobaczyła książeczkę zdrowia to zaniemowila ale zdania nie zmieniła, najlepsze jest jeszcze to że pielęgniara w ogóle nie pozwala dojść do słowa bo co ja sobie myślę żeby rozkladac. I takie przekonania są na wsiach tych malutkich gdzie cywilizacja nie dotarła. Poprzednio mieszkałam w większej i całkiem inne podejście, nie na odwal się, osobno, myślenie że tego z tym nie, badanie porządne. Bardzo żałuję że już tam mnie nie ma.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    tylkonadziś może powinnaś bezpłatnie dostawać szczepionki skojarzone? moja koleżanka przy drugim dziecku dostawała bezpłatnie szczepionki skojarzone, nie wiem jaka to podstawa prawna. pierwsze dziecko było po trudnym porodzie i bardzo chorowite. i w szpitalu dali jej takie zaświadczenie i przy drugim dziecku ma za free. niestety pierwszy dostawał sanepidowskie szczepionki.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    Agata, ale to my decydujemy o tym, co dostaną nasze dzieci. Ja nie musiałam, bo u mnie sama pielęgniarka zapierała się i nawet jak Krysia miała 5 w 1 to z wzwb musieliśmy czekać przepisowe 6 tygodni i ani dnia mniej.
    Mnie przeraża to ładowanie wszystkiego jak leci...
    Koleżanki syna w przyszpitalnej przychodni zaszczepili MMR i pneumokokami własnie, za jednym razem. Każdą dostał w oddzielą nóżkę (choć chodzące dzieci należy szczepić w górne kończyny). Dzieciak przestał chodzić, a mama od zmysłów odchodziła. "na szczęście" to był "tylko" obrzęk, który ustąpił, ale jakie będą późniejsze konsekwencje?
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    a moją pięciolatkę czekają w tym roku 2 szczepienia , drugie MMR i krztusiec, błonnica, tężec :(
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    No Widzisz a jednak lekarz tego nie respektuje. Ona mnie sanepidem straszyła. Ja się akurat nie boję bo chce szczepić ale po swojemu tylko sobie myślą przyjechała z wielkiego miasta i będzie nam się tu rządziła. Wiadomo zawsze mogę lekarza zmienić tylko tu wybór między złym a gorszym.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    MMR pięciolatkę?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    Tak, zmienili przecież kalendarz.

    Treść doklejona: 18.02.19 23:17
    Agata, jak ona Ciebie straszy sanepidem to ją postrasz skargą do OIL :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeFeb 18th 2019 zmieniony
     permalink
    Przeraża mnie to, jak bardzo niektórzy są sterroryzowani przez lekarzy i pielęgniarki. Co to znaczy, że się nie da szczepień rozbić, że lekarz się nie zgadza, że piguła nie dopuszcza do słowa...? Jesteście dorosłymi kobietami, matkami dzieciom, a kim jest lekarz czy pielęgniarka, jakimiś bogami czy co? Nie da się, to biorę dziecko i wychodzę. Następnym razem się da. Przecież wiecie, że oni są szkoleni jak wpływać na rodziców, jak grać na emocjach, jak stawiać się na wyższej pozycji a rodzicom umniejszać, bo "brak wykształcenia medycznego" itepe. Głowa do góry i pierś do przodu, chcecie dziecko szczepić ale bezpiecznie, wszystko się da jak zobaczą, że nie chowacie się przed nimi jak pchły przed butem. Odwagi serio.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    Zabka ale czy ja napisałam że się im dałam? ;) ale są tacy którzy przyjdą, skoro lekarz coś mówi to tak ma być. Mózg się wyłącza.
    Elfika dzieki :cool:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    Powiem wam ze pediatra moich dzieci nie jest zbyt umna i na wszystko dawałaby antybiotyk (nawet na wirusowe zap.krtani!!!) ale raz że nie żałuje skierowań do specjalistów i na wyniki a dwa ze właśnie szczepienia i akcje z sanepidem bierze na siebie. Wiem od znajomej ze wystarczy z nią zagadać ze sie boi albo ze w rodzinie chorowitki to ta sie zgadza i na odraczanie szczepień i na rozbijanie na pojedyncze zaszczepienia tych nfz’owskich
    My wstępnie jesteśmy umówione na pierwsze szczepienie Piotrusia dopeiro na koniec czerwca tak zeby dzieci starsze nie przywlokła juz syfu ze szkoły a mały ciut podrósł
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    Elfika, kalendarz zmienili ale dla dzieci rodzonych w 2018 i później, nie działa to wstecz...
    --
  10.  permalink
    Ally - nie mam pojęcia, nawet nie wiem na jakiej podstawie miałby dostawać skojarzone? I tak szczepimy skojarzonymi, a nawet nie wiedziałam, że tak zalecają.

    Nam też chcieli zaczepić MMR i pneumokoki, nie zgodziłam się, to mówili, że najpierw MMR, bo Odra szaleje.

    Moja siostra swojego szczepiła NFZ owymi i wszystko na raz na jednej wizycie plus pneumokoki, ale jej się nie da przetłumaczyć, bo jej facet wie lepiej (2 dzieci w wieku powyżej 10 lat) i lekarze pozwalają.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2019 zmieniony
     permalink
    karolciat: MMR pięciolatkę?

    elfika: Tak, zmienili przecież kalendarz.

    Dzieci urodzone w 2018 i później, mają II dawkę MMR wcześniej - starsze nadal w 10 roku życia.
    PSO na 2019 mówi wyraźnie - II dawka MMR w 6-tym roku życia (po ukończeniu 5-go roku życia).
    karolciat: Jak usłyszałam, że moja siostra podała swojej córce w jednym zabiegu 6w1+pneumokoki+rotawirusy to zbladłam...

    Ja taki zestaw zafundowałam Heniowi jak był malutki... :cry:
    Wielkie gówno wiedziałam wtedy o szczepieniach - kazali, to szczepiłam. Lecieliśmy wg kalendarza systemem "na 6-tkę". Dostał poza tym szczepinki przeciwko ospie i meningokokom. Wpakowałam w niego wszystko, co na tamten czas można było. Obyło się jakimś cudem bez NOPów - nigdy ani gorączki, ani odczynu na rączce nie miał, nie mówiąc o czymś gorszym...
    °Agata°: U mnie jest lekarka która nie chce rozkladac szczepień.

    °Agata°: najlepsze jest jeszcze to że pielęgniara w ogóle nie pozwala dojść do słowa bo co ja sobie myślę żeby rozkladac

    Niektóre piguły są niczym Bóg i decydują za lekarza - "uwielbiam" takie wszechwładne...

    Ja bym takiej mądralińskiej dała do podpisania papier, że daje mi gwarancję, iż po takim combo-szczepieniu, dziecku nic nie będzie. Wiadomym jest, że nic takiego Ci nie podpisze.
    Poza tym, jak Cię straszy sanepidem, to odpowiadaj, że w ogóle Cię to nie rusza - Twoje dziecko, Twoja decyzja. A z sanepidem chętnie pokorespondujesz. Sanepid nigdy nie od razu kary nie dowala - gdy ja opóźniałam szczepienia Frycka, najpierw wysyłali nam pisma 'zachęcające' do szczepień, potem 'przypominające' o obowiązku szczepień, dopiero później 'straszyli' postepowaniem administracyjnym. Jedno pismo na ponad pół roku - więc można zyskać na czasie.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 19th 2019
     permalink
    Laski, ja to wiem. Ale zobaczcie jak działają. Wystarczy, że się dziecko wiekowo łapie a rodzic nie ma świadomości kogo to dotyczy i bach- szczepienie.
    zobaczcie też, że jest mowa o szczepieniu po ukończeniu kolejnego roku a ja znów miałam telefony przed. niestety karta szczepień poszła już do nowej /starej już bo od dwóch lat przychodni. a ta już 4x dzwoniła, że wyznaczają termin. I za każdym razem mówię, że dziękuję ale przyjdę kiedy uznam, że jest dobry moment bo teraz co i rusz katary 🙄 przejdę się gdzieś w drugiej połowie kwietnia jak wrócę z turnusu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2019
     permalink
    elfika: już 4x dzwoniła, że wyznaczają termin

    Dla Klary?
    Przecież Ona (z tego co pamiętam) miała papiery, że do ukończenia 3 roku życia macie temat szczepień z głowy.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 19th 2019
     permalink
    Nie, Biankę mi ścigają bo my już kalendarzowo mmr...

    Treść doklejona: 19.02.19 08:42
    A o Klarę to ja jestem spokojna 😎 raz, że mam oficjalne odroczenie do odwołania, dwa- nienmaką jej papierów wiec im nawet nie wyskoczy przy wertowaniu, trzy- ma uszkodzony mózg. To jest mój koronny argument, z którym żaden lekarz nie da rady. 😎

    Treść doklejona: 19.02.19 08:45
    Z resztą ze dwa razy pediatrzy pytali to wystarczyło, że powiedziałam, że w czd powiedzieli absolutnie zakaz szczepień 😂 nawet książeczki nie chcieli 😂
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 19th 2019
     permalink
    Ale przecież w przychodni nie mogą sobie ot tak zaszczepić pięciolatka MMRem, bo go zwyczajnie nie dostaną. Chyba, żeby się rodzic uparł na szczepienie z własnej woli i kieszeni. Te z refundacji są wyliczane na dzieci z kartotek i wysyłane do przychodni partiami. Dlatego za Krysi czasów był problem z błonicą, tężcem, krztuścem, bo brakowało tych nowych szczepionek. Byłyśmy o prawie rok opóźnione.
    Ale to też kwestia placówki- nigdy mnie nie ścigali, bilansów tez nie robię "na już".
    Raz mi tylko pani Bożenka wspomniała, że sanepid się "upomina" o zalegającą dawkę prevenaru która trzyma dla Wojtka i że w końcu będzie musiała ja podać innemu dziecku. Ale się udało- załapaliśmy się na nią w "zdrowym" okresie.
    --
  11.  permalink
    Karolcia, niestety wiekszosc ludzi wierzy swoim lekarzom, kto zaserwowal takie kombo? Producent szczepionki nie widzi przeciwskazan wiec i szczepiacy nie wiedza! Kto jest winny? Czemu od razu rodzic? Nie kazdy ma taki dostep do info jak ty.
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.