Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 18th 2021
     permalink
    To u nas anty pisowskie miasto. Chociaż moja eks "teściowa" mimo, że popiera PiS szczepić się też nie zamierza, bo ona z kolei jeśli o zdrowie chodzi bardziej za homeopatia jest i wszelkiej chemii unika, w tym szczepień bo jej syn bardzo źle szczepienia znosił i obecnie uważa, że szczepionki nie są dobre.

    Co do tatuaży, to u nas nie spotkałam się z nietolerancją. Może ktoś ze starszego pokolenia się obruszy czasami, ale to rzadko. Moi znajomi prawie wszyscy wytatułowani. :cool:
    --
  1.  permalink
    Skoro w " waszych kregach" tyle osób zaszczepionych to po co jakies śmieszne reklamy, loterie?
    A no dlatego ze nawet połowa społeczeństwa nie jest zaszczepiona.
    Nikt tu nie musi koloryzować ze np moja rodzina nie szczepiona wcale :wink:
    Ciekawe czemu nauczyciele nie wracali tak szybko na drugą dawkę :cool:
    W różnych programach telewizyjnych podawali ze nauczyciele nie wracaja po kolejna dawkę, ciekawe czemu :wink:
    To na pewno nie przez skutki uboczne...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 19th 2021
     permalink
    biedronka28: To na pewno nie przez skutki uboczne...

    Ale jakie skutki uboczne, konkretnie? Co tych nauczycieli powaliło, że masowo zrezygnowali z 2 dawki? Czy chodzi o te, które poznamy za 50 lat, jak nam się w końcu oczy otworzą? Cały czas operujesz ogólnikami. To tak samo jak twierdzenie, że wszyscy księża to pedofile.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 19th 2021 zmieniony
     permalink
    Marion, TVP chyba jednak słabo działa, bo cała ściana wschodnia, te " bastiony PiSu" najsłabiej wyszczepiona. "Nie, bo nie", ewentualnie bo "to zabija".

    Nad każdym szczepieniem czy siebie czy dzieci, zastanawiam się długo, analizując za i przeciw. Decyzji nie podejmuję na podstawie wiadomości z tv, bo nie mam kiedy oglądać 😛

    Same dorosłe osoby w naszej grupie, przynajmniej w teorii 😉 a przepychanki słowne czasem rodem z placu zabaw.

    Każdy podejmuje decyzje za siebie i historia osądzi kto był bliżej prawdy.

    Jestem zdania, że dopóki nie wprowadzono obowiązku szczepień (czego nie zrobią conajmniej do kolejnych wyborów 😂) to wzajemne wyzywanie się od morderców jest bez sensu, bo nadal ponoć jeszcze mamy swobodę wyboru.

    A to, że polaryzacja w społeczeństwie coraz wyraźniejsza - nie tylko temat szczepień jest powodem i jeszcze wiele kolejnych się znajdzie, żeby nas skutecznie dzielić.

    Co nie zmienia faktu że zarówno antyszczepionkowcy atakujący autobusy czy "prolajferzy" atakujący na ulicach krwawymi plakatami i hasłami ze "szczekaczek" działają na mnie jak płachta na byka, bo to bandy zwykłych zadymiarzy którzy nawet koło prawdy nie stali.
    Mali, płytcy ludzie, niestety groźni w swoich działaniach...

    A, i żeby nie było. Kilka dni temu, kiedy wykonywałam swoje służbowe zadania i podjęłam interwencję ze zgłoszenia, zostałam zaatakowana (na szczęście słownie) przez zwolennika szczepień, który twierdzi że to antyszczepionkowcy nasyłają na niego kontrole, bo nie chce im sprzedawać 😛 Znalazł sobie aktualnie wyjaśnienie, bo przepisy w ten sam sposób łamie od lat 😉
    --
  2.  permalink
    Obecnie, nie operuje ogólnikami.
    To akurat wiem z waszej ulubionej telewizji 😂😂
    No chyba ze kłamią....
    -- ,
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 19th 2021
     permalink
    biedronka28: Obecnie, nie operuje ogólnikami.
    To akurat wiem z waszej ulubionej telewizji 😂😂
    No chyba ze kłamią....

    Ja nie oglądam telewizji, więc nie wiem skąd przypuszczenie, że mam ulubioną ;) Ale niczego więcej się nie spodziewałam ;) Brak argumentów najprościej zamaskować wyśmiewaniem albo atakiem :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  3.  permalink
    No tak, wy się niczego nie spodziewacie 🤣
    Napisałam ze w programach informacyjnych informowali ze mnóstwo nauczycieli nie zgłasza się po kolejną dawkę.
    Także, nie ma tu zadnego maskowania :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 19th 2021
     permalink
    biedronka28: No tak, wy się niczego nie spodziewacie 🤣
    Napisałam ze w programach informacyjnych informowali ze mnóstwo nauczycieli nie zgłasza się po kolejną dawkę.
    Także, nie ma tu zadnego maskowania

    Ja nie występuję w wielu postaciach ;)
    Zawsze mnie zastanawia jakimi drogami chodzą ludzkie myśli - w zależności od argumentu to albo telewizja kłamie albo podaje dane na które można się powołać. To kłamie czy mówi prawdę?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  4.  permalink
    Dziewczyny a jeśli się okaże z czasem ze te teorie spiskowe okaza się prawdą co zrobicie?
    Potulnie będziecie siedzieć pod miotelkami?
    -- ,
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 19th 2021
     permalink
    Odwrócę pytanie, które z resztą zadałam ci już kiedyś i nie doczekałam się odpowiedzi.
    Co ty robisz żeby nie być pod tą miotełką?
    Bo ja ciągle czytam, słyszę, zobaczycie, przekonacie się, otworzycie oczy. Ale wszystko na zasadzie "wiem ale.nie powiem"...
    Moja sąsiadka też nam mówi, że nasz blok stoi na bombie. Ale jak pytamy "na jakiej" to słyszymy żebyśmy się sami dowiedzieli.
    Podziel się wiedzą, jak walczysz z systemem?
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 19th 2021
     permalink
    Też czekam biedronko na odpowiedź, chciałam zadać to samo pytanie, co karolciat :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 19th 2021
     permalink
    To samo zrobimy co Wy gdy okaże się, że te teorie spiskowe nie są prawdziwe. No ludzie, teraz będziemy się bawić w mądrych i mądrzejszych.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 19th 2021
     permalink
    Karolcia, dziękuję Ci za ten wpis i trafnie postawione pytanie.

    Jeśli mowa o pandemii czy np. politycznej flaucie oczywiście można sobie zadawać pytanie kto zyskuje na danej narracji, oczernianiu przeciwnika lub np. próbuje zarobić, ale może mniej paranoi sugeruję bo ciężko jest żyć widząc wszędzie bliżej nieokreśloną społeczność, z którą walka stała się jakimś dziwnym rodzajem krucjaty. To musi być kolosalnie dojmujące, że nie można przekonać rzekomych „ciemnot umysłowych”, ale przecież wróg też może być wymyślony...

    Gdzie miejsce dla każdej z decyzji? Przecież każdy ma prawo wyboru.
    --
    • CommentAuthorrozmal
    • CommentTimeAug 23rd 2021 zmieniony
     permalink
    Osobiście się zaszczepiłam, jednak jestem totalnie przeciwna jakimkolwiek obostrzeniom. Wychodzę z załozenia, ze każdy ma swój rozum oraz potrafi ocenić ryzyko jaki niesie covid. Mam w rodzinie kilka osob, które przechodziły go w ciężkim stopniu ( i to wcale nie starsze osoby). I ja nie chciałam tak przechodzić, nie mialam ochoty na leżenie w szpitalu ( a tak to się często kończyło).
    Ciekawa jestem dodatkowych terapii. W sensie czy zostanie wymyślone coś jeszcze oprócz szczepionki.Jak na przykład https://centrum-mk.pl/czy-marihuana-pomoze-w-walce-z-koronawirusem Bo jak na razie to promowane są jedynie szczepionki a dodatkowe metody leczenia już o wiele rzadziej.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 23rd 2021
     permalink
    Bo ciężko mówić o dodatkowych metodach leczenia.
    Ze szczepionka było "łatwiej" przynajmniej w teorii, bo po pierwsze jakieś badania były prowadzone przy okazji epidemii sars i mers.
    Ale główna osią badań, zarówno nad lekiem jak i szczepionką, były badania z branży weterynaryjnej. Choć wiadomo, ze te są zdecydowanie słabiej opłacane, bo zyski niebotycznie mniejsze.
    Niemniej byliśmy już całkiem blisko, bo planowano rozpoczęcie na większą skalę badań nad substancją, która aktualnie daje dość dobre efekty w leczeniu FIP u kotów. Środowisko weterynaryjne cieszyło się na tę okoliczność, bo zbliżało ich to do zarejestrowania jako leku dla zwierząt. Niestety nie wiem czemu upadło, co negatywnie odbiło się na zwierzętach, bo nadal leczenie jest za majątek i "na własną rękę"...
    W sumie nie wiem czy dobrze, ze o tym piszę, bo się pewnie znów głupia burza wywiąże.
    I od razu uprzedzę pytanie - nie podam źródeł do badań ani innych weterynaryjnych rewelacji. Omawialiśmy temat w grupie kociarskiej, a większość wiedzy czerpię od osób żywo i zawodowo zainteresowanych tematem...
    Więc można mi wierzyć, albo nie :)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 23rd 2021 zmieniony
     permalink
    karolciat: Niemniej byliśmy już całkiem blisko, bo planowano rozpoczęcie na większą skalę badań nad substancją, która aktualnie daje dość dobre efekty w leczeniu FIP u kotów. Środowisko weterynaryjne cieszyło się na tę okoliczność, bo zbliżało ich to do zarejestrowania jako leku dla zwierząt. Niestety nie wiem czemu upadło, co negatywnie odbiło się na zwierzętach, bo nadal leczenie jest za majątek i "na własną rękę"...


    karolciat, to ja się mogę wypowiedzieć z perspektywy osoby, która ma aktualnie kota w trakcie 4. tygodnia obserwacji, po 84 dniach leczenia GSem mokrego FIPa. Z tego co wiem (nie wiem, na jakiej grupie działasz, ja bazuję na info z FIP Polska) to, że GS nie jest dopuszczony do obrotu wynika z tego, że firma, która go wynalazła nie chce go sprzedawać. Receptura została wykradziona przez Chińczyków i tylko dzięki temu z powodzeniem, ale z ogromne pieniądze można te nasze kocie bidy leczyć. Zresztą, na szczęście, bo jeszcze 3 lata temu nie byłoby takiej opcji.

    Dla niewtajemniczonych- FIP to infekcja kocim koronawirusem. Znana wśród weterynarzy od lat. Do 2017 roku śmiertelna, w 2017 roku wynaleziono substancję GS441524, która podawana codziennie przez min. 84 dni w formie zastrzyków (ewentualnie od połowy leczenia można przejść na tabletki) leczy koty z tej śmiertelnej choroby.
    Chodziły plotki, że GS miał zostać zarejestrowany, ale wybuchła epidemia ludzkiej korony i temat upadł. A potem wszedł remdesivir- czyli tak na prawdę praktycznie ta sama substancja, co wyżej wspomniany GS. Tu można przeczytać na ten temat

    biedronka, dalej czekam niecierpliwie na Twoją odpowiedź:tongue:

    A w międzyczasie, dla wszystkich mówiących o "eksperymencie" i o tym, że szczepionki są dopuszczone warunkowo- już nie są
    :wink:
    --
  5.  permalink
    Lexia, a odpowiedziałaś na pytanie które zadałam?
    Czy na pytanie odpowiadasz pytaniem? 😉
    ( przypomnę ze to ja pierwsza zadałam pytanie, chyba na studiach tak cię nie uczyli? )
    Nudna już jesteś ta swoja niby " mądrością "
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 23rd 2021 zmieniony
     permalink
    Biedronko, no czyli nie odpowiesz, bo pod płaszczykiem buty, umiłowania teorii spiskowych i pustych haseł nie ma nic- żadnego działania, żadnej wiedzy.

    I nie odpowiadam pytaniem na pytanie- to samo zadałyśmy Ci już kiedyś w tej dyskusji i dokładnie tak samo po nim jakby ucichłaś.

    Czyli zwyczajnie nic się nie zmieniło w temacie, dalej zbytnio nie masz pomysłu, jak tę swoją "oświeconą" wiedzę i wtajemniczenie wykorzystać w praktyce.


    Ps. Wolę być nudna ze swoją mądrością niż ogłupiona teoriami spiskowymi :peace::smoking:
    --
  6.  permalink
    Lexia, czasem lepiej milczeć niż........nie będę kończyć 😉
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 24th 2021
     permalink
    Rozbawiłaś mnie teraz :bigsmile: teraz milczysz, bo nie masz żadnych rzeczowych argumentów i nie umiesz odpowiedzieć na proste i konkretne pytanie, ale już o teoriach spisku mogłaś jakoś bez problemu dyskutować :tongue:

    I pierwszy raz się nawet z Tobą zgodzę- rzeczywiście, weź sobie do serca swoje słowa, że czasem lepiej milczeć. I nawet dokończę za Ciebie, skoro sama nie chcesz- lepiej milczeć, niż gadać głupoty bez pokrycia w praktyce, niepoparte badaniami i oparte jedynie o wątpliwe autorytety, bez własnych refleksji :wink:
    --
  7.  permalink
    Lexia, czyli jednak były dopuszczone warunkowo szczepienia czy nie?
    Bo już się pogubiłam w tym co piszesz.
    To oznacza ze jednak każdy kto się zaszczepił wziął udział w testach nad szczepionka 😂😂
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 24th 2021 zmieniony
     permalink
    Biedronko, to już też Ci tłumaczyliśmy. Nie rozumiesz zupełnie, na czym polegają testy kliniczne, powtarzasz jak ograniczona hasła antyszczepionkowców o "eksperymencie" i "testach na ludziach".
    Nie mam już powoli ochoty kopać się z koniem, który ignoruje zadawane mu rzeczowe pytania i jednocześnie jedynie w kółko insynuuje coś bez podstaw i ładu.

    „Warunkowe dopuszczenie do obrotu jest stosowanym od lat mechanizmem prawa unijnego, który pozwala na rejestrację produktów leczniczych, gdy dostępne dane wynikające z badań klinicznych są mniej wyczerpujące niż wymagane przy standardowej procedurze dopuszczenia, ale wskazują, że korzyści ze stosowania danego produktu przewyższają potencjalne ryzyko z nim związane”

    Mniej wyczerpujące nie oznacza, że nie ma ich wcale lub, że ktoś bez czyjejkolwiek wiedzy robi eksperyment na kimkolwiek.


    A jak gubisz się w tym co piszę (a wcale nie piszę dużo), to nie dziwi mnie, że badań naukowych nie czytasz, bo tam to w ogóle jest dużo tekstu i nazewnictwa :wink:
    --
    • CommentAuthorsolis
    • CommentTimeAug 24th 2021 zmieniony
     permalink
    Lexia: Mniej wyczerpujące nie oznacza, że nie ma ich wcale lub, że ktoś bez czyjejkolwiek wiedzy robi eksperyment na kimkolwiek.


    Może zainteresują cię poniższe akapity z polskich ustaw.

    Wiele osób uważa, że szczepionki były w trakcie badań klinicznych, a konkretnie w trzeciej ich fazie, jak zostały wprowadzone do użytku.

    art. 37a ust. 2 ustawy prawo farmaceutyczne stanowi:
    "2. Badanie kliniczne produktu leczniczego jest eksperymentem medycznym
    z użyciem produktu leczniczego przeprowadzanym na ludziach w rozumieniu
    przepisów ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty
    (Dz. U. z 2021 r. poz. 790), zwanej dalej „ustawą o zawodzie lekarza”"

    Z kolei definicja eksperymentu medycznego (w tym przypadku leczniczego) zawarta jest w:

    Art. 21 ust. 2 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty:

    "Eksperymentem leczniczym jest wprowadzenie nowych albo tylko częściowo wypróbowanych metod diagnostycznych, leczniczych lub profilaktycznych w celu osiągnięcia bezpośredniej korzyści dla zdrowia osoby chorej. Może on być przeprowadzony, jeżeli dotychczas stosowane metody nie są skuteczne albo jeżeli ich skuteczność nie jest wystarczająca. Udział w eksperymencie leczniczym kobiet ciężarnych wymaga szczególnie wnikliwej oceny związanego z tym ryzyka dla matki i dziecka poczętego."

    Analizę tych fragmentów pozostawiam do samodzielnej oceny, gdyż daleka jestem od oceny szczepień - czy są dobre czy złe. Jednakowoż przepisy jakie są - widać.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 24th 2021 zmieniony
     permalink
    Solis, no nie jest tak w przypadku szczepień na covid.

    TUTAJ oraz TU jest to ładnie wytłumaczone, dlaczego w tym przypadku nie powinno się stosować określenia "eksperyment medyczny".


    KAŻDY produkt leczniczy przed wprowadzeniem do obrotu musi przejść 3. fazę badań klinicznych. Szczepionki na covid również ją przeszły.
    --
    • CommentAuthorsolis
    • CommentTimeAug 24th 2021
     permalink
    Lexia, jasne, jeśli założymy ze 3 faza badań została zakończona tak jak należy, to jak najbardziej 🙂
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 24th 2021
     permalink
    Lexia, nie działam na żadnych topowych grupach, ale w naszym stowarzyszeniu mieliśmy już kotkę z dipem którą udało się wspólnymi siłami wyleczyć. Tzn. nasze setki leczyły a my się zrzuciliśmy na lek. Trzymam kciuki za wasze futro ❣️
    Moja wiedza w zakresie jest mocno ograniczona, ale dyskusje o wprowadzeniu leku do obrotu i o dopuszczeniu go do stosowania u ludzi słyszałam. Ale o tym że remdesivir jest zbliżoną / torżsamą sunstsncją do Gs nie wiedziałam. Zatem chyba u kotów skuteczność i przeżywalność wyższa...

    A co do "eksperymentów medycznych" (celowo w cudzysłowie, żeby mi nikt nie zarzucił niezrozumienia definicji) to chcąc nie chcąc poddawani jesteśmy nim non stop czy to szczepiąc się na inne choroby czy stosując leki. W każdym przypadku może dojść do nieprzewidzianych zdarzeń. I od nas zależy czy przekażemy producentowi informację zwrotną i co on z tą wiedzą zrobi...
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeAug 30th 2021 zmieniony
     permalink
    Walka o wolność ludzi trwa.
    Rządy oskarżane o zbrodnie przeciwko ludzkości - artykuł
    oraz artykuł po polsku

    Treść doklejona: 12.09.21 18:12
    Artykuł z wieloma odnośnikami do badań
    Dziennik zarazy - mutacje
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 17th 2021 zmieniony
     permalink
    Oficjalne dane Public Health England z 3 września za okres od 1.02. do 28.08. 2021 - strony 21-22.

    Zachorowania:

    - wszystkie przypadki Delta - 492 528
    w tym przypadki zachorowań osób:
    - poniżej 21 dni po podaniu I dawki - 27 993
    - powyżej 21 dni po podaniu I dawki - 80 877
    - powyżej 14 dni po podaniu II dawki - 113 823
    (łącznie zachorowań wśród zaszczepionych - 222 693)
    - niezaszczepieni - 219 716

    Zgony zakażonych w ciągu 28 dni od daty dodatniego testu:

    - wszystkie zgony - 1 798
    w tym przypadki osób:
    - poniżej 21 dni po podaniu I dawki - 16
    - powyżej 21 dni po podaniu I dawki - 126
    - powyżej 14 dni po podaniu II dawki - 1 091
    (łącznie zgonów wśród zaszczepionych - 1 233)
    - niezaszczepieni - 536


    Czy my w PL doczekamy się, w tych codziennych raportach, podawania liczby zakażonych/zmarłych, którzy byli zaszczepieni?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 18th 2021
     permalink
    Ale to wychodzi na to, że zaszczepieni chorują dokładnie tak samo jak niezaszczepieni a dodatkowo częściej umierają kiedy już zachorują??:shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 18th 2021 zmieniony
     permalink
    No tak Asia...
    .
    Najnowszy raport NOP Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce - za okres 27.12.2020 – 12.09.2021

    Pierwsze zdanie:

    Ogółem do dnia 12 września 2021 r. zarejestrowano 15 144 NOP, natomiast wykonano łącznie 36 773 182 szczepień. NOPy stanowią ok. 0,05%.

    No pięknie, ale niestety wiadomym jest nie od dziś, że bardzo wielu lekarzy nie akceptuje zgłoszeń NOPów argumentując, że dane objawy lub zgon nie mają nic wspólnego ze szczepieniem.

    Zauważcie, że pojawia się kilka wpisów po 4 tyg. od szczepienie - mają status "odczyn nie spełnia kryteriów definicji NOP". Jednak na liście NOP przypadki te zostały umieszczone. Zgony w ciągu 28 dni mają adnotację "brak związku przyczynowo-skutkowego z podaniem szczepionki, jedynie związek czasowy".
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 20th 2021
     permalink
    •  
      CommentAuthorcasiee
    • CommentTimeSep 21st 2021 zmieniony
     permalink
    Warto pamiętac, że ludzie zaszczepieni nadal zyją.. oni nie znknęli z globu, nei żyją w bance mydlanej, że nic ich nie tyka...
    Co to jest 1200 zgonów w ciągu 6 miesięcy.. skoro przed 1 lutym 2021 dziennie w Angli umierało średnio po 1000 osób z covid.. takei dane sa podawane..
    Na zdjęciu jest pokazana grafika dla 1 milionowej populacji zaszczepionej w 90% i zaszczepionej w 70%... Treść doklejona: 21.09.21 09:16
    https://twitter.com/jburnmurdoch/status/1418952126244478977/photo/1
    tylko dla 1 milionowej.. w Anglii jest blisko 70mln ludzi... można zobaczyć, że w przypadku 90% zaszczepionych... tych lezacych w szpitalu jest więcej nż zaszczepionych.. no logiczne! przeciez! no nie ?? Czy dla innych moze nielogiczne ??
    Ale moze wazniejsza jest iloscl ludzi w szpitalach... ?

    Treść doklejona: 21.09.21 09:16
    https://twitter.com/jburnmurdoch/status/1418952126244478977/photo/1
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 21st 2021 zmieniony
     permalink
    Onet. Wiarygodne czy nie - stare, bo z czerwca...
    W odniesieniu do danych, o których pisze marion nasuwa się wniosek. A właściwie dwa - pierwszy - szczepionka nie bardzo chroni przed deltą. Co w sumie jest zrozumiałe, skro te co są podawane teraz, zostały opracowane grubo ponad rok temu. Trochę jak z grypą -ta zeszłoroczna nie chroni w tym roku, a przynajmniej zdecydowanie mniej...
    Drugi - skoro wyszczepienie co najmniej 1 dawką wynosi ponad 85%, a szczepionka działa słabo, to niczym nadzwyczajnym jest wyższa statystyka zachorowań i zgonów zaszczepionych nad nie szczepionymi. Wszak proporcja to 85 do 15...
    A szukać bardziej "elektryzujących" wniosków - chyba czas się z wami pożegnać, bo skoro czwarta fala w natarciu, delta dominuje, to moje dni po modernie są już policzone.
    Więc jeśli za długo będę milczeć, to pewnie się juz nie odezwę wcale. Słusznie zatem nie opłacałam konta. :devil:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeSep 21st 2021
     permalink
    Dla mnie ciekawe przykład to Izrael, który jeszcze niedawno ogłosił sukces w związku z wysoką wyszczepialnością swojego narodu, dziś notuje najwyższe wskaźniki zakażeń od początku pandemii.....daje do myślenia.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorfeel
    • CommentTimeSep 21st 2021
     permalink
    No dokładnie. Załóżmy, że jest 100 osób. 85 zaszczepionych a 15 nie. W grupie zaszczepionych zaraziło się 30 osób. W grupie niezaszczepionych zaraziło się 15 osób. Wyniki będą brzmiały: wirusem zaraziło się niezaszczepionych 15 osób a zaszczepionych 30 - 2 razy więcej. Albo tak: Zaszczepionych zaraziło się 35,3% a niezaszczepionych 100%.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 22nd 2021
     permalink
    Dokładnie tak. Ale jak widać ignorantom nawet się nie chce poświęcić 5 minut na zastanowienie się czy słusznie się ekscytują tym co wklejają.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 27th 2021 zmieniony
     permalink
    Odnośnie danych poniżej:

    bez umiejętności czytania danych można mieć mega wielkie wrażenie, że zaszczepieni umierają częściej i chorują więcej. A BZDURA!!!!

    wypisanie przypadków w tym zestawieniu dotyczy osób zaszczepionych niepełnie/bez rozwinięcia odporności, co tylko POTWIERDZA, jak ważne jest zaszczepienie dwoma dawkami, jeśli takowe są zalecane, i nie robienie tego na tzw ostatnią chwilę.


    CZYLI
    Zachorowania - spośród 492 tysięcy w pełni zaszczepionych, z tzw rozwiniętą odpornością (2 tyg po szczepieniu drugą dawką) - 50 tys (dokładnie 50119 przypadków) - ok 10-11% wszystkich przypadków
    Zgony - spośród 1798 zgonów jest 29 [sic!] przypadków zgonów wśród pełni zaszczepionych. To jest mniej więcej około 1,6%!!! wszystkich przypadków.

    Można sobie usiąść i posprawdzać trendy w innych grupach, ale żadna nie ma aż takiego niskiego stosunku zgonów wobec zachorowań. Biorąc też pod uwagę, jaka część społeczeństwa UK jest zaszczepiona (i można zakładać że ostatecznie ci co już się raz zaszczepili uzupełni kolejną dawkę) i patrząc na różnice między zachorowaniami niezaszczepionych i w pełni zaszczepionych to te dane bardzo dobrze świadczą o skuteczności szczepień


    marion: Zachorowania:

    - wszystkie przypadki Delta - 492 528
    w tym przypadki zachorowań osób:
    - poniżej 21 dni po podaniu I dawki - 27 993
    - powyżej 21 dni po podaniu I dawki - 80 877
    - powyżej 14 dni po podaniu II dawki - 113 823
    (łącznie zachorowań wśród zaszczepionych - 222 693)
    - niezaszczepieni - 219 716

    Zgony zakażonych w ciągu 28 dni od daty dodatniego testu:

    - wszystkie zgony - 1 798
    w tym przypadki osób:
    - poniżej 21 dni po podaniu I dawki - 16
    - powyżej 21 dni po podaniu I dawki - 126
    - powyżej 14 dni po podaniu II dawki - 1 091
    (łącznie zgonów wśród zaszczepionych - 1 233)
    - niezaszczepieni - 536
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeSep 27th 2021
     permalink
    Ja chyba nie umiem tego prawidłowo odczytać, bo nie wiem z czego wynika te 50119 przypadków w pełni zaszczepionych i 29 zgonów.
    Ktoś mógłby mi wyjaśnić?
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeSep 27th 2021 zmieniony
     permalink
    Prezydent Białegostoku w pełni zaszczepiony, choroba przebiega wyjątkowo łagodnie dzięki temu więc leczy się w szpitalu...

    A poza tym
    Polska jest jedna
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 28th 2021
     permalink
    Szczepienia przed kamerami - kto z Was to wyjaśni?

    Materiały z USA i Kanady - cała kompilacja ciekawa, ale w nawiązaniu do 'szczepień przed kamerami' minuta 5:09-7:28.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeSep 28th 2021
     permalink
    marion, serio? Na prawdę wierzysz, że w XXI wieku, gdzie możemy komputerowo zrobić WSZYSTKO co nam się zamarzy, kreować super efekty wizualne i korygować co nam się tylko zapragnie LUB zwyczajnie nie puszczać transmisji tego, czego nie chcielibyśmy pokazywać, to te bogate koncerny pozwoliłyby, żeby takie kwiatki wyciekły i były pożywką dla kolejnej konspiracyjnej teorii dziejów? :shocked:
    Ludzie, rozbraja mnie to rozumowanie, na prawdę. Z jednej strony wyszukiwanie na siłę spisku, planów zagłady, głoszenie prawd objawionych o zniewoleniu, ludobójstwie, NWO i cokolwiek tam jeszcze. Zakładanie, że rządzą nami koncerny i garstka "wybrańców" którzy ze względu na skalę tego przedsięwzięcia muszą w to wszystko ładować ogrom środków- finansowych, naukowych, politycznych.
    \ A z drugiej strony wysypują się na takich pierdołach, jak puszczenie w TV celowo źle wykonywanych szczepionek.
    Mnie przy tej logice zwyczajnie i ręce i cycki i wszystko opada, a dłoń ląduje z plaskiem na twarzy.

    Serio uważasz, że kazaliby robić ludziom machloje z igłami/strzykawkami zamiast.... Może zwyczajnie przelać do fiolki rozcieńczone NaCl...? :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 28th 2021
     permalink
    Ja też nie potrafię pojąć tego rozdwojenia jaźni - osoby, które krzyczą o fałszywym przekazie w mediach, jednocześnie kompletnie bezkrytycznie chłoną internetową papkę niewiadomego pochodzenia. Strony internetowe, za którymi nawet nie wiadomo kto stoi, są wiarygodnym źródłem informacji? Ufacie internetowym fejkom, a jednocześnie podważacie naukę i medycynę? I kto tu ma problemy z myśleniem?

    Do poczytania o Izraelu - jeśli komuś się w ogóle chce, bo to przecież The Lancet, a nie sensacyjne filmiki z żółtymi napisami: link
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeDec 14th 2021
     permalink
    Ja obserwuję i sobie aktualizuję różne rzeczy w łepetynie, bo wolę wyciągać wnioski z przypadków, z którymi się stykam niż ze statystyk, które raz tak, a raz śmak są podawane.
    Nieszczepieni Deltę łapią, ewidentnie. Zaszczepieni również (mam dużą próbkę osób wokół siebie--- najszybciej złapali ci od Astry, ale od Pfizera potem też). Warianty zdają się nieco łagodniej traktować ozdrowieńców, a ja jestem ozdrowieńcem, więc summa summarum nie idę się szczepić, bo wydaje mi się, że ryzyko przewyższa korzyści (to jest jakby argument łatwy do zrozumienia, natomiast innych mam też kilka, między innymi argument przeciwko byciu wprzęgniętym w kierat dawek przypominających). Kategoria ozdrowieńców jednakowoż nie za bardzo istnieje, bo zrobił się podział niezaszczepieni-zaszczepieni i ludzie się okopali bardzo.
    Wydaje mi się, że każdy powinien mieć wolność by podjąć własną decyzję: z jej konsekwencjami będzie żył tak czy inaczej.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 12th 2022
     permalink
    Ozdrowieńcem jesteś przez pół roku. potem znikasz ze statystyk.
    Uzyskana odporność to insza inszość, bo nikt tak naprawdę nie wyliczył, ile przeciwciał jest wystarczające, o pamięci komórkowej nie wspominając.
    Nas dopadła 2 fala, ale to chyba nadal wersja alfa była. Przyjęłam dwie dawki moderny i za resztę podziękuję. Drugą dawkę odchorowałam, po pierwszej główny dyskomfort to okrutny ból ręki... Wg zagranicznych badań, o których gdzieś znalazłam artykuł, ten system - ozdrowieniec +2 dawki jest na tę chwilę wystarczający... I tego się trzymamy, dopóki nas ni zamkną w domu na amen...
    --
    •  
      CommentAuthorcasiee
    • CommentTimeJan 13th 2022 zmieniony
     permalink
    Ja się szczepiłam tez Moderną, ostatnio 4.01 przyjęłam tez 3 dawke... od poniedziałku (10.01) jestem na cos chora i nie wiem w sumie na co...(do lekarza nie bede szła.... bo nie zwykłam chdozic.. :P) dwa dni polezałam, troche kaszel, troche gardło, 4 dnia przyszedł duzy katar, gardło nie boli, kaszlu tez nie ma...ogólnie przeziębienie chyba :P
    choc musze powiedzieć, ze wkurzam sie.. bo w roku 2020 chorowałam dwa razy... teraz znowu..
    Ogolnie nie pamietam takich chorob u siebie.. zebym musiała brac wolne z pracy, z powodu choroby.. ehh... ale coz...
    Ale wczoraj naszła mnie taka mysl.. bo ogolnie są tacy, którzy mowia, ze to właśnie zwykłe przeziębienie, zwykła grypa... szczepienia bez sesnu...bo po szczepieniu tez chorujemy na covid.. a to po szczepieniu na grype nie łapie się juz grypy ??
    choc ja grypy własciwie nie mialam nigdy, a w 2020 dwa razy (chyba) z czego jedna to grypa covidowa...:P (łał w koncu robili testy :P) i mam swiadomosc, ze ludzie niestety na tą grypę umierają.. nie wiem tylko czy faktycznie codziennie keidys umeirało na grype 100, 200, 300 osob...czy mozna było umrzec w wieku 45 lat na zapalenie płuc ?? (no w czasie pierwszej wojny światowej pewnie tak...) moze faktycznie keidys covid bedzie taką naszą zwykła grypą, i pewnie umrze pare ludzi w sezonie ? ale moze najpierw trzeba to przechorować ( i ktos przechoruje i juz, ktos umrze.. dziadek babcia mama ?) a może trzeba sie zaszczepic, zebysmy to tak lekko przechodzili jak przeziębienie...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJan 14th 2022
     permalink
    Sprawdzałam kiedyś - rocznie na grypę, przy około 1,5-2 mln zakażeń w Polsce, umierało od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Taka skala. I tak, zdarzało się, że umierały młode osoby - "akurat" mój przyjaciel, lat 25, zmarł na powikłania pogrypowe - kilka miesięcy po przechorowaniu, gdzie też go już wyratowali. To było kilkanaście lat temu, w XXI wieku, a nie w czasie IWŚ.
    Sama łapałam grypę raz na kilka lat, ale o matulu, straszne to było. covid przeszliśmy w drugiej fali i to było zupełnie inne, choć też niefajne - a przeszliśmy lekko.


    Ja przyjęłam 3 dawkę - Modernę (wcześniej Astra) w piątek, 7 stycznia. Następny dzień - słabe samopoczucie, ramię tkliwe i lekko nabrzmiałe 3 dni. Mój mąż po 3 dawce (Pfizer po Pfizerze) wszystko ok, synio lat 6 dwa tygodnie temu swoją pierwszą dawkę - nawet go ramię nie bolało.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJan 21st 2022
     permalink
    Ze strony WHO: https://www.who.int/news-room/feature-stories/detail/who-can-take-the-pfizer-biontech-covid-19--vaccine

    Who should not take the vaccine?

    People with a history of severe allergic reaction to any component of the vaccine should not take it.

    There are currently no efficacy or safety data for children below the age of 12 years. Until such data are available, individuals below 12 years of age should not be routinely vaccinated.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 21st 2022
     permalink
    Smuga: Ze strony WHO: https://www.who.int/news-room/feature-stories/detail/who-can-take-the-pfizer-biontech-covid-19--vaccine

    A przeczytałaś datę publikacji?
    To jest właśnie manipulacja. Wiadomość jest z sierpnia 2021 roku. Szczepienia poniżej 12 roku życia zostały dopuszczone w listopadzie?, na początki grudnia? Zresztą, w tym oświadczeniu jest odnośnik do tego. Ale już tego nie zacytowałaś ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJan 21st 2022 zmieniony
     permalink
    obe, dobrze, że zwróciłaś uwagę na daty Nie, z mojej strony to nie jest manipulacja. Przecież na dole są wszystkie daty widoczne i przyznają się, że zmieniają niektóre rzeczy w miarę jak dochodzą informacje. Ale dzieci poniżej 12 r.z. nie mają być ROUTINELY VACCINATED skoro nie ma wystarczająco danych o efektach czy skutkach
    a poniżej jest This webpage was updated on 5 January 2022 to update the latest guidance and ensure consistency of information and formatting.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 23rd 2022
     permalink
    Jest update z 21 stycznia i już są zmienione rekomendacje ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.