Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeJan 11th 2017
     permalink
    mazda__: Dziewczyny mam takie pytanko - ma któraś może podłogę z drewna z pod nią ogrzewanie podłogowe? Jak to się sprawdza??

    Przemyśl kwestię podłoga drewniana czy panele laminowane, druga opcja ponoć lepsza pod ogrzewanie podłogowe, poczytaj, popytaj specjalistów w salonach. Deska - tu trzeba dobrać odpowiednią grubość, rodzaj drewna, montaż też trudniejszy. Ja chciałam deskę barliniecką, ale teraz zastanawiam się nad dobrymi jakościowo panelami.
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeJan 11th 2017
     permalink
    Co prawda nie mam podłogówki, ale jak się rozglądaliśmy za drewnem na podłogi, to odradzano nam deskę barliniecką. Czytałam też opinie użytkowników, że żałują, że kupili.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 11th 2017
     permalink
    Deska barliniecka u mojej Mamy, owszem ladnie wyglada. Ale tylko zabawka siostrzenicy spadla, nie za ciezka, nie za lekka i wglebienie sie zrobilo. I teraz Mama zaluje, ze nie wziela deski po prostu drewnianej. Taka podloge drewniana mozna raz na jakis czas wyszlifowac, a z barliniecka deska juz nic nie zrobisz.

    Co do drewna na podlogowke, to my w naszym domu, ktory kiedys budowalismy chcielismy, ale odradzali nam. Poniewaz nie byli w stanie przewidziec po jakim czasie drewno moze sie odksztalcac. A ze bedzie to mowili, na 100%. My wybralismy panele quick-stepa pod podlogowke do salonu. Dom juz sprzedany, ale wiem, ze wlasciciel zadowolony ;)
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 11th 2017
     permalink
    Moi rodzice też mają deskę barlinecką (bez podłogówki) i też żałują.
    Jak moja mama widzi, że ktoś się ładuje na pokoje w butach na obcasach to ma mord w oczach :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJan 11th 2017 zmieniony
     permalink
    Właśnie i ja o desce barlineckiej słyszałam takie opinie, o których piszecie... że jest nietrwała i potem trudno z nią zrobić cokolwiek...
    My na razie w planach mieliśmy jakiś fajny, porządny panel laminowany... ale ciągle w głowie mi podłoga z deski drewnianej... Czytam i czytam te różne wypowiedzi i porady i już zgłupiałam do reszty :_))))))
    Chciałam od praktycznej strony podpytać czy ktoś takie rozwiązanie przetestował... niektórzy spece, z którymi rozmawiałam, twierdzą, że w domu o konstrukcji szkieletowej, takim energooszczędnym, który budujemy takie rozwiązania stosować można bez problemu... nie poleca się jedynie kłaść drewna w domach zimnych... rzecz jasna na podłogówkę...
    .
    teraz musimy zająć się schodami... a chcę żeby były dobrane choć trochę pod kolor podłogi dlatego tak drążę z czego tą podłogę zrobić ;-)
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeJan 11th 2017
     permalink
    Madziu u nas wszedzie podlogowka z deska debowa i sprawdza sie super, oczywiscie zarysowania sa nieuniknione, ale cos za cos, kocham ta podloge, zobaczymy ile nam tylko gazu pojdzie teraz przy tych mrozach to Ci dam znac :)
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJan 11th 2017 zmieniony
     permalink
    a_net_a po prostu doszliśmy z mężem do wniosku, ze jest jednak za duży. 2 metry długi,po rozłożeniu 3m. Mieliśmy dwie rodzinne imprezy (chrzciny Blanki i Wigilie) i już więcej takich schadzek robić nie będziemy ;) Pewnie, jeśli wrócimy do Pl to ten sprzedamy, a zamówimy mniejszy, chociaż o 50cm.
    `
    My mamy na podłodze w salonie deskę (II gatunek),olejowaną (bez podłogówki) i chyba drugi raz byśmy nie zakładali. Strasznie miękka jest. Kilka razy spadły Kacpra traktorki i są ślady, wgniecenia, a porysowana,że hej. Wszystkie zabawki dzieci są właśnie w salonie, bo góry nie mamy zrobionej jeszcze,więc dlatego podłoga mega porysowana :/ Jak dzieci będą większe to wycyklinujemy i będzie ok.
    `
    mazda my schody mamy jesionowe, bielone.
    Dodam zdjęcia to sobie spojrzysz.

    Treść doklejona: 11.01.17 15:19
    Stół dla a_net_a
    a
    schody
    rt
    jh
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 11th 2017
     permalink
    Dzięki :) super wygląda taki duży, nie odstraszyłaś mnie :D
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 11th 2017 zmieniony
     permalink
    My jesteśmy użytkownikami domu szkieletowego, mamy deskę dębową na podłodze, olejowana. Owszem po roku intensywnego użytkowania przez nas, a przede wszystkim przez naszego Bąbla, są wgłębienia po spadających zabawkach, są zarysowania, ale dla mnie ma to mimo wszystko swój urok. W końcu to właśnie nadaje charakter tej podłodze i odróżnia ją od paneli, które choć najbardziej dopracowane, do deski nie mogą być równane. Deska jest cieplejsza, przyjemniejsza w dotyku i ma swój niepowtarzalny charakter, jak i zapach. Na schodach też mamy drewno w oleju idealnie dobrane do podłogi i jestem zachwycona efektem !
    Niestety nie znam nikogo z podłogówką pod drewnianą deską. Wiem jedynie, że najlepsze na podłogówkę są drewna z tych "egzotycznych" drzew typu bambus.

    A wygląda to u nas tak ...
    --
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeJan 11th 2017
     permalink
    A panele laminowane Quick-Step - ma ktoś lub zna opinie?
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJan 11th 2017
     permalink
    a_net_a nie chciałam Cię zniechęcać ;)ważne,żeby Wam się podobało.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 11th 2017
     permalink
    A czy któraś z Was przerabiała może otwarte, ażurowe schody na takie pełne, z podstopniami?

    Najpierw myśleliśmy z mężem, żeby wyrżnąć te istniejące schody w pień i zrobić nowe (nie lubimy ażurowych). Po namyśle jednak stwierdzam, że stopnie które mamy są piękne i szkoda byłoby takie drewno niszczyć. Orientujecie się, czy można po prostu dodać podstopnie, i ewentualnie zmodernizować poręcz? I ciekawe, czy da się to zrobić, żeby "od spodu" wyglądały ładnie, bo fragment spodu na pewno będzie widoczny...
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeJan 11th 2017 zmieniony
     permalink
    karolajnas: Wiem jedynie, że najlepsze na podłogówkę są drewna z tych "egzotycznych" drzew typu bambus.


    I tu Wam powiem, że pierwotnie właśnie z tego względu zamówiliśmy bambusa, bo tak nas w sklepie namawiali, nawet już przypłynął i tydzień przed odbiorem zadzwonili ze sklepu, żebyśmy przyszli wybrać coś innego bo właśnie zadzwoniła babeczka z informacją, że po roku użytkowania bambusa na podłogówce zaczął falować. Może i dobrze się stało, bo całkowicie podpisuje się pod tym co na temat dębu napisała karolajnas :)
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Hope, pliss przypomnij mi co dokładnie macie na tą podłogówkę? Jaki kolorek?? Gdzie kupowaliście, jak możesz?? :-)))
    .
    karolajnas: Na schodach też mamy drewno w oleju idealnie dobrane do podłogi i jestem zachwycona efektem !

    Karolajnas, macie wiszące te schody?? Zrób proszę, jeśli możesz zdjęcie od przodu ;-))) Są piękne. I schody i podłoga...
    I jeszcze jedno - co macie na górze w pokojach na podłodze??

    Treść doklejona: 12.01.17 09:05
    Basita: mazda my schody mamy jesionowe, bielone.
    Dodam zdjęcia to sobie spojrzysz.

    Jesion też piękny... kurna tyle tego, że chyba wykituję zanim coś wybiorę...
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeJan 12th 2017 zmieniony
     permalink
    mazda__: Hope, pliss przypomnij mi co dokładnie macie na tą podłogówkę? Jaki kolorek?? Gdzie kupowaliście, jak możesz?? :-)))


    Madziu, przesyłam Ci link do zdjęć zaraz po ułożeniu naszej podłogi, tam też masz dane firmy, która nam robiła i nazwę deski.
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Dzięki kochana ;-)
    Cudna ta Twoja podłoga ;-)))

    Treść doklejona: 12.01.17 11:25
    Dziewczyny a czy któraś ma może podłogi z Kronopolu???? Chodzi mi o panele....
    Chyba ze względów finansowych będziemy musieli jednak wybrać tańszą opcję podłóg...
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Dziewczyny, my mamy na dole deskę (jesion), a na górze parkiet niby gorszy gatunek - też jesion. I jesteśmy tym parkietem zachwyceni. Nic się z nim po roku nie dzieje, absolutnie nic. Wygląda świetnie, wgniecenia po zabawkach prawie niewidoczne. A cenowo był niewiele droższy od paneli!!Tak więc zastanówcie się dobrze. Panele często mają ten minus, że elektryzują wszelkie badziewie i szybciej się kurz/koty z kurzu robią, po prostu trudniej utrzymać.
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Jesion to twardy gatunek drewna, więc nawet 2 gatunek będzie ok. Ja uwielbiam jesion za usłojenie.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 12th 2017 zmieniony
     permalink
    mazdaaa__, jutro obiecuję wrzucić fotki. Są faktycznie efektowne, choć nieładnie tak się chwalić, ale kocham je :wink:
    Na górze w korytarzu mamy deskę tą samą co na dole, a w pokojach mamy panele. Ale zabijcie mnie nie pamietam co to za firma. Kolor to dąb imbirowy ... Kronopol??? Coś około 85 zł/m2 placilismy. Też wrzucę fotki, bo fajnie wyglądają i są łatwe w utrzymaniu. Jedynie w porównaniu z deską wypadają gorzej ... Jednak odczucia różnicy temperatur, faktury, efektu stukania na panelu ... Mam nadzieję, że maksymalnie w przyszłym roku górne pokoje też wymienimy na deskę.

    Hopefully, przepiękna podłoga!
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJan 13th 2017 zmieniony
     permalink
    karolajnas: mazdaaa__, jutro obiecuję wrzucić fotki

    czekam na nie z niecierpliwością:-)

    U nas podłoga ma być z deczka jaśniejsza niż Twoja lub Hope... chcemy jasną po prostu... tak przynajmniej mi ze zdjęć wynika :-)
    Wczoraj też szukaliśmy wykonawcy drewnianej podłogi w okolicy... i znaleźliśmy fajnego gościa, z którym się może jednak dogadamy... no i może i my będziemy mieli podłogę drewnianą... choć to jeszcze nic pewnego.
    Na pewno drewno to drewno - bez dwóch zdań... no ale na pewno też nie będziemy się zarzynać za podłogę z drewna, hah :-)_


    karolajnas: Kolor to dąb imbirowy ... Kronopol

    a to jest właśnie Kronopol ;-) Także też kochana czekam na foty ;-)

    a no i jeszcze jedno pytanko do Ciebie szczególnie Karolajnas... Macie piec razem z rekuperatorem czy są to oddzielne systemy ?

    Treść doklejona: 13.01.17 07:26
    Smuga: A cenowo był niewiele droższy od paneli!!

    Smuga trafiłaś w samo sedno bo właśnie z tym facetem rozmawialiśmy o drugim gatunku, tyle, że dąb rustyklany, taki, który się nam podobał :-) A moi rodzice też mają drugi gatunek dębu i wygląda pięknie, choć ma już swoje lata... :-)
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 15th 2017 zmieniony
     permalink
    mazda__, przepraszam, że dopiero dziś, ale już nadrabiam zaległości w fotach.

    A jeśli chodzi o piec to mamy go osobno, rekuperator jest samodzielnym sprzętem.

    Dodam, że mniej więcej w tym samym czasie, kiedy się budowaliśmy, nasi bliscy znajomi też kończyli swój dom. I właśnie na piętrze mają podłogi drewniane II gatunku. Jak dla mnie wyglądają lepiej niż te na parterze :wink: Oni kupowali właśnie takie jaśniutkie podłogi.

    Schody - dąb olejowany. Przepraszam za bałagan pod schodami, ale to ulubiona kryjówką Bąbla :bigsmile:



    Pokój Bąbla - panele Kronopol, dąb imbirowy.

    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 15th 2017
     permalink
    Karolajnas, a pamiętasz jaka szara farbę ma Bąbel w pokoju?
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Przepiękne macie te schody karolajnas :-) Naprawdę!
    I forma i kolor.
    Panele na zdjęciu wyglądają jak drewno...
    .
    U nas teraz wycena schodów... i powiem Wam, że nie ogarniam tematu, bo pytaliśmy z tym samym projektem u chyba ośmiu stolarzy... ceny od 12 tyś do 30 tyś... Jakaś abstrakcja... Taka różnica... Teraz ogarniamy temat ile to w ogóle ma kosztować, bo nie mam zamiaru płacić za coś dwa razy tyle ile to kosztuje...
    .
    Co do podłóg to na razie stanęło na drewnianej ;-)))
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Gabcia, na ścianach jest Dulux - Stalowe Magnolie.
    .
    mazdaa__, u nas schody wyceniało 3 stolarzy. Rozstrzał cenowy od 14 500 do 55 000 (!!!) za ten sam projekt. Ostatecznie wzięliśmy opcję pośrednią, bo Pan zaproponował w cenie jeszcze podświetlenie LED w poręczy i grubsze szkło na balustradzie, ładniejsze osłonki tych śrub, które łączą schody z balustradą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonania, termin realizacji co do dnia się udało utrzymać zgodnie z umową. Nie wiem skąd jesteś, bo jak z woj. łódzkiego to mogę dać namiary na naszego stolarza :bigsmile:
    A co do paneli to faktycznie prezentują się dobrze, mojemu Teściowi podobają się bardziej niż deska, którą mamy. Ale jako absolutny miłośnik deski, dla mnie nie ma porównania :wink: i marzę o desce w całym domu.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Karolajnas - piekne schody :) Z tym rozstrzalem cen tak jest. Nam w 2011 roky wyceniali schody dywanowe (jesion) i przedzial cenowy byl tez od 20tys do 45tys zl. Masakra. Trzeba negocjowac i szukac ;)
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    No to widzę, że nie tylko u nas taki kosmos... Ja jestem z samego końca mazowieckiego.... sam wschód :bigsmile:
    Zobaczymy w takim razie na czym u nas stanie... dobrze tylko, że czas nas nie goni...
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    madziauk, dziękuję :)

    mazdaa__, to akurat duży plus, że macie czas. Pośpiech to zły doradca. Powodzenia w poszukiwaniach !
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny! Czy ktoras ma...kurczr nawet nie wiem.jak to wytlumaczyc...jako to wypelnienie miedzy szafkami w kuchni tzw tablice memo? Chodzi mi o taka czarna, kredowa, ale zeby mozna bylo po niej pisac kreda? Jak to sie ma z utrzymaniem czystosci na tym? Czy praktyczne? Robie kuchnie bialo-czarna i tak za mna ten kredowy akcent chodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Fran chodzi Ci o farbę tablicową?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 16th 2017 zmieniony
     permalink
    No wlasnie nie wiem czy konkretnie o to. Takie zadanie ma spelniac, ale wynalazlam w katalogu okreslenie "tablica memo" i sie zastanawiam czy to jakos pod szklem jest czy jak? Czy tylko i wylacznie sama farba...bo wtedy to chyba doooopa:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    A to tego to nie wiem. Ja mam ścianę ale poza szafkami wymalowaną tą farbą.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    I jak z utrzymaniem.czystosci? Ze zmywaloscia? Piszecie cos na niej? Latwo to pozniej zmyc?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Ciągle jest pogryźdana ;) a ze zmywalnością to średnio jak mój mąż się za to weźmie ;) ale jak ja to robię to nie narzekam ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Frances ja z kolei mam taką przyklejaną tablicę kredową na drzwiach wejściowych od strony korytarza. Całkiem fajnie, bo moje dzieci tam wiecznie rysują i wypisują różności :-) Co do utrzymania, to trochę się kurzy jak się wyciera, szczególnie jak robią to dziewczyny, ale generalnie utrzymanie w czystości jest dosyć proste :-)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 17th 2017 zmieniony
     permalink
    Tablice mam dla dzieci, jest ok, ale chcialam to jako sciane. Po przespaniu sie z ta idea stwierdzam, ze jednak bedzie malo praktyczna i olewam temat. Bedzie standardowo -plytki lub szklo:wink: dzieki!

    Treść doklejona: 18.01.17 10:28
    Koncepcja moja zmienia sie jak w choragiewce:wink: kiedys widzialam u Pani Gadzet takie jakby naklejki na lodowke, ale trzymaly sie na magnes. Ma ktoras cos takiego? Godnego polecenia wykonawce?

    Treść doklejona: 18.01.17 10:32
    I podpowiedzcie mi jeszcze odnosnie paneli, bo to tez bedziemy wymieniac. Farba jest bardziej intensywna na scianie, wiec kupuje sie jasniejsza niz dolecowo sie chce. Jak to jest z panelami? Zwlaszcza, ze mamy bardzo jasne mieszkanie (z trzech stron okna, z jednej duze, podwojne balkonowe). Ogolnie chce panele jasne, zimne, wpadajace lekko w szary,.ale tez nie typowo biale. I tak sie zastanawiam czy jak mi na nie slonce swiecic bedzie to wuzualnie one beda jeszcze jasniejsze? Czy jako, ze zajma spora powierzchnie to beda wygladac na ciemniejsze (tak jak z farba na scianie)?
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    Dzięki Karolajnas, niestety koloru już nie ma w ich paletach eh... A jakie masz drzwi do tych paneli? Kolor, firma? Remonty dwoch mieszkań i głowę mam już kwadratowa...
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 19th 2017 zmieniony
     permalink
    Gabciu, nie dalej jak dwa tygodnie temu kupowałam Stalowe Magnolie w OBI, bo Mąż musiał zamalować u Bąbla ślady po resorakach :bigsmile::bigsmile: Przepraszam !!! Mój błąd !!! Sprawdziłam i to Śnieżka - nie Dulux !

    Drzwi mam robione przez stolarza, drewno olejowane.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Frances - my mamy bardzo jasne podlogi, wlasnie jasny wpadajacy w szary. I powiekszaja one pomieszczenia. Na pewno nie pomniejszaja. :) No i kurzu na nich nie widac tyle co na ciemnej podlodze (na wynajmowanym mielismy ciemniejsze, nie calkiem ciemne ale taki posredni - i strasznie widac bylo kurz).
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Dzięki Karolajnas, sprawdzę w Obi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    Madziuk dzieki! Ja wiem jakie sa plusy jasnej podlogi ;-) u mnie nic rozjasniac i powiekszac nie trzeba. Mi chodzi bardziej o to, ze jak trzymalas w reku pojedyncza deske to ona dawala jakis tam odcien i teraz jak polizysz je "w kupie kb" wiecej to czy staje sie on jasniejszy (bo odbija slonce) czy ciemniejszy (tak jak z farba sie dzieje) wizualnie oczywiscie.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 22nd 2017
     permalink
    Fran, mi sie wydaje, ze po położeniu jednak wydawały sie ciemniejsze. A tez mam jasne i przestronne mieszkanie. Dodatkowo, tak na chłopski rozum, podłoga jest nisko, nie? Zacieniona meblami etc, wiec raczej ciemniejsza wypadnie.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 22nd 2017
     permalink
    Frances - mi sie wydaja jasniejsze, bo odbijaja swiatlo. Mamy salon laczony z kuchnia, i po jednej i drugiej stronie okna. Wiec slonce caly dzien.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 23rd 2017
     permalink
    He he:-) kocham Was dziewczyny! To sie dowiedzialam:wink: czyli, ze glownie pewnie od oswietlenia zalezy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeJan 23rd 2017 zmieniony
     permalink
    Frances a próbowałaś tę deskę położyć na podłodze? Mi to dużo dało bo mogłam sobie to jakoś zwizualizować.
    Ja teraz się decyduję na drewnianą podłogę wykańczając dom i wygląda na to, że skończy się właśnie na bardzo jasnej dębowej podłodze, mocno bielonej właśnie w takim lekko szarawym odcieniu.
    Mam dechę w domu i byłam serio w szoku jak ogromna jest różnica odcieni jak deskę położę np na białej pościeli łóżka (wtedy decha ma znacznie cieplejszy odcień) a jak ją położę na naszą podłogę w mieszkaniu gdzie mamy dość ciemną klepkę. Wtedy ta decha się wydaje biała aż szara i weź człowieku nie zwariuj :wink:
    My poin is- wszystko zależy raz od oświetlenia (czy sztuczne czy naturalne, ciepłe czy zimne) i od tego w jakiej kolorystyce ta deska będzie w aranżacji (zestawiona z ciemnymi, kontrastującymi ścianami będzie się wydawała jaśniutka; zestawiona z bielą i jasnymi pastelami będzie miała cieplejszy odcień).
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 23rd 2017
     permalink
    Sliwson ma racje.
    My mamy jasna podloge, male sciany biale, jedna szara i na jednej jasna tapeta w trojkaty - odcienie szarosci i bezu. Okna balkonowe mamy na calej wysokosci, takie jak drzwi balkonowe (okolo 3m szerokosc cale).Meble w jasnym debowym kolorze, stol bialy na polysk. Krzesla morski i jedno jasno niebieskie, baby blue poduchy na szarej sofie, turkusowa lampa wysoka. Zaslony w kolorze duck egg. Ogolnie jasne pomieszczenie i jasne meble, jako, ze slonce (jak swieci) to mamy caly dzien to podloga jeszcze jasniejsza sie wydaje. Ale optycznie powieksza nam pomieszczenia takze spoko ;) A! i kuchnie tez mamy jasna na polysk z szarym ala ganitowym blatem :)
    Pamietam, ze jak Tesc tu przylecial i pomagal mi klasc tapety a mojemu Marcinowi malowac, to mowil, ze za jasno. Ze mu kolorow brakuje ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 23rd 2017
     permalink
    Ja generalnie tez gustuje w jasnych, minimalistycznych wnetrzach, ale chyba faktycznie musze dac ta podloge ciemniejsza, by mdlo nie bylo. Dzieki za pomysl sliwson -tak zrobie wlasnie.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 23rd 2017
     permalink
    Frances - mi sie strasznie podoba jasna podloga w jaselke :) Kiedys bedziemy taka miec.
    Tu mamy podlogowke w calym mieszkaniu, wiec deski ponoc slabo sie nadaja.

    Orientuje sie ktos ile polozenie takich desek w jaselke kosztuje za m2?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 24th 2017
     permalink
    Dziewczyny, które urządzały w niedawnym czasie sypialnie.
    Pokażcie co macie :D Przeglądam i brak mi natchnienia...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 24th 2017
     permalink
    my akurat deski nie kładliśmy a gres drewnopodobny ale też właśnie kursowaliśmy z płytkami do domu i kładliśmy na podłodze, żeby sprawdzić jak będą wyglądać ;)

    Eveke u nas w sypialni typowa IKEA więc nuda ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 24th 2017
     permalink
    Nie mogę wydumać jak zrobić a w połowie lutego przydało by się zacząć meble zamawiać...

    Treść doklejona: 24.01.17 12:08
    To jeszcze zapytam, ma ktoś sofy Wajnert?

    Miałam kiedyś narożnik i byłam zadowolona... teraz do domu chcemy dwie sofy i podoba mi się model life.

    Może ktos ma? Interesuje mnie ta opcja wysywanych siedzeń i ogólnie jak sie sprawują :D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.