Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 16th 2017 zmieniony
     permalink
    A to moja kuchnia - kolor frontów "złamana biel".
    Ciemna fotka wyszła, ale jasno jest, mimo czarnych blatów (kuchnia od północnego-zachodu, popołudniami, jak jest słonecznie, świeci w niej słońce). Na podłodze i pomiędzy szafkami te same płytki w piaskowym kolorze (60x60 cm).

    http://28dni.pl/pictures/2666583.jpg
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 16th 2017
     permalink
    Piękna!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Pokażę tylko od razu mówię, że mam beznadziejne zdjęcia zarówno przed jak i po. W sensie beznadziejna jakość, pomniejszane wiele razy i w ogóle jakby naświetlone, ale w międzyczasie zmieniałam pinsiont razy telefon, laptop, komputer etc więc wszystko jest gdzieś na dyskach przenosnych i nie wiem gdzie jeszcze.
    Wrzucam wiec to co udało mi się znaleźć pod wykresami itp no więc stąd też taka jakość do d...

    Oraz muszę skomentować zdjęcie kuchni.
    Bo jak się wprowadziliśmy to nie dość, że podłoga była szaro ciapata [widać na zdj] oraz płytki na ścianie różowo szare [też widać] to jeszcze ściany były brokatowo różowe a fronty mebli biało złote z rustykalnymi wytłoczeniami i rzeźbieniami. No straszna.
    A to zdjęcie co tu wrzucam jest już po zmianie frontów i pomalowaniu ścian dlatego tak wygląda okropnie :wink:

    Kuchnia przed:



    Kuchnia po:






    Ta podłoga jest taka szara też w całym przedpokoju, bo była taka ciapata jak na pierwszym zdjęciu tj kuchni przed.
    No i się w rzeczywistości tak absolutnie nie błyszczy, jest matowa. Nie wiem czemu tak wyszło na zdjęciu.

    Łazienka przed:




    Łazienka po:




    Te niebieskie pasy w rzeczywistości są dużo bardziej stonowane, nie takie rażące jak tu.

    No i w wc ściany przed były takie same jak w łazience [nie mam zdjęcia] a teraz są takie:




    Także tak to wygląda.
    Najważniejszy dla nas był mikro koszt [wszystkie materiały plus robocizna to nieco ponad 1000 zł a naprawdę bardzo dużo metrów 2 zostało pomalowanych] i brak konieczności skuwania tego wszystkiego. Nie wyobrażałam sobie tego kurzu, pyłu, syfu i wyprowadzki z domu na conajmniej pewnie miesiąc.
    Bo tyle pewnie trwało by skucie i położenie nowych płytek na takiej powierzchni.

    A nie chcieliśmy aż tak robić i tyle robić, bo za maksymalnie [mam nadzieję] dwa lata będziemy mieszkać w nowym domu, także bez sensu to mieszkanie aż tak picować. Sobie następni właściciele zrobią jak będą chcieli :wink:


    Aha sprawdziłam jaka farba.
    Firma TIKURILLA.
    Do ścian jakiś OTEX [to chyba rodzaj farby do płytek], a do podłóg BETOLUX, bo to musi być wiadomo duża większa wytrzymałość etc.
    I najpierw się jakąś bazą malowało a potem dopiero kolorem czy coś w ten deseń.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 17th 2017
     permalink
    Ja nie widzę zdjęć Teo - ani na kompie ani na telefonie :confused:
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeMar 17th 2017 zmieniony
     permalink
    Też nie widzę zdjęć.

    Treść doklejona: 17.03.17 08:27
    Marion mam pytanie z innej beczki...
    Jesteś zadowolona z metalowego chlebaka? Bo dumam i dumam i w tym kolorze jaki chce, jest tylko ten "typ" chlebakow.
  1.  permalink
    Ja widzę z telefonu
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  2.  permalink
    teo efekt super!!!!
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 17th 2017 zmieniony
     permalink
    IwonkaLA: Też nie widzę zdjęć.

    Ja już widzę.
    Asia, super efekt! :bigsmile:
    IwonkaLA: Jesteś zadowolona z metalowego chlebaka?

    Hm... Nie do końca...
    Wcześniej miałam taki, ale mi po kilku latach rdzewieć zaczął. Obecny mam ok. roku i na razie jest OK, rdzy nie ma. Jedyny minus, to brak ochronnych gumek na krawędzi pokrywy - hałas jest, jak się zamyka (w sensie jak pokrywa spadnie, a nie że się ją delikatnie zamknie). No ale przyznam, że chlebak był kupiony "pod kolor", a takie wybory czasami rozmijają się z funkcjonalnością danej rzeczy.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 17th 2017
     permalink
    Świetny efekt malowania kafli!

    a powiedz mi jak to się ma w użytkowaniu? w sensie w łazience?
    bo wiadomo na kaflach fajnie się para skrapla czy spoko to czyścić a jak to wygląda przy takiej farbie?

    tak dumam , że może dolna łazienkę byśmy tak odmalowali...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 17th 2017
     permalink
    Teo, a powiedz...ta farba nie schodzi jakos...nie luszczy się? Bo ja remont łazienek tez dopiero za kilka lat, wiec może tez bym odmalowala po prostu...
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeMar 17th 2017 zmieniony
     permalink
    Już teraz widzę :)

    Suuuuper efekt Asiu!
    I serio przystępna cena, za nowe płytki na takiej powierzchni wydalibyście krocie.

    Marion dziękuje Ci za odpowiedz.
    Tak wlasnie myslalam, kiedy dotykałam tego chlebaka. Ale pomyslałam ze nie miałam takowego nigdy w zyciu to moze sie mylę...
    Niestety, często piękne, stylowe rzeczy są bezużytecznymi bibelotami za spore pieniądze.
    Ale kuszą ojjjj kuszą bo super wyglądają!:angry:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 17th 2017
     permalink
    IwonkaLA: Niestety, często piękne, stylowe rzeczy są bezużytecznymi bibelotami za spore pieniądze.

    No czasami się dam nabrać i się nacinam, chociaż staram się jak mogę, żeby jednak nie dać się nabrać :confused:
    Frances: Teo, a powiedz...ta farba nie schodzi jakos...

    Elfika chyba pisała, że na podłodze jej schodzi.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 17th 2017
     permalink
    Teo, efekt końcowy super :) Czyli Tikkurila śmierdzi? Bo ja znalazłam farbę o nazwie Hydropox, opinie ma dobre i ponoć właśnie nie śmierdzi. Chyba się na nią zdecyduję. Ale u mnie to nie będzie dużo roboty, po prostu pas kafli nad blatem, 60 cm wysokości i 3 m szerokości.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 17th 2017
     permalink
    marion: Elfika chyba pisała, że na podłodze jej schodzi.

    ale pisałam też, że kładłam farbę na 40letnie płytki, które najprawdopodobniej źle przygotowałam, bo w mi farba ściera się w łazience a w wc już nie.

    Hydro, V33 nie śmierdzi, można kupić małe pojemniki.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 17th 2017
     permalink
    Hydro to jak taki mały pasek to luzik. Otworzysz okno i dacie radę.
    I skoro V33 nie śmierdzi to taką maluj :wink:

    Co do czyszczenia, płytki po pomalowaniu są bardziej matowe niż przed ale myje je zupełnie tak samo jak wcześniej. Tzn byle czym. Albo płynem do szyb, albo samą wodą albo co tam złapie do ręki. Wszystko schodzi elegancko.
    Podłogę odkurzam, myje mopem, mokrymi husteczkami (miejscowo) i jest ok.
    Ogromny też plus malowania jest taki, że pomalowane są fugi więc nigdy nie są brudniejsze od płytek.

    Jeśli o wytrzymałość chodzi. Na ścianach jest Francja elegancja.
    Zarówno w kuchni gdzie mi czasami prysnie gorący olej, jak też i w łazience, gdzie płytki są narażone na działanie np wody.

    Podłoga również się nie zniszczyła ani od normalnego chodzenia,biegania, odkurzania czy coś
    Odrobina farby odprysła w jednym miejscu w kuchni, kiedy mi ze sporej wysokości spadła ceramiczna miska i w miejscu uderzenia zrobił się odprysk.
    Ale mam farbę schowana, pomalowalam ten kawałek i gra gitara.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 18th 2017
     permalink
    No to super. W któryś z najbliższych weekendów będę malować :) Wizja skuwania istniejących kafli teraz, jak już tam mieszkamy, powodowała u mnie odruch wymiotny :devil: Zwłaszcza po przejściach, jakie mieliśmy z łazienką (miała być "do lekkiego liftingu", ale jak już ruszyliśmy to trza było skuć wszystko do gołej cegły, wylewki zrobić od nowa itd.).
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 20th 2017
     permalink
    Dziewczyny, jak najlepiej wyprac niesciagana tapicerke z sofy? Zamawiac specjalna firme z karcherem? moze parowo? A moze sa jakies domowe sposoby?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 20th 2017
     permalink
    ja wlasnie zamawiam firme w tym tyg do sofy:)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 20th 2017
     permalink
    Ja zawsze bralam firme pioraca i sofa jak nowa ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 21st 2017
     permalink
    Mój mąż dwa dni temu wyprał ręcznie Vanishem i ściągnął wilgoć odkurzaczem separacyjnym. Efekt super, ale nie na długo przy dzieciach. Raz na jakiś czas trzeba firmę zamówić, by doprali dokładniej.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 21st 2017
     permalink
    A te firmy to jakie polecacie? Z karcherem czy parowe?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMar 21st 2017
     permalink
    Parowe najlepiej bo 3h i kanapa sucha, przy tych zwykłych karcherach pompują w sofę kilka litrów wody i długo schnie, chyba ze dla Was to bez różnicy :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 21st 2017
     permalink
    Asiula - a parowa dopiera ladnie? Wiem, ze karcher tak. Parowej to nie znalam, dopiero jak zaczelam szukac to znalazlam :)
    Dopierze mi plame (zapierana) z espresso?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 24th 2017
     permalink
    Dziewczyny, gdzie kupowalyscie plytki? Zwlaszcza dziewczyny z Waw. Jestem na Bartyckiej, ale dostaje juz bolu glowy. Oraz sie zastanawiam czy w takich centrach sie nie przeplaca.

    Treść doklejona: 24.03.17 11:42
    I drugie pytanie. Spotkalyscie sie moze z farbami do malowania grzejnikow takich bualych, bie tych starych żeliwnych. Cos polecacie?
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeMar 24th 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, gdzie kupowalyscie plytki? Zwlaszcza dziewczyny z Waw. Jestem na Bartyckiej, ale dostaje juz bolu glowy. Oraz sie zastanawiam czy w takich centrach sie nie przeplaca


    Na rogu Bartyckiej i Czerniakowskiej jest salon FODA. Tam pracuje mój znajomy i tam kupowaliśmy. Ceny były porównywalne z tymi w sklepach internetowych, ale pod warunkiem, że nie potrzebujesz faktury (można poprosić o druk zamówienia, na którym będą wyszczególnione te płytki). Chodzi o to, że materiały budowlane są opodatkowane 23% vat, a usługa budowlana 8% vat i stąd pojawia się różnica w cenie. Czyli kupując u nich płytki, kupujesz niejako usługę ich położenia (ale oczywiście to jest tylko na papierze).
    W tym salonie jest też spory wybór płytek i można obejrzeć jak wyglądają w rzeczywistości.

    Co do cen, warto sprawdzić w internecie i negocjować. My tak robiliśmy i w większości zapłaciliśmy bardzo zbliżoną cenę do tego, co znaleźliśmy w sieci+transport.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 25th 2017
     permalink
    Jeszcze w temacie malowania starych płytek - patrzcie jakie cudo znalazłam :) klik
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 25th 2017
     permalink
    Rewelacja, uwielbiam takie wzory. Ja mam dwie łazienki do zrobienia: jedna w kafelki w kolorze wątróbki, druga sraczkowata. Ciągle myślimy sprzedać mieszkanie, tylko nie wiemy kiedy to będzie. Mój mąż na bank nie pomaluje, bo on nie ma cierpliwości do takich rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 26th 2017
     permalink
    Dziewczęta, temat BLAT KUCHENNY.
    Planowalam biale matowe meble i drewniany blat. Ale jako ze drewna bedzie sporo w mieszkaniu, to sie zastanawiam czy blatu nie zrobic szarego. Podobaja mi sie na pinterescie take ala betonowe, jak na zdj nizej.
    Ktoras z Was zachwalala cos podobnego. Z czego to zrobic, zeby bylo praktyczne?
    http://pin.it/4rTkE7y
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 26th 2017 zmieniony
     permalink
    Z laminatu. Niczego praktyczniejszego nie znajdziesz. Tyle, że lepiej dać więcej kasy za coś co będzie wyglądać naprawdę ok. My mamy blat Egger, też szary (taki), mają bardzo duży wybór wzorów, no i jakościowo są super.
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMar 26th 2017
     permalink
    Ja mam cos podobnego do tego co wkleiła hydro, wydaje mi się trochę ciemniejszy ten grafit i nie polecam...widać każdy okruszek..chociaż wygląda ładnie. Zdecydowanie wolałabym drewniany.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 26th 2017
     permalink
    Nasz jest jasny i wygląda jakby był lekko starawy - nie widać na nim ani okruszków, ani innych zabrudzeń. Na graficie pewnie jest z tym gorzej.
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 26th 2017
     permalink
    Ja potwierdzam, że na ciemnym blacie widać każdy okruszek... w mieszkaniu mam laminat ciemnobrazowy i drugi raz bym tego nie zrobiła. W domu robimy blat z płyty imitujacej drewno eggera właśnie.
    --
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeMar 26th 2017
     permalink
    Sliwson, a co dokładnie Eggera wybraliście? My od dwóch miesięcy "zamawiamy" kuchnie i zamówić nie możemy przez blat właśnie. Jedna firma poleciła mi laminat Eggera dąb Hamilton. Za tydzień będę na żywo oglądać i mam nadzieje, ze w końcu zdecydujemy czy dąb czy imitacja jednak.
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 26th 2017
     permalink
    Kurczę no mi sie zawsze marzył drewniany blat. Ale po pierwsze, to sie zastanawiam jak to jednak bedzie wyglądać przy użytkowaniu (jak pryśnie sos pomidorowy czy barszcz to czy to sie weżre od razu czy nie), a po drugie, zamawiam sobie stół ze starego odzyskiwanego drewna. I przy nim blat z innego drewna, nowego - sie zastanawiam czy to w ogole dobrze wyjdzie.
    Dlatego rozważam jakis inny materiał na blat. I mam zagwozdke...
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeMar 26th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja się też o użytkowanie martwię, zwłaszcza że mała ze mną w kuchni urzeduje a i mąż lubi coś przyrządzić, wtedy przez kuchnie przechodzi huragan ;-)

    Treść doklejona: 26.03.17 21:53
    Polecani mi jeszcze spiek kwarcowy na blat - to z takich mniej popularnych rozwiązań a może być najbardziej praktycznym.
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeMar 27th 2017
     permalink
    Hydro i ja dumam nad Eggerem właśnie.
    Zastanawiałam się jak z użytkowanie... chodzi właśnie o jasny odcień - jak z trwałością?
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 27th 2017
     permalink
    O aktualnym się nie mogę wypowiadać, bo ma parę miesięcy, ale w poprzednim mieszkaniu też mieliśmy Eggera i dawał radę idealnie. Tyle, że tam był jasny odcień drewna. Naprawdę jest super wytrzymały. A w naszej kuchni to jednak się dzieje sporo, do tego dzieci się lubią w gotowanie angażować. Z tych właśnie powodów nie zdecydowaliśmy się na blat z prawdziwego drewna (choć bardzo, bardzo mi się podobają), bo nie wyobrażam sobie, jak zniosłyby tak intensywną eksploatację, jak u nas. Może jak ktoś mało w domu gotuje, jada często na mieście, to drewno długo wygląda fajnie, ale u nas gotujemy, pieczemy, robimy przetwory, a czasem i inne eksperymenty ;)
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeMar 27th 2017 zmieniony
     permalink
    Hydro, z tego co piszesz, teraz będziecie się decydować na szary, tak? A to dlatego, że po prostu bardziej pasuje kolorystycznie czy że ten a'la drewniany jednak kolor nie za bardzo...?
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 27th 2017
     permalink
    Magdalena, my wzielismy również Eggera drewniany, ale właśnie w odcienu szarym...wiesz, jak jeszcze braliśmy pod uwagę panele w kuchni (bo ostatecznie zdecydowaliśmy się na kafle) to właśnie baliśmy się tego naciapania drewnem. Nam Pani podpowiedziała, że można łączyć różne drewna byleby słoje pasowały:wink: cokolwiek miała na myśli...jeśli marzy Ci się drewno to może dopasuj je do stołu?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 27th 2017
     permalink
    mazda__: Hydro, z tego co piszesz, teraz będziecie się decydować na szary, tak? A to dlatego, że po prostu bardziej pasuje kolorystycznie czy że ten a'la drewniany jednak kolor nie za bardzo...?


    Już mamy szary w nowej kuchni. A to dlatego, że na podłogę ostatecznie postanowiliśmy dać panele i uznaliśmy, że się będzie gryzło tę parę odcieni drewna (no bo jeszcze stół kuchenny). Tamten drewniany w poprzednim mieszkaniu był bardzo ok, tyle że na podłodze były wtedy kafle i jakoś bardziej to pasowało do siebie.
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeMar 27th 2017
     permalink
    Dzięki Hydro :-)
    U mnie kafle na podłodze więc właśnie myślę o jakimś jasnym odcieniu drewna :-)
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 27th 2017
     permalink
    Jest jeszcze blat laminowany Egger Dąb Arlington Naturalny H3303 ST10
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 27th 2017
     permalink
    Oni mają bardzo bogatą ofertę wzorów i kolorów, jest w czym wybierać. Najlepiej podejść do jakiegoś dystrybutora, żeby obejrzeć sobie wzorniki na żywo.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 27th 2017
     permalink
    Laski, na jakiej wysokości macie zamontowane wyciągi nad kuchenką/ płytą gazową?

    oraz podrzucam pomysł na szybką zmianę podłogi. może do najtańszych nie należy ale :wink:
    samoprzylepne panele winylowe
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 27th 2017
     permalink
    To są panele, o których pisałyśmy ze dwie strony temu :) Madziauk odradzała te na klej, Daisy była zadowolona z clicka. Ja mam na click, ale za krótko, żeby oceniać. Faktycznie trzeba mieć do nich równiuteńką podłogę, bo panele mają 2mm (klej) lub 5mm (click).
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 27th 2017
     permalink
    Caris: To są panele, o których pisałyśmy ze dwie strony temu :)

    dobra jestem :swingin::rolling:

    Caris: Faktycznie trzeba mieć do nich równiuteńką podłogę

    a co z primerem? bo ja właśnie równiutkiej nie mam a wyczytałam, że wtedy używa się primera by ją wyrównać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 27th 2017
     permalink
    Niestety nie pomogę, bo wzięłam bez klejenia, na klika, na podkładzie ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 28th 2017
     permalink
    Magda a blat z kamienia Ci się nie widzi?
    Ty meble kuchenne białe będziesz miała?

    mój szwagier teraz wykańczał i ma w kuchni białe meble z dodatkiem drewna, czarny blat kamienny , stół drewniany...

    a my odliczamy... w piątek odbieramy klucze do domu :)
    część mebli już czeka w magazynie bo przyszły dość szybko więc juz chyba w piątek wjadą...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMar 28th 2017
     permalink
    Ev pochwał się zdjęciami jak już się powoli ogarnięcie :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 28th 2017
     permalink
    Właśnie miałam Was pytać, czy się nie zastanawiacie nad blatami z kamienia a dokładnie z granitu? My mamy już z 10 lat i tak się przyzwyczaiłam, że mogę wszystko na nim zrobić, że się u innych zapominam i odstawiam gorące naczynia bez podstawek ;)
    .
    Te spieki kwarcowe są super. Z tym, że to są cienkie blaty, które trzeba na coś nakleić. Za to świetnie się nadają na ściany. Tylko, że to droga sprawa.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.