Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 20th 2008
     permalink
    Oba są w porządku.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 20th 2008
     permalink
    No wlasnie. Z ta zapisana tempka bylabym ostrozna bo tez juz kilka razy nie "dotrzymalam" guzika i zamiast pokazac stary pomiar termometr zaczal nowy i tamten jest nie do odzyskania. Ja zawsze po pomiarze sprawdzam ile jest (podswietlam sobie komorka zeby nie rozbic takiej swiatlosci nieprzyjemnej) i zapamietuje. Ewentualnie jak wstane to sprawdzam jeszcze raz czy dobrze zapamietalam. Nie wiem czemu mam taka dobra pamiec do tych pomiarow bo normalnie zadnej liczby nie moge zapamietac. Moze to kwestia zaangazowania.
    W kazdym razie jak chcesz odczytywac pomiar zapisany w pamieci to pocwicz sobie wczesniej jak Turkusik radzi :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 20th 2008
     permalink
    Może to kwestia przyzwyczajenia? Zaangażowania wymaga się od jakiegoś działacza, a nie samoobserwatorki. Wystarczy postępować zgodnie z wybraną metodą.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 20th 2008
     permalink
    Ja od siebie niczego nie wymagam, a juz na pewno nie bycia jakas dzialaczka. Najpierw zapisywalam na karteczce, ale jak zawsze pamietalam bez karteczki to przestalam i tyle.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 20th 2008
     permalink
    Każdy ma swój sposób.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    No już do tego doszłam ;)

    Dzięki dziewczyny.

    Od jutra "usiłuję" mierzyć tempkę
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    No to pierwszy pomiar już za mną :)
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    Za mną też. Nawet się udał "w miarę ;)"
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    A co się miał nie udać ;)
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorbiedrona
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    Właśnie dokonałam zakupu na allegro Microfila MT 1622 (rzeczywiście reklama jak się patrzy :) ale chyba na początek będę robić pomiary razem z dotychczasowym... żeby nie tak brutalnie pozbywać się wysłużonego rtęciaka :bigsmile::wink:
    -- http://28dni.pl/biedrona_a
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    Biedrona, i tak powinnas do konca cyklu mierzyc starym bo wg zasad nie mozna zmieniac termometru w srodku cyklu. Ja tez mierzylam dwoma na tej zasadzie: starym bo zaczelam z nim cykl i nowym bo sie nim nacieszyc nie moglam :)
    •  
      CommentAuthorbiedrona
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    Jasne, oczywiście :) do końca cyklu mierze starym :) zresztą to jeszcze trochę potrwa zanim poczta polska zechce mi dostarczyć zamówiony :D :confused: a mierzyć trzeba :smile:
    -- http://28dni.pl/biedrona_a
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    mnie dotarł szybko, aż się zdziwiłam (też zamawiałam przez allegro)
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    No udał się w sensie, że łaskawie się obudziłam, zmierzyłam i poszłam spać. Wbrew pozorom to wielka sztuka!

    (a i tak: nie wiem czy dobrze, bo nie wiem na ile sobie ten cholerski termometr wsadziłam, b: przyszła kryska na matyska - cykl mi się pier... że tak brzydko powiem :(. Pierwszy raz w życiu najpierw mi się coś spóźniło 2 dni, a teraz, w dniu dziewiątym, miałam jakieś conajmniej dziwne plamienie... Ech)
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    A w moim zamówieniu termometru coś nie gra i na stronie jest nadal jako nie potwierdzone. Ciekawe kiedy go wyślą w takim razie.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
  1.  permalink
    Hej dziewczyny kurczę ja mierzę sobie temperature pierwszy cykl, no i mam termometr elektroniczny ale z jednym miejscem po przecinku, a tu czytam że z dwom jest lepszy chyba bee musiała sobie kupić :( grrr

    A i ja mierzę sobie pod pachą :shamed: chyba średnie miejsce sobie wybrałam :( myslicie że lepiej w ustach czy w waginie?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Skąd Ci przyszło do głowy mierzyć pod pachą? Ten pomiar jest zupełnie nieprzydatny do rozpoznawania płodności.
    Przeczytaj ebooka o podstawach rozpoznawania płodności.

    Najlepiej mierzyć w odbycie, na drugim miejscu pochwa i na 3. usta. Wybór zależy od Ciebie.
    -- [/url]
  2.  permalink
    Amazonka :( wiem głupia ja :( a mogę teraz zmienić????

    a w pochwie to po mierzeniu umyć tylko wodą termometr wystarczy???
  3.  permalink
    A wogóle to zła już jestem na wszystko bo 3 miesiące temu robiłam sobie wyniki z krwi na ilośc hormonów i oczywiście jednego dnia ( czyli wszystki na raz) a teraz widzę że nie tak to powinno wyglądać i że mogą nie być one wiarygodne :( zła jestem martwię sie że może być jeszcze gorzej. Idę dziś do tego swojego lekarza i zobaczymy co mi powie kurna no :( nie dośc że chodze do niego prywatnie to grrr
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Masz dużo tych pomiarów pod pachą? Wydaje mi się, że nic nie stracisz, jeśli od razu zmienisz miejsce, a raczej dopiero rozpoczniesz pomiar na nowo. Wcześniejszych nie warto nawet wpisywać.
    Ja bym myła termometr po pomiarze.
    Rozmawiałaś z ginem o samoobserwacji?
    -- [/url]
  4.  permalink
    Amazonka po pierwsze dzięki za odpowiedzi.

    Co do pomiarów to nie mam ich za dużo bo trzy po miesiączce czyli wezme wszystko wyrzuce i już :)

    A z ginem nie rozmawiałam o tym :( nie wiem sama czy dobrego lekarza mam kurde no :( niby najlepszy zobaczę co dziś mi powie na to wszystko. Cały czas myślę że możę nie będę miała dzieci i strasznie mnie to przeraza :(
    znasz sie trochę na wynikach hormonalnych?????
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Ustal sobie jedną godzinę pomiaru rano przed wstaniem i mierz dobrze i zawsze tak samo, a wykres powstanie szybko. Odpowiedni termometr można kupić w niektórych aptekach i Media Markt.
    Daj znać, co gin Ci powiedział na temat samoobserwacji.

    Inni mają dzieci, to Ty będziesz miała. Czemu nie? Długo już się starasz?
    Normy laboratoryjne są tu. Najlepiej porozmawiaj o nich z lekarzem.
    -- [/url]
  5.  permalink
    Amazonka ja sie jeszcze nie staram :) brałam anty póltora roku i odstawiłam w maju 2007 :) i miałam strasznie długie cykle i moj gin zrobił mi badania :) i tak wyszlo że mogę nie mieć dzieci i sie stresuje bo w sierpniu mam ślub i najchetniej chciałabym być już w ciazy :) nie że mi sie az tak spieszy (mam 23 lata ) ale dla mnie dziecko to bardzo wazna sprawa w zyciu :)
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Aneczka, spokojnie nie nerwowo, trzy glebokie wdechy i policz do 10-ciu.
    Obserwacje zaczyna sie PO przeczytaniu ebooka. Ominelyby Cie niepotrzebne bledy (jak mierzenie pod pacha). Ale skoro zaczelas inaczej to zawsze mozesz sie poprawic, nie? A materialow do przeczytania i zapoznania sie pewnie starczy Ci na kilka cykli. Najpierw wprowadz w zycie zasady z ebooka. Potem mozesz doczytac ABC na forum i tematy zwiazane z prowadzeniem obserwacji. Zrobienie jednego dobrego cykresu zajmie Ci dokladnie caly cykl, ni mniej, ni wiecej. Z tego co napisalas przeciez nie da sie poki co wyciagac zadnych wnioskow.
    Na badaniach hormonalnych sie nie znam. Z reszta w tej sprawie i tak ostatnie zdanie ma lekarz (ktoremu ufasz!). W zyciu nie robilam rozbudowanych badan hormonalnych, ale z tego co sie orientuje robienie ich hurtowo i to jeszcze w blizej nieokreslonym momencie cyklu (a raczej w takim robilas jesli masz dlugie i nieregularne i nie mialas zadnych obserwacji) zasadniczo komplikuje interpretacje. Dlugie cykle po odstawieniu pigulek zdarzaja sie u wielu dziewczyn. Jak zrobisz sensowny wykres + obserwacje to cos bedzie mozna powiedziec jak u Ciebie z objawami plodnosci i z duzym prawdopodobienstwem, ze owulka byla i czy faza lutealna prawidlowa.

    I nie martw sie na zapas, ze jestes bezplodna. Polscy ginekolodzy sa w goracej wodzie kapani i najlepiej od razu zdiagnozowac bezplodnosc. Osobiscie znam 3 przypadki kiedy gin mowil, ze moze byc krucho. Kazda z tych dziewczyn ma juz dwoje dzieci, ktore przyszly na swiat bez wiekszych komplikacji. Jedna to nawet nie brala pod uwage, ze jest w ciazy jak @ nie bylo. No bo przeciez gin powiedzial, ze sie nie da...
  6.  permalink
    Konwalijka dziękuę Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź :) naprawdę dziękuję :) a mam jeszcze jedno pytanko bo mam termometr no ale z tym jednym miejscem po przecinku to może lep[iej sobie zamówić ten Microlife 1622 :) co? o tym sądzisz? :)

    dziewczyny dziękuję za pomoc.
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    zdecydowanie lepiej mieć z dwom miejscami po przecinku :bigsmile: tu dokłaność jest abrdoz ważna, a zaokrąglanie przez elektroniczny może zaburzyć prawidłowy przebieg wykresu
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Zamow, zamow. To nie majatek. Ja tez zaczynalam od elektronicznego z jednym miejscem. Microlife jest duuuuuuuzo lepszy. Tuli-pani ma racje.
  7.  permalink
    Dziewczynki :) dzięki :)

    A wy długo już prowadzicie wykresiki :)

    Ja będę musiała sobie wykupić możliwośc bycia tu z wami i prowadzenia swoejgo cyklu :):) tylko musze się rozeznać jak to zrobić :) za jaki okres najczęściej sobie płacicie?
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Ja jestem w sumie swiezynka, ale od kiedy zaczelam (na poczatku grudnia 2007) wrecz pochlaniam materialy na temat npr. Ja sobie wykupilam od razu na rok a na ile Ty wykupisz to sama musisz zdecydowac. Jesli jest to dla Ciebie duze obciazenie finansowe to najwazniejsze zebys sie nauczyla i na poczatku miala dostep do pomocy ekspertow. Jak juz sie otrzaskasz to przeciez wykresy mozesz prowadzic na kartce i wcale Ci do tego komputer nie jest potrzebny. Ale na 28dni na pewno fajniej i razniej, doping przy staraniach i porodach, jest sie z kim podzielic problemami i radoscia... :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Mój czas obserwacji:



    Doping przy nauce, obserwacjach teoretycznych i odkładaniu również. Starania to nie wszystko.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Amazonka: Doping przy nauce, obserwacjach teoretycznych i odkładaniu również. Starania to nie wszystko.

    Otóż to. Gdybym nie trafiła na tę stronę, to nie wiem, kiedy bym zaczęła samoobserwację. Tak przynajmniej zostałam zdopingowana i jest to jednak łatwiejsze niż zaznaczanie w zeszycie, który pewnie najdalej 3. dnia by mi zaginął :(
    --
  8.  permalink
    Konwalijka ja własnie też chcę na rok wykupić :) fajnie że też tu trafiłam :) cieszę sie :)

    Amazonka :) gratuluję takiej wytrwałości :) naprawdę :)
  9.  permalink
    a mam jeszcze jendo pytanko jak zapłacę teraz to ten mój miesiąc który teraz mam gratis przepradni mi ?
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Jak najbardziej, jak najbardziej dziewczyny. Po prostu nie chcialo mi sie wymieniac wszystkich mozliwych opcji (wliczajac potabletkowe, poporodowe, po poronieniu, etc). Doping i pomoc jest tu dla kazdego. Przeciez nawet byla gdzies dyskusja co faceci mogliby miec z 28dni zakladajac sobie konto :)
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Nie. Ten miesiac Ci nie przepadnie tylko sie doda.
  10.  permalink
    hmm... a co sądzicie o tym:
    http://allegro.pl/item298322556_termometr_elektroniczny_z_gietka_konc_0_01_st.html

    ??

    Kryteria spełnia - wyświetlacz czterocyfrowy [36,60], piszą, że dokładność do 0,01 stopnia?! (Microlife ma dokładność do 0,1 stopnia! tylko wyświetlacz pokazuje 4 cyfry), pamięć ostatniego pomiaru...
    -- Pax et bonum :) gg 8926163
  11.  permalink
    Margharett_Agness ja ogólnie wolę sprawdzone rzeczy przez innych :)
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Ja myślę że ta ruchoma końcówka to akurat żaden bonus. A lepiej kupić cos sprawdzonego.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
  12.  permalink
    dziewczyny, czemu zamykacie się na nowości? ;) Ruchomą końcówkę akurat ma wiele termometrów, ale nie o to chodzi.
    Po prostu w końcu na rynku jest jakaś alternatywa dla Microlife'a - czy to źle? :)
    Micro nie jest odpowiedni do NPR, dlatego,że jest Micro, tylko dlatego, że spełnia pewne kryteria...
    -- Pax et bonum :) gg 8926163
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    To racja, Margharett. Dokladnosc Microlife jest wyraznie podana 0.1 stopnia (przeczytajcie ulotke). Co innego jest ilosc cyfr po przecinku a co innego jest gwarantowana dokladnosc podawana przez producenta.
    Producent Microlife'u powinien nam tu zasponsorowac jakies bonusy za taka reklame jaka mu robimy :) Ja tez mam Microlife i jestem bardzo zadowolona, ale moze rzeczywiscie nowe wcale nie znaczy gorsze.

    Wydaje mi sie jedynie podejrzane, ze producent gwarantuje takze druga i ostatnia liczbe po przecinku. W przyrzadach pomiarowych zawsze dokladnosc jest mniejsza od podawanego wyniku. Nic nie mierzy idealnie i musi byc zostawiony jakis margines na blad pomiaru. Dla mnie drugie miejsce po przecinku mozna uznac za dokladne jak sie mierzy do 3 liczb po przecinku.
  13.  permalink
    a więc byłam dziś u gina zbadał mnie pobrała cytologie :) i powiedział że jak najbardziej zaleca stosowanie pomiaru temperaturki :) a więc zamówiłam już termometr taki jak należy na allegro :)

    a co do mojej obawy o nie płodność powiedział żebym się nie przejmowała bo nie miałam tragicznych wyników, ponieważ mieściły sie w normie. Wiadomo mogły być lepsze ale powiedział żebym sie nie zadręczała na darmo :)

    Także zostaję tu i będę mierzyć temperaturę :)

    A powiedzcie chyba Amazonka pisała o tym wcześniej że aby wynik był poprawniejszy jak zapika pierwszy raz należy go wyłączyć nie wyciągając włączyć jeszcze raz i dopiero po tym drugim zapikaniu wyjąć. Powiedzcie tak lepiej?
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Lepiej :) bo po "zapikaniu" termometr nadal mierzy i ten drugi pomiar jest bardziej wiarygodny bo termometr jest już "rozgrzany" :wink:
    ja też tak robię :bigsmile:
    --
  14.  permalink
    Cześć, a ja mam termometr Geratherm, (Niemiecka firma- a oni to chyba dokładni są:) ) i mierzy z dokładnością do 0,1'C i wskazuje 3 cyferki, ale wyniki miałam ładne z niego...Wybrałam pomiary w ustach, do pozostałych jeszcze sięnie przekonałam. to mój pierwszy obserwowany cykl z temperaturami... i wszystko szło ładnie dopóki znowu nie dopadło mnie przeziębienie... tak prawie na moment skoku temperatury... no i nie wiem czy to już skok temperatury czy efekt przeziębienia...prowadzę też obserwacje śluzu więc może to mi pomoże w interpretacji wyników, na razie się ucze w sierpniu biorę ślub i obiecałam mojemu M, że dostanie wykresik z serduszkami(czyli kiedy może:bigsmile:)Wogóle to jest tu ktoś chorowity? bo ja łapie każde przeziębienie i wogóle prawie w każdy dzień mam jakieś N... Strasznie sie cieszę że znalazłam tą stronkę i że jest więcej osób stosujących NPL :smile:
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Aneczka, z mojego doswiadczenia polecam Ci podgrzewanie termometru przed pomiarem. Nie wiem gdzie Ty mierzysz, ale ja mierzac oralnie najpierw grzeje termometr NA jezyku a potem mierze POD. Zauwazylam, ze ta zimna koncowka potrafi mi zabrac 0.1-0.2. W razie pomiarow w innych miejscach zawsze mozna podgrzac czujnik termometru w dloni.
    A reszta tak jak mowily dziewczyny. Zmierz 2 razy zeby sie termometr dobrze dogrzal.

    Agusskowron, jesli przy przeziebieniach masz sklonnosc do podwyzszonej temperatury (ja np. nie mam) to niestety pomiar musisz oznaczyc jako zaklocony. Nikt nie jest Ci w stanie powiedziec jaki by byl bez przeziebienia.
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Augusskowron, natknelam sie na topik "przeziębienie". Moza tam zajrzyj. Ja nie zglebialam tematu bo mnie nie za bardzo dotyczy.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Znajdziesz wiele wykresów chorowitych osób. Każdemu się zdarzają zakłócenia, mimo to wykres można zinterpretować.

    Aneczka, najważniejsze, abyś mierzyła zawsze tak samo: z podgrzaniem czy bez.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Hm..Nowy termometr z giętką końcówka mnie zaciekawił:)) Skopiowałam sobie linka i zamówię niedługo-porównam z Microlife:) Poza tym jestem niezmiernie ciekawa, czy ma głośniejszy dźwięk pod koniec pomiaru, a to byłoby wazne dla mnie:) Zresztą-to żaden majatek.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    ja stosuję prawie dwa lata zwykły rtęciowy owulacyjny termometr i jestem zadowolona - teraz mam przerwe :wink:
  15.  permalink
    Hej dziewczyny wczoraj dostałam termometr ( ten wiecie 1622, z dwoma miejscami po przecinku) :) dzis rano robiłam pierwszy pomiar ale jakoś dziwnie bo strasznie niska temp. mi wyszła 36,31 nie wiem czemu nooooo grrrr
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Widocznie jesteś niskotemperaturowa. :-) Mierz zawsze tak samo.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.