Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    jest z tym jakis klopot, przyznaje ale jesli nie dostaniesz termometru odpowiednio wczesnie by zaobserwowac wzrost temperatur to mozesz przeciez oprzec sie na sluzie czy na zasadzie zgodnie z ktora 3 dni zamknietej, twardej szyjki konczy okres plodnosci w cyklu - jesli naturalnie obserwujesz szyjke.
    W sytuacji w ktorej jednak dosc zdecydowanie odkladacie poczecie dziecka a nie masz zbyt duzego doswiadczenia w obserwacjach mozesz po prostu przesunac poczatek fazy nieplodnosci poowulacyjnej o jeden czy dwa dni - wtedy bedziesz mogla poczuc sie spokojniej i pewniej. Powodzenia :-)
    •  
      CommentAuthorAjkac
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Szyjki nie obserwuje opieram sie jedynie na śluzie i temperaturze. Oczywiscie że przesunę fazę po owulacyjną ... jednak ja zwasze wyczekuje tego trzeciego skoku ;(( a tym razem będzie później ...no cóż jakoś to przeżyjemy ;)
    --
  2.  permalink
    Nie wiem nic o twoich cyklach, przyznaje, nie sprawdzalem tez w jakiej jestes fazie cyklu ale jesli troche o sobie wiesz, masz z gruba ustalone poziomy temperatur to moze po prostu pojdz teraz do apteki, kup dowolny termometr lekarski za 3 czy 5zl i byc moze jeszcze dasz rade w tym cyklu namierzyc faze wyzsza. Jak juz przyjdzie docelowy termometr to porownasz sobie ich wskazania w szklance z woda, zapiszesz roznice na opakowaniu i odlozysz gdziec ten rteciowy jako rezerwe. czasem sie przydaje bo elektronika takze pada :-)
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeApr 22nd 2008
     permalink
    Mam 16C2, ponoć 1622 jest niedostepny już. Tak się zastanawiam, bo na opakowaniu nie jest nic powiedziane o pomiarze waginalnym. Można analnie, więc tak sobie pomyślałam, ze waginalnie tez jest ok. Prosze użytkowniczki tego modelu o opinie w tej kwestii.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 22nd 2008
     permalink
    Irlandia 1622 mozna kupic na allegro
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeApr 22nd 2008
     permalink
    A już mam ten w dodatku za 13,50 a ten na allegro jest za niecałe 20 zl. Z tego co mówił przedstawiciel Microlife to juz nie mogliśmy go zamówić. Byćmoże na allegro maja ze starych zapasów?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorcortunia
    • CommentTimeApr 23rd 2008
     permalink
    Zamówiłam Microlife MT 1622 na allegro :)
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeApr 29th 2008
     permalink
    Na opakowaniu 1622 też nic nie piszą o waginalnym pomiarze, ale jestem przekonana, żę tak można. Sama tak właśnie mierzę.
    --
    •  
      CommentAuthorzig40
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Witajcie, jak pisałam wcześniej w tym wątku, kupiłam za Waszą poradą Microlife. Używam go kilka miesięcy i do końca nie jestem zadowolona. Potwierdzam to, co niektóre z Was pisały - nie słychać pikania (nawet, gdy się odkrywałam i marzłam, by usłyszeć :) Gorzej, że kilkakrotnie skasowałam sobie niechcący temp.Dziwię się, że taki dobry termometr nie ma funkcji spotykanej w innych, gdzie po włączeniu od razu pokazuje się ostatni pomiar.Mam nadzieję, że te wady rekompensuje 'fachowość" Microlife'a :) Mam zamiar kupić ATOSA do mierzenia temp. w czasie snu, tylko trochę drogi...:):)
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Ja zawsze kładę termpmentr na czymś twardym, wtedy przy odczytywaniu sobie nie kasuję - nie ma szans na ześliźnięcie palca czy opadnięcie z sił :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 3rd 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeJul 15th 2008
     permalink
    Nie wygląda ten termometr na elektroniczny jak pisze sprzedawca.
  3.  permalink
    Możecie mi podać rzeczowe argumenty dlaczego do celów NPR nie możemy używać każdego termometru?
    Rozmawiałam w lipcu z lekarką, która w dodatku ma zrobiony kurs nauczycielski. Mówiła, że z całą odpowiedzialnością każdy elektroniczny termometr jest ok.
    -- Pax et bonum :) gg 8926163
    • CommentAuthortereseczka
    • CommentTimeAug 17th 2008
     permalink
    Witam, ja właśnie zalicytowałam na allegro Microlife MT16C2 podobno zaprojektowany do NPR.
    -- Mama aniołka 16.04.2008
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeAug 18th 2008 zmieniony
     permalink
    Margharett_Agness: Mówiła, że z całą odpowiedzialnością każdy elektroniczny termometr jest ok.


    Podaję link do strony o technice w NPR. Tutaj masz wszystkie info dlaczego nie wszystkie się do NPR nadają. http://www.apt.republika.pl/Technika_NPR1.html
    Testy prowadzone były na MT1622, a najwazniejsze jest info o dołkadności i precyzji, dalsze testy są mniej istotne, ale również pouczające.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeAug 20th 2008
     permalink
    Świetny ten koleś ;) Bardzo ciekwy artykuł :)
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeOct 17th 2008
     permalink
    Cześć Dziewczyny!
    Stłukłam wczoraj swój ulubiony termometr geratherm basal i nie mogę go nigdzie znaleźć, żeby kupić (poza ebayem, ale tam cena łącznie z przesyłką to ok 100 zł) buuuuuuuu. Może ktoś wie gdzie taki termometr można dostać w Polsce?
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 17th 2008
     permalink
    Kodama nie wiem czy mówimy o tym samym termometrze - na allegro był za 12zł myślę że można napisać do gościa czy jeszcze je ma i czy jest w stanie wystawić
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeOct 17th 2008
     permalink
    No tak ten sam :), próbowałam zamówić przez sklep, który miał w linku, ale niestety nie mają, więc pewnie on też nie, ale może masz rację napiszę do niego jeszcze :). Bezrtęciówki Geratherm są dostępne w aptekach, ale tylko klasyczne :(. Dzięki AND!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeDec 31st 2008
     permalink
    Kurczę, niby duże miasto, a w aptekach Microlife'a brak.... No nic, po Nowym Roczku kupię na Allegro, a na razie pomęczę się z wielkim, szklanym rtęciakiem :-)

    Wszystkiego dobrego :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 31st 2008 zmieniony
     permalink
    W innych miastach wojewódzkich też trudno dostać Microlife.
    Owulacyjny też dobry. Bateria się przynajmniej nie wyczerpie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 1st 2009
     permalink
    Będę musiała się za nimi zakręcić, bo mam chyba ten największy, "podpachowy", który jest nieco nieporęczny, jeśli chodzi o mierzenie temperatury jakiejkolwiek śluzówki. Wiem, bo sprawdziłam. I mało sobie zębów nie powybijałam.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    Microlife MT 16C2
    --
    •  
      CommentAuthoragninga
    • CommentTimeMar 5th 2009
     permalink
    znalazlam w koncu termometr o przyzwoitej dokladnosci czyli +/- 0.05
    jest dostepny na ALLEGRO (obecnie 14zl)

    Ten ktory znalazlam jest produkcji holenderskiej firmy KÖNIG PN: LN-HC-DT10


    * Producent:

    Zakres wyświetlanych temperatur: 34C ~ 44C
    Dokładność pomiaru: +/- 0.05C
    Pamięć: ostatni wynik pomiaru
    Jednostka skali: 0,01
    Komunikaty dźwiękowe
    Automatyczny wyłącznik
    Bateria: 1.5V (LR/SR-41) (dołączona)
    Standard zgodny z:EMC(EN60601-1-2:2001, LVD(EN60601-1:1998+A1:1991+A2:1995
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 5th 2009
     permalink
    w wysyłkowych conajmniej 3 punktach znalazłam duzy wybór Microlife w tym MT1622
    Ja zamawiałam tutaj szybka przesyłka i ogólnie jestem bardzo zadowolona
    znalazłam jeszcze tańszy bo po 14,47 tutaj
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 29th 2009
     permalink
    Czytam właśnie, że już od kwietnia stare dobre "rtęciaki" mają być wycofane z aptek - info np. tutaj. Przeczytałam gdzieś ostatnio o termometrze bezrtęciowym Geratherm Classic. Zamiast rtęci ma niskotopliwy stop galu, kosztuje (w necie) ok. 18 zł. Zastanawiam się nad nim, bo do elektronicznych raczej nie mam zaufania... Ciekawe czy go dostanę u mnie w aptece... Czy któraś z was miała już okazję go przetestować?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 29th 2009
     permalink
    tak, nasza kochana UE ma do nich zastrzeżenia :confused:
    --
    •  
      CommentAuthortiramisu
    • CommentTimeMar 29th 2009
     permalink
    talka jakie zastrzezenia? do geratherma?
    -- Powyższy post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 29th 2009
     permalink
    do rtęciówek.
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 31st 2009 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny Ja uzywam Microlife 1622 GT ze złotą końcówką i nie narzekam zawsze mierzę tempkę 2 razy i czasami dwa razy pokazuje tą samą temperature czasami różni się o 00,01
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormegi85kama
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Ja obecnie urzywam rtęciowego, ale po pierwsze się boje, ze pęknie mi podczas mierzenia, a po drugie...długo trwa mierzenie:sad:
    Zamirzam przerzucić się na elektroniczny.:wink:
    Angningo nie znam tej firmy,ale może lepiej kupić Mickrolife? Ja kupiłam elektroniczny dokładnością do 2-go miejsa po przeciku,zapamiętywaniem ostatniego pomiaru itp.i okazało się,że się nie nadaje bo rozbierzność w kilku pomiarach z rzędu to 0,4 oC :devil:
    ...pewnie i tak już zdążyłaś kupić...
    --
    •  
      CommentAuthoragninga
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    ano zdażylam kupic - najwyżej, jak nie bedzie się spisywał, po kolejny do apteki podskoczę..
    te określenia (jak w mikrolife-ie) typu: mierzenie tylko różnicy, podczas gdy błąd jest nadal 0.1 jakoś mnie nie przekonują ;)
    •  
      CommentAuthortiramisu
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Hydrazine, ja kupiłam geratherm basal, od jutra będę nim robić pomiary. Zalecam kupno osobiste bo pierwszy jaki zakupiłam miał wade i lekko by mnie wkurzyło jakbym miała go odsyłac i czekać znowu niewiadomo ile na nowy :tongue: Pierwsze wrażenie i różnica miedzy rtęciowym to taka że gerathermem trzeba sie solidnie namachać by strzepnąć temperature, to coś w środku o wiele cięzej się zbija niż rtęć :tooth:
    -- Powyższy post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 3rd 2009
     permalink
    Hmm... Chyba jednak będę musiała zaryzykować kupno "na odległość", bo u mnie w żadnej aptece nie słyszano o takim wynalazku :wink:
    •  
      CommentAuthormegi85kama
    • CommentTimeApr 3rd 2009
     permalink
    Z tago co czytałam to maksymalny błąd może być 0,1...zmierz kilka razy pod rząd i sprawdź czy aby nie jest on większy.
    ...w moim był dużo większy.:confused:

    ...ooo właśnie mówili w wiadomościach,że dziś zaprzestano produkcji termometrów rtęciowych!:shocked:
    Może niedługo gerathermem będzie łatwiej kupić w aptekach.:surprised:...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 3rd 2009
     permalink
    Co jeszcze mówiono o termometrach?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormegi85kama
    • CommentTimeApr 4th 2009
     permalink
    Tylko to że wycofano je z produkcjize względu na to,że są niebezpieczne.Jakiś profesor się wypowiadał i stwierdził,że taka ilość rtęci nie jest bardzo niebespieczna i zamiast je wycofywać powinni je udoskonalić aby się nie tłukły. Obecnie jest bum w aptekach bo dużo ludzi je preferuje bo elektroniczne nie są tak dokładne.
    W sumie nawet nie mówili nic o termometrach z innymi metalami.:confused:
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeApr 7th 2009
     permalink
    Termometry rtęciowe nie będą wycofywane z aptek i domów

    PAP / 2009-04-02
    Od 3 kwietnia 2009 r. termometry rtęciowe nie mogą być już wprowadzane do obrotu, ale nie będą wycofywane ze sprzedaży czy bezpośrednio od użytkowników - podkreślali specjaliści z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na środowej konferencji prasowej w Warszawie.
    Zgodnie z dyrektywą unijną 2007/51/WE, która wejdzie w życie 3. kwietnia 2009 r., w krajach UE obowiązywać będzie zakaz wprowadzania do obrotu rtęci zawartej w termometrach i innych urządzeniach pomiarowych stosowanych w medycynie, przypomniała Joanna Kilkowska, pełniąca obowiązki prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

    Zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych, wprowadzenie do obrotu polega na pierwszym udostępnieniu - nieodpłatnie lub za odpłatą - w celu używania bądź dystrybucji. Dokonuje go wytwórca, bądź importer.

    "Na dzień dzisiejszy nie będzie więc żadnego wycofywania termometrów rtęciowych z obrotu, bądź od użytkowników, np. z domów czy ze szpitali" - podkreśliła Kilkowska. Sama dyrektywa głosi zresztą, że ograniczenia tego nie powinno się stosować do urządzeń, które są już w użyciu. Ponadto, ograniczenie nie dotyczy termometrów i urządzeń starszych niż 50 lat.

    "Przekazanie wyrobu między dystrybutorami również nie podlega tej dyrektywie, bo nie jest to już pierwsze wprowadzenie wyrobu" - powiedziała Kilkowska.

    Według niej, termometry rtęciowe znikną z rynku wówczas, gdy skończą się ich zapasy w hurtowniach. Termometry rtęciowe mają być zastąpione elektronicznymi.

    Według Kilkowskiej, do października 2009 roku Komisja Europejska ma przeprowadzić rozeznanie możliwości zastąpienia innych rtęciowych urządzeń pomiarowych stosowanych w służbie zdrowia, jak rtęciowe aparaty do mierzenia ciśnienia. Po 3 października 2009 KE będzie musiała zaproponować rozwiązania prawne tego problemu - możliwe z technicznego i ekonomicznego punktu widzenia.
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 20th 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthorYoasiaBe
    • CommentTimeMay 3rd 2009
     permalink
    Dziewczyny, a czy używając termometrów elektronicznych słyszycie "pikanie" spod kołdry? Ja nic nie słyszę i w pierwszym tyg miałam trochę stresu, że pomiary źle mi wychodzą. Teraz patrzę, czy "c" miga, ewentualnie odkrywam się, żeby słyszeć :cool:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 3rd 2009
     permalink
    Ledwo słyszę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoreti82
    • CommentTimeMay 4th 2009
     permalink
    Ja dziś zrobiłam test Microlife 16c2 i CITIZEN CT915 w szklance wody i szok :shocked: różnica ogromna, aż nie mogłam uwierzyć. Citizen pokazał 36,36 a Microlife 34,47. Ja już nic nie rozumiem. Temperatura mierzona w tym samym momencie.
    --
    •  
      CommentAuthorKonstancia
    • CommentTimeMay 4th 2009 zmieniony
     permalink
    Ja z mojego Cyclotest Lady slysze wporzadku,ale moze to dlatego,ze tez na te 30-40 sekund nie zasypiam az tak bardzo....

    Eti82, to ze temperatury moga byc rozne z roznych termometrow to jest normalne.
    Gorzej gdyby z tego samego termometru przy kolejnych pomiarach w tej samej szklance termometr wskazywal tempki wyzsze niz poprzednie - przy spadajacej ciagle temperaturze wody, co jest niezgodne z fizyka.Ja robilam ta probe w szklance wyszla ok,ale wolalabym w termosie, ktorego nie mam akurat, bo wowczas zblizamy sie warunkami do sytuacji w ciele, ze temperatura jest stala, ewentualnie zmienna ale b.powoli i wyniki musza byc takie same lub nieco nizsze od poprzednio otrzymanych.
    •  
      CommentAuthoreti82
    • CommentTimeMay 4th 2009
     permalink
    Acha, bo już się wystraszyłam. A termosu też nie mam, żeby sprawdzić. Jakie my się eksperymentatorki zrobiłyśmy hihi
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 4th 2009
     permalink
    Przecież codziennie przeprowadzamy doświadczenie fizyczne. :-)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKonstancia
    • CommentTimeMay 4th 2009 zmieniony
     permalink
    No tak, ale warunki zanurzenia termometru w cieczy sa jednakowe, podczas gdy badajac w ciele juz tak nie jest i nie mozemy stwierdzic z cala pewnoscia ze wartosc wyniku nie jest pod wplywem dotkniecia innej blony.W cieczy jednorodnej srodkowisko otaczajce jest jednakowe i jesli tam cos idzie nie tak ze wskazaniami to na pewno w ciele nie jest lepiej.
    •  
      CommentAuthorYoasiaBe
    • CommentTimeMay 4th 2009
     permalink
    No właśnie, teraz mierzę w czasie miesiączki i cały czas się zastanawiam czy mierzę temperaturę moją, czy tamponu he he...
    •  
      CommentAuthorKonstancia
    • CommentTimeMay 5th 2009 zmieniony
     permalink
    Upsss, YoasiaBe, troche niefortunnie z tym tamponem, ale mysle ze on ma temperature ciala, skoro jest od dluzszego czasu wewnatrz,podczas miesiaczki nie musisz mierzyc...ale od 5-6 dc warto juz zaczac.
    •  
      CommentAuthoreti82
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    Ja bym proponowała wyjąć tampon na czas mierzenia :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    eti82, spróbuj powtórzyć to doświadczenie w nieco cieplejszej wodzie, może znalazłaś się na dole skali któregoś z tych termometrów i stąd ten błąd. W końcu są projektowane na mierzenie temperatury ciała, a ta rzadko spada poniżej, powiedzmy, 35,8.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.