Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthordietetyk
    • CommentTimeFeb 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    nieaktualne
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    Skoro badań nie należy wykonywać podczas cyklu menstruacyjnego, to kiedy jeśli nie podczas całego cyklu? Badania są skierowane do kobiet w wieku rozrodczym, a więc trudno czekać na menopauzę, kiedy cykl się kończy.
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    Amazonka wymiatasz :bigsmile: (racja oczywiście po Twojej stronie)
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 4th 2011 zmieniony
     permalink
    Amazonko, jak nietrudno się zorientowac chodzi pewnie o "czas miesiączki". Nie każdy jest tak oblatany w nazewnictwie jak Ty, ale przynajmniej masz szansę się wiedzą pochwalic ;-). Czasem bardziej od "racji" liczą się chęci, a w tym wypadku korzyśc będzie obopólna. Bardzo fajny projekt. Sama z chęcią bym skorzystała, ale moje BMI mnie dyskwalifikuje.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    Autor starał się wyrażać precyzyjnie. Chyba mamy prawo tego oczekiwać od naukowca, że odróżni @ od cyklu? To można wybaczyć nastoletniej pannie z Onetu.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    no, w sumie - jak sie czepiać, to "nie należy podejmować ŻADNEJ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ" - też bez sensu:)
    BO ŻADNEJ tzn. co - nie wstawać z łóżka, nie przeciągnąć się nawet? Bo to też JAKAŚ aktywnośc fizyczna;)
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    A ja myślałam, że jestem upierdliwa jak stara panna, ale widzę, że można być znacznie bardziej niż ja ;-):cool:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    no pewnie, że można;)
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    Amazonko... oczywiście... jeśli lubisz się czepiac... To tak jakby oczekiwac od matematyka, żeby był mistrzem ortografii, albo lepiej stylu ;-). Ja uważam Amazonko, ze w wielu przypadkach czepiasz się po prostu tak sobie, że czerpiesz satysfakcję z tego, ze udowodnisz komuś, że Ty wiesz lepiej ;-). Popraw mnie jeśli się mylę.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 4th 2011 zmieniony
     permalink
    Ktoś tu zajrzał z bardzo fajną propozycją... i to był cel wizyty. Nie trzeba tego kogoś od razu punktowac tylko dlatego, że źle się wyraził. Gdyby to była propozycja konsultacji NPR to bym Ci przyklasnęła... ale nie jestem pewna czy dietetyk od razu musi operowac prawidłowo takimi pojęciami. Mylic się jest rzeczą ludzką. Naprawdę nie zrozumiałyście sensu sformułowań? Nie chce mi się wierzyc... W związku z tym zakładam, że to czepialstwo.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeFeb 4th 2011
     permalink
    Ja zrozumiałam :) - nie podczas miesiączki.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Myślę, że dietetyk powinien prawidłowo operować pojęciami związanymi z oferowanymi badaniami.
    Jaka jest medyczna definicja aktywności fizycznej? Obawiam się, że inna niż niewstawanie z łóżka.
    Też wzięłabym w nich udział, gdybym spełniała wymagania.
    Wzięłam udział w antropologicznych badaniach hormonalnych organizowanych przez UWr. Spisane zasady postępowania, jakie dostałam i ankiety, jakie wypełniałam, były precyzyjne i bez śmiesznych wpadek.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    A ja myślę, że można byc wyrozumiałym :). A może zawsze operowałaś prawidłowymi pojęciami w każdej dziedzinie?
    W tekście wyraźnie napisano, ze chodzi o pracę dyplomową, więc zakładam, że napisały go młodziutkie dziewczyny - przyszłe dietetyczki, a nie lekarze ginekologii. Nie pamiętasz już jak byłaś studentką? Tekst pewnie miał brzmiec ładnie i przez to przytrafiła się gafa. Gafa, której szczerze mówiąc podczas pierwszego czytania wcale nie zauważyłam i jestem przekonana, że nie ma ona wpływu na cały projekt.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Gdybym prowadziła badania w danej dziedzinie, wprowadzanie pacjentek w błąd raczej nie wchodziłoby w rachubę.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Amazonko, ale to nie są badania związane z NPR... tylko z właściwym żywieniem. A pomyłka moim zdaniem jest naprawdę błaha zwłaszcza, że raczej nikt nie ma problemu ze zrozumieniem... Dziewczyny tak się starały, że aż przedobrzyły... Pech chciał, że trafiły na Ciebie :).
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Nie jestem wyjątkiem. Są związane z dietetyką, co było wyjaśnione we wstępie oraz płodnością.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Jak już chcemy byc takie dokładne, to nie tyle z płodnością co niepłodnością. I jak sądzę z wpływem diety na ewentualną poprawę. Jedynym dowodem takiej poprawy może byc ciąża, a do tego nie jest potrzebna ani właściwa terminologia ani NPR.
    ____
    Nie bardzo rozumiem odnośnie czego to stwierdzenie, że nie jesteś wyjątkiem. Tzn, że nie zrozumiałaś faktycznie? W takim razie współczuję, bo to znaczy, że wiedza o NPR Cię ogranicza. A jeśli zrozumiałaś, to nie tyle zależy Ci na tym aby autorki nie wprowadzały w błąd, a na tym by wysmiac potknięcie.
    ____
    Na zakończenie mojego udziału w tej dyskusji dodam tylko, że po prostu nie lubię takiego "dowalania" dla zasady i tyle :).
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    • CommentAuthorklucha83
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Ona po raz kolejny udaje głupią, żeby sie tylko do kogoś przyczepić i wytknąć mu coś. Ja już od dawna obserwuje jej wpisy i z tego co widzę to jest to bardzo niedowartościowana i sfrustrowan osoba... Nie wrato podejmować z nią dyskusji a jej wpisy najlepiej traktować, jak to napisała jedna z użytkowniczek, jako spam.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    gra nie warta świeczki, Kodamko, Klucha, nie ma sensu;)
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Każda rozmowa jest grą wartą świeczki... dopóki się jeden z drugim nie zacznie obrzucac błotem Klucho...
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, nie wiem, jak Wy - ale ja jeśli czytam takie rzeczy to nasuwa mi się jeden wniosek: albo całe badanie jest prowadzone w podobnie niedopracowany sposób jak pierwszy post, albo nie ;)
    I teraz, jeśli wymaga się ode mnie tak wiele w kwestii poświęcenia (dzień bez kawy dniem straconym, choćby :) - a poważnie: dostosowanie i tak napiętego terminarza do wymogów) to chciałabym - służąc celom naukowym - mieć pewność, że to co robię nie pójdzie na marne.
    Słowem - tyle pozornie niegroźnych pomyłek może sugerować podobne podejście do samego badania.
    To tak tylko dodając swoje trzy grosze. Myślę, że na takim "czepialstwie", które widać u Amy - można się wiele nauczyć. Może Ama w wielu przypadkach wypowiada się zbyt ostro i bezpośrednio ale puentę strzeliła godną zastanowienia. Nie widzę powodu by Ją za to obrażać (Klucha!).
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Błąd mógł się pojawić z różnych przyczyn, niekoniecznie związanych z kompetencją osoby przeprowadzającej badania.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    I jak kogoś ten błąd tak bardzo poruszył to ten ktoś mógł raczej napisać do autora postu, żeby mógł go poprawić a nie wykazywać publicznie jego ignorancję.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Ngl - częściowo się z Tobą zgadzam,aaale :) ...
    Gdyby Amazonka napisała w swoim pierwszym poście np tak: "W treści jest błąd, bo cykl menstruacyjny to nie to samo co miesiączka, a chyba tę drugą macie na myśli, skoro tekst dotyczy kobiet w wieku rozrodczym"... to ja bym może nawet punkt dała za spostrzegawczośc (bo jak wspominałam ja nawet błędu nie zauważyłam), ale prześmiewczy styl Amazonki mi nie odpowiada, bo moim zdaniem więcej szkody przynosi niż pożytku, nawet w sytuacjach kiedy racja całkowicie leży po Jej stronie. W dodatku często odnoszę wrażenie, że celem Amazonki nie jest rozpowszechnianie wiedzy, a wyśmiewanie niewiedzy, bądź pomyłek takich jak ta.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Aggnieszka - ja jestem w tej dziedzinie bezkompromisowa. W takiej treści nie powinno być błędu. W żadnej treści, która służy celom naukowym. Może się to komuś nie podobać ale uważam, że błędy można popełniać: na forum w luźnej rozmowie, nawet w wypracowaniach ale nie w dziedzinie, w której może to rzucać negatywne światło na naukowe podejście do problemu. Tj oczywiście - można zrobić nawet masę błędów ale w takiej opcji ja mam prawo odebrać to tak, jak właśnie odebrałam ;) Myślę, że napisanie publicznie o tym ma jakąś wartość - dlatego też nie przekonuje mnie pisanie na priv.

    Kodama - No, dlatego napisałam, że może nieco za ostro. Ale Ama tak ma ;)
    Chciałam tylko zwrócić uwagę, że rzeczywisty problem rzekomej niekompetencji jest maskowany dalszą dyskusją o tonie wypowiedzi ;)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja nie nazwałabym wypowiedzi Amazonki ostrymi. Są raczej bezduszne - mają na celu obnażenie głupoty współrozmówcy i jednocześnie okazanie własnej przewagi umysłowej.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Jeśli ten błąd znalazłby się w pracy dyplomowej - to tak wtedy nazwałabym to niekompetencją... Ale zlitujcie się, to są STUDENTKI, które chcą ZA DARMO pomóc zapanowac nad wagą kobietom mającym problem z niepłodnością i byc może w ten sposób zwiększyc ich szanse na poczęcie... a na pewno poprawic ich samopoczucie i samoocenę ;-). No dobra nie za darmo - w zamian za możliwośc wykorzystania wyników badań w swojej pracy dyplomowej.
    Czy Wy od urodzenia jesteście kompetentne?? :))
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    "Czy Wy od urodzenia jesteście kompetentne?? :))" - jeśli w czymś nie jestem, to się za to nie biorę ;)

    Aggnieszka, w poprzednim poście zaboldowałam słowo "rzekomej", więc nie uważam odgórnie badań jako na pewno źle prowadzonych; ale w pewnym stopniu wzbudza to moje podejrzenia co do rzetelności prowadzenia badań. Wiesz, to jak w życiu. Możesz na takie rzeczy zwracać uwagę i tym sposobem eliminować rzetelność w podejściu (powiedzmy, ominie Cię jakieś 5% ciekawych badań); możesz też tego nie robić i brać udział w badaniach, z których 85% będzie poprowadzonych błędnie = idą na straty.
    Widzę, że skasowałaś post na który odpowiadam - no nic, piszę by nie było, że mam nie po kolei w głowie bo odpowiadam w kosmos ;)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja w ogóle nie biorę udziału w żadnych badaniach :-)
    Kompetentne to było złe sformułowanie, Kodzia. Powinno być : ideały, które nigdy się nie mylą i nie popełniają błędów.
    To daje im oczywiście prawo do wykazywania błędów innych, takich okropnych błędów jak ten tu.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Ngl - ale one nie biorą się za regulację cyklu, ani porady NPR... Źle się wyraziły nazywając miesiączkę cyklem menstruacyjnym, poza tą jedną wpadką oferta wygląda profesjonalnie i głowę daję, ze połowa tu wchodzących łamie sobie język na fachowych nazwach badań związanych z DIETETYKĄ (A NIE NPR). Za to jestem prawie pewna, że Amazonka by się nie przyczepiła, gdyby w tej forumowej ofercie, napisano , że badań nie można wykonywac w trakcie "@" :))). A czy to byłoby kompetentne?
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Skasowałam, bo zawierał to samo co Kodama napisała juz wcześniej, nie chciałam się powtarzać.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Widzę Aga (3 posty wyżej), że idziesz w ślady Kluchy. Nie mam zamiaru bawić się tu w żadne przepychanki. Jeśli nie umiesz dyskutować na poziomie szanując cudze zdanie bez OCENIANIA OSOBY - to kończę dyskusję z Tobą.

    Kodama - a i owszem, żaden to śmiertelny błąd. Uważam jedynie, że nie pozostaje on bez wpływu na odbiór przez osoby czytające. I tyle.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Niestety Ngl zwłaszcza jeśli znajdzie się mistrz NPR, który udusi się jeśli pozostawi cudzą wpadkę bez komentarza... a szkoda, bo tak jak wyżej pisałam fajny pomysł, fajny cel, fajna propozycja dla dziewczyn walczących z wagą i niepłodnością.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie myśl ngL, że okazałaś się lepsza ode mnie; ja do Ciebie ideałem, Ty do mnie Kluchą :-P Powiedziałabym, że jest remis. Miłego popołudnia.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Kodama - czy dobrze myślę, że tu doszło do jakiejś kumulacji wku*wa? :D No nie wiem, tak mniemam, że chyba tak. Na forum mnie mało (żeby nie powiedzieć "w śladowych ilościach", nie śledzę wypowiedzi Amy, więc może nie jestem na bieżąco.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    hehe Agga
    __
    Ngl - nie wydaje mi się, żeby to była kumulacja wku..wa. Widzisz to w moich wypowiedziach? Czy ogólnie pytasz?
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Ogólnie pytam bo mam wrażenie że widzę to w większości wypowiedzi tu.
    Wydaje mi się, że sprawa ma drugie dno, że wcale nie chodzi o to że Ama zwróciła uwagę a że któryś tam raz z rzędu to zrobiła w konkretny, ciężki do zaakceptowania przez innych sposób.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja przyznaję, że jestem wściekła.
    Tyle, że nie na Amazonkę, tylko ogólnie ;-)
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Głupio tak pisac w trzeciej osobie o jednej z nas zwłaszcza, ze brała udział w tej dyskusji również, więc sorry, ale się nie wypowiem publicznie.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeFeb 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Głupio to raczej zarzucać komuś, że pisze o JEDNEJ z nas. Deczko się pospieszyłaś i źle odebrałaś moją wypowiedż. Mam wymienić wszystkich o których piszę? Nie ma problemu, tylko.. co to zmieni? Bo właśnie: nie, nie pisałam o jednej z nas. Nie pisałam personalnie tylko o Tobie, ani personalnie tylko o Adze. Skoro zakładasz, że jest inaczej to po co pytasz czy widzę to w Twoich wypowiedziach - czy piszę ogólnie? Z góry zakładasz, więc tak - masz rację, taka dyskusja nie ma sensu... Też mogę zacząć Cię oceniać, nic prostszego w wykonaniu; tyko mierzi mnie to.
    No chyba, że chodzi Ci o to że piszemy o Amie - a nie, że pisałam o Tobie.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    ngL: Wydaje mi się, że sprawa ma drugie dno, że wcale nie chodzi o to że Ama zwróciła uwagę a że któryś tam raz z rzędu to zrobiła w konkretny, ciężki do zaakceptowania przez innych sposób.

    A ja myślałam, że o to chodzi. Odpowiadając zatem na to pytanie musiałabym cały czas pisac o Amazonce w 3ciej osobie... I tylko o to mi chodziło. Niczego Ci nie zarzucam Ngl... i niespecjalnie rozumiem powyższy post...
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Ok, zatem źle zrozumiałam Twój post (przypisałam do innego fragmentu mojej wypowiedzi). Zrobiłam dopisek do poprzedniej wypowiedzi ale chyba już odpisywałaś.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    A, nie zauważyłam :)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    No właśnie trochę się zdziwiłam, że mogłaś mi tak odpisać - jak to odebrałam ;)
    Dobra, chyba za bardzo schdzi na prywatę, to nie zaśmiecam wątku...
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Ngl - żebys Ty wiedziała jak ja się zdziwiłam jak zaczęłam czytac Twoją odpowiedź ;-)).
    ___
    A zmieniając temat na przewodni, zgodny z założeniami wątku - Czy któras z Was 28dniowe Dziewczyny zdecydowała się na udział w tym projekcie?
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeFeb 8th 2011
     permalink
    Wystarczy trochę na forum popisać i można schudnąć z nerwów ;-)
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 9th 2011
     permalink
    No szkoda ze dziewczyny sie wycofaly bo moze bym skorzystala tylko teraz nie wiem z czego dokladnie bo wszystko skasowaly :confused: A diete przed ciaza chetnie zastosuje (racjonalna) nie tlko dla zrzucenia zbednych kg ale dla lepszego samopoczucia :tongue::smile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeFeb 9th 2011
     permalink
    Jade wejdz na wątek dla starających się, tam padły niedawno linki do diet propłodnościowych.Nie wiem w jakiej formie jesteś, ale ja np w dośc słabej ;-), a do projektu i tak się nie załapałam, bo potrzebne było bmi co najmniej 25. Mam tylko nadzieję, ze "dietetyk" dostał już wystarczająco zgłoszeń i dlatego usunął post, a nie z powodu dyskusji n/t tego błędu miesiączkowego ;-)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeFeb 9th 2011
     permalink
    dziekuje juz zagladam :)
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.