Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeSep 26th 2012
     permalink
    Przyrost sprawdza się po 48-72 h, a nie po tygodniu.
    Trudno wyrokować. Przy takich wartościach (ponad 10 000 mUI/ml) miarodajne jest raczej już tylko USG.
    Z tego, co czytam, wybierasz się do gina na dniach, lekarz powinien rozwiać Twoje wątpliwości.
    -- Mama M & N & W
    • CommentAuthoralice_in
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    hej
    nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale wklejam fajne statystki z anglojęzycznej stronki. Mam nadzieję że nie muszę tłumaczyć. Słownictwo jest dość proste. Wydaje mi się że może to kogoś zainteresować.

    Ktoś się pokusił o fajną statystykę bety w 16 dniu po owulacji. Statystyka na 100 kobietach.

    25 - 50 hCG at 16dpo -- Four women in this study had hCG levels below 50 at this stage. The researchers concluded that with these levels less than 25% would continue on with their pregnancy with more than 75% miscarrying.
    50 - 100 hCG at 16dpo -- Of 16 women, 25% continued on with their pregnancies.
    100 - 199 hCG at 16dpo -- Of 27 women with these levels, 73% continued on with their pregnancies.
    200 - 299 hCG at 16dpo -- Of 48 women, 96% continued on with their pregnancies
    Over 300 hCG -- All 105 women continued on with their pregnancies.

    źródło:http://www.squidoo.com/16dpo

    i jeszcze coś takiego, ale nie mam źródła, więc nie wiem czy to jest prawda ale wrzucę, może którąś podtrzyma to na duchu:)

    At 14 DPO, the average HCG level is 48 mIU/ml, with a typical range of 17-119 mIU/ml.
    * At 15 DPO, the average HCG level is 59 mIU/ml, with a typical range of 17-147 mIU/ml.
    * At 16 DPO, the average HCG level is 95 mIU/ml, with a typical range of 33-223 mIU/ml.
    * At 17 DPO, the average HCG level is 132 mIU/ml, with a typical range of 17-429 mIU/ml.
    * At 18 DPO, the average HCG level is 292 mIU/ml, with a typical range of 70-758 mIU/ml.
    * At 19 DPO, the average HCG level is 303 mIU/ml, with a typical range of 111-514 mIU/ml.
    * At 20 DPO, the average HCG level is 522 mIU/ml, with a typical range of 135-1690 mIU/ml.
    * At 21 DPO, the average HCG level is 1061 mIU/ml, with a typical range of 324-4130 mIU/ml.
    * At 22 DPO, the average HCG level is 1287 mIU/ml, with a typical range of 185-3279 mIU/ml.
    * At 23 DPO, the average HCG level is 2034 mIU/ml, with a typical range of 506-4660 mIU/ml.
    * At 24 DPO, the average HCG level is 2637 mIU/ml, with a typical range of 540-10,000 mIU/ml.


    Mnie to mocno pocieszyło bo moja beta 16DPO to 279, i już panikowałam że za mało. Skok z bety 51 po 96 h.
    •  
      CommentAuthorMadRat
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    ciekawe te statystyki alice_in

    ja jestem tak na oko pewnie koło 16dpo i beta dzisiejsza 507, nie wiem czy nie za szybko przyrasta, bo w czwartek było 31...
    ktoś się zna?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    MadRat ja miałam w 14 dpo betę prawie 1000 i jest ok :)
    --
    •  
      CommentAuthorMadRat
    • CommentTimeDec 4th 2012 zmieniony
     permalink
    :))))) dzięki sardynko :) właśnie potrzebowałam takiego przykładu dla wyciszenia mózgu :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    :) spoko, ja też się martwiłam i wymyślałam tysiące różnych rzeczy, a teraz wiem, że nie było po co :p
    --
    •  
      CommentAuthorMadRat
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    obym powtórzyła Twoją historię, dzięki kochana :)
    --
    • CommentAuthoralice_in
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    hej dziewczyny to miał być pocieszający post dla dziewczyn którym się wydaje że mają za niską betę:):) czyli dla mnie:):)
    BETA 500 w tym dniu to świetna wiadomość! gratulacje, to tylko powód do radości a nie zmartwień:)
    •  
      CommentAuthorMadRat
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    pewnie obydwie mamy dobrą tylko panikujemy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeDec 7th 2012
     permalink
    Watek potrzebny, byc moze niedlugo bede robic 1 szy raz, zamiast testu siusianego.
    Dzieki!
    --
    •  
      CommentAuthorMadRat
    • CommentTimeDec 7th 2012
     permalink
    dorit, a kiedy testujesz? :)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeDec 9th 2012 zmieniony
     permalink
    w czwartek, choc nie wiem czy i tak nie za wczesnie , ale przy okazji progesteronu.
    16dc jest 500 - wiem ze to post z seri gadu gadu- ale nie moglam sie powstrzymac :):clap:
    --
    • CommentAuthoralicja123
    • CommentTimeJan 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    hej,
    zdaję sobie sprawę, że temat ten jest poruszany na wielu forach w internecie, ale jednak nigdzie nie znalazłam podobnego przypadku :p A mianowicie pytanie dotyczny b-hcg, po ilu dniach od stosunku wynik jest wiarygodny? Wiem, że powinno brać się pod uwage dzień zapłodnienia, owulacje... ale ostatnią miesiączkę miałam 26 listopada, w połowie grudnia trzydniowe plamienie, co raczej ciężko nazwać miesiączką, ciężko więc określić dzień owulacji co stanowi juz maly problem, 30 grudnia doszło do stosunku, ok 8 stycznia ponownie było dwudniowe plamienie. 21 stycznia zrobiłam test ciążowy- wyszedł negatywny, wczoraj wykonałam beta-HCG, dzis odebralam i wynik to 0,11. czy po 23 dniach wynik takiego testu krwi można uważać już za wiarygodny? dodam może, że z reguły cykle trwały ok 33/34 dni
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Jeśli ostatni stosunek był 30 grudnia to wynik można uznać za wiarygodny. Bo w najdłuższej wersji to by wyniosło:
    - 7 dni żyją max plemniki (przynajmniej tak twierdzą naukowcy;)
    - od zapłodnienia do zagnieżdżenia może minąć max 14 dni
    - plus dwa dni na przyrost bety po zagnieżdżeniu
    Co daje 23 dni :wink:
    • CommentAuthorm_y_s_z_a
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Witam,
    całkiem niedawno zobaczyłam na teście II. Od tamtej pory sprawy potoczyły się bardzo szybko, chyba za szybko. Ale po kolei.
    Po pozytywnym teście poszłam do lekarza, ale ciąża za młoda i na usg nie było nic widać. Wg terminu okresu był to 5 tydzień. Zrobiłam bhcg, wynik 110, po dwóch dniach przyrost 40%, po kolejnych 45%. Miałam plamienie, trafiłam do szpitala- podejrzenie ciąży ektopowej. Po serii usg w 6tyg i 2dniu ukazał się pęcherzyk 9 mm, ale bez echa i zarodka. Ciążę ektopową wykluczono. Przyrosty bety ciągle ok 50%. Na wypisie napisano mi- brak zarodka i echa, nieprawidłowy przyrost bhcg.
    Za tydzień mam się zgłosić na kolejne usg i po raz kolejny zrobić betę.
    Nie mam już chyba nadziei, że coś z tego będzie.Tym bardziej, że usłyszałam od lekarza, że najlepsze byłoby dla mnie samoistne poronienie...
    Powinnam mieć jeszcze nadzieję? Dzisiaj jest 6tydz. i 6 dzień.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Organizm ludzki to najdziwniejsza machina której nikt nie zna stuprocentowo :)
    Myślę, że trzeba czekać na usg :)
    Robiłaś może teraz jakoś betę ?
    W 6 tyg nie zawsze jest zarodek.. ja miałam usg w 7tyg i 1 dzień i wtedy był zarodek z serduchem :)
    Trzymam kciuki za Ciebie i maluszka :*
    -- [/url]
    • CommentAuthorm_y_s_z_a
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    ostatnia beta to trochę ponad 5000. Przyrosła o 50%. Podobno przy takiej becie już dawno powinno być widać zarodek...A u mnie tylko 9 mm pęcherzyk.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Ja wiem tylko o tym, ze powyżej 10000 widać powinno być serducho, a powyżej 1000 pęcherzyk :)
    Pęcherzyk jest wielkością ok :) więc pozostaje czekać :*
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormagdalena6110
    • CommentTimeFeb 11th 2013 zmieniony
     permalink
    U mnie serduszko było widac pod koniec 6 tygodnia. Nie martw się a będzie wszystko ok. Teraz jestem w 16 tygodniu. 3mam kciuki i pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Trzymam kciuki by wszystko było dobrze, warto poczekać, choć wiem, że to trudne, tydzień na tym etapie to bardzo dużo.
    -- [*]
    • CommentAuthorm_y_s_z_a
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Dzięki za kciuki ale niestety... Dzisiejsza beta 13000 ale na usg puste jajo. W poniedziałek do szpitala. Miałam jednak iskierkę nadziei...
    Musimy odczekać ok 6 miesięcy aby się starać o następnego dzidziusia.
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy przyrost bety musi buć przynajmniej 100% po 48 godzinach? Czy jak jest mniejszy to już jest nieprawidłowo?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Sony przyrost bety to min 66%
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Dzieki. Troche spanikowałam. Ale poczytałam troche o becie i chyba sie uspokoiłam. Jak będzie miało sie cos stać to i tak się stanie...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Oczywiście, czasem prawidłowe przyrosty również nie dają gwarancji, trzeba wierzyć , że będzie dobrze :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Asiula_6_9_91: powyżej 10000 widać powinno być serducho, a powyżej 1000 pęcherzyk

    Ja miałam betę grubo ponad tysiąc,nawet ponad dwa (4t2d), a pęcherzyka ani widu ani słychu, moja pani doktor powiedziała, że serduszko przy becie powyżej 25tyś. Nie wiem jaka była wartośc bety u mnie w 5t6d, ale to właśnie tego dnia pierwszy raz zobaczyłam i usłyszałam serduszko.
    Tak więc nie ma na to reguły, a co lekarz to inaczej prawi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorstokosia87
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was orientuje się w wynikach BHCG ?
    Robiłam dziś badania według ostatniej miesiączki dziś zaczyna mi się 6tc i wynik mam 30367 mlU/ml norma dla 6tyg 158-31795
    możliwe że tak wysoki wynik oznacza bliźniaki ?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    jeżeli masz dobrze ustawiony suwaczek to skończyłaś 6tc a beta bardzo ładna i wszystko w normie, a porównaj sobie normy dla 7tc bo właśnie go zaczynasz
    powodzenia
    --
    • CommentAuthorwlodara
    • CommentTimeMay 8th 2013 zmieniony
     permalink
    witam,
    pierwsze beta27.04-1802
    drugie beta 29.04 - 2168
    trzecie beta 30.04-2808
    czwarte beta 07.05 - 4005
    28.04 byłam u lekarza i widac było tylko pęcherzyk, bez zarodka. lekarz powiedział czekać. wizytę mam w czwartek.
    beta jest niepokojace, prawda ?
    JK
    •  
      CommentAuthorstokosia87
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    Wlodara prawidłowy przyrost to minimum 66% po 48h u Ciebie ten przyrost jest zdecydowanie mniejszy...
    Ale poczekajmy do jutra do USG
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    wlodara moim zdaniem jest wszystko w porządku, nie stresuj się! ;p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthormaeren
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    czy mam w ogóle po co żyć nadzieją jeśli w początku 6 tygodnia poziom beta hcg to niewiele ponad 455?
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    maeren no pewnie, że taaaak!!!! głowa do góry, żeby dzidzia była szczęśliwa!!
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorjurusia
    • CommentTimeJul 19th 2013
     permalink
    Witam!!! chciałam prosić o pomoc i interpretacji mojego wyniku bhcg. Z racji tego, że staram się o dziecko już ponad 6 lat i póki co mam na swoim koncie same poronienia, to jestem bardzo przewrażliwiona jak tylko test wychodzi pozytywny. Dzisiaj jest 32 dzień cyklu. Z reguły cykle mam 27-28 dni. Test z moczu, baaaardzo blady, beta z krwi 45,2 mIU/ml. Czy to nie za mało??? Przecież to już powinien być jakiś 5 tydzień, a normy na piąty, są dużo większe ;-( Wizytę mam dopiero w czwartek i bardzo się niepokoję ;-( Będę wdzięczna za szybką odpowiedz. Pozdrawiam
    • CommentAuthoralissss
    • CommentTimeJul 19th 2013
     permalink
    jurusia- teoretycznie wedlug norm jak na 5 tydzien masz za mala bete ale przeciez nie wiesz kiedy doszlo do zaplodnienia..moze nie w 14dc tylko w 17..wiec to dopiero 4 tydzien i wtedy bede masz dobra..nie denerwuj sie na zapas..lekarz tez niz nie pomoże jedynie powie żebyś zrobila za 2 dni znowu badanie..no chyba ze luteine weźmiesz w razie czego

    Treść doklejona: 19.07.13 20:56
    jurusia- skasowałaś swoj wpis??
    • CommentAuthorjurusia
    • CommentTimeJul 19th 2013
     permalink
    biorę już luteinę!!! została mi po ostatnich ciążach więc na wszelki wypadek już ją stosuję. Zaszkodzić chyba nie zaszkodzi. No to w takim razie nastawiam się, że zapłodnienie było później. Dzięki za pomoc
    • CommentAuthoralissss
    • CommentTimeJul 19th 2013
     permalink
    w poniedzialek jak zrobisz mozesz juz miec ponad 100 wynik..glowa do gory!! a poki co to w sumie mozna juz gratulowac pozytywnego wyniku!ile bym dala, zeby 2 kreski zobaczyc
    • CommentAuthorjurusia
    • CommentTimeJul 19th 2013
     permalink
    no ja to już przerobiłam wszystko!!! ciąże, poronienia, clo i inne wspomagacze. I tak ponad 6 lat. pociecha dalej mi nie biega ;-( Od ponad roku już się nie leczę.....olałam to, i czekam na cud. Właśnie ponad rok temu miałam problem z przyrastającą betą i teraz od samego początku się stresuję, że może być znowu tak, jak ostatnio ;-( chciałabym, żeby wszystkim tym co pragną dzidziusia, się udało, a tym, które rodzą a nie chcą, żeby te jajniki normalnie popleśniały!!!!
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 20th 2013
     permalink
    W sumie jedyne co to trzeba zrobić jeszcze raz i zbadać przyrost.. tyle że najlepiej to zrobić 48 godz od pierwszego wyniku zeby był wiarygodny :)
    Wiele dziewczyn ma owu później więc nie ma co się martwić na zapas :)
    -- [/url]
    • CommentAuthorjurusia
    • CommentTimeJul 24th 2013
     permalink
    dziewczyny,no kiepsko rośnie:-( po 96h mam wynik 86,3 :-( wizyta w piątek:-( co teraz? znacie jakieś dobre przykłady na to,że może się to skończyć sukcesem?
    • CommentAuthorAgisja
    • CommentTimeSep 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam zrobiłam test i wyszły dwie kreski więc zrobiłam też betę i wynik to 34,5 mlU/ml.
    Normy laboratorium to:

    ciąża 3 tydzień- 5,8 - 71,2
    ciąża 4 tydzień-9,5 - 750
    ciąża 5 tydzień-217 - 7138
    ciąża 6 tydzień-158 - 31795
    ciąża 7 tydzień-3697 -163563
    ciąża 8 tydzień-32065 -149571
    ciąża 9 tydzień-63803-151410
    ciąża 10 tydzień-46509-186977
    ciąża 12 tydzień-27832-210612
    ciąża 14 tydzień-13950-62530
    ciąża 15 tydzień-12039-70971
    ciąża 16 tydzień-9040-56451
    ciąża 17 tydzień-8175-55868
    ciąża 18 tydzień-8099-58176

    Początek ostatniego okresu był 01.08 a owulacja 23.08 wychodzi więc że jestem w 5 tyg. czy mój wynik bety nie jest za niski jak na 5 tydz.

    Z góry dziekuję za pomoc :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Miałaś późno owulację więc wygląda że beta jest okey, za dwa dni zrób znów betę i sprawdź czy przyrasta, założyłaś 4 takie same wątki aby zadać jedno pytanie, jest już wątek pod tytułem beta, pokasuj te wątki
    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthormalgosia24aa
    • CommentTimeNov 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Witam mam pytanie moze ktoś się orientuje otóż najprawdopodobniej jestem w ciazy dwa dni temu poszlam do laboratorium i poprosilam o bete hcg dzis odebralam wynik i na kartcepisze HCG ilosciowo ( total _ podjednostka B)
    Total _ B HCG wynik dwa dni temu wynosil 243 a dzis 492 takze podwojony i jest ok :) ale nie w tym rzecz chcialam poroznac wyniki do pierwszej ciazy wtedy mialam normalne badania BHCG sa calkiem inne normy ! Mam pytanie beta w tym przypadku bylaby wyzsza czy nizsza niz HCG?jakbym chciala to przeliczyc na bete
    • CommentAuthorwiolciak
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    małgosia, a jakie wtedy miałaś normy a jakie teraz? i w jakich jednostkach było wtedy a w jakich teraz? Moze tak będzie łatwiej je porównać:)
    • CommentAuthoragnesss1986
    • CommentTimeDec 4th 2013 zmieniony
     permalink
    dziewczyny pomóżcie - czy jest jeszcze szansa??? czy któraś z Was po tak niskim wzroście beta utrzymała ciążę?

    I beta: 25.11 - 109
    II beta 27.11 - 342
    przyrost super- prawie 200%
    pęcherzyk 34 mm - brak zarodka - bo za wcześnie

    III beta 2.12 - 1882
    IV beta 4.12 - 2390
    i przyrost tylko 27%:cry:
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeDec 25th 2013
     permalink
    agness jest nadzieja :) nie płakaj!
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  1.  permalink
    dziewczyny u mnie wszystko dobrze :-) pomimo niskiego przyrostu bety dzidziuś ma się wspaniale - ma 11 tygodni i rozwija się prawidłowo :-) a naprawdę straciłam już nadzieję. Lekarz zabronił mi robić betę bo powiedział że ona jest bardzo często myląca i powoduje niepotrzebny stres.
    • CommentAuthorlilah
    • CommentTimeJan 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Cześć.

    Spóźniał mi się okres, więc 25.01 zrobiłam test. ładne II kreseczki, a potem poszłam na Betę. Beta z 25.01 to 712.
    Chciałabym zapytać czy to dobry wynik?

    Ostatnią miesiączkę miałam 22 grudnia.
    Cykle odkąd biore dostinex (3 miesiące wcześniej brałam 3 miesiące nroprolac) )mam 28 dniowe.
    Czyli to jakiś 4 tydzień ciąży albo 5 - zalezy jak kto liczy.

    Czy 712 to jest ok? nie za mało?
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    Lilah 713 to nie za malo:) gratuluje:):wink:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorlilah
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    Dziękuję baaaardzo! :)
    Dziś robiłam drugą betę i czekam na wynik - zobaczymy jak przyrasta ta moja kropeczka :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.