Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Tak.

    Karmiłaś tylko piersią?
    Powrót płodności po porodzie trochę trwa. :)
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Ale wybralam moment na pytanie wlasnie wywolalam wilka z lasu i dostalam okresu;) w sumie to sie ciesze ale tez nie bo znow to samo co miesiac sie z tym babrac a tak fajnie bylo...:) a co do pytania to tak przez te 7 tygodni tylko piersia karmilam
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Skąd wiesz, że to okres? W okresie poporodowym krwawienia śródcykliczne zdarzają się częściej.
    Karmienie wyłączne to za mało, aby mówić o niepłodności. Po lewej stronie od wykresu jest opisany powrót płodności po porodzie i karmienie pełne.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Amazonka ja juz nie karmie piersia od kilku tygodni i to raczej pewne ze to okres... bo plamienia po porodzie juz dawno sie skonczyly
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Krwawienie śródcykliczne od miesiączki można odróżnić tylko jeśli prowadzi się regularne obserwacje temperatury i śluzu. A przynajmniej temperatury.
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Nie prowadze pomiarow temperatury bo kiedys dawno temu mierzylam jak nalezy i nic z tego nie wyczytalam bo temperatura byla raz wysoka raz niska i nic z tego nie wynikalo...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    A zgodnie z jaką metodą ją interpretowałaś (próbowałaś interpretować)?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Ano w każdym normalnym cyklu jest raz wysoka, raz niska i właśnie z tego da się wszystko wyczytać.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Ale u mnie to wygladalo tak ze np dzis wysoka jutro niska a po jutrze znow wysoka i tak w kolko... nie bylam w stanie odczytac najwyzszej temp czyli owu(chyba ze sie myle)... a co do tego okresu to jakis dziwny jest taki malo obfity jakby faktycznie jakies plamienie bardziej
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Jak mierzyłaś?
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    codziennie o tej samej porze, w tym samym miejscu, przed wstaniem z łóżka(termometr zawsze byl przy lozku).
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Ja miałam przed pierwszą @ po porodzie krwawienie śródcykliczne i wiem o tym wlasnie dzieki pomiarom temp, inaczej też bym myślala że to okres :)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    no ja mam juz 3 dzien to krwawienie ale bardzo malo tego jest na okres zawsze mialam obfity...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Ja miałam śródcykliczne w okresie poporodowym trwające aż 6 dni (!)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    U mnie śródcykliczne w normalnej sytuacji rozrodczej trwało 9 dni i było słabe.
    Zwróć uwagę, czy oprócz krwawienia nie ma dobrego śluzu.
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    widzę że nie tylko u mnie się pojawiło takie krwawienie, tylko moje dość silne jest i gdyby nie pomiary temperatury pewnie wzięłabym je za okres...
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Krwawienie śródcykliczne może wyglądać tak samo, jak miesiączka.

    Katiziie, ponawiam pytanie - którą metodą interpretowałaś swoje obserwacje?
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Tosia chyba nie rozumirm o co pytasz...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Jeżeli prowadzisz obserwacje cyklu, to - aby z nich cokolwiek wyczytać - musisz wybrać jeden z kilku opracowanych sposobów odczytywania (np. metoda Roetzera, metoda niemiecka itd.). Nie spodziewaj się, że bez znajomości zasad metody temperatura sama powie Ci: o, teraz jesteś płodna, a teraz nie. To trochę jak z czytaniem. Jeżeli nie znasz języka, tekst wyda Ci się zbiorem bezsensownych znaków. Więc obserwacje prowadzi się zawsze w oparciu o konkretną metodę.
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    W sumie to niewiem jaka metoda mierzylam i robilam wykres z tych pomiarow i wyszedl zygzak... w kazdym razie bez roznicy bo to bylo dawno a teraz niemam czasu na mierzenie... pozatym pomiar bylby zly bo wstaje o roznych porach po kilka razy czasem w nocy biore leki a to ma przeciez wplyw na pomiar...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    No dobra, wyszedł zygzak... A czego się spodziewałaś? Jaki przebieg temperatury byłby wg Ciebie odpowiedni? :confused:

    Zawsze można spróbować, jeśli jesteś ciekawa, jak przebiega Twój cykl. W zasadzie nic nigdy nie jest powodem do nieprowadzenia obserwacji prócz jednego - jeżeli po prostu nie chcesz tego robić.

    Ja też biorę leki - to akurat nie zakłóca pomiaru, a zaburza śluz. Wszystko zależy od tego, co to za leki. Z różnymi porami wstawania też można sobie poradzić. Brak czasu - to nie argument. Pomiar trwa kilka minut, kwestią sekund jest naniesienie wyniku na wykres. Jeśli jesteś ciekawa, jak stosuje się metody rozpoznawania płodności, to po prostu poszukaj informacji, poczytaj. Na większość problemów, o których piszesz, znajdują się rozwiązania. Ale nic na siłę. Tylko że bez karty obserwacji nic nie można powiedzieć o przebiegu cyklu, powrocie płodności po porodzie i tak dalej, w związku z tym - nie będziemy mogły Ci w żaden sposób pomóc. Nie będziesz mogła też stwierdzić, czy Twoje krwawienie jest śródcykliczne czy jest miesiączką.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    I tak siedzisz na 28dni, a więc masz czas na zapisanie pomiaru i obserwacji.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    No coz pozostane w niewiedzy... w kazdym razie dzieki za rady... a leki to antybiotyk bo chora jestem...

    Treść doklejona: 03.10.14 21:28
    Wg mnie powinno wyjsc jakos tak ze temp po woli wzrasta i jest widoczny wzrost a potem powinna spadac... chyba ze ja jakas inna jestem i nie znam sie..

    Treść doklejona: 03.10.14 21:40
    A mam pytanie teraz gdy mam juz to krwawienie to da sie jakos sprawdzic czy to okres czy srodcykliczne? Skoro wczesniej nie mierzylam temp?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Jesteś chora w każdym cyklu?
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Nie... i moge oczywiscie sprobowac robic te pomiary zobaczymy co z tego wyjdzie...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Pewnie. Zawsze będzie wiadomo.
    Zakłócenia od czasu do czasu każdy ma i tragedii nie ma.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Tez tak mysle... A jak sie dowiem czy to okres czy nie?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Teraz nie wiem. Po prostu mierz i zobaczymy, co będzie dalej.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Katizie ja mierzę teraz po porodzie, mimo tego, ze karmię małą w nocy i całkiem fajnie mi się wykres układa, także naprawdę warto, tylko trzeba zwyczajnie chcieć i nie szukać sobie wymówek :) bo jak się szuka to wiadomo :P teraz mnie zastanwia czy właśnie płodność mi nie wraca...
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Penny, na pewno będziesz wiedzieć, co się dzieje.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Amazonko na to liczę, bo jeszcze tak skrupulatnie do pomiarów nie podchodziłam. Bardzo mnie ciekawi co się ze mną dzieje. Po pierwszym porodzie jakoś zabrakło mi motywacji, szukałam chyba wymówek, a teraz mi się chce po prostu :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Katiziie: A jak sie dowiem czy to okres czy nie?

    W podręczniku metody Roetzera wszystko jest dokładnie opisane. Krwawienie śródcykliczne to każde krwawienie niepoprzedzone owulacją (skokiem temp. po szczycie śluzu).
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Tosia24: Krwawienie śródcykliczne to każde krwawienie niepoprzedzone owulacją (skokiem temp. po szczycie śluzu).
    problem w tym ze ja nie wiem czy byl skok temp bo nie mierzylam przed krwawieniem i niewiem tez czy byla owulacja...
    a krwawienie sie skonczylo... bylo go bardzo malo wygladalo raczej jak sluz z krwią...

    Treść doklejona: 04.10.14 16:14
    a pamietam tez ze dzien przed tym krwawieniem mialam dosc duzo sluzu... no nic bede mierzyc i zobacze co wyjdzie
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Wstecznie nie da się tego ustalić. Płodność rozpoznaje się na bieżąco.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Mierz codziennie. Skok może być w każdej chwili.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    no i teraz otrzymalam odpowiedz na moje pytanie:) dzieki wam dziewczyny:) bedziemy mierzyc
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Penny ja tez po pierwszym porodzie mnóstwo wymòwek miałam a teraz po prostu chce wiedziec co się dzieje i kiedy wróci płodność.Przynajmniej będę wiedziala co i jak..a nadal karmie piersia nawet do 5-6 razy na dobę (najwięcej w nocy)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Swedza mnie piersi a konkretnie jedna lewa i najbardziej sutek i dol piersi... co to moze byc? Moze to byc zwiazane z nadchodzacym okresem np.?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie, ale: jeśli było krwawienie śródcykliczne, a skok nastąpi np w jego trakcie lub tuż po to jak wyznaczyć szczyt objawu śluzu? byłby to ostatni dzień z objawami dobrego śluzu przed krwawieniem?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    Jeśli po krwawieniu wystąpił gorszy śluz, to szczyt to ostatni dzień krwawienia.
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    aha, dzięki za pomoc! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    Katiziie: Swedza mnie piersi a konkretnie jedna lewa i najbardziej sutek i dol piersi... co to moze byc? Moze to byc zwiazane z nadchodzacym okresem np.?

    Nie wiadomo. Dodatkowe objawy płodności nie są rozstrzygające. Poza tym nie słyszałam, aby do takich objawów należało swędzenie. :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Może należeć. Dodatkowym objawem płodności może być wszystko, co się powtarza, a co samoobserwatorka zauważy u siebie.
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    ja mam jeszcze jedno pytanie: cy picie naparu z szałwii (3x 1kubek, napar z dwóch saszetek) może wpływać na jakość śluzu? piję od dwóch dni raptem bo próbuję przygasić laktację, ale się zaczęłam zastanawiać czy może mieć to wpływ na moje obserwacje?
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Nie no ja juz niewiem... znow mam te plamienia sluz z krwią... ale jest jej bardzo mało jednak sam fakt ze jest mnie troche zastanawia... oczywiscie temperatury nie mierze bo nie wychodzi znowu... nie mierzyłam o stałej porze bo wstaje roznie do dziecka pozatym nie mam czasu mierzyc przez minute temp bo dzidzia głodna płacze... a jak juz zmierzylam kilka razy to bylo tak jak kiedys czyli skakała ta temperatura raz 36.5 a na drugi dzien 35,2 a na nastepny 36.7 a potem 35,6 i tak zmierzylam 7 razy i jest na zmiane niska wysoka... juz chyba tak mam...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Wykresu nie widać, więc na ten temat nie można nic powiedzieć.
    Mierz i nie przejmuj się. Śluz z krwią to może być plamienie okołoowulacyjne.
    Nie masz termometru elektronicznego?
    Nie wiem, czego oczekujesz on od PTC. Ona nie musi być równa w fazie folikularnej ani lutealnej. Może falować, a może być płaska jak stół. Ważne, aby spełniała warunek skoku przed rozpoczęciem niepłodności.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Amazonka widze ze masz bardzo duzą wiedze na te tematy :D
    Wykresu nie widac bo tutaj go nie prowadzę.
    Ile razy mozna mieć to krwawienie okołoowulacyjne w miesiącu jak ja juz takie krwawienie mialam 1.10
    Termometr mam elektroniczny ale pomiar trwa minutę.
    Hmmm tylko u mnie ciezko stwierdzic ten skok bo ta temperatura raz skacze raz spada wiec z kąt bede wiedziec ktory to skok?
    bede mierzyc dalej ale jakos nie jestem co to tej metody przekonana...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 15.10.14 18:17</span>
    skoku przed rozpoczęciem niepłodności.
    a ja zawsze myslalam ze skok temp wystepuje jak jest owu czyli dni płodne...?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Katiziie, skoro nie prowadzisz wykresu to skąd wiesz, jak przebiega temperatura?
    Zerknij do bazy wiedzy na 28dni albo sięgnij po jakiś dobry podręcznik którejś z metod (lista tu), a będziesz wiedziała, co to skok i które krwawienia nie są miesiączką. My tu nie wróżymy.

    Treść doklejona: 15.10.14 19:34
    Katiziie: jakos nie jestem co to tej metody przekonana...

    Z tego co widzę to na razie nie znasz i nie stosujesz żadnej metody rozpoznawania płodności, więc trochę za wcześnie na takie stwierdzenia. :wink:
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Katiziie jak chcesz to wejdź na mój obecny cykl..u nie też temp faluje i faluje...pierwsze moje pomiary od baaardzo dawna i też jest różnie, bo raz młoda się budzi na cyca w nocy, raz nie..raz wstaję raz nie..też mam chwilę że już mam dość, ale mierzę bo chcę wiedzieć co się dzieje ze mną, ekspert ze mnie żaden bo sama jeszcze muszę się wiele nauczyć, ale może jak zobaczysz że nie tylko u Ciebie takie fale Dunaju to wrócisz do pomiarów :)
    --
    • CommentAuthordaluna
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Witam, mam pytanie- miala ktoras z was moze problem z testami??? Ja zrobilam pierwszy w dzien przed przewidywana miesiaczka i wynik byl pozytywny, na drugi dzien dostalam okresu albo krwawienia nie wiem ja to moge nazwac poniewaz trwal 2 dni, nastepny test zrobilam 2 dni pozniej jak mialam okres i trzeci na nestepny dzien (2 i trzeci test wyszedl nagatywny),dodam ze cykle mam co 35 dni, strasznie boli mnie do dzisiaj podbrzusze. nie wiem jak mam to wszystko rozumiec. prosze o pomoc.
    --