Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Jakieś 50 km ode mnie była izba porodowa, istniała jakieś 50 lat i zamknęli ją w styczniu 2009. Kobiety były bardzo zadowolone, same pozytywne opinie. Matki czuły się tam jak w domu. Ale niestety nie było sali operacyjnej, na cesarki kobiety były przewożone do Tychów, i to zaważyło na decyzji o zamknięciu.
    --
  1.  permalink
    Podpisałam :)))
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeApr 27th 2011
     permalink
  2.  permalink
    Dla mnie to skandal że nie można mieć wyboru. Ba! Często nie można samemu legalnie dopłacić za zzo bo to "nieetyczne". Podpisałam.
    -- Raz na wozie raz w nawozie :P
  3.  permalink
    Ja rodzilam naturalnie,porod byl bolesny ale piekny i nie wyobrazam sobie znieczulenia.Dostalam srodek przeciwbolowy,ktory i tak nie zadzialal a tylko oslabil moja coreczke juz nie wspomne o mnie(zawroty glowy,mdlosci,oslabienie).Doswiadczylam sytuacj jesli chodzi o ingerencje lekami i jestem przeciwna takim rzeczom jak znieczulenia wszelkiego rodzaju oraz srodki przeciwbolowe (chyba,ze maja powazne uzasadnienia).
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 9th 2011
     permalink
    Rodziłam dwukrotnie bez znieczulenia, ale jestem za prawem wyboru.
    --
  4.  permalink
    Ja rozumiem,ze kazda kobieta chcialabym decydowac o znieczuleniu,ale wydaje mi sie ze znieczulenie moze miec rozny wplyw na dziecko w zwiakzu z czym najlepiej jest sie dobrze nad tym zastanowic,wypytac lekarza,poczytac.Ja juz na sobie to sprawdzilam i jesli chodzi o mnie to nigdy wiecej zadnego srodka przeciwbolowego ani znieczulenia,trudno wole sie wymeczyc troszke ale miec przytomne dziecko a nie zmulone przez leki...To nie byl dobry pomysl dlatego z tym nieczuleniem to lepiej uwazac i bardzo,bardzo dobrze sie jak najwiecej o tym doinformowac.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 9th 2011
     permalink
    Ależ oczywiście, absolutnie Cię popieram. Chodzi mi jedynie o to, że opcja ze znieczuleniem nie powinna być płatna.
    --
  5.  permalink
    Fiufiu: Ależ oczywiście, absolutnie Cię popieram. Chodzi mi jedynie o to, że opcja ze znieczuleniem nie powinna być płatna.--


    O nawte nie wiedzialam,ze jest bo mnie poinformowano przed porodem w szpitalu ze znieczulenia nie podaja jedynie moge otrzymac srodek przeciwbolowy,ktory i tak nic nie pomaga tylko otumania heh.W sumie jesli juz mialoby byc to ogolnie dostepne znieczulenie to powinno byc darmowe.
    --
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeMay 9th 2011
     permalink
    ja tez rodzilam bez znieczulenia,moj porod trwal tylko 7 godz od czasu jak mi wody odeszly;
    ale uwazam ze kobieta powinna miec dostep bezplatny do znieczulenia,tutaj tak jest w Usa,nawet jak sie mnie pielegniarka pytala standardowo jakie znieczuleni to byla bardzo zdziwiona ze nie chce,bo tu kazda kobieta bierze...........a ja sobie caly czas wmawialam ze nie chce,nie wezme i jestem z siebie dumna;
    ale mysle ze jezeli mamy wybor i wiemy ze mozemy wziasc sobie znieczulenie w kazdej chwili to wtedy kobieta inaczej sie nastawia;
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeMay 9th 2011 zmieniony
     permalink
    ANULA36
    " podziwiam kobiety, które rodzą naturalnie i bez znieczulenia, dla mnie to mistrzostwo świata :) ale nie każdy może być mistrzem :) "

    uwazam ze to nie chodzi o mistrzostwo tylko o nasze nastawienie i przygotowanie do porodu;
    mi bardzo duzo pomogla "szkola rodzenia" i to ona tez powinna byc bezplatna!
  6.  permalink
    dudzianka: uwazam ze to nie chodzi o mistrzostwo tylko o nasze nastawienie i przygotowanie do porodu;


    Dokladnie!,ja nie chodzilam do szkoly rodzenia,ale miesiac przed porodem znalazlam sobie dobra polozna,ktora pracuje na porodowce i ona mnie zaprosila do szpitala,pokazala mi wszystko,wyjasnila i naprawde z usmiechem szlam na porodowke.I tu Dudzianka ma racje sukces tkwi w nastawieniu:wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.