Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Witam!
    W styczniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne.
    W czwartek(był to dzień 39, od ostatniej tabletki, a 35 od pierwszego dnia krwawienia z odstawienia) wieczorem zaczął mnie boleć bardzo lewy jajnik (wcześniej już dwa tygodnie pobolewał i napięcie w podbrzuszu, tak samo jak przed braniem tabletek, upierdliwe PMS) na papierze zauważyłam śluz z paseczkami krwi, później był różowy/łososiowy. Na następny dzień rano sucho, po południu normalny biało-kremowy śluz, wieczorem powtórka i śluz różowy. W sobotę śluz na papierze koloru brązowawego.
    Dziś (mam na myśli jeszcze niedzielę)zaczął bolec też prawy jajnik więc myślałam, że już będzie krwawienie - a jest krew (jasny kolor) ale o konsystencji śluzu.
    Tu moje pytanie czy to już pierwszy dzień krwawienia czy powinnam uznać to dalej jako plamienie i nie zaznaczać jeszcze pierwszego dnia cyklu?
    Pierwszy raz mi się tak zdarza, przed tabletkami miałam np. różowy bądź brunatny śluz 2-3 dni przed okresem ale później już było krwawienie, a tu ta konsystencja mnie zastanawia. Nie ma skurczów jedynie napięcie w podbrzuszu i pobolewające jajniki.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 7th 2011
     permalink
    z opisu wynika, że to dopiero zapowiedź @, ja bym niedzieli nie zaznaczała jako pierwszy dzień cyklu.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMar 8th 2011
     permalink
    Za pierwszy dzień cyklu uważamy ten dzień, w którym widać prawdziwe krwawienie. Poczekaj dzień, dwa. Jeśli po kilku dniach nie wyklaruje się, podejdź do gina, na USG będzie widać, czy jesteś przed czy po @.
    -- serce przestało bić.
  2.  permalink
    No wiem właśnie, że uznaje się pierwszy dzień cyklu kiedy występuje krwawienie tylko pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją, że była normalnie krew na papierze jasnoczerwona tylko o konsystencji śluzu. Dzień później znów brunatny śluz, i dziś to samo, skurczów brak.
    No będę musiała poczekać bo nie mam kasy żeby wydawać na usg, żeby upewnić się czy była @ czy nie. Na razie muszę zrobić badanie prolaktyny z obciążeniem bo mam guzka w piersi i boli i gin podejrzewa, że coś z prolaktyną i od tego pewnie nieregularne cykle, skoro nie wyregulowało się po hormonach, więc może też od tego to plamienie zamiast krwawienia. No okaże się.
    Dziękuje za odpowiedzi.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 9th 2011
     permalink
    Tabletki miały wyregulować cykl?
    --
  3.  permalink
    Amazonka
    poszłam do gin bo chciałam, brać tabletki z kilku względów:
    1) długie i bolesne krwawienia, obfite
    2) upierdliwe napięcie przed miesiączkowe nawet 3 tyg przed @
    3) nieregularne cykle, jak chciały tak były 26-65 dni
    4) antykoncepcja

    No to mi przepisała (miałam cytologię, badanie ginekologiczne, usg dopochwowe, badania krwi + estradiol i prolaktyna - w normie)

    Tak jak pisałam odstawiłam (po prawie dwóch latach) i jak poszłam ostatnio na wizytę i powiedziałam, że jestem 36 dzień od ostatniej tabletki to najpierw zapytała czy robiłam test. Później w związku z guzikiem i bolesnością piersi zleciła robienie prolaktyny ale, że wcześniejsza była w normie to tą mam zrobić z obciążeniem i powiedziała, że prawdopodobnie od tego ta bolesność i nieregularne cykle tu cytuję "skoro nie wyregulowały się po hormonach"

    Aha i to to krwawienie o konsystencji śluzu to najprawdopodobniej była @ (doczytałam, że tak może być bo jeszcze hormony nie wróciły do normy i endometrium mogło wolno narastać) bo poplamiłam jeszcze kilka dni później był śluz, a teraz jest nawet ciągnący.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 17th 2011
     permalink
    Po odstawieniu byłaś już zdrowa i wyleczyłaś dolegliwości za pomocą leku?
    --
    •  
      CommentAuthorKlauDDynka69
    • CommentTimeMar 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Przed przepisaniem tabletek byłam zdrowa - przynajmniej badania na to wskazywały.

    No ale okaże się bo dziś idę odebrać wynik prolaktyny z obciążeniem (przedtem robiona była normalna). Jeśli będzie zły to dostosuje mi jakąś terapię jak powiedziała i mam nadzieję, że pomoże.

    A po odstawieniu tabletek 41 dnia od ostatniej tabletki (a 38 od pierwszego dnia krwawienia z odstawienia) pojawiła się @ przynajmniej wszystko na to wskazuje, tylko skąpa o konsystencji śluzu, bez bólu, ale chyba zaczyna być tak samo jak przed braniem tabletki bo znów mam napięcie w podbrzuszu, pobolewają jajniki,łupie w krzyżu, wrażliwe i napięte piersi (a to 16d.c).

    A podejrzewasz coś konkretnego?
  4.  permalink
    Witam.Probuje znalesc odpowied na moje pytanie.Jak wyznaczyc pierwszy dzien miesiaczki?.Po odstawieniu tabletek anty jakies 8mies temu dostaje miesiaczke w miare regularnie tzn co 29-34 dni ale tez mam problem z pierwszym dniem gdyz miesiaczka przychodzi wieczorem po godzinie 17.W tym cylku miesiaczke dostalam po godzinie 21 i nie wiedzialam czy nowy cykl rozpoczal sie danego dnia czy moze zapisac go od nastepnego.Miesiaczka pomimo pozniej godziny jest krwawieniem normalnym( zadne jakies plamienia).Czy moze ktos orientuje sie jak powinnam interpretowac pierwszy dzien cyklu?Za wszelkie sugestie z gory dziekuje.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    Ja bym dała tego samego dnia, którego przyszła, ale wiem, że niektórzy interpretują tak późną godzinę już jako kolejny dzień :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    Np. w metodzie Rotzera przyjmuje się, że pierwszym dniem miesiączki jest pierwszy dzień miesiączki, uwierzycie?
    Czyli jeśli miesiączka zaczyna się 19.06 o 6 rano, o 13, o 17 czy o 23.50 - to znaczy, że zaczęła się 19.06, a nie 20.06 czy jakiegoś innego dnia. Takie proste, a jednak skomplikowane.
    --
  5.  permalink
    przydatna informacja :-) ciekawe jeśli któraś dostanie o 00:00 ?? (żart oczywiście)
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJun 20th 2011
     permalink
    jak 00.00 to juz nastepny dzien bo 23.59,59 to jeszcze nie :wink:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeJun 20th 2011 zmieniony
     permalink
    ja tak miałam w czwartek odstawiłam anty a w niedziele juz mi przyszła@ a co do godziny to róznie to jest tzn 9.06 a 12 juz dostałam @
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (madzia1414)
    • CommentTimeJun 25th 2011
     permalink
    jak mam liczyc 16 cykl od pierwszego dnie miesiaczki czy od ostaniego dnia
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 25th 2011
     permalink
    Nowy cykl zaczyna się wraz z nadejściem miesiączki.
    --
    •  
      CommentAuthorsagitta
    • CommentTimeJul 24th 2011
     permalink
    Witam,

    Jestem tutaj nowa, obserwację cyklu prowadzę dopiero od miesiąca i coś kiepsko mi to idzie, ale się tak łatwo nie poddam :)
    Mam pytanie dotyczące plamienia przed okresem. Z tego, co przeczytałam to brązowy/brunatny śluz z plamienia należy zaliczyć do starego cyklu,
    ale co ,jeśli tak ja u mnie w nocy z soboty na niedzielę bolał mnie brzuch, rano pojawiło się plamienie ( sporo brązowego śluzu) ,a przed 12-stą w południe rozpoczęło się krwawinie? Moja intuicja mówi mi, że to 1-wszy dzień cyklu, ale wolałabym się upewnić.

    Dziękuję
  6.  permalink
    Ja bym to potraktowała jako pierwszy dzień cyklu, jeśli okres "rozkręcił się" na dobre.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 24th 2011
     permalink
    Poczytaj moze TUTAJ
    --
    •  
      CommentAuthorsagitta
    • CommentTimeJul 24th 2011
     permalink
    Dzięki Dziewczyny :)

    Agunia05 właśnie z tego wątku czerpałam m. in. wiedzę.
    Problem (a może i nie ) :) w tym, że nigdy nie brałam żadnych pigułek.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 24th 2011
     permalink
    Sagitta ale pierwszy dzień miesiączki to pierwszy dzień miesiączki i nie ważne czy po porodzie czy po pigułkach czy poronieniu. jeśli jest samo plamienie to jest to poprzedni cykl ale jeśli jest krwawienie to już 1wszy dzień :)
    Doskonale to ujęła Luczynka
    luczynka: Np. w metodzie Rotzera przyjmuje się, że pierwszym dniem miesiączki jest pierwszy dzień miesiączki, uwierzycie?
    Czyli jeśli miesiączka zaczyna się 19.06 o 6 rano, o 13, o 17 czy o 23.50 - to znaczy, że zaczęła się 19.06, a nie 20.06 czy jakiegoś innego dnia. Takie proste, a jednak skomplikowane.
    --
    •  
      CommentAuthorsagitta
    • CommentTimeJul 24th 2011
     permalink
    Masz rację Agunia05

    Toż to takie proste :)
    Moje problemy wynikają chyba z tego,że chciałabym nauczyć się tej całej metody obserwacji i czepiam się szczegółów.
    Ta skrupulatność, albo brak wiary w siebie i swoją wiedzę mnie wykończy, zwłaszcza przy obserwacji śluzu, bo "książkowy" to on nie jest, oj nie.
    Na razie dziękuję Wszystkim za rady i życzę miłego popołudnia.
    Buziaki
    :*
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Nauczenie się metody to jest najlepsza droga, jaka może być. Szybko zauważysz zmiany śluzu i nauczysz się odróżniać jego jakość i odczucie.
    Masz podręcznik?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.