Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    Witam wszystkich , jestem na zakupie samochodu - myślę o Toyocie Yaris - proszę o opinie osób które mają / miały ten samochód . Najbardziej zależy mi na informacjach o spalaniu : ) i bezawaryjności ( lub awaryjności ) . Myslę o roczniku 2003 - 2005 bo gdzieś na necie znalazłam ze te roczniki mają najniższe spalanie - podwyżki cen i wypłat nie idą w parze :shocked:
    To forum wydaje mi się najlepsze bo chodzi mi o opinię użytkowników/ kobiet ( mężczyźni często patrzą na inne aspekty ) - a nie ekspertów : )
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    Ja jeździłam nią na kursie prawa jazdy i za dużo nie mogę powiedzieć, ale mnie ten samochodzik bardzo się podoba. M zakupił mi lupo i tez jestem bardzo zadowolona:shades:
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    Asiu, nie znam marki toyota, ale yarisek jeździ dużo po naszych drogach co oznacza, że autko jest popularne i lubiane. Małe zwinne (może troszke za małe), spalanie nie powinno być wysokie, ładna sylwetka.
    Japońskie auta są znane ze zmniejszonej awaryjności, a ich najczęściej wytykanymi wadami są drogie części (mało zamienników) i blacha podatna na korozję, choć to ostatnie znam z przykładu mazdy. Doczepiłbym im jeszcze naklejke delikatne, choć to nie wada.

    Ja zawsze wybieram samochód niemiecki z racji dostępności zamienników i wytrzymałości w czasie eksploatacji. Oczywiście nowe samochodziki, mają już fabrycznie zmniejszaną żywotność.

    Mam prośbę, zmień temat wątku na: Czy warto kupić toyote yaris - będzie zdecydowanie lepiej.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    Yarisek jest bardzo popularnym i lubianym autkiem i mi samej sie bardzo podoba ale ... widzę że starasz się o Dziecko w Yarisa może być ciężko włożyć wózek głęboki a to jednak też ważne Tam jest mały bagażnik
    Co do spalania itd niestety nie powiem
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    yariska ma by taka moja , mamy drugi większy ( rodzinny ) samochód . Fotelik wyjdzie - jak będzie potrzebny : (
    Jesli nie jariska to co ? ma by małe ( jeżdziłam kiedy bmw i przeszkadzała mi jej wielkośc - problem z parkowaniem ) i mało palic i . Mój M trwierdzi że 5 drzw. , choc nie upieram się przy tym. Dodam że chcę się przesiąśc z opla corsy - lubię go ale już ma swoje lata.
    Damazy dzieki , zmienię tytuł wątku - niemiecki tzn. jakiś konkretnie ?
    --
  1.  permalink
    Bardzo ładny wygląd , nowoczesny w środku , zwinne małe autko tylko 5 drzwiowego wybierz :) a na pewno ma małe spalanie :) więcej nie powiem bo się nie znam na tyle ;P
    •  
      CommentAuthormiśkowa
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    Niestety nie jeździłam Yariską... ale jakoś to autko do mnie nie przemawia, choć mój mężuś zawsze je bardzo chwalił, mówi że dla kobietki w sam raz i że niby nie są zbyt awaryjne ( z tym, że ja nie lubię takich typowo kobiecych aut:/). Zobacz sobie jeszcze Suzuki Swift, nie wiem niestety jak to auto się sprawdza ale wygląda podobnie do yarisa:)
  2.  permalink
    Co do japonskich aut to nie wiem jak jest ale coraz czescie mowi sie o sprzedazy szwedzkich smaocodow tj:Saab czy Volvo lub ewwentualnie niemeickie :Mercedes.Tanie o utrzymaniu,czesci rowniez no i chodza jak w zegarku;)
    --
  3.  permalink
    Hej. Ja od 2 lat jestem szczesliwa posiadaczka toyoty yaris z tym ze Verso. Verso jest troche wieksza od zwyklej Yariski. Jak do tej pory to moj najlepszy samochod. Ja sie na spalaniu dobrze nie znam ale moj maz kupujac mi ten samochod patrzyl zeby duzo nie palil i tez jest zachwycony bo caly czas mowi ze on TAK MALO PALI. Tzn ja mam jakis maly silnik 1.3 chyba. Uzytkuje sie go dobrze. W moje Verso wozek wchodzil a mialam Roan Marite czyli dosc spory i ciezki. Moja ciotka ma zwykla yariske a przesiadla sie do niej z matiza wiec ma wrazenie ze jezdzi super mercedesem :P:P:P Ja osobiscie polecam jak najbardziej :)
    • CommentAuthorgola2
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    Hej, ja miałam yariske przez 2 lata i złego slowa nie moge o niej powiedzieć. Idealne autko dla kobietki do miasta.
    Miałam rocznik 2001, z bardzo małym przebiegiem. Spalanie w mieście ok 7l/100km. Jeśli chodzi o serwis to przez 2 lata nie robiłam nic oprócz zmiany oleju i filtrów . Nie wiem czy fotelik się zmieści bo nie miałam takiej potrzeby, ale jeśli chodzi o bagaznik to kiedyś jechałam na wekend do krakowa w 5 osob i nikt sie nie skarżył;)
    Dodam jeszcze że kupiłam autko sprowadzone z Niemiec za 20 500 PLN sprzedałam po dwóch latach za 18 500, więc za bardzo tez nie stracił na wartości a kupca znalazłam po 2 dniach ;D Bardzo tęsknię za małym autem, bo obecnie jeżdzę combi :(
    Pozdrawiam
  4.  permalink
    bardzo polecam,ja mam rocznik 2003,5-cio drzwiowa, fotelik sie miesci, wieksze dziecko tez, 5 doroslych osob wygodnie a 4 to juz wcalkiem luz, Yaris jest wysoka i wygodna, zakupy tez sie mieszcza w bagazniku i walizki dla 2 osob na 2 tygodniowe wakacje tez, pozatym mam disel 1,4 i pali naprawde duzo mniej niz moje stare renault clio
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    Yariska najbardziej mi sie podoba z tych co oglądałam ale sprawdzę jeszcze polecane przez miśkowa i Roxy , dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeMar 13th 2011
     permalink
    Asiu, z niemieckich masz do dyspozycji vw polo, lupo.
    Bardzo mało pali audi A2.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 13th 2011
     permalink
    Ja jeżdżę lupo i spalanie przy mojej jeździe 6 l na mieście. Mam do pracy 7 km
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMar 13th 2011
     permalink
    Dzięki wszystkim , przeglądnęłam polecane przez was samochody . Pozostanę chyba przy tej yarisce , najbardziej mi się podoba a spalanie , wg opini z otomoto , podobne do reszty. Na te z wyższej półki Merc , A2 raczej mnie nie stac : ( Pozdrawiam
    --
    • CommentAuthorskrzatunio
    • CommentTimeMar 16th 2011
     permalink
    asia, aj nie mam toyoty yaris, jeździłam nią tylko na kursie, ale :
    - jest dość droga w zakupie(jak na taki samochód)
    - ma drugiej części blacharskie - podpytałam brata, który sprzedaje części samochodowe, i
    - nie wiem gdzie mieszkasz, ale w okolicach Warszawy kradną strasznie Yarisy. Jakiś czas temu mojej sąsiadce ukradli z zamkniętego osiedla. Tej samej nocy w okolicy ukradli jeszcze kilka yarisów.
    Więc jest ryzyko, że Ci ukradną, albo nieświadomie kupisz kradziony.

    Ale yarisem jeździ się fajnie. Mi się podobało, jak nią jeździłam.
    pozdrawiam :smile:
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 30th 2011
     permalink
    Hej!
    Jeżdże yariską służbowo już drugi rok i jestem bardzo zadowolona z tego auta! Mam silnik 1,4 diesel - pali 4,5l/100km jesli nie szalejesz w trasie, autostrada 6,5, miasto 5,5. Mi średnie spalanie na liczniku wychodzi 5,0l/100km. Mimo, że niewielki, jest pojemny, już dwa razy się nim przeprowadzałam, po złożeniu tylnych siedzeń zrobisz półciężarówkę;)
    miałam tylko 1 powazniejszą awarię przez te dwa lata, a jeżdzę po ok 4 ts. km miesięcznie (!), fajnie się nim jeździ po mieście - nauczyłam się parkować tyłem i wciskam się wszędzie, gdzie średnie auto nie daje rady; ma też niezłe kopytko i jak się nadepnie to nie ma strachu że nie zdążysz wyprzedzić, dodam, ze jest kolosalna róznica miedzy 3- i 5-cio drzwiowym, więc kupuj piecio jak się zdecydujesz.
    auto jest z droższych ale wg ostatniego rankingu TUV stoi wysoko jeśli chodzi o brak awarii;
    hmmm...rozpisałam się, ale ja naprawdę lubie to auto! dodam, ze jeździłam yarisem 2005r. i 2008 r. mam nadzieję, ze pomogłam:)
    jak masz pytania to pisz:)
    --
  5.  permalink
    ja mam yariska od 2003 roku- polecam. bezawaryjne autko.
  6.  permalink
    Jeździłam Yariską tylko kilka miesięcy (podczas kursu na prawo jazdy) i myślę, że to dobry samochód.
    Jeżeli jeździ się tylko po mieście, warto kupić autko z instalacją gazową, bez względu na markę. Bardzo dużo się wówczas oszczędza.
    --
    •  
      CommentAuthorjustyś83
    • CommentTimeAug 15th 2011
     permalink
    Ja od roku mam jariskę 3 drzwiową z 2003 r, jeździ się super. Jest zwinna, akurat po mieście, pali 6,5-7 l. I co najważniejsze można ją nazwać bezawaryjną. Polecam lekko dopłacić i wziąć wersję z klimatyzacją. Pozdrawiam :)
    • CommentAuthorKropleka27
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    Yariski to najbardziej popularne samochody wśród wszelkiej maści przedstawicieli. Nastaw się więc, że na drodze spotkasz duuuużo podobnych do swojego autka;)
    Niemniej jednak, jest w nich coś symptatycznego :) Znajomy użytkuje od kilku lat i bardzo sobie chwali.
  7.  permalink
    Ja chce zmienic renowke na Yariske ,, bo renaut strasznie awaryjna maszyna, czytam wiele pozytywnych opinii na temat tego samochodu a jak z czesciami????? czy sa drogie?? słyszałem ze do japońców sa dość droge czesci..
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 26th 2011
     permalink
    Toyotę Yaris ma moja kuzynka i bardzo sobie chwali ten samochodzik :) Ja uważam, że jest idealne dla kobiety. Wygląd też ma sympatyczny :wink: Super się nim jeździ, i w ogóle jest bezpieczny ..

    A ja osobiście jeżdżę Opel Astra II, 2007 r. i nie zamieniłabym go na żaden inny :heartbounce::heartbounce:

    Kwestia gustu ;)
    -- , , ,
    • CommentAuthorNiezalogowana (niezalogowany)
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    mam yariske 2002r ;110tys km;1.0vvti.od czasu zakupu (nowy)z tym autkiem sie nic nie dzieje .zima lato pali bez zarzutu . w całym okresie eksploatacji wymieniłem łącznik stabilizatora(60zl) tarcze hamulcowe i klocki to sie zurzywa a tak to tylko obowiązkowe wymiany.auto godne polecenia .
    •  
      CommentAuthorDannam
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    My również mamy starszą yariskę. Plusy: mało pali, zgrabna- sympatyczny wygląd, nie miała nigdy żadnej awarii, nic(!!!) się nie zepsuło. Minusy: to nie wielkie autko i ma niewielki bagażnik, nie wiem czy bez problemu pomieściłaby się dwójka dzieci z bagażami, z przodu niskie zawieszenie można uderzyć o krawężnik.
    • CommentAuthorLilijka10
    • CommentTimeNov 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    Poniewaz moja rodzina dlugo zajmowala sie handlem samochodami, znam sie na nich nawet mimo woli i goraco polecam Toyoty wszelkiego rodzaju. Nie dosc, ze japonskie samochody sa po niemickich BMW i Mercedes najmniej zawodne to jeszcze maja w standardowych wyposazeniach o wiele wiecej elektroniki ulatwiajacej zycie. Polecam i napewno nie bedziesz zalowac. Nawet starsze roczniki bede dlugo sluzyc :)
    • CommentAuthorNiezalogowana (ania ania)
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    Witam wszystkich serdecznie
    Jeżdżę 12- letnim matizem kupionym w salonie i o dziwo oprócz zwyczajnie eksploatujących się części i rdzewiejących błotników nie wymieniłam do tej pory nic...no ale przebieg tylko 64 tys. km.Mimo wszystko wiem że nadszedł czas żeby wymienić auto. Chce kupić nowe lub 1- roczne, czekam na wyprzedaż roczników...stąd moja prośba o pomoc w dokonaniu wyboru...waham się pomiędzy toyotą yaris a peugeot 206, dodam jeszcze że bardzo mało jeżdżę autem tylko do pracy i po zakupy stąd taki mały przebieg, więc prawdopodobnie i panda teżbyłaby dla mnie wystarczająca ale nie jest tak ładna jak ww. wybór padł na nowy gdyż nie stać mnie na zjeżdżone stare auto i jego remont wymianę za 2 lata na następne i następne i do każdego dokładać. Bardzo proszę napiszcie co o tym sądzicie....pozdrawiam ania
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Z czystym sumieniem mogę polecić toyotki, sama jeżdżę corollą verso, nie mogę złego słowa powiedzieć o tym autku. Moja szefowa jeździ yariską i jest bardzo zadowolona, generalnie toyoty nie są prawie wcale awaryjne, samochody nie do zdarcia. Wcześniej jeździłam peugotem 206 i przez 6 lat od nowości był super ale po ty m czasie normalnie zaczął się sypać. Niezalogowana mimo tego, że bardzo lubiłam 206-kę to nie polecam. Teraz już wiem, że następny samochód to na pewno będzie toyota a jaka to się jeszcze okaże, mi się marzy rav4...
    --
  8.  permalink
    Moja szefowa jeździ peugotem 206 i non stop jest u mechanika. Też nie poleca tego samochodu do dłuższej eksploatacji.
    • CommentAuthorNiezalogowana (ania ania)
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Dziękuję dziewczyny...bardzo mi pomogłyście. W sobotę byłam u znajomego który ma komis i też polecił mi toyotę choć był do sprzedania śliczny czerwony peugeot 207 to skrzywił się trochę i powiedział że te auta są "delikatne". Jego żona 2 razy z rzędu kupiła toyotę po czym sprzedała i jeździ renault i chce sprzedać żeby wrócić do yariski. Toyotki w jego komisie rozchodzą się szybko ale uprzedził mnie również że błyskawicznie są kradzione, no cóż po prostu chodliwe auto. Poczekam i zobaczę co toyota zaoferuje po nowym roku w promocji a jeśli nie to kupię auto używane w salonie toyoty ze względu na gwarancję..według znajomego i te używane wytrzymają dłużej niż niejeden nowy peugeot. Pozdrawiam ciepło.ania
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    a ja mam citroena c3 plurier i jestem bardzo z niego zadowlona.... w ciagu roku bylam 3 razy w PL 1200km w jedna strone...chodzi jak burza a spala bardzo malutko...
    niestety z bolem serca bede go musiala zamienic na wieksze pieciodrziowe ...bo wygodniej :(
    --
  9.  permalink
    od tygodnia jezdze tym autkiem i jestem milo zaskoczona, spalanie ok 4,5 l na 100km male ekonomiczne i zwinne naprawde warto!!
    • CommentAuthoryamila
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Asiu, mam yariske od ponad 2 lat (rocznik 2007)...jestem mega zadowolona, zadnych awarii i wizyt u mechanika.
    Spalanie jest rewelacyjne - 4,5 do max 6/100 km.
    Samochodzik jest idealny dla kobiet, bardzo łatwy w prowadzeniu i manewrowaniu, lekkosc prowadzenia daje się poczuc juz po paru kilometrach.

    Wcześniej miałam Citroena C3 - niestety nie wywarł na mnie tak weilkiego wrażenia jak Toyota Yaris.

    Gorąco polecam!!!!
    • CommentAuthorKlaaarra
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    yamila: Samochodzik jest idealny dla kobiet, bardzo łatwy w prowadzeniu i manewrowaniu, lekkosc prowadzenia daje się poczuc juz po paru kilometrach.


    Popieram! :)
  10.  permalink
    Jaką Toyotę Yaris kupić z 2012 roku.
    Chciałbym kupić taką która mało pali i jest bezawaryjna.Czy zna ktoś taki model Toyoty Yaris?
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Generalnie Toyoty są nie do zajechania ;) i to nie tylko Yariski, chyba, że się ją rozwali jak uczyniłam tydzień temu ;)

    A odpowiadając na twoje pytanie to Yariski z założenia mało palą, ostatnio pojawiła się hybrydowa i ta już w ogóle jest oszczędna ;)
    --
    •  
      CommentAuthorCinek
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    ja jeżdżę luną (1,3) pięknie się sprawuje. To moja druga Yariska. Poprzednią jeździłam 10 lat...lałam tylko paliwo.
    Polecam dla kobietek, na miasto. Tylko warto kupić 4-dzwiową.
    Pozdrawiam
    Magda
    • CommentAuthorzofia15
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    Ja zdawałam egzamin na prawko na yarisce i wiem, że gdy tylko odłożę troszkę pieniążków to na pewno kupię sobie to autko. Moim zdaniem jest idealne dla kobiet.
  11.  permalink
    TOYOTA JESZCZE RAZ TOYOTA TO JEST PRAWDA i SPRAWDZONA MARKA SWIATA . POLECAMM Z CALEGO SERCA.
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeSep 12th 2012
     permalink
    W związku ze zmasakrowaniem mojej Toyotki, szukaliśmy drugiego samochodu, przewijały się różne marki ale ostatecznie po dwóch miesiącach szukania kupiliśmy po raz kojeny Toyotę Corolle Verso :bigsmile: To już chyba tak jest, że jak się raz kupi Toyotę to później innego się nie chce :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.