Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  • CommentAuthorzuza89
  • CommentTimeMar 20th 2011 zmieniony
   permalink
  Witam. Biorę tabletki Novynette, w niedzielę 13 marca dostałam plamienie (jeden dzień opóźnienia, myślałę, że to przez stres związany z pracą). Jednak 10 dni później zaczął boleć mnie brzuch i dostałam znowu plamienie-jednodniowe. Potem Dzień przerwy i teraz znowu mam plamienia.
  Czym to może być spowodowane? Regularnie biorę tabletki (raz wzięłam zamiast o 22 planowo to o 9 rano, ale w ulotce jest dopuszczalnie 12 godzin przedział czasowy), nie brałam żadnych antybiotyków. Cykl mam co 28 dni.
  Proszę o pomoc w tej sprawie bo planowaną wizytę u ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie... Pozdrawiam!
  •  
   CommentAuthorTabaluga
  • CommentTimeMar 20th 2011
   permalink
  To jest portal o metodach rozpoznawania płodności, a nie o tabletkach antykoncepcyjnych.
  -- <a href="http://www.suwaczki.com/"><img src="http://www.suwaczki.com/tickers/wff2iei3itxxyp2l.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
  •  
   CommentAuthorkarakal
  • CommentTimeMar 20th 2011
   permalink
  i nie można zapytać o tabletki? dziwne, bo w lewym górnym rogu forum znalazłam taki napis:

  Zacznij nową dyskusję

  Pytaj i dyskutuj bez ograniczeń.
  •  
   CommentAuthorJosaris
  • CommentTimeMar 20th 2011
   permalink
  Proponuję przeczytać ulotkę i listę skutków ubocznych. Gdzieś pewnie znajdziesz krwawienia występujące poza "normalnym" czasem. Nikt nie udzieli Ci tutaj jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie (co innego gdybyś o interpretację cyklu np. zapytała), a żadna porada nie zastąpi wizyty lekarskiej.

  Wybierając którąś z metod rozpoznawania płodności, takich dylematów mieć nie będziesz. Zachęcam do rzucenia piguł i rozpoczęcia życia zgodnego z natura.

  zuza89: Cykl mam co 28 dni.


  Jaki cykl? Pseudocykl ewntualnie. Jak może być innej długości, jesli jego długość regulowana jest czasem łykania pigułek i przerwy od nich.
  •  
   CommentAuthorFrances
  • CommentTimeMar 20th 2011
   permalink
  zuza89 a bierzesz Novynette już od dłuższego czasu czy może właśnie zmieniłaś jakieś inne na te? Albo może to Twoja pierwsza paczka? Przy dłuższym, regularnym braniu tabletek anty (takich samych) nie powinno się nic takiego wydarzyć, co innego przy zmianach (początkach) - wówczas to zupełnie normalne. Pamiętaj jednak, aby brać je regularnie (ustaw sobie może przypomnienie w telefonie), bo mimo że piszą że 12 godzin jest ok, to jednak zazwyczaj przez to tabletki, że tak to ujmę "nawalają". Z opóźnienia we wzięciu tabletki też może być Twoje plamienie...zobacz ile dni minęło od opóźnienia do plamienia...troszkę mało napisałaś.

  Jeśli bierzesz tabletki regularnie, o tej samej godzinie i już od dłuższego czasu dokładnie te i wcześniej się nic takiego nie zdarzało to musisz po prostu iść do ginka. On pewnie przepisze Ci jakieś inne. Prawdopodobnie z większą zawartością hormonów, bo czasami jak jest za mała to występują takie plamienia. Jeśli jednak bardziej niż antykoncepcja interesuje Cię własne zdrowie, możesz zrobić powiedzmy 3 miesięczną przerwę w tabletkach i poprosić ginka, aby skierował Cię na badania hormonów i dopiero na tej podstawie przepisał tabletki bądź nie.
  Oczywiście jeśli zdecydujesz, że nie chcesz już tabletek to zapraszamy tutaj:))) Dziewczyny mogą Ci pomóc w rozpoznawaniu kiedy jest okres płodny i nie płodny i może będzie Ci łatwiej:)

  Pozdrawiam:)
  --
  • CommentAuthorzuza89
  • CommentTimeMar 20th 2011 zmieniony
   permalink
  Hej Hanny,
  Zmieniałam już trzy razy tabletki. Biorę antykoncepty od 3 lat - najpierw miałam yasminelle, potem yasmin, następnie miałam 2 miesięczną przerwę, i od września 2010 biorę novynette.
  •  
   CommentAuthorcarottka
  • CommentTimeMar 20th 2011
   permalink
  Hej,

  Jak ja brałam tabletki też zdarzały mi się takie plamienia i mój ginekolog zmienił mi tabletki. Niestety po następnych dostałam jakiegoś zapalenia piersi, tak naprawdę nie wiedzieli dokładnie co to jest i tak się skończyło moje branie tabletek...
  Porozmawiaj z ginekologiem koniecznie, on już będzie wiedział co zrobić. Pozdrawiam!
  --
  •  
   CommentAuthorFrances
  • CommentTimeMar 20th 2011
   permalink
  No wiec sama widzisz...najprawdopodobniej to dlatego, że zapomniałaś tych tabletek. 3 razy w jednym cyklu to juz bardzo dużo, więc postaw na antykoncepcje mechaniczną ( tzw. "gumeczka";P) w tym cyklu. Jeśli chcesz, żeby tabletki działały to nie spózniaj się z nimi nawet o godzinkę;P Na razie za bardzo się nie przejmuj, jeśli to jednorazowy przypadek, ale popytaj ginka. Najlepiej zanotuj sobie kiedy zapomniałaś i kiedy było plamienie i mu to pokaż, a jeśli będzie wracać to przydały by się pewnie badania hormonów, ale do tego musiałabyś zrobić przerwę w anty. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli będą się powtarzać to ginekolog raczej "na czuja" przepisze Ci inne tabletki. Nie będę Cię od nich odwodzić, bo sama brałam anty 8 lat, ale może poczytaj trochę o skuteczności NPR w odkładaniach poczęcia dziecka. Jeśli zalogowałaś się na tym forum to możesz z ciekawości chociażby poczytać (to nie gryzie;P i nie jest takie trudne jakby się wydawało;P), bo nawet jeśli nie teraz to może Ci się ta wiedza przydać za kilka lat i wtedy tu wrócisz (albo w jakieś inne miejsce;P). Ja troszkę żałuję, że tak długo brałam anty, bo zachwiały one całym moim organizmem...ale cóż;)
  --
  • CommentAuthorzuza89
  • CommentTimeMar 20th 2011 zmieniony
   permalink
  dzięki wielkie za odpowiedź :) Czyli reasumując bardziej są to problemy hormonalne niż ciąża?

  oczywiście, będę się teraz bardziej przykładała do przyjmowania tabletek co do minuty :)
  •  
   CommentAuthorFrances
  • CommentTimeMar 20th 2011
   permalink
  Nie chcę jakoś straszyć, ale jeśli się współżyje to zawsze istnieje "ryzyko" ciąży;P ale same plamienia podczas brania tabletek anty NIE są objawem ciąży. I tak, żeby na 100% potwierdzić, że nie jest to ciąża to niestety musisz poczekać do dnia kiedy masz dostać @ (wtedy po prostu zrób test z porannego moczu i powinnaś mieć odpowiedź). Na razie bym się nie martwiła (prawdopodobnie zapomniałaś tabletek o czasie i stąd te plamienia), ale ciąży też bym nie wykluczała. Nie wiem kiedy i czy były to 3 kolejne tabletki, które zapomniałaś. Cóż, pozostaje Ci czekać i na przyszłość nie zapominać o tabletkach.
  --
  • CommentAuthorzuza89
  • CommentTimeMar 20th 2011
   permalink
  Hanny: Nie wiem kiedy i czy były to 3 kolejne tabletki, które zapomniałaś.

  raz zapomniałam tylko wziąć o właściwej porze
  •  
   CommentAuthorFrances
  • CommentTimeMar 20th 2011
   permalink
  Ważne jest też kiedy. Jesli w pierwszym tygodniu to działanie antykoncepcyjne mogło zostać zakłócone, jeśli w ostatnim tygodniu to raczej nie, ale jak zwykle zależy to od każdego organizmu indywidualnie. Myślę, że jeśli tylko spóźniłaś się z tą tabletką i to mniej niż 12 godzin to nie masz się czym martwić:wink: ale czy jesteś w ciąży będziesz wiedzieć dopiero w dniu @ (nie rób wcześniej testów, bo i tak wyjdą negatywnie).
  --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.