Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    Przejrzałam sobie cztery strony wątków w kategorii "Ciąża" i nie znalazłam takiego, któryby jednoznacznie mówił: tu sie dowiesz jak się leczyć z przeziębienia, kiedy ie można brać leków. A że mi ię to trafiło w bardzo wczesnej ciąży, no to wrzucam dwa rzepisy, może komuś się przydadzą:)

    Imbir dobry na wszystko:)

    Świeży lub sproszkowany, dodany do herbatki, pomaga na katar, a także na nudności.

    Syrop z cebuli, z miodem i cytryną
    2 cebule kroimy w plasterki, wkłądamy do słoika warstwami, każdą warstwę rzesypujac cukrem, odstawiamy na kilka godzin (najlepiej na całą noc). Potem odlewamy syropek, dodadjemy z 2-3 łyżk miosu i so z połówk cyryny. Mieszamy i gotowe. Skuteczne i pyszne:)

    Bułgarski kompot z cytrusów

    Przepis od GaggataB:)
    2 pomarańcze i 2 cytryny kroimy i zalewamy 0,5l. ciepłej (nie gorącej!) wody. Podgrzewamy, ale nie dobrowadzamy do zagotowania, bo wtedy witaminki znikną. Jak owoce się rozwalą w wodzie, dodajemy z pół słoiczka miodu, mieszamy. Ja jeszcze na koniec to zmiksowałam. I takie coś pijemy cały dzień.

    Mam nadzieję, że komuś się przyda:)
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    oo.. dzięki. Właśnie mnie cosik bierze, więc wypróbuję ten kompot z cytrusów ;-)

    Przy lekkich przeziębieniach bardzo fajnie działa też herbatka lipowa z sokiem malinowym. Świetnie rozgrzewa.

    Szybkiego powrotu do zdrowia!
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 1st 2011
     permalink
    Dzięki, Agi i wzajemnie! dużo zdrowia:)
    •  
      CommentAuthorIwona1977
    • CommentTimeApr 1st 2011
     permalink
    Ja też przeszłam dość mocne przeziębienie we wczesnej ciąży. Oprócz cebuli polecam czosnek - naturalny antybiotyk. Na katar inhalacje z soli lub ziół (np. rumianek) na ból gardła - płukanie szałwią lub wodą z solą.

    Ale poza domowymi sposobami warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub rodzinnym, żeby nie przegapić poważniejszej infekcji.
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeApr 1st 2011
     permalink
    Imbirówka - superrozgrzewający napój na przeziębienie i grypę

    2 szklanki wody
    2 łyżki utartego świeżego imbiru
    2 łyżeczki suszonego majeranku
    1 łyżeczka suszonego tymianku
    sok z 1 cytryny
    1 łyżka miodu

    Wodę w rondelku doprowadzić do wrzenia, dodać imbir, majeranek i tymianek - gotować na małym ogniu przez 5 min. Odcedzić. Ostudzić do temperatury ok 60 stopni C, dodać sok z cytryny i miód. (Przepis z książki Słomy i Trymbulaka "Nakarmić duszę").

    A na przytkany nos i zatoki pomaga inhalacja herbatą miętową.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 1st 2011
     permalink
    Morkub, wielkie dzięki! nie nabyłam imbiru, ale jakmaż wróci, to go wyślę.
    Ja niestety po dwóch dniach walki domowymi sposobami muiałam jednak wziąć zapisany przez lekarza Bioparox (psikanie do ust i do nosa). Lekarze twierdzą, że bezpieczny dla kobiet w ciąży i na uotce też tak jest napisane. Cż, czasem trzeba, żeby się nie doprowadzić do gorszgo stanu.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 15th 2011
     permalink
    o, to jeszcze wersja prostsza kompotu z cytrusów:

    Wyciskam sok z 4 cytryn i 2 pomarańczy.
    Do ciepłego 0,5l wody (nie gorącej) dodaję 3 łyżki miodu.
    Mieszam.
    Troche kwaśne, ale daje kopa:)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 15th 2011
     permalink
    Annalena: Syrop z cebuli, z miodem i cytryną

    Jak nie ma miodu w domu - można zrobić z cukrem - efekt równie dobry :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 15th 2011
     permalink
    Racja, Tali, a ja nawet dodam, że z miodem to mi nie "wchodzi", jakoś mdli. A z cukrem taki lepsiejszy jest, bardziej ostry.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.