Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    Kreska testowa jest dość dobrze widoczna.
    Obserwuj się nadal, cierpliwości.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    Paula ciekawi mnie tylko to, że śluz chociaz był zza dnia ciągnący i taki śliczniutki jednak są w nim grudki białego czy to normalne ??
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    Oczywiście, że to normalne, śluz się zmienia.
    Niektóre kobiety w ogóle nie zauważają śluzu rozciągliwego i dla nich najbardziej płodny jest śluz który Ty uznałabyś za mniej płodny(np lepki, biały). Wtedy postępuje się tak samo. Czyli ostatni dzień występowania takiego śluzu jest dniem szczytu, a po tym dniu należy spodziewać się wzrostu tempki.

    Pamiętaj, że czasem odczucie jest ważniejsze od tego co widzisz.
    Jeśli czujesz śliskość, mokrość lub naoliwienie to bardzo prawdopodobne, że jesteś w fazie płodności nie ważne czy śluz jest biały, rozciągliwy czy wodnisty.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    a ja mam pytanie .. jaka jest roznica miedzy bialym a nieprzejrzystym ??:P bo nigdy nie umiem tego skumac :P
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 3rd 2006 zmieniony
     permalink
    nieprzejrzysty to mętny, mi to przypomina za bardzo namydlone miejsce (jak długo miętosisz kostkę mydła w dłoniach) - czyli nie jest idealnie szklisty, przeźroczysty, coś tam siedzi w nim (może być nieprzejrzysty rozciągliwy) - a biały to taki dosłownie biały, zupełnie bez przeniku zazwyczaj jest w mniejszych ilościach niż sam nieprzejrzysty i ma inną konsystencję - zbitą, lepką albo grudkowatą.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    ahaaa :) dziekujem :) bede "szukac ":D
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    Ja też mam często śluz rozciągliwy dzień przed @. To czas najlepszego współżycia i mojej ochoty, heh.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    Gdzieś czytałam o tym, że kobiety właśnie przed @ mają największą ochotę i że to udowodniono badaniami.
    W moim przypadku się zgadza :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    Mnie ochota wraca w czasie @. :-(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    a mi ten nieprzejrzysty kojarzy się ze spermą ..... :shamed:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    wczoraj było bara bara bo mój śluz chociaż w 29dc to był taki jak piszecie tzn płodny jak białko jaja kurzego :)) ale za to dzisiaj cierpię na ból jajnika :((
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    kwiatuszek no Ja się wczoraj go musiałam naszukać hmmmm i znalazłam go tylko w lewej części :)) jesio jakie to ochydne tak sobie gmerać :(
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    Może ból jajnika to na owulację?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    Ania to chyba po nocnych przytulankach. Wczoraj test wyszedł hmmmm niby na + wiec musiałam zacząć działania a jestem już w 30dc :)) więc nie wiem co grane. tempki nadal w dole :(
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    ladybird :rolling: podobała mi sie tfoja wypowiedz:D ciesze sie ze znalazlas to czego szukałas :P ale mam jedno ale co do tfojej wypowiedzi :P ja jestem kfiatuszek :P bo jest jeszcze tutaj kwiatuszek wiecprosze niemylic ;))
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    kfiatuszku TAK JEST :))
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    hehehe :P dzieki ;) owocnych poszukiwan ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    kfiatuszku dzisiaj bez poszukiwań bo nasionka M nie będę naruszała :)) ale za to teraz zdycham z bólu jajnika po przytulankach buuuuu i nie wiem co robić :))
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    nom nie wiem co robic bo mnie ne bolą i nigdy ne bolały:P chociaz moze lepiej zxeby bolaly mialalbym bynajmniej cos do obserwacji i bym wiedziala ze cos sie u mnie dzieje :P
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    kfiatuszku niby tak ale u mnie i tak monotonia w cyklu a ciekawe co mnie w następnym czeka :))
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    a skoro mowa o monotni w cyklu to moje temepraturki nie sa takie monotonne :) jak picasso conajmniej :P
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    tempki sa zaskakujące w moim bo ciągle na dole a nawet na @ w górę nie chcę wskoczyć dlatego ten cykl juz na bezowulacyjny spisałam :))
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    to se wejdz na moj :):rolling: dzieło sztuki :D i wez tu co kolwiek wyczytaj :D
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    weszłam :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 5th 2006
     permalink
    dzisiaj mój śluz jest biały i jest go dużo... okres płodności poszedł w niepamięć i tylko wyczekiwać @ :((
    • CommentAuthorjuka
    • CommentTimeOct 9th 2006
     permalink
    słuchajcie, czy zauważacie zmianę śluzu przed samą @ na typ bardziej płodny? z czym sie to wiąże?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2006
     permalink
    Tak, u mnie tak jest. Tuż przed @ rozciągliwy + duża ochota.
    -- [/url]
    • CommentAuthorjuka
    • CommentTimeOct 9th 2006
     permalink
    czy to wynik spadku poziomu progesteronu?
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 9th 2006 zmieniony
     permalink
    U mnie też jest przed @ śluz przeźroczysty, rozciągliwy. Właściwie wygląda, jak ten bardzo płodny.
    Nie wiem i też jestem ciekawa. Dlatego chciałabym aby wśród ekspertów był ginekolog. Zebyśmy nie musiały gdybać>
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 9th 2006
     permalink
    Tak zauważam śluz, który możnaby określić jako płodny przed @.
    Nie wiem jaka jest przyczyna.
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Dziewczyny, wiecie moze czy stosowanie kapsułek dopochwowych (Lactovaginal) w stanach zapalnych może mieć wpływ na obraz śluzu?
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Jasne, że może. A szczególnie w chwili ioch stosowania. I nawet nie tyle może, co ma, bo się rozpuszcza wewnątrz i miesza ze śluzem.
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    To sie bardzo niedobrze składa, bede miała utrudnione zadanie, a i tak cieżko mi idą obserwcje - początki chyba takie już są :( no cóż, wyleczyć sie trzeba...
    dzięki ngL!
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Kesuś - badasz szyjkę? Jeśli nie, to zacznij, Globulki raczej na szyjkę wpływu mieś nie będą.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Szyjka jest chyba najbardziej niezależna ze wszystkich objawów.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Szyjki nigdy nie badałam. Czekam, a w zasadzie czekamy ze współżyciem i "tamte" rejony mojego ciała pozostają tajemnicą również dla mnie samej :))
    Poza tym, mam chyba tendencje do infekcji bakteryjnych, kompletnie nie wiem czemu? Boje sie że gdy zaczne obserwacje wewnętrzne będzie jeszcze gorzej:(
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 12th 2006 zmieniony
     permalink
    Nie będzie gorzej, jesli zachowasz zasady higoeny - mycie rąk tuż przed (najlepiej neutralnym mydłem, glicerynowym bezzapachowym albo bezzapachowym do higieny intymnej). Możliwe, że masz infekcje na tle alergicznym - spróbuj zmienić proszek do prania albo pierz bieliznę w płatkach mydlanych, do tego zmień specyfiki, którymi się myjesz. I sprawdź. U mnie dłuuuugo infekcje były na tle alergicznym. Przez nieodpowiednie mydło i Persil (proszek, bo żel mnie nie uczula) do prania.
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Dzięki, poeksperymentuje. Żele już i tak stosuje "apteczne", ale moze to proszek lub ...wkładki zapachowe? A moze ostatnia kuracja antybiotykowa? Ehh...
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Wkładki zapachowe wywal, to kolejny syfek sprzyjający infekcjom. Wszelkie dodatkowe ulepszenia chemiczne mają swoją cenę. Kuracja antybiotykowa mogła, owszem - ale piszesz o stale nawracających. I pij dużo kefirków albo maślanek owocowych ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    Witajcie!

    Doczytuję się wielu zapytań odnośnie płodnego śluzu przed zołzą. Niedawno pytałam o to samo experta i otrzymałam taką odpowiedź a raczej jej część:

    Śluz płodny może pojawiać się niezaleznie od owulacji, a więc i w cyklu bezowulacyjnym. Także w cyklu z owulacja może być “łatka” czyli kilka dni sluzu, po którym nie ma owulacji; owulacja bedzie z innym pojawieniem sie sluzu.

    Śluz jak białko jaja kurzego może się też pojawić jako wynik silnego stresu.

    Wczoraj też ot ym czytałam na stronach WWW jak znajdę wkleję :)
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    Nie zgadzam się z tym: "owulacja bedzie z innym pojawieniem sie sluzu." - czasem mam kilka podejść do owulacji a tylko przy pierwszym podejściu jest jakikolwiek śluz. I nie jestem jedyna z takimi cyrkami w cyklu.
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeOct 14th 2006
     permalink
    Hmm i ja obserwuj przed @ śluz rozciągliwy:cool::cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 14th 2006
     permalink
    ybka to dobrze :)) to nie jestem sama :))
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeOct 14th 2006
     permalink
    Ja to wogóle chciałabym, wiedzieć dlaczego raz owulacja u mnie jest w 11 dniu a innym w 15 dniu cyklu - ale nie jestem tak 100% dokładna i nie piszę kiedy jestem podziębiona lub jakieś tam bóle głowy więc nie wiem :sad:

    czy ma to wpływ na długość tych faz - jedno co na 100% mi się sprawdza to to żę

    Jeśli np w 13 dn mam dzień ZSzytu czyli ostatni płodny to na 100% 14-16 dni od dnia SZ mam @
    Jeśli to będzie 15 dn SZ to też między 14-16 dn po SZ mam @

    To jest fajne bo wiem kiedy dopadnie mnie @ - ale gorzej gdy przyjdzie planować płeć potomka
    bo skąd wiedzieć czy dzień SZ będzie w 11 czy 14 dn???

    Kombinowałam już z długością tych dni poprzedzających (śluz płodny) dzień SZ ale tu nic mi nie wychodzi ....
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 15th 2006
     permalink
    Co Ci przyjdzie z jakiegokolwiek kombinowania, skoro nie zapisujesz ważnych informacji, jak przeziębienia i bóle głowy?
    -- [/url]
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeOct 15th 2006
     permalink
    No :bigsmile:

    od dziś notuję wszystko :shocked: i zobaczymy ????
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 25th 2006
     permalink
    Najnowsze odkrycie naukowe: płodność zależy od wilgotności pochwy!!!

    ==========================
    Wilgotność jako wskaźnik płodności

    Najnowsze badania dowodzą, że wilgotność pochwy może być dobrym wskaźnikiem dni największej płodności kobiety - czytamy w serwisie medycznym amerykańskiej agencji „CIS Newa” Online z 29 października br. (Vaginal Secretion May Provide Fertility Clues).

    Oznacza to także, że brak śluzu w pochwie przez dwa kolejne dni pozwala na odbycie stosunku bez większych obaw o zapłodnienie. Jeśli natomiast wilgotność pochwy jest znacząca w dniu kontaktu seksualnego, albo dzień wcześniej, należy założyć, że dojdzie do zapłodnienia.

    Badania, które doprowadziły do takich wniosków zostały przeprowadzone na próbie 782 Europejek. Wynika z nich, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas tzw. suchych dni wynosi 18 proc., podczas gdy w dniach „wilgotnych”, charakteryzujących się znaczącą ilością śluzu - 33 proc.

    Eksperci uważają, że wiąże się to z drożnością dróg płciowych kobiety - w przypadku braku śluzu, przejawiającym się odczuwalną suchością, plemniki nie mają siły przebijać się do przodu, by dostać się do komórki jajowej.

    Niektórzy lekarze uważają, że odkrycie to może być z powodzeniem wykorzystane w krajach rozwijających się, w których inne metody czy środki kontroli urodzeń są właściwie nieakceptowane. Co więcej, jest to metoda lepsza od tradycyjnego „kalendarzyka”, który wymaga prowadzenia pomiarów temperatury i regularnego zapisywania danych.

    Sceptycy zwracają uwagę na fakt, że metoda zwana „kalendarzykiem” jest dobra przede wszystkim dla kobiet, które mają kłopoty z zajściem w ciążę, natomiast jeśli idzie o wykorzystanie jej w antykoncepcji, pozostaje nieskuteczna w 15-20 proc.

    Metoda polegająca namierzeniu wilgotności pochwy może być skuteczna, choć z drugiej strony są kobiety, które nie wydzielają dostatecznej ilości śluzu, nawet w okresach największej płodności. Czynnikiem, który dodatkowo utrudnia precyzyjne stosowanie tej metody jest to, że plemniki mogą pozostać żywe w organizmie kobiety nawet przez 5 dni, co sprawia, że mogą one dostać się do komórki jajowej, „przeczekawszy” kilka dni w pochwie. (aib)

    05.11.2001
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 25th 2006
     permalink
    To badania z 2001 r., nie 1961 r....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 25th 2006
     permalink
    ee ale ameryke odkryli...:shocked:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 25th 2006
     permalink
    no ciekawe.. Amazonko tylko kurcze tak jakby wszystkie o tym wiemy..bo najpierw pisza ze nie mozna jak sucho, a potem ze 18%.. a 18% to mniej niz 33,ale nadal duza szansa:)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.