Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Hej Dziewczyny!
    Zawsze miałam regularny cykl. Trwał 30 dni. Mój ostatni cykl przyspieszył się jednak i zaczął się 4 dni za wcześnie (pierwszy dzień cyklu był 13 kwietnia). nie wiem teraz jak interpretować kiedy mam dni dni płodne. nie wiem czy to był tylko taki jednorazowy "odchył" od normy i czy obrać długość cyklu jako 30 czy 28 dni... ile dni przed kolejnym okresem można uprawiać seks?
    z góry dziękuję za pomoc
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 29th 2011
     permalink
    Nawet w regularnym cyklu jego długości mogą się zmieniać. Okres płodny też nie musi być tego samego dc.
    Skoro ten cykl był krótszy, to znaczy że albo byłaś płodna wcześniej, albo w tych samych dc, ale niepłodność poowulacyjna była krótsza.
    Jak było naprawdę, nie da się ocenić w ciemno za pomocą kalendarzyka. Ta metoda nie przewiduje możliwych i całkiem zwyczajnych zmian w cyklu. Nie da się z góry powiedzieć, na ile dni przed okresem jesteś niepłodna, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy on przyjdzie. Miałaś właśnie do czynienia z taką sytuacją.
    Jeśli naprawdę odkładasz poczęcie, naucz się rozpoznawania płodności. Wtedy zawsze będziesz wiedzieć, kiedy jesteś płodna, a kiedy nie i kiedy przyjdzie okres. Nauczysz się odróżniać okres od innych krwawień.
    Zacznij tutaj i zobacz blog.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeApr 29th 2011
     permalink
    Źle trafiłaś. Nikt tu nieskutecznego kalendarzyka nie stosuje. Nikt tu dni płodnych nie wylicza. Jedynie na podstawie prowadzonych obserwacji można precyzyjnie wyznaczyć fazy w cyklu.
  2.  permalink
    a właśnie że dobrze trafiła, bo Amazonka udzieliła jej wyczerpującej i moim zdaniem fachowej wypowiedzi (bez odbierania punktów). :devil:
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeMay 5th 2011
     permalink
    Przy takim liczeniu można się łatwo przeliczyć ;-)
  3.  permalink
    Kurcze, przecież nawet w takim niby wzorcowym cyklu może się coś omsknąć ;p
    też przez jakiś czas myślałam, że mój cykl jest właśnie taki. Teraz mierzę temp. super czułym termometrem i wprowadzam dane o śluzie w mój kompik cyklu, akurat ja posiadam CycloTest 2 Plus, ale wiem, że jest ich troszkę na polskim rynku. Ja wybrałam ten bo ma najwięcej dodatkowych funkcji i przystępną cenę.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Jakie inne brałaś pod uwagę?
    --
  4.  permalink
    Pearly albo LC. Niestety nie stać mnie było na nie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Cyclotest jest dużo tańszy?
    --
  5.  permalink
    650zł. 650zł a 2500-3000zł to zdecydowana różnica dla mnie.
  6.  permalink
    Niezalogowana: 650zł. 650zł a 2500-3000zł to zdecydowana różnica dla mnie.


    No dobrze,ale po co Ci te monitory plodnosci przeciez na podstawie wykresu i mierzenia temperatury zwyklym termometrem rowniez mozesz wyliczyc sobie dni plodne....Po co wpedzac sie w takie koszta.Juz jak tak bardzo chcesz to kup sobie mikroskop owulacyjny.Ja i Amazonka go stosujemy dziala na podobnej zastadzie jak monitory a kostzuje ok 100 zl....
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 12th 2011 zmieniony
     permalink
    12 zł kosztuje Microlife. 12 a 650 zł to dla mnie znacząca różnica.
    --
  7.  permalink
    Właśnie mikroskop, koleżanka ma taki mikroskop bodajże TesterAfrodyta i też sobie chwali. Microlife też mam, ale zaczął mi wykazywać dziwne skoki temp a wątpię żebym aż takie miała.
  8.  permalink
    Niezalogowana: Właśnie mikroskop, koleżanka ma taki mikroskop bodajże TesterAfrodyta i też sobie chwali. Microlife też mam, ale zaczął mi wykazywać dziwne skoki temp a wątpię żebym aż takie miała.


    No to moze jest uszkodzony...?Kup drugi i bedziesz miala pewnosc.A jak to nie bedzie dla Ciebie skuteczne to wtedy ewentualnie jakis mikroskop bo przeciez te monitory to sa bardzo drogie....
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 12th 2011 zmieniony
     permalink
    10lat temu mierzyłam temp najzwyklejszym termometrem z apteki i było ok
    a marzy mi sie Atos ale to z lenistwa przed wstawaniem kiedy moge pospać
    --
  9.  permalink
    Agunia05: a marzy mi sie Atos ale to z lenistwa przed wstawaniem kiedy moge pospać


    Hmm 250 zl to tak w miare zebym wiedziala to 100 zl bym dolozyla i mialabym go zamiast mikroskopu heh.No nic narazie obstaje przy tym co mam;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Agunia05: 10lat temu mierzyłam temp najzwyklejszym termometrem z apteki i było ok

    Otóż to, jak ktoś elektronice nie ufa, to świetnie sprawdzi się termometr cieczowy.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Roxy, nawet najlepszym termometrem nic sobie nie wyliczysz.
    Skąd te skoki u Microlife? Może nie mierzyłaś w tym samym miejscu? U innych się sprawdza, to czemu u Ciebie nie miałby?
    --
  10.  permalink
    Amazonka: Roxy, nawet najlepszym termometrem nic sobie nie wyliczysz.


    A gdzie napisalam ze mozna sobie cos wyliczyc?Mysle ze drogie termometry albo monitory pomagaja w interpretacji tak samo jak zwykle i tanie a czy kupisz za 12 zl czy za 1200zl to kwestia komfortu....Tak mi sie wydaje....
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 12th 2011 zmieniony
     permalink
    RoxyEwa: zwyklym termometrem rowniez mozesz wyliczyc sobie dni plodne.

    Nie żebym się czepiała, ale jakoś tak Ci się napisało...
    Mam zwykły termometr i taki za 350zł. To był mój kaprys, bo jednym i drugim mierzy się równie komfortowo, więc według mnie wydanie 1200zł, czy nawet 350zł na termometr nawet z umiejętnością interpretacji to kaprys. Polegam na własnej wiedzy a nie na programie komputerowym. Termometr to tylko narzędzie, cała reszta to umiejętnosć interpretacji zbioru danych, których dostarczają nam obserwacje. Niestety natury nie da się przełożyć na język programistów i nawet najlepszy algorytm jej nie zinterpretuje tak jak sam człowiek.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  11.  permalink
    Skoro nie ma roznicy to wydanie wiekszej sumy jest chyba dla wygody..?Z tego co mi wiadomo sa monitory plodnosci gdzie mozna zmierzyc o kazdej porze temperature...Wiec chyba rozniac jest a cena to jest przeciez indywidualny wybor...
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Według mnie to kaprys. Nie znam monitora, który pozwala mierzyć temperaturę o każdej porze dnia.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  12.  permalink
    Irlandia: Według mnie to kaprys. Nie znam monitora, który pozwala mierzyć temperaturę o każdej porze dnia.


    No dokladnie kaprys.Uwazam ze jesli kogos stac to sobie moze na ten kaprys pozwolic ja mam mikroskop owulacyjny i termometr elektroniczny inarazie mi wystarczy...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Pomiar musi spełniać określone warunki. Jeśli ich nie spełnia, to nie ma mowy o PTC, a zatem o rozpoznawaniu płodności.
    Drogie termometry zastępują człowieka w interpretacji i podają ją na tacy.
    Autorowi CTLife udało się przełożyć język ciała na program.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Bardzo mi się podoba odpowiedź Amazonki i jej miły przyjazny ton.

    Josaris - lubię Cię i zgadzam się z Tobą, jednocześnie Twoja wypowiedź to niezły kontrast przy wypowiedzi Amy:wink:
    • CommentAuthorsaphira676
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    czesc dziewczyny jestem tu nowa powiedzcie mi kiedy ja miałam dni płodne bo juz sama nie wiem, staram sie o dziecko od 3 miesiecyi mam nieregularne cykle
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    Saphira,zacznę od punktowego pytania.Obserwujesz się? Nie czujesz w cyklu objawów zbliżającej się płodności ? Nikt tu nie jest wróżką i nikt Ci nie odpowie kiedy masz dni płodne.Sama na podstawie własnych obserwacji możesz to odczuć.
    --
    • CommentAuthorsaphira676
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    no tak myslałam ze jestem juz po płodnych dniach
    a tu wczoraj wieczorem pojawił sie znowu śluz płodny :confused:
    rano był nie płodny w południe tez a wieczorem wygladał jak płodny i potem znowu niepłodny
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    hmm też mam problem z wyznaczaniem dni płodnych
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    Wystarczy trochę cierpliwości,regularne obserwacje i nie będzie problemu :wink: To nic nie kosztuje.
    --
  13.  permalink
    Hej dziewczyny :)

    No i jak widać nie tylko ja sobie nie radzę(nie radziłam) Skoro ktoś nie czuje się pewny swojej wiedzy to lepiej za npr samemu się nie zabierać, chyba, że się ma kompik cyklu CycloTest tj ja hahaha :P
    A tak poważnie to cierpliwość i obserwacje ok, tylko ta cierpliwość powinna być bardzo długa...

    Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthormagdulka
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    Nie rozumiem jak taki "niemyślący" komputerek może być lepszy od własnych odczuć i obserwacji... :shocked: Może ktoś mnie oświeci?:whorship:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 13th 2011 zmieniony
     permalink
    Niezalogowana: chyba, że się ma kompik cyklu CycloTest tj ja

    Jejku, co za nachalna, zmasowana reklama! Zgłaszam do moderacji.
    magdulka: Nie rozumiem jak taki "niemyślący" komputerek może być lepszy od własnych odczuć i obserwacji... :shocked: Może ktoś mnie oświeci?

    To proste, producent CT płaci za umieszczanie kryptoreklam.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    qami, za NPR trzeba się samemu zabrać. ;-) Oświecenie samo nie przyjdzie.
    Każdy na początku był zielony i niepewny - to jest normalny, przejściowy etap.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.