Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Tom, niezły pomysł z tą metodą. Na razie nie korzystam nawet z I fazy, więc bez obaw. Widać, że u mnie to się zmienia. Mam w przed pojawieniem się jakiegokowliek śluzu LUB płodnego.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    :sad: z moją psychiką po ślubie coś się porobiło...kiedyś spotykając się z jeszcze nie mężem myslałam tylko o przytulankach a teraz...o tym co zrobić na obiad :cry:...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Lily, u mnie to samo! Jak to się pozmieniało... u wybranka też...
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    nie wiem co robić...jeżeli to nie minie po dziecku pierwszym to idę się leczyć:confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Ja zaczynam w tym cyklu leczenie! :-)
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Amazonko - nie wiem co masz na myśli...bo ja miałam seksuologa albo psychologa...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Noo miałam na myśli porady ze starej ksiązki. Chyba nie jest jeszcze tak źle, aby szukać tak daleko.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    u mnie też jeszcze nie - ale te zmiany mnie zaniepokoiły...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    wiecie co Lily i Amazonko,dobrze jednak ze zdajecie sobie z tego sprawe i chcecie cos z tym zrobic..:) i zrobicie, a czesto kobiety mają tak ze mowia ze to chlop zwierzak jest, i zamykaja sie w sobie,poglebiajac problem..
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Ja jestem optymistką i myślę, że to u Was jest chwilowe, na kobietę wpływa wiele czynników i dlatego ich ochota się zmienia. Zawsze zakazany owoc smakuje najlepiej, w drugiej fazie również powinien. Poczekajcie trochę, a samo minie:wink:. U nas też są miesiące, że nie nadążam za MM, a czasami, że on nie nadąża za mną:wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    Tak, tak, Vicky, Wisłocka też pisze o takiej podstawie i o tym, że ona prowadzi donikąd.
    Ale przecież my zaczynamy. Nic nie przychodzi od razu. Tak jesteśmy zbudowane. A zwierzak trochę jest...
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    zgadzam się z kwiatuszkiem .:) potem przychodzi pełna odpowiedzialność, owoc nie jest zakazany :):) a My skupiamy swoją uwagę na wielu innych rzeczach :wink:
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    a tak apropo podobno u kobiet zwiększona ochota na współżycie rozwija się po 30tce kiedy to u mężczyzny największe jest w latach 20tych:):)
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 9th 2006
     permalink
    u mnie to się nie potwierdza MM po 30 dopiero stał się prawdziwym "ogierem' :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 10th 2006 zmieniony
     permalink
    Znów uczucie "spływa", do tego "mokro", a śluzu płodnego niet, nawet po siemieniu. Coś się psuje?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    amazonko, ja np. czasem sluzu nie mam,ale mam mokro, tak mokro, ze az odczuwam objaw"wodospad" \zobacz roetzer pisze o tym ze to objaw plodnosci, a sluzu nie wyszukasz,ale za to czujesz jakby sie z ciebie lało i wszystko mokre jakbys sie kapala:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    Do tej pory uczucie łączyło się z dostrzegalnym śluzem. Może jeszcze się pojawi?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    no ale amazonko teraz bierzesz siemię, i zmienil Ci sie sluz:) on moze byc tak wodnisty ze go nie uchwycisz, ja nie zawsze mam az taki objaw ale parę razy mi się zdarzył już odkąd sie obserwuję. to objaw b.duzej plodnosci, wiec czym sie przejmujesz? ze nie uchwyci go Twoje szkielko i oko? a bielizna cala mokra to zbyt mały objaw?:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    Siemię ma najmniejszy wpływ. Piję je rzadko, sporadycznie, że aż zaznaczam na karcie, kiedy do tego dojdzie. Wodospadu ani wodnistego śluzu jeszcze nie miałam. Zawsze albo brak, albo nierozciągliwy, albo rozciągliwy. Oczywiście, to jest niestety cała skala: od zerowej do dużej rozciągliwości...
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    Myślę, że tak na prawdę picie ma tu najmniej do rzeczy. Na mnie mama mówiła wielbłąd (pomijam kwestię 2 garbów ;-) ). Piję 3-4 litruy dziennie a śluzu płodnego jak nie było bez wiesiołka, tak nadal nie ma typowo płodnego. Gdzieś w zakątkach szyjki czasem uda mi się odkryć Pana Glutka. Nic szczególnego poza tym. Myślę, że to cecha diety, przynajmniej u mnie. Gdy odżywiałam się regularnie i pełnowartościowo - nie było problemu ze śluzem.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    W czasie płodności śluzu płodnego mam pod dostatkiem. Nie narzekam. W cyklu 006 miałam uczucie "spływa" drugi raz, ale płodny jeszcze nie pokazał się. Zazwyczaj pojawia się 12-14 dnia.
    Piję bardzo dużo, co denerwuje wybranka.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 10th 2006
     permalink
    a ja pije mało a śluz jest...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 12th 2006
     permalink
    Wszystko po staremu, jeszcze tego samego dnia pojawił się śluz płodny aż miło.
    --
  1.  permalink
    Skoro zajrzalem to pozwole sobie na maly komentarz. W zasadzie nie powinno sie pisac "sluz plodny" a raczej sluz najlepszej jakosci. Roetzer dodaje "relatywnie najlepszej jakosci" bo ta dobra jakosc czy plodnosc moze u kazdej w was objawiac sie inaczej. To zalezy od diety, zalezy od wieku, od indywidualnych cech, po prostu zalezy :-)
    Druga uwaga - termin sluz plodny sugeruje ze jest takze sluz nieplodny a to nieprawda. Nie ma sluzu nieplodnego. Jesli dzis ktoras z was to co obserwuje nazywa sluzem nieplodnym to inna moze w sposob calkowicie uprawniony taka sama obserwacje nazwac szczytem objawu sluzu i uznac ja za objaw najwiekszej plodnosci w cyklu.
    Pozdrawiam pieknie drogie dyskutantki :-)
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeNov 13th 2006
     permalink
    No, też się zdziwiłam, że "mądrzejsze" forumki piszą o płodnym sluzie. Płodna jest kobieta, okres jest płodny, ale śluz? Czytałam jeszcze o śluzie typu płodnego... Uważam, że Amazonka użyła skrótu myślowego, ja w każdym razie wiem chyba co miała na mysli.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 13th 2006
     permalink
    Tak, przyznaję się, że ja również użyłam skrótu myślowego. Nie miałam zamiaru wprowadzać nikogo w błąd. Pisząc "śluz TYPOWO płodny" - miałam na myśli śluz o konsystencji kurzego białka. Doskonale zdaję sobie sprawę, że jeśli ktoś takiego śluzu nie ma a ma np wodnisty i przejrzysty - to u tej osoby może być on tym śluzem najbardziej płodny. A pozostałe typy śluzu - śluzem mniej płodnym. Ale faktycznie, nie wszyscy muszą zdawać sobie z tego sprawę.
    Taka wymiana informacji między mną a Amazonką powinna iść przez prywatne wiadomości, żeby nie zmylić innych. A skoro już mogłam zmylić - to, mam nadzieję - sprostowałam.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 13th 2006
     permalink
    Temat wątku to metoda Rotzera. Typ śluzu, uczucie "spływa" i kolejność odczuć - tak, te tajne informacje należy pisać na priv.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 13th 2006
     permalink
    Pisałam Amazonko o privie w przypadku dyskusji na temat tego jak u mnie wygląda śluz.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 10th 2006
     permalink
    Czy uczucie "spływa" może się powtarzać przez 3 dni, choć śluzu płodnego nie ma?
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeDec 10th 2006
     permalink
    To Twoje uczucie Amazonko, Twój organizm, więc dlaczego ma się nie powtarzać? To indywidualna sprawa.
    Ja pod koniec tego cyklu miałam tyle sluzu, że gdyby nie tempka i szyjka, to pomyślałabym, ze mam najbardziej płodny czas ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 11th 2006 zmieniony
     permalink
    Mary, pod koniec cyklu to normalne. Chyba jednak mam przedłużony cykl z powodu sposobów medycyny ludowej. Już powinien być okres płodności, a tu nic. Zawsze był.
    III faza, o ile nadejdzie, będzie trwać chyba przez całe święta.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeDec 11th 2006
     permalink
    Amazonko to chyba dobrze?:) w swieta bedzie troche czasu na relaks we dwoje:wink:
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeDec 11th 2006
     permalink
    No właśnie, święta czas serduszkowy ;) yeyeye :cheer:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 11th 2006
     permalink
    A jeśli cykl będzie bezowulacyjny???
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 11th 2006
     permalink
    to się okaże
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 11th 2006
     permalink
    u mnie na ten przykład owulacja niby była a tempka stoi nisko...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 11th 2006
     permalink
    Może jeszcze skoczy?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 11th 2006
     permalink
    zobaczymy...ale jeśli skok się opóźni to lutealna się skróci co obróci moje nadzieje związane z witaminkami w niwecz...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 11th 2006
     permalink
    A może obie się przedłużą?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 11th 2006
     permalink
    baaardzo rzadko zdarzyło mi się żebym miała cykl dłuższy niż 26 dni...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 11th 2006
     permalink
    Może wspomaganie tak wpłynie? Długo już bierzesz witaminy?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 11th 2006 zmieniony
     permalink
    3 miesiąc idzie
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeDec 11th 2006
     permalink
    hmmm, zanim znalazłam te stronke myslalam, ze tak duzo wiem o npr... z tu się okazuje, ze jestem strasznym laikiem... Lily, byłam na Twoim wykresie, dlaczego myslisz ze mialas juz owulacje? czy masz na mysli ten sobotni skok? dla mnie wyglada jakby jej jeszcze nie było?
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 11th 2006
     permalink
    obraz śluzu mówi że była ...i zresztą zawsze w tych dc. była ...no nie wiem pozyjemy zobaczymy :wink:
    • CommentAuthormagi
    • CommentTimeDec 14th 2006
     permalink
    witajcie

    czy mozecie mi powiedziec jak zobaczyc wykresy innych?, troche glupie pytanie pewnie, ale juz tyle razy szukałam gdzie i jak i niestety nie wiem...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 14th 2006
     permalink
    Masz konto? Wejdź w Menu Wykresy lub Przyjaciółki.
    --
    • CommentAuthormagi
    • CommentTimeDec 14th 2006
     permalink
    jestem zalogowana tymczasowo, moze dlatego nie moge znalesc konta....

    szkoda....zaintrygowały mnie wypowiedzi powyzej na temat wykresu i chciałam rzucic okiem...

    osobiscie tez stosuje Rotzera od wielu lat, najpierw z książką "Byc kobietą", teraz z " Sztuka planowania rodziny"...

    dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 14th 2006
     permalink
    Próbuj. Są wykresy, na które każdy może wejść. Właściwie w czym problem?
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeDec 14th 2006
     permalink
    Może chcesz wejść na wykres dostępny tylko dla osoby prowadzącej i jej przyjaciółek?
    • CommentAuthormagi
    • CommentTimeDec 15th 2006
     permalink
    jest mi to w tym momencie obojetne czy bedzie to wykres osoby prowadzącej, czy innej..., po prostu nie moge zobaczyc żadnego..., probowałam kliknąc w każdy dostepny przycisk, ale chyba za malo proobowałam i niestety nie wiem....

    moja znajoma, ktora polecila mi 28dni te mówiła, ze dawno temu wysłała wykres i NIKT ni załączył komentarza....., zastanawiam się czy dobrze go umieściła, nie moge tego sprawdzic, bo nie wiem gdzie te wykresy....
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.