Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 22nd 2011
     permalink
    Czy są tu może inne mamy dzieci z problemami integracji sensorycznej?
    Za zaleceniem psychologa w przedszkolu, poddaliśmy naszego syna diagnozie integracji sensorycznej.
    Wyniki nie są złe - mamy zalecenia do terapii w domu.
    W lipcu wykonamy masaż Wilbarger - zastanawia mnie czy ktoś to może praktykował i czy widać jakieś skutki?
    --
    • CommentAuthormc
    • CommentTimeJun 23rd 2011
     permalink
    Ja zajmuję się terapią zaburzeń sensorycznych. Jaką diagnozę ma dziecko? Jaką terapię stosujecie?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 23rd 2011
     permalink
    Tekst diagnozy jest dość długi, generalnie wyszła nadwrażliwość dotykowa, szczególnie na twarzy, ale i na reszcie ciała.
    Jeśli chodzi o terapie, to mamy listę "prostych ćwiczeń" do domu.
    --
    • CommentAuthormc
    • CommentTimeJun 24th 2011 zmieniony
     permalink
    Lista prostych ćwiczeń to zapewne sekwencje Delacato-super efekty, pod warunkie, że są wykonywane regularnie i zmieniane co najmniej raz na miesiąc(ważne!jeśli są elelemnty masażu, nie dłużej niż 30sekund), no i oczywiście muszą być dostosowane indywidualnie do dziecka. Co do Wilbargera, też dobre efekty szczególnie przy zaburzeniach czucia, jednak ja z doświadczenia wiem, że największy sens ma stosowanie go u osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, sprzężeniem lub autyzmem.Wszystko zależy do dziecka . Najlepiej zaufać terapeucie.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 26th 2011
     permalink
    Nie wiem, co to są sekwencje Delacato.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    luczynka: to mamy listę "prostych ćwiczeń" do domu.

    Luczynko, czy te ćwiczenia są też dostępne w necie może?
    Mój 6-latek też ma zaburzenia SI, ale z racji terminów w poradni państwowej diagnoza jeszcze nie skończona. W czerwcu mam się umówić na dokończenie diagnozy i naukę masażu. Nie chciałabym tego czasu zmarnować, ale też nie chcę ćwiczyć z Młodym jakoś nieprawidłowo.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorBlueCactus
    • CommentTimeJul 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Integracja sensoryczna to również "mój obiekt zainteresowania", więc dorzucę swoje trzy grosze :-) Proponuję poczekać do pełnej diagnozy i później stosować program ćwiczeń do domu (bardzo uskuteczni cały proces terapii). Rodzicom polecam też książki, "gotowce" z konkretnymi ćwiczeniami na dane zaburzenie, np. http://www.gandalf.com.pl/b/integracja-sensoryczna-na-co-dzien/", "http://www.gandalf.com.pl/b/terapia-integracji-sensorycznej/?utm_source=internal&utm_medium=cpc&utm_campaign=quartic&qrtc_slt=slt_product_2&qrtc_tpl=tpl_product_2&qrtc_typ=prd&&qrtc_prd=233476&qrtc_pos=1", "http://www.centrumedukacji.com/?sklepik,18".
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 29th 2012
     permalink
    cactus kim jesteś z zawodu
    --
    •  
      CommentAuthorBlueCactus
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    mkd - pedagogiem specjanym (moja specjalizacja - niepełnosprawność ruchowa), stąd też kursy i szkolenia z dziedziny rehabilitacji, integracji sensorycznej, itd, Obecnie pracuję jako terapeuta integracji sensorycznej.
    •  
      CommentAuthorBlueCactus
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    Ano może, jak tylko ma chęci i ochotę na dokształcanie się :-) Pracuję w małym ośrodku rehabiliotacyjno-terapeutycznym. W związku z tym, że jestem pedagogiem specjalnym mam głównie dzieci z różnymi niepełnosprawnościami (mpd, autyzm, itd.). A z fizjo wspólpracuję, zwłaszcza pracujących metodą Bobathów.

    Aż się boję, co będzie z moim dzieckiem....obym go tylko nie przestymulowała ;-) Nawet pokój staram się urządzić rozwojowo i stymulująco :D
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    o matko to uważaj bo ja już znam jednego pedagoga co swoje mocno przestymulowała.doszły predyspozycje i zdiagnozowano f84

    ja ze swoim starszym walczyłam z asymetria no i jak przystało na dziecko fizjo zaczął chodzić mając dopiero 14mc
    --
    •  
      CommentAuthorBlueCactus
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    Myslę, że aż tak źle nie będzie ;-) U nas przejawi się to raczej brakiem TV w pokoju na rzecz jakiegoś sprzętu podwieszanego, drabinki, czy linki do wspinania się. Na pewno zaproponujemy aktywne spędzanie czasu, a co Mały będzie preferował życie pokaże ;-)
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeApr 14th 2015
     permalink
    Dziewczyny czy możecie podać mi kontakt na dobrą terapię SI w Warszawie? Najlepiej na NFZ... Orientujecie się jakie teraz są terminy oczekiwania?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.