Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Witajcie :)
    Mam pytanie :wstaje tzn, córcia mnie budzi miedzy 8-10max, mierze temp. jak tylko otworze oczy jedyny wysiłek sięgam po termometr, tuż nad głowa , i mierze i pojawia sie takie coś jak widać na moim wykresie.
    Moje pytanie jest takie czy mam zmienić metodę z własnej na ang. bo to wyczytałam na stronie.
    Nie pracuje wiec cały rozkład dnia jest podporządkowany Małej.Chodzę spać późno 2-3(nie mam problemów z snem tylko boje sie sytuacji że bede musiała długo zasypiać i gapić sie w sufit -taka fobia) i teraz pytanie jak interpretować,jak odczytywać, i czy jest sens dalej mierzyć jak tak wstaje.Nie zmienie tego bo jak sie przebudzę około 6-7 to potem około 1-2 zasypiam a wtedy córcia wstaje, ubieranie śniadanie itp.
    Sorki że tak sie wbiłam z takim pytaniem ale już sama niewiem jak to robić,
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Im szybciej dasz sobie spokój z "własną" tym lepiej.
    Teraz uczysz się angielskiej?
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Żadnej się nie uczę :shamed: bo kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrać?no zielona jestem (do tego ciemna blond
    ynka :sad: )
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Najlepiej tak jak wszyscy, od początku. ;-)
    Krok nr 1. Przeczytaj ABC eksperta
    Krok nr 2. Przeczytaj po kolei cały blog.
    Wtedy nie będziesz już taka zielona i będziesz wiedzieć co dalej.
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Czy jeśli zmienie te własna na agn. to bedzie różnica w czytaniu wykresu w grafice czy jeszcze jakaś. jest dla mnie ratunek i sens mierzenia dalej ?czy za leniwa jestem, ale wydaje mi sie że nawet jeśli zacznę nastawiac budzik i mierzyc o czasie, ponownie nie zasne i po tyg. wyjdzie znów wachanie temp. z powodu normalnie zmeczenia.
    teraz jeszcze sugerowałam sie kretyńskim obliczeniem http://magazyn.netmama.pl/serwisy/kalendarz-owulacyjny/wynik/cycle/26/last_period/2011/12/22/ dni plodnych tym sie sugerowałam, po czym okazało sie że płodne rzeczywiście były pare dni później, i miałam ten płodny śluz i ruje jak koty w marcu ale znów M. był chory,, zanim sie pokapowałam, to wszystko wróciło chyba do okresy bezpłodnego
    :cry:
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    [quote=Amazonka][/quote]

    Ten blog od konkretnej osoby?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Tak, konkretnej osoby, eksperta 28dni. Zobacz, tam wszystko jest napisane. Przechodź z wpisu na wpis.
    Obliczenia nie na te czasy, rzeczywiście. Zapomnij o tym raz na zawsze i skup się na nauce metody angielskiej.
    W jaki sposób mierzysz?
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Do pochwowo 5-10 min, rtęciowym term.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Zawsze końcówka mierząca termometru jest cała otoczona błoną śluzową?
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (poczatkujaca)
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    ale często zdarzają się przypadki, że krwawienie śródcykliczne baaardzo przypomina okres i jest w jego terminie? Obserwowałam śluz i koniec wypadł dokładnie na 14 dni przed. Termperaturę mierzyłam jedynie dwa ostatnie dni 36,9 - 37,0 i w dniu okresu 36,6 więc spadek.. Teraz w 3 dc. mam 36,75 ale nadal się zastanawiam czy to okres chociaż śluzówka normalnie się złuszcza
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    tzn. powiem term. wkładam dość głęboko wystaje 2- 3cm tradycyjnego rtęciowego term. czy to znaczy że nie odść głęboko czy za płytko? jeśli obserwując mój śluz, dajmy na to że trafiliśmy z M. w te dni płodne czy nawet owulacje to kiedy powinnam wykonać test. te 10 dni od zapłodnienia czy 14?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Krwawienie śródcykliczne to w ogóle rzadki przypadek. Miałam 2.

    Jeśli wkładasz dość głęboko, to powinno być ok. Zawsze przed wstaniem i o podobnej godzinie?
    Test najlepiej zrobić w terminie @ lub 14 dni po współżyciu.
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    No właśnie jak będziesz miała chwilkę żeby spojrzeć w mój wykres z godzina jest różnie, i zawsze przed wstaniem jedyny ruch to jak pisałam sięgnięcie po term. tuż nad głowę.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Niezalogowana, ale czemu tak bardzo zastanawiasz się, czy to nie jest krwawienie śródcykliczne? Jak były mierzone te dwie temperatury w ostatnie dni? Rano, zaraz po przebudzeniu, o podobnej godzinie? Jeśli tak i temperatura spadła to raczej nie jest śródcykliczne tylko normalny okres.
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (poczatkujaca)
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Po prostu zależy mi na wykluczeniu ciąży bo akurat się nie staram jeszcze. Śluz płodny skończył mi się 27 listopada (13 dc) byłam u lekarza ale od jelita i na tym usg widział na jajnikach pękniete pecherzyki - no ale nie byl to ginekolog wiec nie wiem czy sie zna. 10 grudnia (26 dc) dostałam normalny okres poprzedzony PMS i w sobote silne bóle. Temperaturę mierzyłam w środę i czwartek o stałej porze przed wstaniem.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 12th 2011 zmieniony
     permalink
    No to zrób test, 3 tygodnie po stosunku. Nic więcej Ci nie powiem, według mnie jest to normalny okres, a owulacja już raczej była. Czemu nie założysz konta i nie zaczniesz prowadzić cyklu?
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (poczatkujaca)
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Mam tu konto, ale trochę mi głupio, że mam takie pytania..

    Amazonko a Twoje śródcykliczne to było takie jak okres?
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 12th 2011 zmieniony
     permalink
    Każdy na początku ma pytania, to całkiem normalne:wink: Nie masz się czego wstydzić, a to forum jest pełne cennych informacji. Załóż wykres, obserwuj codziennie śluz i temperaturę (zacznij ją mierzyć najpóźniej 6 dnia cyklu). Wybierz tez metodę (angielską, Rotzera, Kippley`ów, te są tu najpopularniejsze, jest jeszcze metoda Kramarek i niemiecka, oraz Billingsa opierająca się jedynie na obserwacji śluzu) O metodach na początek poczytaj w internecie, znajdziesz ich zasady ogólne. Możesz również podpytać tutaj na forum, każda metoda ma swój topic. Będę do Ciebie zaglądała, a w razie wątpliwości zawsze na forum możesz szukać wsparcia u doświadczonych.
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (poczatkujaca)
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Dziękuję, obserwuję się, tylko ten miesiąc miałam trochę pokręcony i nie miałam siły sprawdzać temperatury rano.
    Bardzo się martwię, że to może być śródcykliczne a nie normalny okres.. Wczoraj i w sobotę krwawienie było silne .. zawaliłam sprawę z PCT ale objawy śluzowe były takie, że zdecydowanie po owulacji..

    Czy któraś z Was miała śródcykliczne krw. baaardzo zbliżone do okresu?
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Ale już Amazonka Ci pisała że tak, bardzo jest ono podobne... No nie zrobisz nic teraz. Mówię Ci, że skoro temp spadła, to najprawdopodobniej ciąży nie ma... Więcej może Ci tylko test powiedzieć.
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (poczatkujaca)
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    To jeszcze mam pytanie: na usg takich odbytnicznym - przy innym badaniu - lekarz powiedział najpierw, że mam torbiele na jajnikach a potem, że nie, ze to pęknięte PĘCHERZYKI po jajeczkowaniu. To był 15 dc, więc by się zgadzało gdyby owulacja była 13 dc. I związku z tym mam pytanie - czy widać kilka pęcherzyków? Jak to jest? Przez ile są one widoczne?

    Tak, teraz mam niską temperaturę, ale to 3 dc..
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    tylko 1 pęcherzyk staje sie dominujący, pecherzyk Graffa (tyle powinnas wiedziec z biologii choćby) i tylko ten pecherzyk rosnie do rozmiarów po których może pęknąć, tak więc na pewno nikt tam nie widział pękniętych pęcherzyków po jajeczkowaniu... do tego co ma wygląd torbieli do stwierdzenia owulki gdzie widać tylko płyn w zatoce?
    Chyba , że byłaś przed owulką i widziano po prostu pęcherzyki w jajniku...
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (poczatkujaca)
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    tak, właśnie czytam, że jeden jest dominujący. a on powiedział, że to pęknięte pęcherzyki i muszę być po owulacji. Dlatego się zastanawiam o co chodzi, bo na pewno powiedział, że to pęcherzyki i że pozostałości po jajeczkowaniu
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Edzia, ja mam podobny problem z mierzeniem temp. Do tej pory też mierzyłam jak dziecko mnie obudziło, czyli między 6.30- 8.30 i jakieś dziwadła mi wychodziły (różnica nawet 1 stopnia między dniami). Dziewczyny mi uswiadomiły, że ma być dokładnie o tej samej porze. I tu pojawia sie problem, bo tak to ja nie mogę.(albo raczej nie chcę) Musiałabym ustawiać budzik koło szóstej, ryzykując codziennie, że obudzę dziecko, albo sama już nie usnę. Wstaję do niej po 2-3 razy w nocy :cry: i próbuję wykorzystać czas snu na maksa .
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Może warto zmienić miejsce pomiaru lub termometr? Różnica 1 stopnia nie jest normalna.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Iza prosta sprawa, przekalkuluj, czy zależy Ci na tyle na obserwacji by zaryzykować to wszystko o czym piszesz, czy ważniejsze są tamte sprawy, tu nie ma złotego środka... ja bym wybrała konkret , bo kilka dni sie przemeczysz, pozniej np odpuszczasz i to w ogóle sensu nie ma wiec po co?
    Albo mobilizacja i działasz konkretnie wg zasad, albo wcale.
    Rotzer dopuszcza rozbieżność pomiaru max do 1,5 h, ale nie pozniej jak do 7.30, wstanie w nocy do dziecka czy tez na siku również jest dopuszczalne...
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Dziecko śpi z Wami w jednym pokoju? Pomiar o 10:00 jest niemiarodajny.
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    [quote=Izulka23][/quote]

    No i właśnie dokładnie mam jak Ty, u mnie córcia śpi u Siebie ale nad ranek jakoś same ja nóżki niosą do nas najpierw budzi nas mąż, Ejam zasypia potem dość szybko ja leże i gapie sie w sufit potem budzik, ale jak napisała Eveke albo albo wybór należy do Nas. ja zacznę tego pilnować i chociaż kładę sie późno to myśle żę ta 8 będzie ok do pomiaru.
    To dość dziwnie zabrzmi ale prawie 5 lat temu zostałam kocią Mamą msc później pojawiła sie fasolka w brzuchu.Musiałam mojego mieła zostawić w PL, tu mam zamiar tez takiego przygarnąć, czyli historia lubi się powtarzać wiec mam dobre przeczucia:] ze mierzenie tempki nie potrwa długo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Dla młodych mam dobrym rozwiązaniem do pomiarów PTC jest ATOs.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    Fiufiu, u mnie to samo co u Edzi, tzn. Mała śpi w innym pokoju, ale nad ranem zwykle daję za wygraną i pozwalam jej spać z nami. A na tę dziesiątą nie patrzcie. Wpisałam ja pierwszego dnia jako domyślną i tak zostało.Nie wiedziałam wtedy jeszcze, że godzina pomiaru ma takie znaczenie, myslałam, ze ma byc po obudzeniu się i tyle, więc nie wpisywałam godziny codziennie. Teraz w ogóle rozważam pozostanie przy obserwacji śluzu i szyjki, przynajmniej na razie.
    I tu pojawia się kolejne pytanie. Kilka razy nieudolnie próbowałam pomacać tę szyjkę, ale nie bardzo potrafię określić odczucia, nie wiem jaka ona powinna być w dotyku, kiedy jest otwarta, a kiedy zamknięta.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    Iza wiec badaj ją cąły cykl i notuj "na czuja" za jakis czas sama zobaczysz co się tam w środku zmienia....
    to są subiektywne odczucia i nie da sie tego komuś wytłumaczyć :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    Moje śródcykliczne trwało 9 dni i wyglądało inaczej niż okres, było lżejsze i połączone z odczuciami jak podczas okresu płodnego i z dobrym śluzem.
    --
    •  
      CommentAuthordona79
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Hej Dziewczyny! Jestem nowa, obserwuje swoje cykle od kilku miesiecy ale na forum jestem niecaly miesiac i mam dopiero pierwszy cykl. Poczytalam sobie pare interesujacych dyskusji na forum i ciesze sie ze nie jestem sama w gronie starajacych sie mam po 30-stce. Za pare dni koncze 32 lata i staram sie o dziecko od kilku miesiecy, jak dotad nic. 5 ostatnich cykli mialam wyrazny wzrost temperatury w drugiej fazie, ale z aktualnego cyklu kompletnie nic nie rozumiem! :sad:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Wklepiesz je do 28dni? Dobrze mieć wszystkie obserwacje pod ręką.
    Może po prostu owulacja dopiero przed Tobą i dlatego nie było jeszcze skoku?
    --
    •  
      CommentAuthordona79
    • CommentTimeDec 24th 2011
     permalink
    Mam nadzieje ze jeszcze w tym cyklu bede miala skok teperatury, choc jestem troche podlamana dlugoscia i wygladem tego cyklu:( Nie wiedzialam ze moge wczesniejsze cykle wrzucic ! Jesli tak to na pewno je w najblizszych dniach wkleje super dzieki:) Ciesze sie ze tu jestem i moge sie podzielic moimi obserwacjami i skorzystac z waszej wiedzy!!! Dzieki i pozdrowienia
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    Tak, wrzuć, korzystaj z 28dni, skoro masz taką możliwość.
    Jeśli użyjesz klawisza "Zapisz więcej, usuń dane", szybko wklepiesz cały cykl, przechodząc z dnia na dzień.
    --
    • CommentAuthoragn03
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Czesc dziewczyny, to moje poczatki. Dopiero zaczynam obserwacje swoich cyklow. Prosilabym was o pomoc, bo mam kilka pytan. Obserwuje u siebie sluz rozciagliwy nawet w dni nieplodne. Nie potrafie okreslic dnia szczytu, bo sluz rozciagliwy jest takze podczas wzrostu temp. Poza tym jaka jest roznica miedzy PR a Bj?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 28th 2012
     permalink
    Przeczytaj ten krótki watek. Ekspert wyjasnia tam, na co należy zwracać uwagę.
    --
  1.  permalink
    Podbijam temat, bo mnie nosi na widok "często chce mi się siku" :cool:
  2.  permalink
    czesc dziewczyny mam pytanko nie mam juz miesiaczki tydzien czasu i do tego stalam sie bardzo nerwowa i bola mnie piersi czy to moga byc objawy ciazy
  3.  permalink
    poprostu zrób test:smile:
    --
    • CommentAuthorryffka
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Hej
    Z racji tego ze dopiero zaczynamy starac sie o dzidziusia jestem swierzynka w temacie planowania potomstwa :( Problem jest taki ze prowadze bardzo nieregulany tryb zycia, chodzi o prace, co drugi tydzien 3 czasami 4 dni w tygodniu pracuje na nocki i nie wiem jak wtedy mierzyc temperature. Poza tym nie umiem rozpoznac gdzie jest szyjka macicy i czy jest otwarta czy zamknieta, miekka czy twarda. Pomozecie??? please :cry:
  4.  permalink
    hej dziewczyny jestem tu nowa i mam zamiar prowadzić obserwacje swojego organizmu ale mam takie pytanie..otóż staralismy sie w moją owulacje,i nie jestem pewna czy zaowocowały nasze staranka,objawów właśnie nie mam żadnych lekko bolą piersi z boku i w ogóle sa miekkie,jestem tylko bardzo zdenerwowana (bez kija nie podchodz wszystko mnie drażni) jestem ospała i to chyba na tyle zawsze przed @ bolał brzuch i to mocno piersi były duże i cieżkie i twarde i sciskalo mnie w podbrzuszu a teraz nic..nic a nic..okresu nadal nie ma..3 dzien a cykle mam róznie od 30 do 32 dni.. a teraz nie mam juz 3 dzien okresu..czy mogę być w ciąży? i kiedy zrobić test?
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Orchideo, musisz zobaczyć na instrukcji wykonania testu ciążowego, zazwyczaj można je już przeprowadzać od pierwszego dnia spodziewanej miesiączki.
    W ciąży pewnie możesz być, czego Ci życzę, skoro się staraliście, ale objawy są niestety niespecyficzne.
    Pozdrowienia!
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Cześć Ryffko!
    Fajnie, że do nas zawitałaś. :)

    Na początek proponuję zapoznać się z artykułami w okienku eksperta ABC temperatury , a potem zdecydować, według jakiej metody chcesz interpretować swoje objawy. Każda z nich bowiem ma nieco odmienne wymagania odnośnie tego pomiaru i dobrze byłoby od początku robić to w uporządkowany sposób. Tutaj też masz wątek dziewczyn o tym, kiedy mierzyć.

    Co do szyjki, to chyba nie ma prostszego sposobu niż włożenie palca do pochwy (jak przy zakładaniu tampona np.) i natrafieniu na szyjkę palcem. Powinna być jedynym 'czymś', co tam spotkasz. Tutaj też więcej na ten temat.
    Ja też miałam na początku problem z oceną czy jest miękka/twarda i otwarta/zamknięta. Z twardością pomogło mi porównane usłyszane na kursie - miękka szyjka przypomina w dotyku usta, wargę lub płatek ucha, zaś twarda podobna jest do czubka nosa. Co do otwartości i zamknięcia, to już chyba bardziej indywidualna sprawa. Mnie uczono, żeby zacząć badać szyjkę w III fazie cyklu (czyli po skoku temperatury i spodziewanej owulacji, a przed okresem), bo wtedy ona nie podlega zazwyczaj większym zmianom i przez dłuższy czas jest nisko, twarda i zamknięta. Więc gdy potem zaczyna się zmieniać, to już można wyczuć różnicę.

    Załóż kartę cyklu i obserwuj się tak, jak potrafisz najlepiej. Po sobie widzę, że z każdym kolejnym cyklem umiem lepiej odczytać, o co mojemu organizmowi chodzi i jak go rozumieć. A w razie wątpliwości na pewno spotkasz tu wiele mądrzejszych ode mnie i życzliwych dziewczyn do pomocy.

    Pozdrowienia!
    --
  5.  permalink
    Dziekuje :) bardzo mi pomoglas.
  6.  permalink
    dzięki za odpowiedź :) jutro zrobie test i wszystko się wyjaśni..ale wydaje mi się ze raczej nici z tego ;/

    Treść doklejona: 02.08.12 11:13
    tak też myślałam wstałam rano zrobiłam test wyszedł negatywny,położyłam sie dalej spać a jak wstałam to przyszła ta wstrętna niechciana małpa.. ;(((((((((((( ja to chyba nigdy nie zajdę w ciążę to już 10 cykl i nic..może to z moją psychą coś jest nie tak za bardzo się nakręcam a potem wychodzi to co wychodzi ;( :cry::cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthorhefalumpik
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Co to znaczy "zasinienie przedsionka pochwy", dlaczego występuje i jak to samodzielnie stwierdzić??
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Lusterkiem albo mężem się stwierdza :wink:. Po prostu robi się ciemniejszy przedsionek, dlaczego - nie wiem, może więcej krwi się tam zbiera, a może to kwestia zmian hormonalnych?
    --
    •  
      CommentAuthorhefalumpik
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Ciemniejszy mówisz.. hmm u mnie jest raczej blady, taki kolor szarawo/ niebieskawy jeśli dobrze to widzę, ale gdzieś czytałam, że to może być objaw tak ciąży jak i zbliżającej się @, tak więc dopatrywanie się jakiegokolwiek "zasinienia" chyba nie ma sensu?
    Poza tym nie wiem jak było kiedyś, bo ani nie obserwowałam jak było na początku cyklu, ani też we wcześniejszych cyklach.
    Nie mam punktu odniesienia, co nie zmienia faktu że mnie to ciekawi.
    --