Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Witam, mam pytanie czy może któraś z Was wie czy gdy pijemy w dużych ilościach czerwoną herbatę może nam ona wpłynąć na spóźniający się okres? Czy raczej takie herbaty jak zielona i czerwona nie mają żadnego wpływu na te sprawy. Jeśli ktoś zna odpowiedz bardzo proszę o odzew.
  2.  permalink
    Ja pije czerwona i przeczyszczajaca i raczej nie ma to wplywu na miesiaczke.
    --
  3.  permalink
    duzo takiej herbaty pijesz? Bo ja ok 6 kubków i zauważyłam, że zaczęło się coś dziać z moim organizmem
  4.  permalink
    Patrycja
    duzo takiej herbaty pijesz? Bo ja ok 6 kubków i zauważyłam, że zaczęło się coś dziać z moim organizmem


    Zaczęłam więcej siusiać. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    Ja piję zieloną i nie ma to chyba żadnego wpływu na płodność. Miesiączki mam regularnie.
  5.  permalink
    Ja piję zieloną i miętową głównie. Jeszcze niedawno nie znosiłam obu tych herbat ale terazzzz... lubię. I nie zauważam żadnych zmian w organizmie, aczkolwiek ponoć zielona jest b. zdrowa i coś tam pozytywnego wnosi. :-)
    --
  6.  permalink
    Niezalogowana: duzo takiej herbaty pijesz? Bo ja ok 6 kubków i zauważyłam, że zaczęło się coś dziać z moim organizmem



    No zwykla zaczelam zastepywac czerwona jakies 3-4 szklanki. Kiedys potrafilam litr dziennie i nic nie bylo... Teraz zaczely mi sie problemy,ale ma to raczej zwiazek z czyms innym niz herbatki....
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeAug 3rd 2011
     permalink
    Jesli chodzi o herbatki to ja pije tylko zielona, miete czasem rumianek, meliske i inne ziolowe pysznosci nie pijam kawy i czarnej herbaty. Tak jest duzo zdrowiej:) Napewno nie szkodzi!
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeAug 3rd 2011
     permalink
    Jeszcze woda woda i jeszcze raz woda:)
    --
  7.  permalink
    Witam..
    Od ponad miesiąca zapijam się czerwoną herbatą i zieloną. Kiedyś piłam je regularnie ale odstawiłam. Piję po kilka kubków dziennie (ok. 8) przy tym 4 razy w tygodniu chodzę na aerobik(również po przerwie)i co?
    Od 5 dni spóźnia mi się okres. Zastanawiam się czy to może mieć jakiś wpływ? Ciążę raczej wykluczam...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    I co? I nic.
    Może niekoniecznie się spóźnia, tylko będzie o czasie? Mogłaś być płodna później i stąd dłuższy normalny cykl.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Prędzej przez aerobik ci się przesunął lub tak jak napisała Amazonka. Ja piję tylko taką herbatę zwłaszcza zieloną ze względów smakowych i zdrowotnych.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Alszta, przez AEROBIK? Bez przesady... Ja też piję zieloną i białą i co z tego?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Czasem przez wysiłek fizyczny może się zaburzyć cykl. To z tego że zielona, czerwona, biała czy ziółka są zdrowsze od czarnej herbaty.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Jeśli już, to ekstremalny wysiłek, a nie godzina rekreacyjnego aerobiku. 2x spędziłam urlop w dalekiej podróży i w dużym wysiłku podczas obserwacji i nic się nie działo.
    Co innego porządny stres.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeOct 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie zgodzę się, Ama. Organizm każdej z nas może różnie reagować na różne czynniki. Niezalogowana Ania napisała, że 4 x w tygodniu (to niemało) chodzi na ten aerobik i że zaczęła po przerwie. Nie wiemy, jak intensywne są to zajęcia, ale to jest zmiana w dotychczasowym trybie życia i myślę, że może wpłynąć na cykl.
    Sama miałam podobne doświadczenie 2 lata temu - równocześnie rozpoczęłam dietę i treningi na rowerze 5 x w tygodniu. To nie była żadna restrykcyjna dieta odchudzająca, a po prostu zdrowe odżywianie - 5 posiłków dziennie, różnorodne posiłki, plan rozpisany przez dietetyczkę. Treningi też były lekkie, zaczynałam od półgodzinnych lekkich przejażdżek, potem stopniowo zwiększane był obciążenia, też wszystko pod kontrolą trenera. Myślałam, że skoro mnie to nie męczy, to nie będzie mieć wielkiego wpływu na cykl, a tu niespodzianka - faza płodna ciągnęła się bardzo długo i ostatecznie cykl trwał dwa razy dłużej niż normalnie (nawet mi gin wmawiał, że jestem w ciąży, nie zważając na moje obserwacje ;)).
    •  
      CommentAuthorLeti
    • CommentTimeJun 23rd 2014
     permalink
    U mnie dobre dwa tygodonie spóźnienia. Nie wiem czy to stres czy co, bo nic szczególnego nie zmieniłam, a tez nie czuję, żeby było "coś na rzeczy" ;)
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJun 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Czasem po prostu cykle się wydłużają - bez wyraźnej przyczyny. Jeżeli pod wpływem jakiegoś czynnika na stałe kształtują się zmiany w cyklu, wtedy można mówić o ich rzeczywistym wpływie, jakiejś prawidłowości. Jednorazowe odstępstwa są przecież normalne. :wink:
    •  
      CommentAuthorkadzek
    • CommentTimeMar 14th 2019 zmieniony
     permalink
    Czerwona herbata jest dość delikatna tak wiec raczej nie wpływa. Poza tym cykle mogą się wydłużać przez wiele innych czynników i raczej nie jest tym czynnikiem herbata
    wyjazd w nowe miejsce
    przyjmowane leki
    choroba
    zmiana diety
    aktywnosć fizyczna
    czy też stres ( stres może sprawić, ze cykl znacznie sie wydłuzy albo wręcz zaniknie).

    Ciekawi mnie jednak jak to jest w przypadku yerba mate bo jednak ta herbata ma wieksze działanie pobudzające. Czy ktoraś z Was ja może piła? <a href="https://home-sklep.pl/blog/jak-parzyc-yerba-mate">https://home-sklep.pl/blog/jak-parzyc-yerba-mate</a>
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.