Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Za 2 miesiące mam ślub, mam nieregularny okres a nie chcę brać tabletek. Jak mogę go opóźnić lub przyspieszyć
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 2nd 2011
     permalink
    Bez hormonów raczej się nie da, pytanie, czy musisz? Ja miałam okres podczas ślubu i absolutnie mi to nie przeszkadzało. Obserwujesz się? Obserwacja Ci powie, kiedy będzie miesiączka. Jak bardzo nieregularny jest ten Twój okres? Czy wiesz, dlaczego?
    --
  2.  permalink
    Miesiączka ma mi wypaść dzień przed ślubem, nie byłoby problemu ale naprawdę źle znoszę okres...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    Skąd wiesz, skoro masz nieregularne okresy? Chodzi o ból czy ogólny dyskomfort?
    --
  3.  permalink
    Tak mniej więcej wypada a nie chcę ryzykować. Chodzi o okropny ból i chodzenie do ubikacji co chwile do tego wielka biała suknia więc nie bardzo mnie to urzadza
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 2nd 2011
     permalink
    Już wiesz, ile ten cykl będzie trwał?
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeAug 2nd 2011
     permalink
    przewiduje jak podejrzewam i woli przesunąć. nieprawdaż?
  4.  permalink
    dokładnie chce mieć pewność. Ale to znacie jakieś sposoby?
  5.  permalink
    Tylko hormonalne, niestety.
    --
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeAug 3rd 2011
     permalink
    W sposób mniej inwazyjny niż hormony, niestety nie da się przesunąć terminu @
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 3rd 2011
     permalink
    Ja kiedyś słyszałam że końskie dawki wit. C mogą pomóc zmniejszyć krwawienie.
    --
  6.  permalink
    Wiecie co nie chce byc zlosliwa,ale dla mnie temat troche smieszny. Za dwa miesiace kolezanka ma slub a miesiaczki ma nieregularne wiec jak mozna przewidziec jej date...?
    --
  7.  permalink
    Dla ciebie może i śmieszne, dla mnie wcale nie. Kobiety są jednak straszne, jak jakiś problem nie dotknie ich osobiście to będą udawały niewiadomo jakie mądre.

    "Wiecie co nie chce byc zlosliwa,ale dla mnie temat troche smieszny. Za dwa miesiace kolezanka ma slub a miesiaczki ma nieregularne wiec jak mozna przewidziec jej date...?"

    Jeżeli temat Cie smieszy to pisz na inne
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Aniu nie przesadzasz troszkę? wyluzuj!
    Tak to wygląda z boku - nie wiesz kiedy a na wszelki wypadek chcesz cos przesuwać co nie wiesz czy będzie w tym terminie. Padły odpowiedzi że tylko hormonalnie to można zrobić
    No ewentualnie możesz jeszcze zajść w ciażę a wtedy na pewno cykl się przeciągnie i nie będzie cie meczyc okres tego dnia - tylko może wymioty lub inne ciażowe dolegliwości
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011 zmieniony
     permalink
    A ja bym Ci poradziła, żebyś zaczęła prowadzic obserwacje. Dzięki temu co nie co będziesz mogła zaplanowac. Np wizytę u ginekologa z prośbą o duphaston lub luteinę - też hormon, ale można go bez większej szkody wziąc w fazie lutealnej i może (chociaż nie musi) trochę opóźnic okres. Najlepiej jednak będzie zapytac ginekologa i zaznaczyc, że tabletki antykoncepcyjne nie wchodzą w grę (jeśli nie wchodzą).
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  8.  permalink
    Niezalogowana: Dla ciebie może i śmieszne, dla mnie wcale nie. Kobiety są jednak straszne, jak jakiś problem nie dotknie ich osobiście to będą udawały niewiadomo jakie mądre.


    No bez jaj! Miesiaczke nazywasz problemem?Kobiety na calym swiecie ja przechodza i zyja. Pisalas ze miesiaczkujesz nieregularnie to moze skup sie bardziej na tym i zacznij obserwowac. Przesuniecie miesiaczki przez hormony nie ustabilizuje sytuacji. I nie wydaje mi sie zeby ginekolog dla takiego powodu jak miesiaczka podczas slubu przepisal hormony....

    Nie przesadzaj,z tym porownaniem ''kobiety sa jednak straszne jak jakiś problem nie dotknie ich osobiście to będą udawały niewiadomo jakie mądre.''
    Zdziwilabys sie z jakimi problemami zmagaja sie tu kobiety,ktore nie moga miec dzieci,lecza sie na bezplodnosc albo borykaja z przewleklymi chorobami!Poczytaj sobie to moze zobaczysz roznice i prawdziwy problem....
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Bez przesady RoxyEwo. Miesiączka podczas ślubu czy wesela jest problemem i może stanowic dodatkowy stres -> a czy nie przemoknie, a czy podczas zmiany podpaski czy tamponu sukienka się nie pobrudzi, nie mówiąc już o tym, że średnio wygodne jest mocowanie się z białą kiecą w kabinie metr na metr dodaj do tego bolący brzuch albo może migrenę i pomyśl, że niektóre kobiety przechodzą okres bardzo ciężko. A jeśli o lekarzy chodzi to często przepisują hormony z błahych powodów.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  9.  permalink
    Kaonashi: Bez przesady RoxyEwo. Miesiączka podczas ślubu czy wesela jest problemem i może stanowic dodatkowy stres -> a czy nie przemoknie, a czy podczas zmiany podpaski czy tamponu sukienka się nie pobrudzi, nie mówiąc już o tym, że średnio wygodne jest mocowanie się z białą kiecą w kabinie metr na metr dodaj do tego bolący brzuch albo może migrenę i pomyśl, że niektóre kobiety przechodzą okres bardzo ciężko. A jeśli o lekarzy chodzi to często przepisują hormony z błahych powodów.


    Suknia slubna na ogol jest niewygodna,w niektorych czynnosciach,ale wracajac do tematu to takie gdybanie...Co jesli...?Przeciez kolezanka,ktora zalozyla watek napisala,ze ma cykle nieregularne a potem zaprzecza piszac ze spodziewa sie miesiaczki w dniu slubu....To w koncu ma regularne cykle czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Może raz tak raz tak? Z jakiegoś powodu obawia się tego. Zresztą jak człowiek liczy, że okresu nie dostanie wtedy i wtedy to zawsze wyjdzie odwrotnie. Ja tak mam z wakacjami :confused:.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  10.  permalink
    Kaonashi: Może raz tak raz tak? Z jakiegoś powodu obawia się tego. Zresztą jak człowiek liczy, że okresu nie dostanie wtedy i wtedy to zawsze wyjdzie odwrotnie. Ja tak mam z wakacjami


    Nam tez z wakacjami nie wyszlo jak maz zjechal i mielismy gdzies pojechac to lalo przez prawie dwa tyg...:angry:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    hihi ja mówiłam o miesiaczce:wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  11.  permalink
    Kaonashi: hihi ja mówiłam o miesiaczce



    No to sobie pogadalysmy :swingin: hehehe
    --
  12.  permalink
    Kaonashi dzięki, że przynajmiej Ty mnie rozumiesz:) niestety wizyta u ginekologa jest jednak niezbędna...
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Nie ma za co :). I zacznij naprawdę się obserwowac, pewnie na naukach liznęłaś trochę tematu, a może się przydac zarówno przed ślubem, zeby wyczaic kiedy się spodziewac miesiączki, a po śłubie to już na bank się przyda :). Powodzenia!
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthormajka088
    • CommentTimeAug 4th 2011 zmieniony
     permalink
    witam mam pytanie biore od 3.08 do 9.08 clostilbegyt i 9 wg gin powinnam zaczac luteine tylko ze cykl mi sie przesunal po luteinie branej w lipcu od 12 do 21 bralam i nie dostalam w lipcu @ tylko 1 sierpnia dlatego nie wiem czy powinnam wlaczyc 9.08 luteine czy to nie przeszkodzi w owulacji?
    a do gina ide 12.08
    powinnam zaczac brac luteine czy sie wstrzymac do wizyty?
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011 zmieniony
     permalink
    No skoro do 9tego bierzesz clostillbegyt to nie powinnaś w tym dniu zaczynac luteiny. Najlepiej byłoby prowadzic obserwacje i zacząc luteinę najwcześniej w dniu 3ciej wyższej temperatury po szczycie śluzu. To co się negatywnie rzuca w oczy to brak monitoringu przy clo i przepisanie luteiny na sztywno w dodatku w stosunku do daty, a nie dnia cyklu.
    I jeszcze jedno -> na forum jest wątek o clostillbegycie i o luteinie, więc tam powinnaś się udac. Wrzuc sobie te hasła do wyszukiwarki. Tam po prostu więcej osób zna te leki.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthormajka088
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    dzieki wielkie monitoring bede miala tylko ze musze isc do innego ginekologa bo moj do 16 na urlopie a ja ide 12
    • CommentAuthorkasiamik
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Czesc wszystkim
    Do Ani - nic sie nie martw, tj dziewczyny piszą, samoobserwacja swojego ciała i gin pomoże, a poza tym ja dostałam okres też na ślub i miałam tampona co wogle ich nie używam tylko podpaski, wtedy wyjątek i całą noc był czysty dopiero nad ranem poleciało wszystko ze mnie jak emocje opadały, a dzień przed miałam już brudzenia, wiec wszystko nerwy, stres przyspiesza.
    A pisze do was z pytaniem czy któraś z was miesiączkuje 2x w miesiacu, 29lat, mam PCO, hirsutyzm, niedoczynność, a teraz odkąd sie staramy o dzidziusia to miesiaczkuje co 12dni, powinnam brać duphaston w 16dc do25 ale juz 16dn dostałam kolejny okres. nie wiem co robić. Nadzieja na dziecko odbiega od rzeczywistości, ale nie wiem co może oznaczac nieregularne miesiaczki i takie czeste??? Codzienne mdłości i bóle brzucha dodatkowo, a wynik testu -1kreska. Jak znacie takie przypadki piszcie proszę bo sie martwie :cry:
    pozdrawiam wszystkie
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Jesteś pewna, że te Twoje krwawienia to są miesiączki? Każda z nich jest poprzedzona co najmniej trzydniową zwyżką temperatury? Jeśli nie, nie ma mowy o miesiączkach, a o krwawieniach śródcyklicznych. Skoro są takie częste, powinnaś szybko skonsultować się z lekarzem.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 11th 2011
     permalink
    Kasia, od dawna się obserwujesz?
    --
    • CommentAuthorkasiamik
    • CommentTimeAug 11th 2011
     permalink
    Kurcze, teraz sama nie wiem bo nie mam jak przy okresie "skrzepów" a chyba powinny być, jeszcze sie nie obserwuje tak dosłownie, mam termometr wiec jak tylko skonczy mi sie miesiaczka zaczne mierzyć, moj gin powiedział przez tel że to nie jest miesiaczka tylko brudzenie i ze tego 9sierpnia czyli 16dn powinnam wziasc ten duphaston wiec wzielam na wieczór ale rano zobaczyłam jak zeczęło mi mocno lecieć, wiec wtedy juz nie wziełam, nie wiem czy dobrze zrobiłam ale moja endykronolog ktora zapisala mi duphaston 1raz dziennie 16dc powiedziała ze przerywać branie gdy miesiaczkuje, a moj gin powiedzial by brac 2razy dziennie, podobno duphaston działa że przedłuża czas oczekiwania na miesiaczke, nie wiem sama czy dobrze zrobiłam boje sie do niego teraz zadzwonic i powiedziec ze nie biore bo prosil bym zadzwonila 10dnia jak koncze brania leku.
    • CommentAuthorkasiamik
    • CommentTimeAug 11th 2011
     permalink
    jak tylko teraz skonczy mi sie okres zaczne mierzyc term owulacyjnym, przed kazda miesiaczka mam nerwy burze hormonów złości, wiekszy apetyt i teraz jeszcze doszło to że od rana mnie budzi taki głód że jak czegoś nie zjem to mnie mdli, a test pokazuje 1kreske :( nie wiem co sie dzieje, być może panikuje ale brzuch mnie pobolewa w ciagu dnia codziennie, teraz jak tylko sie umowie z moim gin na badania chce mi zrobic wszystkie od poczatku bo mu sie nie spodobały wyniki moich hormonów i chce też wykonać kolposkopie. normą codzien biore fiolic do tego dojdzie jeszcze 2 razy duphaston, mam nadzieje ze to pomoze jestem zrażona do jakichkolwiek leków bo przez nie kiedys przytyłam i do dziś widać skutki własnie w brzuchu.
    pozdrawiam was i dziekuje że czytacie to co piszę.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 11th 2011
     permalink
    Wpisz krwawienie na wykres, abyś wiedziała, gdzie wpisywać pomiary.
    --
  13.  permalink
    Nie potrafie wyliczyć sobie kiedy mam dni płodne a kiedy nie:(
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 11th 2011
     permalink
    Bo ich się nie da wyliczyć., ale da się zaobserwować.
    Zobacz tutaj ABC eksperta
    --
    • CommentAuthorkasiamik
    • CommentTimeAug 11th 2011
     permalink
    czesc
    W Centrum Służby Rodzinie dostałam dawniej książeczke "kiedy jestem płodna a kiedy nie" autor Irena Lichtarowicz tam wszystko jest napisane prostym jezykiem czarno na białym, nawet są rysunki jak dokładnie mierzyć temp szyjki palcem i termometrem, jest to skompliowane ale jak tylko skonczy mi sie ten piep... okres to zaczynam mierzyć. Bo nie jestem pewna ale z moich obserwacji wynika że jak dostaje miesiączke co 12dni to jestem płodna czyli mam śluz jajka kurzego własnie w co drugą miesiączke, ale nie wiem czy to jest możliwe, wogle to jeszcze nie miałam takiego śluzu że go mogę rozciągnąć tak mocno, bo bywa przezroczysty i mętny ale rozciągliwy to chyba wogle. :sad:
    • CommentAuthorkasiamik
    • CommentTimeAug 11th 2011
     permalink
    ABC eksperta świetna strona, dziekuje amazonka :wink:
    Jeszcze z tej ksiązki mozna doczytać że dzień płodny to nie tylko charakterystyczny śluz mięknie i wilgotnieje ale też że szyjka macicy unosi sie do góry minimalnie i otwiera sie wejście do niej, niesamowite zjawisko ale pewnie o tym już wiecie. Jeszcze to że w dni płodne wejście do pochwy jest mieciutkie jak końcówka ucha a w dni niepłodne jak końcówka naszego nosa :surprised:
    pozdrawiam wszystkich
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 12th 2011
     permalink
    kasiamik: Jeszcze to że w dni płodne wejście do pochwy jest mieciutkie jak końcówka ucha a w dni niepłodne jak końcówka naszego nosa
    a mi sie wydawało ze szyjka macicy :wink:
    --
    • CommentAuthorkasiamik
    • CommentTimeAug 13th 2011
     permalink
    do agunia05 - masz racje do szyjki macicy :)
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    To takie sympatyczne i świeże, jak ktoś dopiero zapoznaje się z NPR i ekscytuje poznawaniem swojego ciała, dzięki, Kasiu! Ja bym może jeszcze dodała, że:
    - mięknie szyjka, a nie śluz
    - pojawia się odczucie wilgoci tudzież, zwykle po nim, mokrości, u niektórych nawet śliskości czy naoliwienia
    - obserwację można zacząć w dowolnym dniu cyklu, zwłaszcza, że u Ciebie nie ma pewności, czy pierwszy dzień krwawienia to pierwszy dzień cyklu, obserwacja pomoże.
    --
  14.  permalink
    Kasiamik :) Przypomniałaś mi te piękne emocje i uczucie podekscytowania, które towarzyszyło mi niecałe 2 lata temu przy rozpoczynaniu obserwacji organizmu. Dziękuję :)
    • CommentAuthorkasiamik
    • CommentTimeAug 27th 2011
     permalink
    Czesc wam
    jeszcze są błędy, tak samo jeszcze nie umiem rozpoznawać swojego śluzu. Obserwuje śuz codziennie i codzień widze metny, mleckzowaty, a potem kleisty. kilka dni po okresie kiedy to powinnam być płodna to mam uczucie mokrości ale napewno nie mam naoliwony, rozciągliwy. Narazie nie zapeszając moge powiedziec ze wydłuza mi sie cykl i mozliwe ze dzieki dupce bede miec wkoncu regularne @. Juz jest 19dc.
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 27th 2011
     permalink
    Wpisz uczucie mokrości - to jest ważne.
    --
    • CommentAuthorjaweza
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Hej, mam taki problem dosyć niecodzienny. 25. sierpnia jest bardzo ważny dzień dla mnie, jeden z tych, które zalicza się do najważniejszych w życiu. Chciałabym, żeby zgrało się to w czasie z dniami niepłodnymi jeśli to w ogóle możliwe...

    Jestem w 15. dniu cyklu. W 13. dniu był skok temperatury potwierdzony pozytywnym testem LH. Faza lutealna zawsze trwa u mnie 14 dni (prowadzę obserwacje już około 6lat), więc następny cykl powinien się zacząć około 25. lipca. Tak więc, żeby 25. sierpnia przypadał na dzień niepłodny następny cykl musiałby trwać co najmniej 30 dni, a zazwyczaj trwa o kilka dni krócej...

    Czy są jakieś naturalne sposoby na przesunięcie owulacji o kilka dni?
    •  
      CommentAuthorGosia1986
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Czy jesteś pewna, że dla tego jednego dnia warto sobie rozregulować cykle ? Możesz mieć szczęście i przesunąć owulację tylko w tym jednym cyklu ale twój organizm może się też zbuntować i konkretnie namieszać w następnych cyklach. Słyszałam coś o zażywaniu witaminy C, ale nie wiem czy to działa bo osobiście nigdy nie stosowałam.
    Zakładam, że tym dniem jest zapewne Twój ślub. Mnie na mój ślub wypadał termin miesiączki, ale przez stres i ciągłe zabieganie przesunął się o tydzień wcześniej. Nic jeszcze więc straconego.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Masz tyle doświadczenia i nie natrafiłaś na info, co wydłuża folikularną i skraca lutealną?
    --
  15.  permalink
    Moje obserwacje dopiero od roku są tak porządnie prowadzone, wcześniej zaznaczałam tylko długość cykli, czasem temperaturę i może śluz, ale bardzo niesumiennie.

    Gosia1986, jak zmienił się cykl? Skróciła się lutealna? Mi chyba bardziej byłoby na rękę przedłużenie tej pierwszej.

    Z tego co wiem, to witamina C zmniejsza krwawienie, nic więcej
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    Momencik. Jaką masz średnią długość cyklu, jaki był najkrótszy z ostatnich dwunastu?
    --
    •  
      CommentAuthorgosiek1990
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    Witam. Zerknijcie do mnie na wykres bo nie wiem co mam o tym myśleć. Z góry dziękuję;)
    •  
      CommentAuthorGosia1986
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    Niezalogowana: Gosia1986, jak zmienił się cykl? Skróciła się lutealna? Mi chyba bardziej byłoby na rękę przedłużenie tej pierwszej.


    Niestety nie prowadziłam wtedy obserwacji, wiec nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.