Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Witam!
    W jaki sposób stosując NPR zabezpieczacie się przed chorobami wenerycznymi? Od kilku lat biorę tabletki anty chciałabym zaprzestać, dodadkowo stosuję prezerwatywę jako ochronę przed chorobami. Mam jednak problemy z nadżerkami ponoć właśnie od kondomów. Myślę o przejściu NPR tylko zastanawia mnie jak uchronić się przed zakażeniami.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Hmmm, tak mi się wydaje że większość tutaj ma stałego partnera któremu ufa, wiedzą że jest zdrowy... Najwięcej tu mężatek, narzeczonych no i wiele z nich jest tutaj z powodu wiary (ja do nich nie należę, ale obserwacja wątków na forum wiele mówi), więc współżyją tylko z jednym mezczyzną, czasem dopiero po slubie.Ale pytać możesz, kto pyta nie błądzi ;P
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    Niezaleznie od wybranego sposobu kontroli urodzin czy wiary, najlepszym sposobem na unikniecie chorob wenerycznych jest wzajemna wiernosc.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    Chyba to co najlepiej zabezpiecza przed chorobami to wstrzemięźliwość jako 2 w kolejce to stały wierny partner. Prezerwatywa nie chroni w 100% bo ma mikropory większe np od HIV i chyba rzeżączki (nie jestem pewna czy dobrze pamiętam) poza tym jest ryzyko że pęknie.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Czytałam gdzieś, że mikropory to bzdura. Ale oczywiście zgadzam się, że najlepszym zabezpieczeniem jest wzajemna wiernośc poprzedzona wspólnymi badaniami na hiv (bez względu na to czy jest się dla siebie pierwszymi partnerami seksualnymi).
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 14th 2011 zmieniony
     permalink
    No tylko z wiernoscia jest tak, ze zobowiazuje 2 strony wiec co z tego, ze doradzicie kobiecie wiernosc skoto dziewczyna moglaby byc najwierniejsza na swiecie jednak jej partner niekoniecznie i odwrotnie. I oczywiscie trzeba przyjac, ze nie kazdy uprawiajacy seks jest w zwiazku.

    Kao faktycznie sa mikropory (podobno) jednak czytalam, ze szansa, aby to bylo przyczyna ciazy lub zakazenia choroba sa naprawde znikome. Ryzyko tu raczej wynika z mozliwwosci nie umiejetnego zalozenia kondomu oraz jego pekniecia badz tez zsuniecia
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    Dzięki TRish za wyjaśnienie.

    Trisha: co z tego, ze doradzicie kobiecie wiernosc skoto dziewczyna moglaby byc najwierniejsza na swiecie jednak jej partner niekoniecznie i odwrotnie

    Dlatego napisałam o wzajemnej wierności. Każdy może odpowiadac tylko za siebie, a zaufanie w stosunku do partnera to ryzyko podejmowane w miłości.

    Trisha: I oczywiscie trzeba przyjac, ze nie kazdy uprawiajacy seks jest w zwiazku.

    Tutaj bezwzględnie doradzałabym prezerwatywę.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    no dokladnie, prezerwatywa to jest to co moze pomoc
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 15th 2011
     permalink
    Dziś artykuł na wp:
    Do zakażenia chorobami wenerycznymi dochodzi przede wszystkim podczas kontaktów seksualnych, także analnych i oralnych, przez ślinę, krew, nasienie i wydzielinę pochwową. Najlepszym zabezpieczeniem przed nimi jest zdrowy, stały i wierny partner oraz abstynencja. A jeśli już mamy przygodę seksualną, warto stosować prezerwatywę. Daje duży poziom bezpieczeństwa, jednak nie chroni w 100 procentach, bowiem część wirusów i bakterii może znajdować się również na częściach narządów płciowych, których kondom nie obejmuje.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.