Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Jestem w 38 tygodniu ciąży. W skąpej na ten temat literaturze i źródłach w internecie wyczytałam, że olej z wiesiołka w kapsułkach i herbata z liści malin zmiękczają szyjkę macicy, a zawarte w nich prostaglandyny mogą złagodzić poród. Niektórzy są zdania, że prostaglandyny mogą wywołać poród przedwcześnie, dlatego nie zalecają w/w specyfików przed 38 tygodniem.

    Czy któraś z Was ma doświadczenia z olejem z wiesiołka / herbatą z liści malin?
    Ja od kilku dni biorę olej z wiesiołka i zauważyłam widoczne zwiększenie ilości śluzu...
    -- Raz na wozie raz w nawozie :P
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Od 37tc piję herbatę z liści malin. Szyjka już się skraca i jest małe rozwarcie. Po każdym wypiciu herbaty boli mnie brzuch jak na miesiączkę, ale żadnych skurczy nie zauważyłam.
    --
  2.  permalink
    Mi pojawiło się rozwarcie 2 cm zanim zaczęłam pić herbatę (dzisiaj zaczęłam) i brać olej z wiesiołka (tydzień temu) ;)
    A rzeczywiście, od kiedy biorę olej z wiesiołka to mam bóle jak na miesiączkę. Ale rozwarcie się na razie nie zmienia. Byłam na wizycie lekarskiej dwa tygodnie temu i wczoraj i cały czas1 palec/ 2 cm
    -- Raz na wozie raz w nawozie :P
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Zaczęłam pić herbatkę z liści malin dwa tygodnie przed porodem. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale od tego momentu miałam nieregularne skurcze. Czy miała wpływ na rozwieranie się szyjki i postęp porodu - też trudno stwierdzić. Urodziłam szybko, szyjka puściła bez problemów, ale skrócona i miękka była już od 30 tc, a od 35 tc rozwarta na 1 cm. Od położnej usłyszałam opinię, że liście malin same w sobie nie są w stanie wywołać skurczu, ale za to potrafią wzmacniać skurcze, które już są.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 5th 2011
     permalink
    od kilku dni nie mam żadnych objawów po wypiciu herbatki, co też potwierdziła dzisiejsza wizyta u gina, że nic się nie zmieniło przez tydzień.
    --
  3.  permalink
    Heh no odświeżam wątek... :> Pojechałam do porodu z rozwarciem 5 cm :P Czy to zasługa oeparolu? Nie wiem :> Ale poród trwał 3,5 h :P
    -- Raz na wozie raz w nawozie :P
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Rumiankowa, długo brałaś Oeparol ?
    --
    •  
      CommentAuthorkamiis
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Ja piłam herbatkę z liści malin, nie dam sobie ręki uciąć, ale myśle, że cały 9 miesiąc. Nie przyspieszyła nic. Urodziłam 8 dni po terminie, ale w tempie ekspresowym, bo 3 godziny od pierwszego skurczu i mój Wielkolud był ze mną! Teraz nie pije nic :P
    --
  4.  permalink
    2 -3 tygodnie? Już nie pamiętam - to we wrześniu było ;)

    Kamiis - bo to w założeniu nie ma przyśpieszyć a złagodzić poród ;)
    -- Raz na wozie raz w nawozie :P
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    ja łykam ten oeparol a herbatke piłam raz... bo zapomnialam... zaraz sobie zrobię :shamed:
    ale wiecie, ja mam 50km do szpitala... więc chciałabym zdążyć :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    mi dosyć gładko poszło.szyjka bardzo szybko się rozwierała i nie bolało aż tak bardzo. Nie miałam kryzysu 7cm.
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 17th 2012 zmieniony
     permalink
    generalnie ta herbata (jak to badano u szczurow i jedno badanie robiono na kobietach ale teraz nie znajde musialabym poszperac. generalnie tonuje miesnie macicy i przygotowuje ja do fazy parcia
    nie ma ona na celu przyspieszyc porodu a sprawic,ze faza parcia bedzie krotsza (czyli automatycznie zmniejsza ryzyko porodow kleszczowych czy vacuum)

    warto pic te herbate conajmniej 4 tyg pred terminem porodu aby sie skumulowala w organizmie (najlpeiej jednak juz okolo 32 tygodnia ciazy aczkolwiek niektorzy lekarze/polozne zalecaja aby czekac do skonczonego 37 tyg w razie gdyby nasilily sie skurcze pzrepowiadajce i zakonczylo sie to porodem) (mozna tez zazywac tabletki z ekstraktem )
    Warto ja pic po porodzie- sprzyja laktacji i zawiera wit i mineraly

    w pierwszej ciazy nie pilam tej herbaty , faza parcia ponad godzine (zakonczony kleszczami poniewaz faza parcia trwala za dlugo i wystapilo zagrozenie zycia moje i dziecka)
    druga ciaza-pilam herbate od skonczonego 36 tyg ciazy, zwiekszajac jej ilosc co tydzien (1 kubek, 2 kubki itd, pilam herbate z lisci malin 100 ekstraktu (taka zielona zmielona)
    faza parcia 19 minut naturalny porod bez interwencji

    Na jednych zadziala, na innych nie;
    jest malo badan na ten temat aczkolwiek obilo mi sie o oczy jedno czy dwa- dlatego sprobowalam i pilam

    Oba porody szybkie (5.5h pierwszy, drugi krocej)
    Osobiscie polecam
    ja mialam nasilenie skurczy po wypiciu herbaty wiec ostroznie na start dziewczyny, i fakt przenosilam ale za to parcie bylo szybkie
    --
    • CommentAuthorgrolsh1
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Stosowałam oba specyfiki, nie mam pewności czy to zasługa liści malin i oeparolu ale mój poród trwał 1h 20 min (licząc od pierwszego skurczu do urodzenia się córeczki) z tym, że od 35 tyg.(a liście malin piłam od 37 t.c.) miałam rozwarcie na 1cm, a do porodu przyjechałam z 10 cm rozwarciem, parcie- 8 min. Dodam, że był to mój pierwszy poród.

    ANULA36- ja bym nie przejechała 50 km, ledwo dojechaliśmy do szpitala oddalonego tylko o 3km bo akurat mocno padał śnieg i były straszne korki. Myślę jednak, że warto spróbować !!!:bigsmile:
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    no ja byłam u lekarza tydzien temu czyli 37t5d i miałam szyjkę 4,5cm zamknięta :shocked: badanie USG
    pomine fakt, że u innego lekarza ze dwa miesiace wcześniej szyjka miała 2 cm badanie "paluchami".... no comments :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    anula mi pani gin mówiła że z szyjką bywa różnie że jak się zaczniemy oszczędzać to ona potrafi się wydłużyć:D:D ja też mam koło 4.5... i myślę że wiesiołka i herbatkę wypróbuję:)
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Jestem ciekawa efektu podanych przez was specyfików. Mam mocno szytą szyjkę wewnątrz kanału. Trochę boję się, że szyjka albo nie będzie trzymać ciąży albo(co wg mnie i lekarzy bardziej prawdopodobne) nie będzie się dobrze rozwierać. Stąd moje zainteresowanie ziołami sprzyjającymi rozwieraniu i zmiękczaniu szyjki.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Odkurzam stary watek :)

    Dzis zaczelam pic herbatke z lisci malin, moja ma tylko 50% tych lisci.
    Jak narazie brzuch zaczal mnie pobolewac jak na miesiaczke po niej.
    Wyczytalam, ze powinno sie pic jedna filizanke dziennie? Jak to jest? Czy tyle wystarczy? Moze powinnam pic 2, skoro mam 50% herbatke.

    Co do oleju z wiesiolka, to dopiero tu wyczytalam o tym, ze mozna go brac. Jakie on ma dokladnie wlasciwosci? w czym pomaga? :) Jakie dawki tego oleju z wiesiolka sa zalecane? :)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Ja piłam 3 herbatki dziennie.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeOct 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Piłam herbatę z liści malin od 34 tyg., do samego porodu. (3 duże kubki dziennie). Robiłam tygodniowe przerwy w piciu (to po to, żeby nie było odwrotnego efektu- tak radziła położna)
    Olej z wiesiołka brałam od 35 tyg, do samego porodu.
    A także specjalną herbatę na skurcze, zrobioną w aptece według przepisu, który dała położna.
    Urodziłam w 41 tyg+ 2 dni (tydzień po terminie).
    Poród trwał 34 godz od odejścia wód, w tym 22 godz w bólach- skurczach, szyjka się nie skracała, poród nie postępował,no i poród po terminie.
    W moim przypadku ani herbata ani olej z wiesiołka nie pomogły wcale i nie miały wpływu na poród, na termin i na szyjkę, kompletnie na nic !!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    u mnie szyjka rozwierała się ekspresowo i poród nie był wcale bolesny.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Dzieki Dziewczyny :) Sprobowac nie zaszkodzi.
    Jakos do wiesiolka nie jestem przekonana :confused:
    Ale herbatke bede pila :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Madziauk - ja piłam herbatkę z liści malin przez 2 tygodnie od 34tyg, ale się wystraszyłam jak dziewczyny napisały, że pita bez przerwy powoduje odwrotny efekt i przestałam. Chyba dzisiaj zacznę pić ponownie jeden kubek dziennie, ale nie wiem czy tak nieregularnie pita cokolwiek pomoże ;)

    Olej z wiesiołka stoi w szafce, ale też się go jakoś boję..
  5.  permalink
    A u mnie herbata z liści malin leży i się kurzy...jeśli już zaczęłabym to np. dziś pić, to jak to się pije? codziennie 2x dziennie? i tak bez przerwy do porodu?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Violet - ja nie wiem co sie stanie ;) sama zaczelam pic wczoraj, wypilam dwie filizanki (ale ja mam taka, ze tylko 50% jest herbatki z lisci malin, innej nie znalazlam). Dzis jedna sobie wypije zaraz, a druga wieczorem. Mam nadzieje, ze pomoze :) a na pewno nie zaszkodzi.
    Wczoraj po tej 2giej herbatce bolalo mnie podbrzusze typowo jak na miesiaczke, nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy takie dzialanie. Ciekawe jak bedzie dzis. :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Madziauk - ja też tak czułam przez pierwszy tydzień picia, bóle jak na miesiączkę plus lekkie kłucie jakby w szyjce.. Z tego co pamiętam to Dii też pisała, że na początku picia miała takie odczucia, więc chyba to nie zbieg okoliczności ;)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    isiula - ja klucia w szyjce, plus bol pchwin mam juz od dawna ;) ten miesiaczkowy chyba byl pierwszy raz, bo taki naprawde typowo miesiaczkowy byl :) ale znosny..czyli jednak cos tam macica cwiczy ;) no i dobrze :)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    zawsze po wypiciu herbatki odczuwałam takie bóle podbrzusza jak na miesiączkę.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    No to odswierzam wątek , kupilam dziś herbatę z liści malin, jutro zaczynam 37 tydzień czy pić codziennie jeden kubek ? Aż do końca? Znalazlam tylko taka w torebkach czy wy mialyscie jakieś mieszanki ???
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Ja nie zdążyłam popijać regularnie, bo pierwszego dnia picia herbatki urodziłam;-) (38t skończony). Rodziłam 4,5h, poród nie był strasznie bolesny. Nie wiem, czy pomogło na fazę parcia, bo trwała 50 minut i wspominam ją najgorzej ale rozwarcie miałam migusiem, do tego stopnia, że przy kolejnym porodzie lakarz kazał nie czekać, tylko od razu wsiadać do auta. Czy to miało związek z herbatką? Trudne do sprawdzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    W torebkach jest ok, jeśli jest napisane 100% liście malin.
    Sama teraz piję te zioła, choć w ciąży nie jestem, liście malin wzmacniają macicę, ogólnie, także przed porodem.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Na opakowaniu jest napisane ze 30% lisci malin więc u mnie jeden kubek to malo ???
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Piłam tę herbatkę od 36tc, urodziłam prawie dwa tygodnie po terminie (cc), szyjka do końca zamknięta i długa:devil:
    Jedyny skutek picia herbatki- czyściło mnie równo:rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Ja herbatkę piłam i poród trwał 5h, a parłam 4minuty ;) Tylko trzeba robić tygodniowe przerwy między piciem, bo podobno wtedy herbatka daje odwrotny skutek.
    --
  6.  permalink
    też się zastanawiam nad kupnem tej herbatki skoro ma pomóc :wink: no ale jak się nie spróbuje to się nie dowiem :cool: tylko nie wiem jak ją pić bo niektórzy mówią codziennie, a inni że z jakimiś odstępami. Także może jakaś mamuśka może napisać? :wink::wink::wink: :kissing:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    No tez nie jestem pewna czy od 37 tyg pije już do końca czy z przerwami ???
    --
  7.  permalink
    też jestem tego ciekawa :wink::wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Trzy posty wyzej napisalam, zanim zapytalyscie ;]
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Ja piłam od 34 tyg przez 2 tyg bez przerwy, wtedy przeczytałam na forum że trzeba robić tygodniowe odstępy.. Zrobiłam odstęp 2 tyg dla równowagi, później jeszcze przez tydzień piłam i urodziłam w 40 tyg. Rozwarcie postępowało baaaardzo szybko, aż położne i lekarze byli w szoku. Niestety skończyło się cc, ale to z powodu wielkości mojego synka. Podobno jakbym miała jeszcze chwilę czekać na salę operacyjną to byłoby już za późno na cc:wink:

    Ile w tym pomogła herbatka to nie wiem.. Piłam 1 kubek na noc, ale pakowałam dużo tych liści do takiego siteczka, żeby mi fusy między zęby nie właziły:wink:
  8.  permalink
    a jak niektóre z tych herbat mają mniej niż te 100% bo są po 50 i też 30 widziałam to trzeba więcej niż 1 kubek wtedy pić?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Ja mialam 30% I co drugi tydzien pilam 2 kubki dziennie. I tez nie wiem na ile mi to pomoglo. Mozliwe, ze I bez picia porod postepowalby tak samo, ale psychicznie czulam sie lepiej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Jakie działanie ma herbata z liści malin?
    Herbata z liści malin jest bogata w witaminę C, wapno i żelazo i od dawna jest znana jako domowy środek na usprawnienie porodu. Herbata z liści malin jest smaczna, a oprócz tego posiada wiele właściwości, które mogą ułatwić przebieg porodu:

    Mięśnie dna miednicy oraz szyjki macicy rozluźniają się i stają bardziej miękkie.
    Herbata z liści malin działa rozkurczowo, dlatego zalecana jest także przy bólach miesiączkowych.
    Stymuluje perystaltykę jelit, co może pomóc wywołać skurcze.
    Herbata z liści malin działa na wiele kobiet odprężająco i uspokajajco.

    Wiele kobiet zapewnia, że herbata z liści malin znacznie skraca pierwszą i drugą fazę porodu. Inne deklarują, że przebiega on mniej boleśnie i stresująco. Do tego badania australijskich naukowców wyraźnie dowodzą, że herbata z liści malin zmniejsza ilość porodów wspomaganych (np. kleszczowych). I nawet jeśli brakuje wyczerpujących badań w tej kwestii, herbata z liści malin od lat służy wśród położnych i mam jako naturalny środek leczniczy.

    Ile herbaty z liści malin można wypić?
    Uzgodnij ze swoją położną, jaka ilość herbaty z liści malin jest dla Ciebie optymalna. Najczęściej zaleca się picie 2 do 3 filiżanek herbaty dziennie po 34 tygodniu ciąży. Przed 34 tygodniem nie wolno pić herbaty z liści malin, gdyż może ona wywołać przedwczesne skurcze. Także przerwy w jej zażywaniu są wskazane aby nie doprowadzić do hiperstymulacji organizmu. Warto więc robić sobie np. tygodniowe pauzy. Herbata z liści malin w zbyt dużych ilościach może bowiem przynieść inne efekty niż byś sobie życzyła. Nie martw się jednak, skutki uboczne picia tej herbaty nie są do tej pory znane.

    Treść doklejona: 27.01.13 21:52
    Ja piłam herbatę z liści malin od 34tc plus herbatę na skurcze od położnej.Poród zaczął się dzień po terminie gdzie wcześniej nie miałam żadnych skurczy nawet przepowiadających.Rozwarcie postępowało bardzo szybko i gdyby nie to że mała zaklinowała się poród trwałby 6h.
    Liście malin można pić również po porodzie.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Ja miałam ta sama co Malisek, piłem po 2-4 kubki dziennie. Z przerwami. Dość późno zaczęłam pić, nie pamietam
    Kiedy dokładnie. U mnie szyjka była twarda, długa i zamknięta. Po 36h meczarni skończyło sie cc.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Czyli jeśli zaczynam w 37tc to i tak robię tygodniowe przerwy ? Czy ta regula jest wtedy gdy wcześniej zaczyna ktoś ja pić? Ja mam 30% więc spokojnie 2 kubki dziennie mogę wypijac..
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Ja piłam od 36 tc przez tydzień po szklance, później tydzień przerwy i później po dwie szklanki dziennie. Kupiłam w zielarskim za 3,60 100% liść maliny,
    Nie wiem czy mi pomogła (ja w to wierzę) jako pierworódka rodziłam 1h 40 min:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Piłam od 34 tyg, poród tydzień po terminie, trwał 34 godziny od odejścia wód, nic nie postępowało, szyjka się nie skróciła i nie było rozwarcia.
    Na mnie kompletnie nie zadziałało. Niektóre dziewczyny nie piją wcale i poród tez mają błyskawiczny.Szybki poród, rozwarcie dużo zależy od indywidualnych predyspozycji, każdy organizm jest inny.
    Moim zdaniem nie ma pewności czy herbata pomaga, bo nie wiemy jak wyglądałby poród, gdybyśmy jej nie piły :wink:
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    judka25: Moim zdaniem nie ma pewności czy herbata pomaga, bo nie wiemy jak wyglądałby poród, gdybyśmy jej nie piły.

    Nic dodać, nic ująć. Nie bardzo jest jak sprawdzić:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Ja piłam taką 100% liści malin, z ekologicznej uprawy:wink: po każdym wypiciu czułam lekkie ćmienie w podbrzuszu jak przy miesiączce, więc coś ta herbatka tam jednak działała..

    judka25: Moim zdaniem nie ma pewności czy herbata pomaga, bo nie wiemy jak wyglądałby poród, gdybyśmy jej nie piły

    Dokładnie tak :)
    •  
      CommentAuthorkallipos87
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Ja piję herbatę od początku 36 tyg po 1 kubku dziennie. Od dziś (zaczynam 40 tydz) piję 2 razy na dzień. Nie wiem, czy to przypadek, ale właśnie wtedy zaczęły mi się pojedyncze skurcze i bóle okresowe, ale niestety są one rzadkie
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    piłam herbatkę z liści malin kilka dni przed porodem. Teraz właśnie zamawiam, razem z wiesiołkiem. Nie wiem, czy mój poród był łatwy z powodu picia herbatki, czy nie miało to wpływu, ale że to generalnie zdrowe specyfiki i dla mamy i dla dziecka - będę się suplementować :) Mam zamiar też robić masaż krocza (olejkiem migdałowym). CHoć nie wiem, jak z systematycznością u mnie będzie, bo w takich kwestiach jakoś jestem niezbyt sumienna ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.