Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    A jakie badania planujesz w szpitalu?
    --
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeApr 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Kama. będzie dobrze;) dziewczynki dzisiaj tak strasznie bolały mnie jajniki że zrobiłam zastrzyk mam nadzieję że to pozytywnych planów nie poszykuje.. serducho też strzelone. ... to teraz czekamy;) kochane jak długo sie już stracie?
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Ja staram sie DOPIERO od grudnia 😃 Starania o pierwsze dziecko trwaly rowne 3 lata, wiec mam nadzieje, ze teraz szybciej sie uda 😀
    --
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    To zacisnął kciukole;)
    My o pierwsze malenstwo 3 miesiące sie staraliśmy ale niestety ciążą pozamaciczna a teraz 20 mies. i nic;( teraz ten ovitrelle a na drugi mies pewnie inseminacja jak znowu sie nie uda...
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeApr 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    My w sumie na luzie tak odkąd Idka skończyła rok, ale karmiłam (i karmię) więc zanim cykle doszły do siebie, to trochę zeszło. Potem ciąża i poronienie, odczekiwanie i od wtedy w sumie problemy z endometrium więc walczymy:)
    kaiina: dziewczynki dzisiaj tak strasznie bolały mnie jajniki że zrobiłam zastrzyk

    A to bez monitoringu się robi zastrzyk? Myślałam, że to moment mocno powiązany z monitoringiem, ale przede mna dopiero cykl ze wspomaganiem pęknięcia, więc nie mam doświadczenia w temacie..
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    My o pierwsze staraliśmy się 1,5 roku. A o drugie dzieciątko od 4 miesięcy, a ten kolejny będzie pierwszy stymulowany...
    No, ja jak miałam cykle z clo to przed zastrzykiem na pęknięcie miałam usg i gin wtedy stwierdzał czy pęcherzyk już na tyle urósł żebym mogła zrobić zastrzyk...
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    No mi kazał dziś rano... monitoring. w poniedziałek miałam 18 mm miały pecherzyki. W piątek na potwierdzenie idę .. mój też pierwszy cykl z clo. I zastrzykiem
    ech teraz tak ciężko z tymi staraniami...;( ale damy radę kochane;)!!!
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    u mnie jak na razie cisza. Cykle przed Clo 26dniowe a przy leku ostatni 28. Dzis 27 i nic.Moje samopoczucie jest dziwne ale nie nakręcam sie. Od 3 dni tak z ciekawosci rano mierzylam temp i codziennie mam 37.1,37,3 , 37, 5 . wiem za raz posypie sie lawa krytyki. WiEM NIE WOLNO INTERPRETOWAĆ TAK TEMPERATURY. To nic nie znaczy.
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    Kamba. zacisnął kciuku. mi po clo ładne 2 pecherzyki urosły teraz tylko do roboty z mężem sie bierzemy;))
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    kaiina do roboty:) Oby za 2tyg efekt tych przytulanek był. :bigsmile:
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    Kamba a robilas ponownie test?
    --
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    Oby oby;))
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    nie robiłam, jak w piątek do południa nie dostanę zrobie. Dziś 27dc.
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    Ja dzis 33 dc i tez jak do piatku nie dostane @ to testuje ponownie. Chociaz brzuch boli mega okresowo, obstawiam, ze jutro @ przyjdzie.
    --
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    Kamba a mialas monitoring?
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    kami mnie brzuch bolał bardzo tak od 22dc do 24dc i teraz cisza...Kochana testujemy razem:bigsmile: A od któreo dnia bierzesz Clo

    kaiia nie mialam monitorinu
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    No testujemy o ile okres nas nie uprzedzi 😛 Ja biore od 2 dc po dwie tabletki.
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    oby nie:bigsmile:
    to ja biore od 4dc do 9dc po 1 tabletce do tego lykam kwas foliowy ten na recepte
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    O juz sie pochwalilam, ze w piatek testuje. Wlasnie dostalam okres. Od jutra clo 😕
    --
    • CommentAuthormiła89
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    Kaiina Ja też dziś rano robiłam zastrzyk no to będziemy razem testować.
    Kami87 Przykro mi ale jak już jesteś cykl bliżej ciąży.
    Kamba79 To czekamy za dobrymi wiadomościami.
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    Miła89 to dzisiaj działamy:) twój pierwszy cykl z clo. i ovitrelle?:) kochane w piątek mam wizytę potwierdzając owu . powiedzcie. mi po co luteine sie przyjmuje?;) bo trochę ciemną jestem w tym temacie;D
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    Kiniu, luteina to progesteron, który zapobiega wczesnym poronieniom :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    dziewczyny a czy któraś była lub zna kogoś kto był stymulowany Lamettą ? bo na mnie Clo nie działa..:(
    --
    • CommentAuthormiła89
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    Kaiina To mój drugi cykl z clo ale ja mam pregnyl do tego 10 000j.
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    Ja nie spotkałam się jeszcze z tą Lamettą, ona ma mieć takie samo działanie jak clo?
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    Ja mam dziś 28dc i cisza. Trochę pobolewa mnie brzuch i jestem zmęczona z chęcią bym się położyła i mniała wszystko głęboko gdzieś ale tak się nie da. Trza funkcjonować. Zrobiłam test nie dawno wynik negatywny rano temp.spada 36,9.

    Kami87 dzis zaczynasz Clo.
    ja zapewne jak jutro dostane to w poniedziałek od 4dc.

    Treść doklejona: 23.04.15 14:01
    Stokotka a czytałaś ulotkę tego leku?

    kopiowałam kawałek ulotki no i tam nic nie jest napisane na temat owulacji.
    Opis rozszerzony leku
    Wskazania:

    Leczenie uzupełniające u kobiet po menopauzie z wczesnym stadium zaawansowania raka piersi z receptorami dla hormonów. Przedłużenie leczenia uzupełniającego u pacjentek po menopauzie z hormonozależnym rakiem piersi we wczesnym stadium zaawansowania, po standardowym leczeniu uzupełniającym tamoksifenem trwającym 5 lat. Leczenie pierwszego rzutu zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie. Leczenie zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie, występującej fizjologicznie lub wywołanej sztucznie, u których wystąpił nawrót lub progresja procesu nowotworowego, a które uprzednio były leczone lekami o działaniu przeciwestrogenowym. Przedoperacyjna terapia u kobiet po menopauzie z hormonozależnym rakiem piersi, w celu umożliwienia przeprowadzenia późniejszego zabiegu oszczędzającego u kobiet, które nie były wcześniej rozważane jako kandydatki do chirurgii oszczędzającej. Nie stwierdzono skuteczności produktu leczniczego u pacjentek z rakiem piersi bez receptorów dla hormonów.
    Dawkowanie:

    Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! Lek powinien być stosowany wyłącznie u kobiet po menopauzie. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem
    • CommentAuthormiła89
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    Kaiina Ja dzisiaj jadę zobaczyć czy owulacja się odbyła czy nie.
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    Tak dziewczynki czytalam specjalnie mi piersi badał przed przepisaniem, w wielu krajach w Europie jest dopuszczona jako lek stymulujący owulację, w Polsce jak zwykle jeszcze z 5 lat pewnie minie, ma mieć takie samo działanie jak CLO tylko ja mam wziąść 3 tabletki na raz w 2 dc i tyle Naprotechnolodzy przepisują Lamette albo Femarę jak na kobitkę Clo nie działa.. Miałam nadzieję, że może znacie kogoś kto brał i czy pęcherzyki / pęcherzyk ładnie urósł jestem starsznie ciekawa bo u mnie po Clo to śluz marnota, pęcherzyk jeden zwykły normalny a endo 5mm.. teraz przed owu sama mam 9-10 tylko pęcherzyki nie rosną:(
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    Stokotka, zapytaj na na Weterankach, bo coś mi się wydaje, że któraś brała :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    Ok dzięki obe:)
    --
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    Miła89 i jak wizyta?:) ja lecę jutro z rana ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 24th 2015
     permalink
    dziewczyny u mnie jak na razie cisza. Dziś 29dc temp 36,9 @ brak. Oby się udało...Ja w końcu oszaleje.
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Kamba A robilas juz test? Trzymam kciuki za plusika.
    Mila jak po usg?
    Stokotka jesli nie ma owulacji po clo, to czesto lekarze przepisuja wlasnie te leki. Oby na Ciebie zadzialaly 😀
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeApr 24th 2015
     permalink
    Dzięki Kami, mam nadzieję też wielką bo ostatnio było już dobrze a ru znowu kryzys, wiele rzeczy się na raz poskladalo i klapa :( czekam na @ i lykam zatem a za was dziewczyny trzymam kciuki !!
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 24th 2015
     permalink
    Okresu brak , jakiekolwiek dolegliwości związane z bólami brzucha czy jajników brak. Zrobiłam przed chwilą test strumieniowy (nie z porannego moczu) jest negatywny. Tak więc czekam.

    Treść doklejona: 24.04.15 11:27
    Jak dostane okres postanowiłam niech się dzieje co chce rzucam na luzzzz. Bo ja zwariuje.
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeApr 24th 2015
     permalink
    kochane ja dzisiaj również byłam na potwierdzeniu i potwierdzony został monitoring ale dostałam informacje jakby mi kttoś w pysk strzelił że w lewym jajowodze jest wodniak (2 mies temu był i znikł) no i na 19 maja laparo mnie czeka z usunięciem jajowodu:((( załamałam się dzisiaj ....
    zaciskam za was kciuki:*
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 24th 2015
     permalink
    Kaiina wspolczuje, to juz na 100 trzeba usunac jajowod? Moze trzeba to jeszcze gdzies indziej skonsultowac.
    --
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeApr 24th 2015
     permalink
    kami kochana szukałam tyle czasu dobrego lekarza ze znalazłam do kliniki chodzę 2 miesiące temu był też wodniak ale miesiąc temu znikł... i teraz znowu sie pojawił... ja jestem po ciąży pozamacicznej (jajowodu lewego i na prawym jajowodzie krwiaka miałam ) lekarzom udało się uratować jajowód po ciąży i po krwiaku ale powiedzieli że gwarancji żadnej nie ma czy będzie w pełni sprawny .. jedne i drugi ... robiłam HSG i były obydwa drożne ale lekarz z kliniki powiedział ze to HSG nie daje potwierdzenia w 100 % drożności jajowodów... więc laparoskopia jest konieczna jak chce miec dzieci ale obawiam sie najgorszego że obydwa są nie drożne :(
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 25th 2015
     permalink
    u mnie kolejny dzień cyklu 30 temp. 36,8 test ciążowy wykonany wynik ujemny!!I co ja mam zrobić? Wychodzi jedno cierpliwie czekać. Jeżeli do poniedziałku by sie nie pojawiła rano na bete pójdę.To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 25th 2015 zmieniony
     permalink
    Poczekaj Kamba przynajmniej do poniedzialku, w sumie nie wiesz kiedy byla owulacja. Ale dopoki nie ma @ jest nadzieja 😀

    Kaina nie martw sie na zapas, jeden musi byc drozny 😗
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 25th 2015
     permalink
    No właśnie nie wiem kiedy owu była.
    Bóle owulacyjne miałam od 15dc.
    Później brzuch mnie bolał strasznie 22-23dzień cyklu. Teraz pobolewa i nie pobolewa jest dziwnie.
    Nigdy nie było tak aby okres mi się spóźniał.Mógł przyjść wcześniej 2dni ...
    Ale żeby test wyszedł negatywny dzień po terminie? Dziwne mam mieszane uczucia.

    Treść doklejona: 25.04.15 07:46
    Boje się tylko jednego oby mi się jakies torbiele nie porobiły po CLo
    I to może być powód opóźnienia okresu
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 25th 2015
     permalink
    Wlasnie ja mialam torbiel po clo w poprzednim cyklu, ale pekla chyba w 22dc - potwierdzone na monitoringu.
    Ja jestem dobrej mysli, no przydalyby sie nam tu na watku jakies plusiki 😀
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 26th 2015
     permalink
    Kami a okres ci się opóźnił? nadal brak dzis 31dc...jutro jak nie dostane ide na bete.
    Siedzę i myślę bo jeżeli owu wystąpiła w moim przypadku 16-18dc to możliwe że test wychodzi teraz negatywnie? Po prostu jest robiony chyba za wcześnie.
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 26th 2015
     permalink
    Tak opoznila sie ok tydzien. No jasne, testy to wychodza tak w dniu spodziewanej @, wiec moglo byc jeszcze za wczesniej, jesli owulacja wystapila np w 18 dc. Miejmy nadzieje, ze to nie clo opoznilo @ tylko cos innego 😊
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 27th 2015
     permalink
    @ przyszła wczoraj w południe tak więc od 4dc startujemy z Clo. I to ostatni mój cykl z tym lekiem.
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeApr 27th 2015
     permalink
    :( szkoda Kamba, a najbardziej, ze tyle się to przeciagalo i robiło nadzieję, mam nadzieję ze ostatni cykl z Clo będzie szczęśliwy dlatego ostatni :)
    --
    • CommentAuthormiła89
    • CommentTimeApr 27th 2015
     permalink
    Mój ostatni cykl z clo okazał się taki ze pecherzyki nie pękło nawet po pregnylu zawsze działał teraz nie. Jutro ostatni monitoring i koniec
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeApr 27th 2015
     permalink
    Wiesz Stokotka swój wiek już mam mam jedno dziecko , które ma już skończone 8lat. W pierwsza ciąże nawet nie wiem kiedy zaszłam:)udało się:) Później uważaliśmy . I tak ze 3 lata wstecz stwierdziliśmy i postanowiliśmy ,ze podejmniemy starania o dziecko. Pierwsze podejście do Clo 6mcy owulacja przebiegała wszystko ok ciąży nie było:( pół roku przerwy i od nowa Clo to samo badania przeprowadzone nasienie męża zbadane wszystko ok. Nie udało się Między czasie drożność zrobiona. Jajowody drożne. Trzecie podejście we wrześniu październik szczęśliwy udało sie ale moje szczęście trwało do grudnia poroniłam. No i kolejne podejście z Clo jak na razie bez rezultatów. Ten cykl jest ostatni z Clo i odpuszczam widocznie tak ma być. Ja zwariuje. Z przytulania nie ma przyjemności tylko w głowie -by sie udało.
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeApr 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Kamba strasznie dobrze cię rozumiem i wiem ze cokolwiek nie napisze to nic nie pomozr bo każda z nas ma tu wsparcie ale każda z nas jest w tym sama..:( my staramy się 3 lata od ślubu o pierwsze dziecko do niedawna jeszcze każdy lekarz twierdził ze nie rozumie dlaczego nie mamy dzieci, bo wszystko jest ok i rozkladali ręce, to dopiero było frustrujace..aż chciało by się zacytować za kultowym serialem, "zdrowy człowiek, tylko martwy", wybraliśmy naprotechnologie i od 2 miesięcy jak jesteśmy u tego lekarza się okazuje ze moje pecherzyki nie pękają ba nawet nie specjalnie rosną, stąd decyzja o lamecie bo wcześniejsze stymulacje clo były na zasadZie " a może pomoze" , często słyszę ze nie zawsze będzie źle ze musi być równowaga i musi być dobrze ale nie da się nie zauważyć ze wiele par nigdy się potomstwa nie doczeka i ze "ja" mogę być ta parą i jedyne co zostaje to nadzieja z jednej strony to marna pociecha a z drugiej moja największą napędowa siłą, szkoda ze tyle to nas wszystkie musi kosztować :/ trzymaj się za parę dni będzie lepiej znamy te parabole emocji doskonale ..
    --
    •  
      CommentAuthorkatka2709
    • CommentTimeApr 27th 2015
     permalink
    hej kobitki trochę mnie tu u Was nie było i jak czytam te komentarze to aż płakać się chce :cry: żadnej z wasz jeszcze się udało mimo tylu starań :sad: no u mnie też nic i drugi cykl z clo zaczęłam teraz wyjeżdżam na parę dni z Polski to może zmiana klimatu coś pomoże :bigsmile: odezwę się po powrocie imam nadzieję że przeczytam lepsze wiadomości !!!!pozdrawiam gorąco buziaki :heartbounce::heartbounce::heartbounce:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.