Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Kurcze, bo to chyba podział był za późno i dlatego takie wady :( Ale ważne co powiedzą w klinice. W końcu są specjalistami. Trzeba wierzyć w cuda :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Takajedna trzymaj sie kochana! Tak naprawdę nie wiem co ci napisać :cry: ale to wszystko jest niesprawiedliwe k...wa mac!!!
    Obe a twoje badania poprawiają się? Ty też kobieto swoje przeszlas!
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Kamba79, no moja trzustka oprócz guza jest chyba w dobrym stanie. Trochę cukrzycą mnie straszy ale to może się wyrównać. Natomiast okazało się, że mam kamicę żółciową i muszę mieć operację. To trochę mnie przeraża, bo stracę czas, którego i tak już nie mam :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    Obe to ja ci coś powiem:bigsmile:
    Moja koleżanka 12 lat temu miała kamienie w woreczku żółciowym. Któregoś dnia trafiła z bólami na oddział chirurgii. Lekarz dyżurujący od razu mówi,że usuwamy. Na drugi dzień przychodzi inny i jej się pyta czy nie jest w ciąży! A ona nie :shocked:! Później pielęgniarka i tak w koło. Żadnych leków jej nie dali zabieg odłożony tylko kroplówki. W końcu koleżanka kupiła jej test zrobiła po południu no i pokazał II krechy.Gin przychodzi a ona płacze i mówi ja jestem w ciąży a gin do niej gratulacje.
    Później konsultacja ginekologiczna , nic nie pokazało ani USG ani badanie. Dopiero po 2 tyg USG. No i donosiła urodziła przez CC i po 2 mcach poszła na operacje usunięcia woreczka żółciowego.
    Obe rzeczywiście kilka mcy wycięte przez operację.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    Bardzo pozytywna historia :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    też mi się tak wydaje:) Do tego miała bardzo chore nerki - fakt kiedy mały miał 2 latka straciła jedną.
    A operacja w twoim przypadku jest na ostrzu noża. Bardzo konieczna? Nie można zaczekać kilka cykli?

    Treść doklejona: 16.02.16 09:15
    takajedna daj znać jak poszło w klinice? trzymam kciuki za Was ,żeby było wszystko ok.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    Kamba79, no właśnie chyba nie można poczekać, bo już przez te kamienie miała OZT, został mi guz na trzustce (i to nie jest dobra rzecz) a w ciąży lubi wątroba szaleć i kolejne OZT byłoby bardzo nie wskazane. Lekarz powiedział, że nawet zagrażające życiu :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeFeb 16th 2016 zmieniony
     permalink
    Obe a co ci mówią lekarze w sprawie tego guza na trzustce i starań?
    Pytam bo ja tez mam wykrytą jakąś zmianę w trzustce o wielkości około 3,5 cm (pozostałość po zapaleniu trzustki).
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    To rzeczywiście masz sytuację bez wyjścia. A rozmawiałaś z lekarzem kiedy po operacji możesz zacząć się starać o dziecko.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    Tak, jak obejdzie się bez komplikacji to po ok. 3 m-cach możemy startować :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    To idź juz na tę operację a w maju kiedy zakwitną kasztany :bigsmile: będzie dużo wit D3 zaczniecie się starać .:bigsmile::bigsmile:
    Trzy miesiące to nie taki długi odcinek czasu. Kurcze tyle już czekasz...Wszystko masz pod górkę może w końcu tak z górki:wink: co?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Kamba, czekam co powie profesor. W końcu to on się na tym zna ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 19th 2016
     permalink
    To prawda Obe:bigsmile:
    Ja już po wizycie u gina. Mam dziś 11 dc i pęcherzyk 22mm. Mam wziąć pregnyl o 20-21 a w niedzielę o 8 rano IUI.
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeFeb 19th 2016
     permalink
    No to trzymam kciuki ☺
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 19th 2016
     permalink
    Sony na spokojnie:bigsmile:
    To będzie nasze 3 podejście ale drugie z rzędu. Co mam być to będzie. W razie co podejdziemy już ostatni raz w marcu. Tak jak piszą by 3 pod rząd były. I zakończymy. Bo więcej jak 3 podobno nie ma sensu robić. Szkoda kasy.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 19th 2016
     permalink
    Kamba, no to powodzenia :) Do trzech razy sztuka ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Ja już po :)
    Pozostaje czekanie 14 dni...
    Tym razem IUI był na niepękniętym pęcherzyku. W gabinecie byliśmy o 8. Mąż oddał nasienie i miedzy czasie badanie USG, które pokazało,że ten pęcherzyk nie pękł. Według wyliczeń do pęknięcia dojdzie do 2 godz. O godz 9 juz było po wszystkim.
    Co do nasienia mało:confused:ale po oczyszczeniu (tak to nazwie był 1mm powinno być 2 mm wg.gina) ale jakościowo plemniki były żywe i o wiele więcej :shocked: (pokazał mi pod mikroskopem). Lekarz z jakości był zadowolony.
    Nie przepisał mi tym razem luteiny bo mój progesteron bez niej jest i tak ładny. Mam brac cóż od nowa Ecorton 1 tab przed śniadaniem.
    A jak się nie uda mam przyjść 3dc najpóźniej i przepisze mi zapomniałam ale zastrzyki w brzuch :confused:
    gin sam mówi,że 4 IUI wystarczy jak się nie uda to szkoda czasu i pieniędzy.

    Treść doklejona: 21.02.16 18:28
    Takajedna jak u ciebie? Byliście w klinice?
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    U mnie miał byc pierwszy miesiąc ze stymulacją Clo i monitoringiem a dziś sie dowiedziałam że moja gin ma urlop który wypada między moim 10 a 24 dniem cyklu ;(
    --
  1.  permalink
    my juz jestesmy tylko we dwojke :( na wizycie w klinice okazalo sie, ze to rzadka wada u blizniakow (TRAP), ktora zdarza sie 1:35000 ciaz i 1% w ogole w ciazach blizniaczych. Musielismy podjac decyzje, czy chcemy sprobowac ratowac jednego (80% szans ze wyjdzie jeden z tego calo), czy zostawic to i wtedy 50% szans, ze jeden wyjdzie calo lub przerwac cala ciaze :( wybralismy pierwsza mozliwosc. Ten drugi nie bylby zdolny do zycia, jezeli nic bysmy nie zrobili, to zagrazaloby to temu zdrowemu i w koncu moze i zaden by nie przezyl. jestem juz po zabiegu i modlimy sie, zeby ten jeden dal rade.

    Treść doklejona: 24.02.16 19:18
    @ Kamba: moze to te "moje" zastrzyki w brzuch? GONAL sie nazywaja
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Takajedna czekałam od ciebie na wiadomość tyle dni. Jest mi przykro :cry: Trzymaj się. Teraz już musi byc dobrze.
    Tak to te zastrzyki . W razie co jak by przyszła @ mam byc u niego najpóźniej w 3dc. Drogie są te zastrzyki?
  2.  permalink
    chyba w PL sporo kosztuja, je tez przepisuja na in vitro. Kiedys z kolezanka z PL o tym rozmawialam, jaka jest roznica w cenach. ja placilam chyba 10 euro, a PL na pewno ponad 100zl, ale wydaje mi sie ze nawet wiecej
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Duzo tych zastrzykow. Przez ile dni je bralas?bolą :confused: pytam o cene bo ciekawe w jakiej sie kwocie zamkniemy w razie co. Bo ja mam prywatnie IUI

    Treść doklejona: 24.02.16 20:46
    Za pierwsza wizyte w 11dc albo 12dc jest monitoring 50zl pozniej pregnyl i EuthyroxN zamykam 50 i IUI 450. Z dojazdem 600zl i teraz te zastrzyki. Coz jak trzeba to trzeba. I to jak cos ostatnie podejscie.
  3.  permalink
    tu sa jakies ceny, nie wiem o ile sa wiarygodne, ale za 900 j.m. trzeba zaplacic ok. 367zl a za 300j.m. 133zl.

    http://www.sluzbazdrowia.com.pl/leki.php?lek=gonal

    Ja zazwyczaj dostawalam na jeden cykl to opakowanie 900 j.m., a to male opakowanie rzadko tylko jak wiedzialam, ze pozostaje mi sie kluc ostatnie 3 dni i tamto opakowanie mi nie wystarczalo. Ale fakt faktem ja mialam dlugie cykle i musialam je dlugo brac.
    Tylko znowu nie moge sie porownywac z toba, bo ty masz inna stymulacje. Ta kolezanka od in vitro musiala brac o wiele wieksza dawke niz ja.
    Ale mam nadzieje, ze nie zdazysz ich wyprobowac, trzymam kciuki.

    Treść doklejona: 24.02.16 20:54
    Na mnie clo kiepsko dzialalo, a i przy tych zastrzykach szalu nie bylo. Zawsze ledwo co jedno jajeczko. A ostatni cykl to w ogole byl rekord klucia sie, bo chyba musialam chyba nawet ok. 25 dni sie kluc, zeby cos sie "wyklulo". Dlatego wtedy podejrzewalam, czy czasami ten wiesiolek nie ma cos z tym wspolnego, bo pierwszy raz trwalo to az tak dlugo.
    Czy bola? Ja nienawidze klucia i zastrzykow, a klulam sie przez pol roku. Tzn moj chlopak mnie klul, sama tego nie robilam.
    Ale jezeli nie mialas problemu z jajeczkami, to powinno zadzialac szybko, porownaj z clo, to sie podobnie bierze. Ja zawsze 10dc musialam isc na monitoring, czyli tak jak po clo sie idzie, ale u mnie nic sie nie dzialo w tak krotkim czasie.
    Bralam dawke na poczatku 50j.m., dopiero w tym ostatnim cyklu zwiekszyla mi chyba na 62,5j.m.
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Aha cena rewelacja. Tak gin właśnie powiedział, że symulacja jedyna jaka moze zrobic to z tymi zastrzykami. Cos pod invitro jak kobiety sa stmulowane. Kurcze nawet nie myślę bo już jestem przerazona. U mnie tym razem owu byla z lewego jajnika i tylko jeden pecherzyk:confused: to mnie zaniepokoilo a w prawym nic. Czekam zobaczymy moze teraz sie udalo.

    Treść doklejona: 24.02.16 21:04
    W niedziele IUI bylo a wczoraj z wtorku na środę ból brzucha myslalam ze @ przyszla takie uczucie. I taka zaspana licze 4ktory to dzien cyklu:neutral:
    A stwierdzilismy ze pod invitro podchodzic nie bedziemy. Gdyby malego nie bylo bysmy walczyli do konca ale te pieniadze co mam wydac a moze sie za pierwszym razem nie udac to mu na ksiazeczke wplace.

    Treść doklejona: 24.02.16 21:06
    Moze nie jest mi dane . Juz tak sobie to tłumacze. Mam dosc...:cry:
  4.  permalink
    no u mnie akurat to normalne, ze prawie przez caly czas dzialo sie tylko cos w lewym jajniku. chyba wlasnie przy ostatniej stymulacji ruszyl prawy, no ale za kazdym razem byl tylko jeden pecherzyk
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Jak robił monitoring w niedzielę przed IUI to powiedzial tylko tyle ze ladny peknie w ciagu 2 godz od iui i sluzowka terz ladna. Mialam duzo sluzu plodnego tak powiedzial a to sa warunki dobre. I rzeczywiscie pekl ok 11 bo mnie tak jajnik zabolal i do tego moze to zbieg okolicznosci ale mialam o wiele więcej sluzu jak wtedy.
    Ja przy Clo to chodowalam kilkanascie:bigsmile: ale co z tego jak poronilam i pozniej bez efektów.

    Treść doklejona: 24.02.16 21:24
    Też błąd sorki
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    takajedna, bardzo mi przykro, że maluszek nie dał rady. Teraz musisz chuchać i dmuchać na drugiego :) Trzeba wierzyć, że wszystko skończy się szczęśliwie :)
    .
    Kamba, a Ty masz leki refundowane czy na 100%?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Wszystko na 100%.
    Czy te zastrzyki gin może przepisec ze zniżka? Pytam bo miesiac temu luteine jak kupowałam pani byla zaskoczona ze 100 % jest. Ona jest refundowana?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Luteina jest refundowana ale nie w każdym przypadku i nie w każdej dawce. 200 mg jest zawsze na 100%.
    W dawce 50 i 100 mg jest refundowana:w stanach niedoboru endogennego progesteronu pod postacią zaburzeń cyklu miesiączkowego, bolesnego miesiączkowania, cykli bezowulacyjnych, zespołu napięcia przedmiesiączkowego i czynnościowych krwawień macicznych; w leczeniu endometriozy; w programach zapłodnienia in vitro; w leczeniu niepłodności związanej z niedomogą lutealną; w leczeniu poronień nawykowych i zagrażających; w leczeniu niewydolności fazy lutealnej okresu przedmenopauzalnego; w ramach hormonalnej terapii zastępczej, u kobiet po menopauzie z zachowaną macicą, celem ochrony endometrium
    Może też być tak, że Twój lekarz nie ma podpisanej umowy z NFZ i nie może wystawiać recept refundowanych.
    Gonal i tym podobne leki też są refundowane, ale tylko do końca czerwca i tylko na 3 cykle wspomaganego rozrodu. Kobieta musi spełnić łącznie kilka warunków: wiek do 40 lat i odpowiedni wynik FSH lub AMH. Oczywiście lekarz musi mieć podpisaną umowę z NFZ.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Tak naprawdę nigdy się tym nie interesowałam czy ma podpisaną umowę czy nie.
    Co do warunków wiek spełniam :bigsmile:
    A jaki powinien być AMH?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Wiesz, to ważne czy lekarz wypisuje recepty refundowane czy nie. Gonal 900 j. bez refundacji kosztuje ok. 1400 zł a na ryczałt 367,78 zł :)
    Do refundacji FSH powinno być poniżej 15 mU/mL w 2-3 dniu cyklu lub AMH powyżej 0,7 ng/ml (wg II standardu).
    Warto zawalczyć i oszczędzić trochę pieniędzy. Refundacja leków jest do końca czerwca, niestety.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Obe a jest taka mozliwosc ze recepte na Gonal wypisac mi moze inny gin w przychodni. Mam swojego gina:wink:
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Pojęcia nie mam czy lekarz nie zajmujący się leczeniem niepłodności może wypisywać takie leki. Ale pewnie tak. Tylko musi mieć wynik badania FSH albo AMH.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    MAM Fsh i AMH- tylkote bez rewelacji musze zerknac na Fsh ile mialam. Jak taka mizliwosc byla poszla bym z receptą od prowadzacego powiedziala bym w czym rzecz i przypuszczam ze by dal. O tak jak bedzie mogl nie odmowi.

    Treść doklejona: 25.02.16 15:19
    Fsh mam 11.01 jest dobrze wiek i to poszlo by na refundowane.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    No to śmiało powinnaś lecieć. Zwłaszcza, że to kupa kasy a refundacja tylko do końca czerwca. Dlaczego nie skorzystać :) A jak lekarz uprzejmy to w razie jakby nie mógł wypisać to może coś chociaż podpowie :)

    Treść doklejona: 25.02.16 16:48
    Zaraz, zaraz ale przecież Ty jeszcze testu nie robiłaś ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    No nie robiłam :bigsmile:
    Dzis 17dc dopiero w 13dc IUI byla.
    Ja z tych jestem co lubią być przygotowanym na zaś :wink::bigsmile:
    A może teraz się uda.Zobaczymy czas pokaże. Boje się tych zastrzyków nie wiem oby mnie to minęło.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Trzymam kciuki, żeby się udało :)
    Co do zastrzyków to zupełnie są bezbolesne :) Przynajmniej dla mnie takie było. To cieniuteńkie igiełki, wstrzykiwacz jest automatyczny - prawie nie poczujesz :)
    Gorsze są te, które trzeba rozrabiać. Podawałam insulinówką i już nie było tak kolorowo ;) Ale nadal wszystko mniej bolesne od np. Clexane ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeFeb 25th 2016 zmieniony
     permalink
    taka jedna trzymam kciuki za tego jednego malucha żeby dał rade.
    Kamba życzę żeby te zastrzyki nie były potrzebne...z powodu zielonego końca obecnego cyklu ;)

    Obe tak mnie zmotywowałaś że od tego czasu trzymam sie diety tak jak trzeba (bo do tej pory olewałam) może u mnie też torbiel będzie malał.
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Obe a powiedz mi. Czy oprócz tych zastrzyków jeszcze kobieta jest czymś symulowana?
    Od którego dnia cyklu przyjmuje się te zastrzyki?
    Powiem tak oby się udało gin był zadowolony bo jakość nasienia naprawdę dobra dużo żywotnych plemników po odwirowaniu. Ja w środku miałam dobre warunki dużo śluzu, no ja mam wahania,że nie pęknięty pęcherzyk był ale gin mówił,że pęknie w ciągu 2 godz. Może i pękł bo za 2 godz brzuch mnie bolał i miałam dziwnie mokro jak nigdy. Może to moja wyobraźnia:wink:
    Każdą IUI przechodzę inaczej. Pierwsza byłą najgorsza o jezuśka jak sobie przypomnę brzuch mnie bolał , jajniki rwał, druga podobna ale już mniej a ta trzecia i nic nawet bólu brzucha w dzień nie ma, piersi nie bolą. Jeden ból straszny miałam z wtorku na środę aż myślałam ze @ dostałam taki ból teraz nic. I funkcjonuje na pełnych obrotach.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Sony85: Obe tak mnie zmotywowałaś że od tego czasu trzymam sie diety tak jak trzeba (bo do tej pory olewałam) może u mnie też torbiel będzie malał.

    I bardzo dobrze, że się przykładasz do diety :) Może dzięki temu nam się te torbiele wchłoną i będą nam trzustki śmigać jak nowe :) Ja mam w sobotę usg, to się dowiem co tam słychać w wymiarach ;)

    Kamba79: Obe a powiedz mi. Czy oprócz tych zastrzyków jeszcze kobieta jest czymś symulowana?
    Od którego dnia cyklu przyjmuje się te zastrzyki?

    Ja miałam różne kombinacje. Samo clo, sam gonal, gonal i menopur, clo i puregon. Zaczynałam stymulację i od 2, 3 czy 5 dc. Dodatkowo brałam estrofem na przyrost endometrium. Na pęknięcie ovitrelle albo pregnyl. Swoją drogą, tylko raz mi się porobiły torbiele. Lekarz ma duże pole do popisu :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 26th 2016
     permalink
    To rzeczywiście w razie wwwww będzie miał duże pole do popisu. Oby to wszystko nie było potrzebne.
    Trzymam kciuki za twoja trzustkę by jej wymiary były ok:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 26th 2016
     permalink
    Kiedy masz testować? 14 dni po IUI?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 26th 2016
     permalink
    Tak 14 dni.
    Z moich :wink: obliczen w niedzielę. Moze na upartego i w sobotę
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 26th 2016
     permalink
    Ale nie rób sikańców tylko zrób betę :) Wiarygodniejsza jest :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeFeb 26th 2016
     permalink
    ale bete będę musiała zrobić najpóźniej w piątek bo nie wiem czy w sobotę jak zrobię czy będzie wynik. Laboratorium czynne do 13. A zawsze wynik jest teo samego dnia o 17 na stronie internetowej
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeFeb 26th 2016
     permalink
    najlepiej zadzwoń i zapytaj w laboratorium. u mnie betę robią nawet w soboty, wiadomo kobitki nieciepliwe
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 26th 2016
     permalink
    W sumie przy IUI to im później beta tym bardziej wiarygodne badanie :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  5.  permalink
    Kamba jak tam?
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Czekamy:bigsmile:
    Brzuch gdzieś zaboli z lewej strony.
    Oznaki ciążowe po pregnylu są:bigsmile::bigsmile: mieszkam na druim piętrze wchodząc bądź schodząc wiem co która sąsiadka gotuje taki mam węch :bigsmile::bigsmile:
    a o samach nie wspomnę. Ostatnio ogórka kiszonego nie mogłam zjeść aż sól mnie gryzła w język. A takie przygody dzięki pregnylowi.
    Pozostaje czekanie . W sobotę robię betę. Trzymać kciuki proszę..:wink::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Ja trzymam niech sie w końcu uda.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.