Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    czesc dziewczynki :)))
    zakladam ten watek poniewaz mieszkam w UK. Znalazlam na 28.pl podobny watek o iui, ivf i isci ale tam wypowiadaja sie kobitki glownie z PL a w UK troche to wszystko inaczej wyglada.
    Od 3 lat staramy sie o druga dzidzie i narazie nic z tego :( przeszlismy troche badan i tutejsze GP skierowalo nas do szpitala a szpital proponuje nam klinike tyle ze prywatna poniewaz my juz mamy jedno dziecko to nie przeysluguje nam zrobienie ivf na NHS.
    .
    Jesli macie jakies rady, pytania itp.... to piszcie dla mnie wszystkie beda bardzo pomocne :))) pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    szkoda ze tu nikt nie zajrzy i nie popisze jak to wszystko z ta ivf odbywa sie w uk :(:sad:
    •  
      CommentAuthormila1979
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    co do staran w Uk to jak sie ma juz jedno dziecko to nawet IUI na NHS nie przysluguje-od razu informuja, zeby udac sie do prywatnej kliniki...
    •  
      CommentAuthornikoll
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Ja niestety nie pomoge, ale z checia bym sama sie czegos dowiedziala. My nie kwalifikujemy sie na darmowe ivf poniewaz jestem za mloda :( w hrabstwie w ktorym mieszkamy trzeba miec ukonczone 30 lat...
    --
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    nom nareszcie ktos sie odezwal :) fajnie
    .
    wiem ze nie mozna miec za darmo IUI, ostanio na spotkaniu mi to wyjasnili, my mamy udac sie do prywatnej kliniki, tylko tu jest pytanie ktorej? jest ich od groma a ktora dobra to nie wiadomo.
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    mila1979, no wlasnie tak to jest z ze trzeba spelniac jakies kryteria, wymyslaja cos zawsze, nom my mamy ukonczone 30 lat, narazie mysimy nad wyborem kliniki i pewnie jak juz sie tam zglosimy to nam powiedza jakie sa kryteria itp..... ogolnie w GP powiedzieli ze sie kwalifikujemy.
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    dosc krotki watek,ale moze jest nas wiecej - kobiet ktore przeszly juz etap invitro badz dopiero zbieraja informacje o nim?
    --
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    nom ja zbieram info na temat ivf w uk jak narazie :)))
    • CommentAuthoramazonka1
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    Hej Wolanka,wlasnie zaczelam swoj drugi stymulujacy cykl.Od 2dni wstrzykuje sobie Puregon ,za tydzien usg i jak wychoduje ladne jajeczka IUI.Mysle ze jesli nic z tego nie bedzie zdecyduje sie na IVF.Mam juz 35lat....chyba nie ma na co czekac.
    Dodam ze IUI bedzie w klinice w Londynie,bezplatne,rowniez jedno IVF.Mam nadzieje,ze wystarczy IUI.Trzymajcie prosze kciuki,Wam rowniez powodzenia dziewczyny!
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    czesc amazonka1, oczywiscie trzymam kciuki mocno :)
    mam pytanko, a w ktorej klinice jestes?
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 26th 2012 zmieniony
     permalink
    amazonka1 dlugo czekaliscie na bezplatne IUI ?
    3mam kciuki.
    --
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    widze ze IzUK tez starczka w uk :) powodzenia:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    Wita Wolanko:)
    Ty rowniez z UK?
    --
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    tak, ja tez, mieszkam w Londynie :)
    a ty gdzie?
    • CommentAuthoramazonka1
    • CommentTimeMar 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Hej Dziewczyny
    Dziekuje bardzo :) W srode usg,w miare znosze te zastrzyki,dopiero dzisiaj dopadly mnie bole glowy. Mam nadziej ze dobrze reaguje i pecherzyki rosna.IUI bedzie w Queen Charlotte's and Chelsea Hospital.
    Bardzo dobry szpital.Polecam.
    Napiszcie prosze swoje historie.Jak dlugo sie staracie,jakie badnie juz przeszlyscie itp
    Sciskam cieplo!
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeMar 27th 2012 zmieniony
     permalink
    my juz 3 lata sie starmy i jak narazie nawet cienia cienia nie widzielismy na tescie, a wszystkie badania nam wyszly dobrze, robilismy wszystkie ktore sa potrzebne do iui i ivf. Bylismy u kilku doktorow i w pl i w uk i nikt nie wie o co kamon, czemu nie ma.
    Mamy synka (ktorego zrobilismy w pierwszzym cyklu staran) wiec nam nie przysluguje darmowe iui czy ivf, my robymy wszystko w prywatniej klinice na Wimbledonie.
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 27th 2012 zmieniony
     permalink
    hej wolanka
    ja mieszkam w Bedfordshire.
    jeszcze nie bylismy w zadnej klinice.
    U nas P.ma b.zle wyniki nasienia.
    Pierwsze badanie zrobil w lutym w pl,
    Zaraz po tym bylismy u GP, w polowie kwietnia kazal przuyjsc po skierowanie na 2gie badanie juz w uk.
    Wtedy porownamy czy cokolwiek sie zmienilo.
    W maju bedziemy w pl i na wlasna reke rowniz je powtorzymy.
    Jak narazie nic dalej nie wiemy:(
    --
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeMar 27th 2012 zmieniony
     permalink
    IzUK to nie czekajcie tylko robcie badania, bo szkoda czasu. Jak macie GP fajne to wam dadza skierowanie i na badanie armii a potem do urologa, my tak mielismy i wszystko za free nie placilismy. A moj R tez mial na poczatku slaba armie tzn. moim zdaniem slaba bo 4% dobrych a jak bral witaminki to mu sie pogorszyla a teraz na ostatnim iui mowili ze ma 13,5 (chyba nie jestem pewna) dobrych tak ze nie jest zle.
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Kochanie do tych 3miesiecy nic nam nie zleca.
    Dlatego czekamy jeszcze miesiac.
    W polowie kwietnia P.pojdzie po skierowanie na badanie nasienia, nie wiem ile bedziemy czekac...
    10 maja lecimy do pl, chyba nie wytrzymamy i tak zrobimy badanie nasienia i moze androloga.

    Tak dla samych siebe chcemy isc bo nie wiem jak dl.tutaj bedziemy musieli czekac, a gdybysmy mogli cos zrobic i pomoc, to dlaczego nie.
    P.ma b.zle wyniki 0 % prawidlowej budowy plemnika.
    Takze nie jest ciekawie....

    lyka witaminki, wiecej sie rusza..
    ale nie wiem co jeszcze moze zrobic...
    buziaki

    Treść doklejona: 26.04.12 10:31
    hallo jest tu ktos?
    my bylismy wczoraj u GP, a teraz czekamy na list - max 6tyg. ... 3majcie kciuki bysmy spelniali wszystki wymogi.
    --
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeApr 27th 2012 zmieniony
     permalink
    ja jestem i zagladam, ale cos tu strasznie cicho, wszystkie dziewczyny sa pod tym drugim postem, tylko ze tam sa wszystkie kobitki ze wszystkich stron swiata :)
    ja bym chciala wiedziec jak inne kobitki radza sobie z ivf-em i iui w UK, bo czasem czlowiek nie wie ja sie do tego wszystkiego zabrac, a tym bardziej jak kiepsko stoi z jezykiem angielski. Dobrze ze ja mam juz ta cala droge za soba :) i jakby ktos potrzebowal pomocy to moge pomoc :)
    .
    ja juz po ivf a w niedziele transfer :) mamy 8 zarodkow :)
    .
    trzymaj kciukasy :)

    .
    mnie list przyszedl bardzo szybko, nawet 2 tygodnie nie minely, to miejemy nadzieje ze u was tez sie pospiesza :):wink:
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 27th 2012
     permalink
    Hej Wolanka,
    mozesz napisac cos wiecej, jak wygladala Wasza droga ?
    Dla mnie kazdej info bedzie na wage zlota bo ja nie mam pojecia czego sie spodziewac...
    --
    •  
      CommentAuthornikoll
    • CommentTimeApr 27th 2012 zmieniony
     permalink
    A czy, ktoras z Was robila IVF prywatnie? My niestety nie kwalifikujemy sie na refundacje (z powodu mojego wieku) i z checia dowiedzialabym sie szczgolow prywatnego IVF (koszty etc.)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    Nikoll a skad masz te informacje, znalazlas gdzies moze jakis wykaz za i przeciw?
    bo chetnie bym sie psychicznie nastawila na to...
    --
  1.  permalink
    IzUK tu sa dostepne informacje

    http://www.nhs.uk/chq/Pages/889.aspx?CategoryID=54&SubCategoryID=127
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    Dziękuję Matylda!
    Czy Ty też jesteś z uk ?
    Widzę ze u Ciebie plusik GRATULUJE!
    --
  2.  permalink
    dziekuje za gratulacje.
    od roku mieszkamy w Londynie, wczesniej przez dobrych pare lat zylismy w szkocji.
    staralismy sie o potomka od maja 2010 i juz zdecydowani bylismy na szukanie pomocy.
    U nas wygladalo to tak ze zglosilismy sie do GP ktory po przeprowadzeniu wywiadu skierowal nas do kliniki. Z kliniki o paru tygodniach przyszly formularze do wypalnienia. odeslalam wszystkie i po okolo 6 tygodniach dostalismy zaproszenie na badania. Tyle ze ja bylam juz wtedy w pierwszym trymestrze ciazy :)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    ojej piekna historia...
    sliczny avatarek ,za tydzien bede takiemu malenstwa robic sesje i juz w glowie podobny projekt:)
    --
    •  
      CommentAuthornikoll
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    IzUk a u Ciebie refunduja? Bo z tego co widze masz 27 lat. W wiekszosci hrabstw kobieta musi miec skonczone 23 lata, ale sa nieliczne (w jednym z nich ja mieszkam) gdzie trzeba miec skonczone 30 i ja sie nie kwalifikuje. Wiek mezczyzny nie ma znacznia, a szkoda bo moj M w tym roku bedzie mial 31.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    Hej Nikoll , z tego co mówił GP to nasz wiek jest ok, czas starań ok ...
    A z jakiego hrabstwa jesteś ?
    --
    •  
      CommentAuthorwolanka
    • CommentTimeApr 29th 2012
     permalink
    hej, dziewczyny :)
    my po transferze :) teraz trzymac kciuki prosze zeby dzidz sie zadomowil :)
    .
    my robilismy wszystko prywatnie, bo mamy synka i nie kwalifikowalismy sie do ivf za darmo.
    .
    My robilismy w prywatniej klinice na Wimbledonie, koszty z tego co wiem to sa rozne, wydaje mi sie ze zalezy to od wieku i lekow bo my zaplacilismy mniej wiecej 3500 tys. funtow a moja kolezanka ma 37 lat i w tej samej klinice wyliczyli jej prawie 4200.
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 29th 2012
     permalink
    Wolanka 3mam kciuki tak mocno jak sie da!!!!!!!!
    pisz nam jaks ie czujesz itp.
    jak znajdziesz chwilke opisz prosze swoje wrazenia, jak lekarze itp.

    a ogolnie to wielkie WOW za koszty :(
    masakra
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Hej malina, staracie się o ivf?
    --
    • CommentAuthormalina01
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Hej jestem tutaj nowa.
    Wolanka trzymam kciuki, my też się staramy w UK. Opisz dokladiej jak to przebiega wszystko. :) powodzenia
    • CommentAuthormalina01
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Staramy się o babe kiljka miesiecy. Niby wszystko jest ok a nie mogę zajsc w ciaze. Nic nie wiem o iui, ivf, isci w uk wiec szukam informacji na ten temat.
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Hej Malinka kilka miesiecy to narazie nie jest dl.
    a robiliscie badania oboje?
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Witaj Ange :) ja tez z uk, ciesze sie ze jest nas coraz wiecej, bo watek dl.byl martwy...
    --
    • CommentAuthorangelUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Witajcie, trafilam tu przypadniem na 28dni.pl jestem nowa, również mieszkam w uk. Planujemy dzidzie już od 2 lat i nic. Wolanka prosze opisz wasze starania o dzidzie i jak się przygotowuje do in vitro? Mamy w planach zabieg ivt. Ale niestety nie wladam biegle angielskim i trudniej mi się dogadywac z lekarzami w uk. Wolanka czy to twój pierwszy zabieg ? Jak się czujesz? Bardzo prosze opisz jak two wszystko przeviega i jaka ma procedure. Pozdrawiam serdecznie.
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Ange tak staramy sie od maja zeszlego roku.
    Bylismy u GP i czekamy na list z kliniki ale w pl zrobilismy badanie nasienia, i znamy przyczyne niepowodzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    nie wiem dlaczego moje wiadomosci przeskakuja wyzej :(
    --
    • CommentAuthorangelUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    IzUK staracie się o dzidzie? Jak dlugo?
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    HEj!! na tym forum jestem nowa! my staramy sie od listopada...i narazie nic:( czekam na wyniki krwi i skanu dopochwowego (trwa to niestety 2-3 tygodnie) i wtedy zobaczymy co jest z nami nie tak:cry: pozniej jak cos maz ma na badanie nasienia przyjsc takze zobaczymy-tak nam powiedziala jedna lekarka, bo druga powiedziala ze nie robia nic do roku czasu, dopiero pozniej mozna przyjsc i sie pytac co jest nie tak skoro po roku ktos nie moze zajsc w ciaze..takze ciesze sie ze pierwsza lekarka nam zalecila badania..:) oby wszystko wyszlo ok i jak najszybciej pojawil sie we mnie dzidzius...:smile:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorangelUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Jak to jest????
    Ci co pragna miec dzieci nie maja ich,
    A ci co maja to zabijaja je albo znecaja się:(:cry:
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    w uk musisz mowic ze starasz sie 3 lata....
    --
    • CommentAuthorangelUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Czemu że 3?
  3.  permalink
    IzUk

    Mimo wszystko lepiej mowic prawde.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Ja tez nie wiem jak I dlaczego tak jest ze jedni pragna miec dzieci a niemoga a inni wpadaja I potem usuwaja!! Nie wiem dlaczego jest taka niesprawiedliwosc akurat w tych sprawach? Ja niemoglam powiedziec ze staram sie od3lat bo od tej lekarki bralam recepte na tabletki-wiec by mi nie uwierzyla, ale dobrze ze zlecila badania I ze cos robia w tym kierunku.. A macie u siebie w miastach pl ginekologow albo prywatne kliniki po pl?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    tak czytalam ze minimum starania to 3 lata...
    ale moge sie mylic.


    ja zmienilam GP bo noa raczej by mi wpychala tabletki anty a nie pomagala..
    --
    • CommentAuthorangelUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Ehhhh
    Wolanka - czekam na ciebie z niecierpliwoscia zebys zdala relacje i odp na moje pyt. :)
    Iza1988 - jak dlugo się starasz o dzidzie?
    My bylismy na badaniach w pl tylko, mamy zamiar się wybrac do gp tutaj, i chciala bym wiedziec jak oni podchodza do tego, czy tak samo jak z grypa? :)
  4.  permalink
    AngelUK a jak podchodza do grypy wedlug Ciebie?

    GP nie jest specjalista, jedyne c moze zrobic to po przeprowadzeniu wywiadu skierowac Was do odpowiedniej kliniki.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    ja zmienilam GP i jestem bardzo zadowolona.
    poprzednia nawet dobrze po angielsku nie mowila!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.