Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Mam pytanie - jak wyglada krew miesieczna? Tak sie zastanawiam i czy to, ze ona sie tak ciagnie to normalne? Okres jest obfity ale ta krew jest jakby ze śluzem? To normalne?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    o mamo :shocked::devil:
    --
  2.  permalink
    to znaczy? czy to jest normalne?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    tak, w krwi miesiączkowej może być śluz, moze się ciągnąć
    --
  3.  permalink
    bo przeczytalam gdzies, ze to moze byc plamienie srodcykliczne. A jesli bylam u ginekologa i potwierdzila, ze endometrium sie zluszczylo moge przyjac, ze to były dni niepłodne? dopiero zaczynam przygode z npr i to moja watpliwosc.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    bez obserwacji nie powiemy Ci, czy to było śródcykliczne, czy miesiaczka. Zacznij prowadzić wykres - mierz temperaturę i badaj śluz.
    Wiem, że początki nie są łatwe, ale warto. powodzenia
    --
  4.  permalink
    Karko, co znaczy bez obserwacji? Teraz od piątku mam śluz typowo płodny tzn od końca 8 dnia cyklu. Dzis jest 12 dc. Czy jesli gin. okreslil, ze to byla miesiaczka to znaczy, ze to nie bylo krwawienie srodcykliczne?

    - mam sluz płodny od 4 dni - wczoraj duzo, dzis mniej - ale temp. nie wzrosla - czy mozliwe jest, ze wzrośnie jeszcze?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Możliwe. Wpisz cały cykl na wykres.
    Początkująca nie ma niepłodności względnej, przed owulacją. Podstawowa temperatura ciała i śluz powiedzą, kiedy będzie pewna niepłodności po owulacji.
    Jakiej metody się uczysz?
    --
  5.  permalink
    ucze sie mieszanki wszystkich - obserwuje śluz i mierze temp.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 1st 2011 zmieniony
     permalink
    To nie jest mieszanka wszystkich. Są metody symptotermalne, które stosuje tu większość użytkowniczek: tzw. angielska (podwójnego sprawdzenia), Roetzera, niemiecka, LMM, Kramarek i inne, ale te chyba najpopularniejsze. Warto kupić sobie podręcznik czy choćby broszurę do jednej z metod i od razu nauczyć się jej porządnie. Zajrzyj na początek może na bloga 28dni, tam znajdziesz wiele informacji na start. Możesz też na próbę za darmo poprowadzić przez miesiąc wykres, udostępnić go i poprosić doświadczone użytkowniczki o pomoc.
    --
  6.  permalink
    zajrzę na pewno

    mam tylko pytanie - czy jesli sluzowka sie zluszczyła wg usg to mogę uznać to za początek cyklu?
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    przyjmij pierwszy dzień krwawienia jako pierwszy dzień cyklu, prowadź obserwacje i zobaczymy co z tego wyniknie :) POWODZENIA!!!
    • CommentAuthorLilijka10
    • CommentTimeNov 4th 2011
     permalink
    A czy w 12 dniu spora ilosc sluzu to normalne?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 4th 2011
     permalink
    Zalezy jakiego sluzu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 4th 2011
     permalink
    Lilijka, poczytaj sobie podstawy jakiejkolwiek metody, będziesz wiedzieć.
    Niezalogowana- jeśli byłoby to krwawienie śródcykliczne to myślisz skąd się bierze krew do niego? Też ze śluzówki macicy.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    mam podobne pytanie: to mój pierwszy obserwowany cykl. Moja krew - dziś chyba 1dzien okresu ciągnie się jak śluz płodny. Czy to normalne?
    --
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    TAk bynajmniej dla mnie tak, bo mi zawsze sie ciagnie w pierwszy dzien okresu, a to dlatego ze pod koniec cyklu śluz może sie zrobic lepszej jakosci to znaczy lekko rozciągliwy
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    tylko ze ta krew jest bardzo rozciagliwa...
    --
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    rozumiem ze obserwujesz sie pirewszy raz i wczesniej tego nie zauważyłas:) zapewniwm Cie ze jest ok, moja jest zawsze rozciagliwa w pierwszy dzien
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    a w nastepne? co jest prawidłowe a co nie?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    To normalne, śluz się zmienia przecież i miesza z krwią.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.