Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    Słuchajcie, mam małą zagwozdkę - ponieważ od roku jestesmy małżeństwem, to nadal nie jestem pewna jak powinnismy robić prezenty - taki okołoświąteczny temat :)

    Czy kupujecie osobno - Wy i Wasi mężczyźni czy razem - mam na myśli prezenty dla rodziców, rodzeństwa itd. Tzn. czy każdy kupuje prezent od siebie czy np. jeden dla mamy od Was wspólnie ?
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    jeden wspólnie :))
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    Dla rodziców, rodzeństwa, dziadków, przyjaciół- prezenty robimy razem z mężem wspólnie
    --
  1.  permalink
    My kupujemy czasem 1 większy prezent wspólny, i każde kupuje cos drobnego osobno, aby była przyjemnosc otwierania... ;-) No chyba, ze nie bylo sie grzecznym w ciągu całego roku no to Św.Mikolaj moze nie przyjść... ;-)
    -- ___
    •  
      CommentAuthorDannam
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    A poza tym robicie jeszcze dla siebie na wzajem? Tzn. żona dla męża, mąż dla zony? I jeśli tak, to to są prezenty niespodzianki czy pytacie się, co małżonek chciałby dostać? :)
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    No jasne, że robimy, ja lubie niespodzianki, są to prezenty niespodzianki dla męża i na odwrót ;)
    --
  2.  permalink
    Prezenty kupujemy razem. To znaczy, dajemy, bo kupuję raczej ja :wink: Od nas wszystkich, niezależnie dla kogo, to prezent jest od całej naszej rodzinki, jedynie dla chrzestnych dzieci prezent jest "od dzieci" :smile: Chrzestni są młodzi, niekoniecznie mają pieniądze, żeby fundować coś trójce dzieci i jeszcze nam do tego (zresztą nikt tego nie wymaga), ale odwdzięczyć za prezent dla dzieci się wypada, więc "odwdzięcza się" Filip, Asia czy Dominik.

    No i z mężem sobie też robimy prezenty nawzajem. Już się tak utarło, że coś większego kupujemy dla siebie razem, coś, z czego razem korzystamy, np. nowe DVD, a dla siebie robimy jakieś małe niespodzianki.
  3.  permalink
    my tez razem
    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeDec 3rd 2011
     permalink
    no właśnie, my też póki co robiliśmy razem, ale doszły mnie słuchy, że np. skoro rodzice kupowali nam osobno, to może i my powinnismy - tak czy siak: ruszamy na zakupy !:)
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 3rd 2011
     permalink
    My kupujemy wspólny prezent. W tym roku wręcz składamy się jeszcze z bratem i bratową męża na prezent dla rodziców. Sobie na wzajem też robimy prezenty, czasem niespodzianki a czasem coś sobie "zamawiamy".
    Jedna tylko rzecz u nas, że dajemy sobie prezenty tylko na Gwiazdkę. A Mikołaja olewamy, bo kasy nie ma żeby robić prezenty 2 razy w miesiącu :confused:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    My dla rodziców osobno,dla siebie też ja zazwyczaj dla męża robię sama prezent. A w tym roku zastanawiam się czy można kupić zestaw 6 "ciastolin" na spółkę dla 5 letniej dziewczynki i 3 letniego jej brata.
    --
    •  
      CommentAuthorjustyś83
    • CommentTimeDec 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Cześć Dziewczyny jak tam mikołajkowe prezenty? Ja mam pewną zawostkę, może mi doradzicie? Dostałam dziś coś co chciałam – lusterko do makijażu, ale zupełnie nie takie jak miało być. Prosiłam o takie zwykłe na plastikowej nóżce, lekkie i małe, a dostałam ogromne, wypasione Babybliss, podłączane do kontaktu z 3 systemami oświetleń, które ma prawie pół metra i waży ze 2 kilo. :\ Mój facet jest kochany i wychodzi z założenia, że im coś większe tym lepsze…. Jak myślicie, poprosić go żeby oddał je do sklepu czy znosić takiego giganta w domu? A U was prezenty udane?
    •  
      CommentAuthorjustyś83
    • CommentTimeDec 6th 2011
     permalink
    A może troche rozszerzymy dyskusję i jej temat? ogólnie o prezentach świątecznych?
  4.  permalink
    My z mężem nie robimy prezentów ;] Ja nie lubię dawać innym - nigdy nie trafiam w gusta, a mąż ogólnie nie lubi świąt :/
    Więc o Świętach się nie wypowiadam ..
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 6th 2011
     permalink
    Ja mikołajkowego nie dostałam więc co do trafionych prezentów wypowiem się po bożym narodzeniu a co do prezentów my dajemy razem, wspólnie planujemy, wspólnie kupujemy i pakujemy
  5.  permalink
    ja na mikołajki dostałam prawego buta ;) bo lewego kilka dni wcześniej na urodziny :))) prezent trafiony, bo są przesuperanckie ;) to tak żartobliwie w temacie....
    --
    •  
      CommentAuthorasterix
    • CommentTimeDec 6th 2011
     permalink
    My też dajemy razem. W zeszłym roku kupowaliśmy dla każdego członka rodziny mojej i męża a także dla siebie nawzajem. W związku z tym, ze jest nas sporo to w tym roku wymyśliliśmy coś innego - zrobiliśmy w każdym domu losowanie i każdy wylosował jedną osobę której zrobi prezent (oprócz dzieci, które dostają od każdego) i tym sposobem każdy dostanie jeden ale konkretny prezent zamiast kilku drobiazgów (wiadomo jak to jest dzielić budżet prezentowy na 16 osób a inaczej na 7) i w tym roku mój mąż robi prezenty jednej osobie z mojej rodziny, jednej ze swojej i mnie. Ja analogicznie. Razem robimy dzieciakom z obu rodzin :) trochę zagmatwane ale jak się pomysł sprawdzi to będzie to taka nasza nowa świąteczna tradycja :wink:
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeDec 6th 2011
     permalink
    my dajemy razem - już od hoho przed ślubem ;) no a sobie to wiadomo - jakieś niespodzianki, to osobno - rodzice i rodzeństwo też nam daje razem ze swoimi połówkami, więc nikt sie nie czepia :)
    --
    • CommentAuthorGruszka65
    • CommentTimeDec 9th 2011 zmieniony
     permalink
    My zawsze dawaliśmy osobno (bo i osobno dostawaliśmy), ale w tym roku moi rodzice chcą piekarnik, nie wiem jaki im wybrać, bo jest tego kwiata :P), więc się składamy razem i jeszcze z moją siostrą i jej mężem :)
    • CommentAuthorizabela88
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    Witam wszystkich serdecznie :) Jesli mozna to sie przyłacze;) U nas prezenty daje sie wspolnie :) a mam pytanie co kupujecie pod choinke troszke dalszej rodzinie ??? Ja mam problem ze szwagrem i jego zona bo nie wiem co im kupic jako tak nie utrzymujemy bliskich kontaktow ale beda na wigili u tesciow wiec im tez wypada cos kupic :) moze ma ktoras jakis pomysl .....????
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    dopisuję pytanie do tego topiku, bo nie znalazłam podobnego:)
    dziewczyny, mam problemy z prezentem dla męża ;( chciałabym mu kupić oś wyjątkowego (bo zdecydowałam, że chciałabym mu zrobić jakąś niespodziankę) i teraz się zastanawiam co to mogłoby być.
    Myślałam nad maszynką do golenia Philips aquatouch. Ale to takie przyziemne :( może wy macie pomysły na jakiś fajny prezent? tak na prawdę koszty nie grają roli.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    Moj maz marzy o tablecie Nexus 10, niestety wyprzedany przed swietami i ratuje sie kalendarzem z naszymi zdjeciami, a tablet bedzie pozniej.
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    My dla rodziców zawsze skaładamy się i dajemy wspólny prezent.BO więcej pieniążków to zawsze coś lepszego można kupić.
    Natomiast dzieciom każdy już w swoim zakresie.
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeDec 17th 2012 zmieniony
     permalink
    iris30: Myślałam nad maszynką do golenia Philips aquatouch

    Odradzam wszelkie golarki firmy Phillips :-)
    Polecam zdecydowanie Braun (np series 7)
    Wszyscy, którzy mnie rok temu nie słuchali żałują :-)
    Chodzi o to, że po Phillipsie będzie wysypka murowana. Po Braunie nic :-)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    To chyba od skóry zalezy - mąż miał Brauna i nie był zadowolony, a teraz ma Philipsa i jest ok...
    --
    • CommentAuthorscarlette
    • CommentTimeDec 17th 2013 zmieniony
     permalink
    to zależy, wiecie? zwykle kupowaliśmy coś dla teściów razem, coś co mogą wspólnie używać. Dwa lata temu dostali nową mikrofalę, rok temu dwa zestawy do nordic walking, o których "marudzili" już od dłuższego czasu :D swoją drogą to fajnie, że starsi ludzie dalej chcą być aktywni fizycznie. w tym roku planujemy dać im iście ostry prezent. tata lubuje się w bardzo pikantnych potrawach, więc specjalnie dla niego kupujemy kosz pełen przypraw chili, a dla mamy chcemy znaleźć ładny zestaw biżuterii :D

    <em>[wymoderowano reklamę]</em>
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeDec 17th 2013
     permalink
    ja z Mężem dajemy wspólny prezent dla Jego rodziców i wspólny dla moich rodziców. Zawsze coś praktycznego. Z rodzeństwem nie robimy sobie prezentów.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorKopistka
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    Składamy się przeważnie i kupujemy prezent wspólnie :)
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeOct 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    nie zakładam nowego topiku.... a ponieważ święta się zbliżają (tak, wiem jeszcze 2 msc, ale ja lubię mieć prezenty kupione wcześniej), mam problem.

    Chcemy kupić każdemu w rodzinie taki sam prezent, co byście proponowały? budżet ok 100 zł/os. Może być taniej ;) mamy do zakupienia 10 prezentów dla osób w przedziale wiekowym od 35-80 lat.
    Ostatecznie moze być taki sam prezent dla wszystkich kobiet i inny dla wszystkich mężczyzn.
    --
  6.  permalink
    Ja standardowo dla dorosłych osób kupuję zestaw kaw i herbat, ale takich smakowych w sklepie typu kawy i herbaty świata
  7.  permalink
    My lepsze prezenty kupujemy dzieciom a doroslym po jakims drobiazgu (nie wliczam mojego M). No ale u nas w rodzinie ogolnie ciezka z kasa wiec tak by kazdy czul sie dobrze w tej sytuacji.
    --
  8.  permalink
    Jak już tak w temacie prezentów... Nie mam w tym roku pomysłu na prezent dla rodziców. Tata w ciągu ostatnich lat dostał rejestrator jazdy, nawigację. Zadowolony, bo on lubi takie rzeczy, no i przydatne są bardzo. Mamie zazwyczaj kosmetyki/ciuch, biżuterię, albo coś do "ocieplenia" domu, na co ciągle jej szkoda pieniędzy.
    Planujemy tak, że ja siostra i mama składamy się na prezent dla taty, a tata, siostra i ja na prezent dla mamy (tak żeby każdy dostał jeden porządniejszy prezent) więc budżetu mamy po 300-500zł/osobę. Może macie jakieś fajne pomysły? Rodzice są po 50tce. Sami też już nie mają pomysłu na prezenty dla siebie nawzajem, więc ja z siostrą wykazujemy się "inwencją" a oni dokładają 1/3kwoty.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 22nd 2015
     permalink
    Dajcie im 1000 zl i niech sobie pojadą gdzies na weekwnd;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeOct 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Niestety Ewa, nie da rady, firma w domu, praca lub pilnowanie pracy non stop, a w weekendy nadrabianie zaległości. Jak rodzice raz na trzy lata jadą na tydzień nad morze, to wszystko, na co sobie pozwalają. Poza tym mieszkamy w górach, więc tata uważa, że w inne góry nie ma sensu jechać, a nad morze na weekend za daleko. Chcąc nie chcąc musi być rzecz materialna. Od razu zaznaczam, że wszelkie spa itd też odpadają. Rodzice to 100% domatorzy odkąd pamiętam.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 22nd 2015
     permalink
    Może dla mamy jakiś voucher do kosmetyczki opłacony?
    Moja mama się z takiego strasznie cieszyła, a co do taty... Są fajne nakładki masujące na fotel kierowcy jeśli dużo jeździ, zestawy głośnomówiące do telefonu? Pomyślę jeszcze co mi wpadnie do głowy :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    A perfumy? Moja mama uwielbia i dla niej to wymarzony prezent na każdą okazje:bigsmile:
    Tata ostatnio pod choinkę dostał elektryczną maszynke do golenia, bo sam ją sobie zażyczył - do dziś jest bardzo zadowolony :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    Dziewczyny - czy któraś z Was robiła magnesy na lodówkę ze zdjęciami?
    Możecie polecić firmę lub odradzić jak zrobiła źle?
    Zależy mi na dobrej jakości - chcę w tym roku magnesy dla dziadków zrobić, więc niech będą wypasione :)
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    Ul_cia, co prawda nigdy magnesów nie zamawiałam, ale polecam tę stronę: www.photobox.pl. Co roku zamawiam tu kalendarze, kartki, wywołuję zdjęcia itp. i jeszcze nigdy mnie nie zawiedli.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    O fajny pomysł z magnesami, chyba się podepne :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    :))
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    TEORKA: O fajny pomysł z magnesami, chyba się podepne :)

    Haha, też o tym pomyślałam :surprised:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    ja zamawiałam w foto4you i są takie jak zdjęcia czyli ok
    --
  9.  permalink
    Ula- vistaprint. Bardzo profesjonalna obsługa, produkty dobrej jakości i jeśli coś choć minimalnie odbiega od zamówienia- natychmiastowy kontakt i wymiana. Ja zamawiałam tam wizytówki, jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    Zawsze wspólnie
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    Ja robię fotoksiazki dla dziadków z całego roku,albo konkretnego wydarzenia.Są bardzo zadowoleni.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Polecam szczotki do włosów.
    Kupiłam Krysi i mężowi do brody :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 18th 2016
     permalink
    Co dla teściów pod choinkę plisssss????
    Odpadają fotoksiazki, kalendarze etc bo już za późno raczej.
    Mąż mój nie wie co jego rodzice potrzebują, siostra męża też nie ma pojęcia.
    To ja mam mieć? :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeDec 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Może coś z drobnego agd? Zestaw do wina, wyciskarka do cytrusów (taka, co się główka sama obraca, fajna na okres zimowy, w zeszłym roku kupiliśmy rodzince plus 5kg pomarańczy - bez wysiłku soczek gotowy i zajmuje malutko miejsca), elektryczny młynek do kawy+ dobra kawa ziarnista, jakiś blender czy cuś...
    --
  10.  permalink
    Bilety do teatru
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeDec 18th 2016
     permalink
    Ja właśnie myślałam o teatrze dla rodziców i teściowej. Ale w Gdyni teatr muzyczny ma fulla przy większości repertuarów nawet i do kwietnia :shocked:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.