Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Mam pytanie odnosnie krwawień śródcyklicznych. Po owulacji zawsze bola mnie piersi. Czy jesli by mi sie zdarzylo krwawienie srodcykliczne to czy po nim tez by bolaly piersi jesli owulacja by wystapiła podczas niego?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Musisz samej sprawdzić, czy będą boleć i zapisać to na wykresie.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Amazonko, ja nie wiem, czy to było krwawienie śród czy okres.. nie bolą teraz więc to chyba jednak był okres, bo bolały mnie po owulacji a teraz nie.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Możesz obejrzeć u mnie, jak to wyglądało: cykl 007 oraz 009/1 i 009/2.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Przejrzałam ale nic nie rozumiem :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Widzisz, kiedy byłam płodna i niepłodna? Widzisz, jakie były objawy w notatkach?
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Tak, ale u mnie jest nieco inaczej.

    Śluz płodny miałam od 8 do 13 dc - czyli jak zawsze. Nie mierzyłam temperatury. Ból piersi z tego co pamiętam zaraz po. W 23 i 24 dc zmierzyłam temperaturę - 37,0 czyli ok. W dniu wystąpienia krawienienia 36,6. Problem tylko taki, że teraz mam tak jak widać - wczoraj do 37. Okres był normalny, obfity. I nie wiem czy to na pewno okres czy śród?
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Mam jeszcze prośbę, żeby sprawdzić czy to było śródcykliczne czy okres zrobiłam sobie badanie progesteronu dzisiaj - czyli albo 31 dc (krawienie 26 - 30 dc) lub 6 dc.
    Wynik:

    A1 Progesteron 0,35 ng/ml

    faza folikularna:0,2 - 1,5
    faza owulacyjna:0,8 - 3,0
    faza lutealna:1,7 - 27,0
    po menopauzie:0,1 - 0,8

    Czyli wynika z tego, że to był okres a nie krawienie śródcykliczne?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Tak, wynika. Zakładając, że nie jesteś po menopauzie :wink:.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Chyba jeszcze nie, ale niedługo przez nerwy pewnie przeskoczę o 30 lat
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Czyli jakby było po owulacji i nawet w ciąży to by był wyższy progesteron?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Tak. NB tego typu dyskusje lepiej prowadzić pod własnym wykresem.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Dziewczyny, prosze o pomoc.

    Dzis mam 17 dc. Moje cykle maja zazwyczaj 25-27 dni.
    W poniedzialek pojawil sie sluz z nitkami krwi. Generalnie przy podcieraniu sa jakies slady krwi, wkladka delikatnie przybrudzona.
    Dzis natomiast pojawilo sie lekkie krwawienie.

    Problem jest w tym, ze w tym cyklu mam urlop od obserwacji... I nie wiem czy dopadlo mnie krwawienie srodcyiczne czy moze to juz @???
    Jednak cykl 14- dniowy?

    No i teraz nie wiem, czy albo kiedy nalezaloby zalozyc nowy cykl...
    Albo jak odroznic srodcykliczne od @??? Powiem szczerze, ze zglupialam i zaluje bardzo, ze sie uelopuje od obserwacji.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Odczekaj, czy się z tego rozwinie mocne krwawienie. Jeśli tak, zacznij nowy cykl, ale bez niepłodności względnej. Za dwa tygodnie powinnaś zobaczyć, czy to było śródcykliczne, czy nie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Po ponad 7latach obserwacji jestem w kropce. W tym cyklu zrobilam sobie wolne od pomiarow temp zwlaszcza ze przyjmuje silne leki neurologiczne i p.bolowe plus o nielontrolowanych godzinach wstaje do szczeniaka. Zawsze objawy plidnosci (szyjka, sluz + odczucia) mialam klarowne a w tym cyklu jakby wieczna 1 faza az tu wczoraj 21dc niespodzianka - krwawienie. I to nie jakies kropki ale regularna zywa krew. Czy uznac to za srodcykliczne czy zalozyc nowy cykl? Rozumiem ze jesli nowy to pomijac w statystykach?? Dodam ze raz na rok zdarza mi sie cykl 28dniowy ale tak to 30-32dni. Aha w ulotce jednego z lekow mam ze moga wystapic zaburzenia miesiaczkowania.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    ja bym pewnie założyła nowy na zasadzie, ze tak mi będzie wygodniej prowadzic dalsze obserwacje - ale to w sumie ja i tylko dlatego, ze nie cierpie takich długaśnych wykresow ;) najwyżej w tytule bym wpisała c.d ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    A jak ze statystyka? Tego nie brac pod uwage a nastepny jak potraktowac?
    Leki biore nadal, jeszcze do 11maja na bank te same
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    ja tego bym nie brała do statystyk a następny to zobaczysz jak się będzie klarować. bo teraz to w sumie nic nie wiadomo. Albo to jest takie mega śródcykliczne, albo po lekach powariowały hormony i jednak normalne miesiączkowe. jak cykl będzie normalniejszy to go wciągniesz a jak nie to poczekasz aż się uspokoi polekowo.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2015 zmieniony
     permalink
    wlasciwie to wyglada to chyba bardziej na cykl bezowulacyjny niz na krwawienie srodcykliczne
    cytujac niektore skutki uboczne z ulotki
    zwiększenie masy ciała, utrata libido, zaburzenia miesiączkowania i zahamowanie owulacji. Może także wystąpić suchość błon śluzowych, zaparcie, gwałtowne spadki ciśnienia krwi
    akurat te widac u mnie pojawily sie co do jednego :/
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    dobrze, ze przynajmniej wiesz po czym to
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    No to jest cykl, w którym obserwacje są nieodzowne, aby uniknąć takich problemów.
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    a jak rozpoznac takie krwawienie

    moje pierwsze po połogu trwającym 8 tygodni ... Trwa juz 16 dni :( i już sama nie wiem co to jest czy miesiączka czy też co wlasciwie ?
    Czeka mnie wizyta u doktorka ? No bo chyba na jakies powikłania poporodowe to za pozno ?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Amazonka: No to jest cykl, w którym obserwacje są nieodzowne, aby uniknąć takich problemów

    Amazonko obserwacje caly czas prowadze tyle ze sluzu i szyjki, jedynie temp odpuscilam bo nie mam ku temu warunkow. W nowym cyklu tez nie wiem czy dam rade z temp bo ze szczeniakiem jak z niemowlakiem - nienormowany czas spania i gdziny wstawania
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    A pomiar po godzinie odpoczynku?
    Maxiulka, po obserwacji temperatury. Ona daje jasność w tej sytuacji. Jeśli krwawienie się tak przeciąga, to lepiej do gina, bo to nie musi być @.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    u mnie nie jest miarodajna nawet jak sie obudze i poczytam a co tu mowic po wyjsciu z domu, skorzystaniu z toalety i czasami zabawie z psina (bywa ze dospie godzine, poltorej, bywa ze juz nie zasypiam), poza tym kontynuuje przyjmowanie wspomnianego lekarstwa wiec nie sadze zebym w ogole po termometr siegnela (w dotychczasowych cyklach zaczynalam mierzenie ok 13dc)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Czy cokolwiek przemawia za tym, że to krwawienie jest @?
    Nowy cykl zakłada się w angielskiej. W Rotzerze śródcykliczne nie zaczyna nowego cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Ja stosuje angielska
    Krwawienie 'wizualnie' jak tradycyjne; zywoczerwona krew ze skrzepami
    Obstawiam cykl bezowulacyjny bo nie pojawily sie objawy plodnosci jesli idzie o sluz czy szyjke
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    A odczucia? Czujesz się jak w czasie @ czy w okresie płodności?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    trudno powiedziec, normalnie w okolicach owu mam mega ssanie na slodkie i wlasnie takie towarzyszylo mi przez 2 dni, bole brzucha to i przy @ i w plodnym miewam wiec tu praktycnzie nie okresle
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Z czego może wynikać plamienie w środku cyklu?
    Raczej wykluczam plamienie okołoowulacyjne. Nie miałam wyrazistego śluzu dobrej jakości do tej pory (a z reguły mam). Owulację mam zwykle późno, skok najwcześniej 19 dc, ostatnio raczej grubo po 20 dc. Jest 17 dc, a plamienie trwa już 3. dzień.
    Nadżerka? Ostatnio miałam II gr. cytologiczną.
    Martwić się i lecieć do gina, czy uznać za normę? Pierwszy raz coś takiego mi się zdarza.
  1.  permalink
    Ja mam krawienia srodcykliczne od ponad roku. U mnie jest to spowodowane zabiegiem lyzeczkowania z czego wziela sie rowniez adenomioza. Nie mniej jednak ostatnimi czasy zawsze mialam po tym krawieniu owulacje. Krawienia srodcykliczne zazwyczaj pojawiaja sie gdy jest nadmiar endometrium, u mnie zawsze to byly to dosc pozne plamienia. Poszlabym z tym na Twoim miejscu do lekarza, w koncu zadne krwawienie poza menstruacyjnym nie jest norma :) acha, moja trwaja nawet ponad tydzien wiec domyslam sie jakie to wkurzajace dla Ciebie :\
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Tylko że to nie jest krwawienie, a lekkie plamienie. Brunatne lub różowe. Krwawienia śródcykliczne/cykle bezowulacyjne zdarzają mi się w granicach normy, raz na 1-2 lata.
    To nawet nie tyle wkurza, ile martwi, zdarza się pierwszy raz...
    No chyba że to zapowiedź typowego krwawienia śródcyklicznego.
  2.  permalink
    Hmm no ja wiem jak to u mnie wyglada. Schemat zawsze ten sam, zaczyna sie wodnistym sluzem z domieszka krwi, trwa tak dzien lub dwa, potem plamienia i lekkie krwawienia. Jesli Cie to martwi to tym bardziej pojdz do lekarza albo poczekaj jeszcze dzien czy dwa na rozwoj sytuacji i moze cos sie wyjasni :)
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Możesz także mieć: polipa, mięśniaka albo endometriozę. Nie czekaj tylko idź do lekarza z dobrym USG
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 6th 2016
     permalink
    Śluz jeszcze może się poprawić. U mnie śródcykliczne trwało 9 dni i w tym czasie poprawił się śluz.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 10th 2016
     permalink
    Dziewczyny a takie plamienie śluz bj z nitka mi krwi i miejscami bj br to co może być? Akurat w tym cyklu odstawiłam termometr i nie mam pomiarów. Dodam że nigdy czegoś takiego nie miałam

    Treść doklejona: 10.04.16 13:08
    null
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 10th 2016
     permalink
    Kasiu, może ma to związek z ograniczeniem karmień piersią?
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 10th 2016
     permalink
    Ooo a może. Tylko akurat w okolicach potencjalnej owulacji? ŚLUZ mega białko. A może 2 owulacji?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    Czemu 2 owulacji? Skąd masz taki pomysł?
    Masz przygotowany termometr na jutro?
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    Skąd ten pomysł? Bo podobno zdarzają się 2 owulacje. Nigdy nie miałam plamienia wiec stąd ten pomysł. Ale od 2 dni mierze temperaturę wiec ewidentnie owulacji nie było. A swoją drogą to nigdy nie miałam aż tak niskiej temperatury.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    bonim: Skąd ten pomysł? Bo podobno zdarzają się 2 owulacje.

    To mit :wink:
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    Mit? Kiedyś w wiadomościach była kobieta która urodziła 2 dzieci z 2 różnych ojców. Z jednego cyklu.

    Treść doklejona: 13.04.16 08:07
    http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,8873522,Blizniaki_maja_dwoch_roznych_ojcow___To_siodmy_taki.html
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    ale to był jeden proces owulacyjny tylko uwolnione dwa jajeczka :) i jedno trafiło się jednemu tatusiowi a drugie drugiemu ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    Tosia24: To mit

    nie zgodzę się.
    osobiście przeżyłam dwie owu z dwóch jajników, w jednym cyklu, w odstępie doby.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    Piszą ze 1 owulacji normalnie a druga we wczesnej ciąży. Czyli pewnie parę dni później po drugiej. Dlatego tak pomyślałam , tym bardziej ze 2x śluz bj z krwią. W życiu nie miałam plamienia około owulacyjnego. No ale nie było tematu. Coś w tym cyklu nie gra. Wyjątkowo niskie temperatury i ciągle przed owulacja
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    to cholera wie. teoretycznie patrząc na układ hormonalny jest to niemożliwe, ale w naturze rożne rzeczy się dzieja, biologia książek nie czyta ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    A w sumie to ja przed ciążą zawsze miałam usg i zawsze pęcherzyk na prawym jajniku i brak skoku tempki. A po paru dniach miałam owulacji z lewego a po prawym ani śladu. Wszystko potwierdzone usg. Po lewym zawsze skok tem
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeApr 13th 2016 zmieniony
     permalink
    W odstępie doby - ok, to możliwe. Chodzi o to, że nie może być 2 owu np. w odstępie tygodnia.

    Biologia książek nie czyta, ale książki piszą ludzie tę biologię dogłębnie badający. Oczywiście ekstrema się zdarzają, ale to wciąż ekstrema. Tak na co dzień może być owulacja podwójna, ale 2 owulacje się nie zdarzają. Dominujący pęcherzyk na jednym jajniku i owulacja z drugiego to nie to samo, co podwójna owulacja.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    Plamienie okołoowulacyjne to tylko dodatkowy objaw płodności, nic więcej. Czasem się zdarza. Ale żeby od razu dawał 2 owulacje?
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    Czy mogłybyście rzucić okiem na mój aktualny (75.) cykl? I powiedzieć, co się dzieje? Pierwszy raz mam taką sytuację.
    Niestety na ten moment nie mogę skonsultować z lekarzem, bo mam wizytę dopiero w maju. :sad:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.