Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthornatalka_kg
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Po nieudanej "kuracji" z Clo, mój lekarz przepisał mi Femarę. Czy któraś z Was ją stosowała, w celu wywołania owulacji? Przeczytałam, że ten lek jest preparatem antyrakowym, i mam wiele obaw co do stosowania go. Miałyście jakieś skutki uboczne? I czy którejś z Was pomógł?
    • CommentAuthorherbataz
    • CommentTimeDec 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja jestem na Femarze od tego cyklu. W zeszłym miałam hsg. Nie zastanawiam się za dużo, bo będę się bała tych leków zaufałam lekarzowi :) Póki co nie mam skutków ubocznych, wydaje mi się, że spadł mi apetyt.Czy macie jakieś doświadczenia z Femarą?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    herbataz: Kiedy zaczynasz ?


    jutro :devil::devil::devil:
    --
    • CommentAuthorherbataz
    • CommentTimeDec 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Ty Teorka łykasz od jutra? Stosowałaś coś wcześniej? Ja miałam 6 miesięcy clo+pregnyl, jajeczkowałam, ale co z tego. Teraz sięgnęłam po mocniejszy oręż chyba:) A planowana owu w święta, pięknie;)
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    a zdradzcie mi jaki ma cel lekarz przepisując ten lek kobiecie planującej ciążę???? Kurde jestem w szoku..... Przecież to lek..... nie wywołuje wilka z lasu.
    -- ,
    • CommentAuthorherbataz
    • CommentTimeDec 18th 2011 zmieniony
     permalink
    To nie jest zwykłe planowanie ciąży, ale problem z płodnością, który trochę już trwa - u nas przynajmniej.Ten lek stymuluje owulacje, mimo że nie po to został stworzony. Mnie to też dziwiło, bo i stosowany w nowotworach, i w ulotce napisane , aby stosować u kobiet po menopauzie. Tonący brzytwy się chwyta - tak to wygląda chyba. Plus ufam lekarzowi, dlatego to łykam:)
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    Nie spoko. Nie znam historii ale jeśli zaufany lekarz przepisał to wierzę, że jest zaufany i wie co robi. Troszke ciężko brzmi ale absolutnie nie pisze nic co jest negacją. Powodzenia za tym Moja Droga.
    -- ,
    • CommentAuthorNiezalogowana (Agnieszka)
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    z mężem staralismy się ok 2 lata. Po 2 cyklu na femarze udało się zajść w ciąże. Teraz jestem w 19 tygodniu i jest wszystko dobrze. Jeśli nie jesteście pewne co do femary to poczytajcie amerykańskie strony na temat tego leku. Tam robili badania w kierunku niepłodności na tym leku. Na wielu sprawdzonych stronach przeczytałam ze jest bezpieczniejszy od Clo. Powodzenia wszystkim starakaczor się
    • CommentAuthorNiezalogowana (Agnieszka)
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    oczywiscie miało być starającym się
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    Anderka Letrozol ( substancja czynna Femary ale i Lametty ) jest z powodzeniem stosowany do stymulowania owulacji, jest lepszy niż CLO bo m.in nie upośledza endometrium, poza tym klomid (CLO) też był na samym początku lekiem na raka a podczas jego stosowania i testów klinicznych odkryto, że stymuluje on owulacje i tak samo jest z Letrozolem.
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    ja stosowałam w przygotowaniach do transferów przy ICSI; miałam po niej piękne endometrium i piękne pęcherzyki :)
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    madzig powiedz proszę w jakich dawkach brałas femarę, to były zastrzyki, w ktorych dc, jak wyglądają koszty? bralaś dodatkowe inne leki do stymulacji cykli, czy samą femarę?
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    one femara to tabletki
    • CommentAuthordorkota
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Mam pytanie - czy na którąś z Was nie zadziałał żaden z tych dwóch leków?? Ja brałam klomifen przez 3, potem femarę przed dwa cykle zwiększając dawkę za każdym razem. I nic. Jak dotąd nie doczekałam się owulacji.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    A badałaś rezerwę jajnikową tj FSH, AMH, e2 ?
    • CommentAuthordorkota
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    FSH i E2 robiłam wiele razy. Mam PCO, więc sprawa hormonalna wygląda kiepsko: ostatnio FSH-4,57, E2-86,5.
    Nad AMH się zastanawiam, na razie nie miałam potrzeby.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Dorokota jeśli stymulacja nie działa ważne jest sprawdzenie także AMH bo może tu lezy problem i być może trzeba zastosować gonadotropiny
    • CommentAuthordorkota
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Przy PCO z tego co wiem AMH zawsze jest wysoki. Więc nie wiem czy to ma sens, zwłaszcza, że cena badania jest dość wysoka.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    AMH bada rezerwę jajnikową i PCOS nie ma tu żadnego wpływu na jego wysokość LH może być wysokie przy PCOS ale nie AMH to dwa zupełnie różne hormony co innego badające.
    • CommentAuthordorkota
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Ależ oczywiście, że jest podwyższony!! Przecież jest produkowany przez komórki małych pęcherzyków jajnikowych, których w PCO jest dużo więcej niż w zdrowych jajnikach.
    Polecam pogłębienie wiedzy... :)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    dorokota ja mam PCOS a mi rezerwa wyszła znacznie obniżona więc nie ma zasady ale polecam badanie AMH wraz z inhibiną B :D
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Hej, dziewczyny.
    Czy któraś z was była lub jest stymulowana femarą / lamettą ?
    odezwijcie się proszę.
    •  
      CommentAuthorhornet
    • CommentTimeJul 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja byłam. Łade pęcherzyki mi po Femarze rosły, chociaz po pęknięciu zrobiła mi się ciałko krwiste 40mm. Po leku czułam się fatalnie: koszmarny ból głowy, zawroty głowy i senność. Przy clo czułam się dużo lepiej.
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Dzięki Hornet, że się odezwałaś.
    A czemu nie zostałas przy clo, skoro nie odczuwałas skutków ubocznych?
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeAug 21st 2012
     permalink
    Czy ktoś mógłby jeszcze opisać swoje doświadczenia z Femarą?
    Proszę..
    •  
      CommentAuthorClooska
    • CommentTimeMar 23rd 2016
     permalink
    Halo, chciałam odświeżyć wątek, czy któreś z Was zażywają Femarę?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.