Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Witam,
    mam pytanie odnośnie antybiotyku a ewentualnej ciąży. Otóż dziś mam 3 dc i dziś zaczęłam brać antybiotyk klacid duo (mam go na 7 dni), moje pytanie brzmi czy jest jakieś przeciwwskazanie abym zaszła w tym cyklu ciążę ?

    Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 26th 2011
     permalink
    Zapytaj lekarza, który przepisał lek. To nie jest forum, na którym odpowiada się na takie pytania.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 26th 2011
     permalink
    Przeczytałaś ulotkę od leku?
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Tylko ulotkę przeczytaj z dystansem... ;)
    A antybiotyk to Klacid UNO bo uzywasz jedną tabletkę co 24h. No tak... Do czytania ulotki potrzeba będzie dużo dystansu...
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 26th 2011
     permalink
    Antybiotyki tj. tetracykliny, erytromycyna, nitrofuranoina mogą mieć negatywny wpływ na płodność jednak zazwyczaj przy dłuższym stosowaniu. Zapytaj lekarza, będziesz mieć pewność.
    --
    •  
      CommentAuthorasterix
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Sylwiasta - nie wydaje mi się żeby stanowiło to jakiś większy problem. Antybiotyk jak każdy inny lek może mieć szereg skutków ubocznych ale nie musi.
    Mój lekarz wiedząc, ze staram się o dziecko zapytał w jakim dniu cyklu jestem i stwierdził, ze skoro przed owulacją (byłam w 8 dc) to mogę brać antybiotyk, w drugiej fazie cyklu by mi raczej nie polecał ale to tez zależy na co antybiotyk jest dany i na ile można się obejść bez niego. Zresztą skoro jesteś w 3 dc to szanse na zapłodnienie w najbliższych dniach sa raczej znikome a antybiotyk (i sama choroba) mogą co najwyżej rozregulować lekko cykl np. przesunąć owulację
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Najlepiej upewnić się u ginekologa. Masz jeszcze trochę dni, więc wybierz się. Ale nie sądzę, aby miał znaczenie dla jajeczka - jest dość dobrze chronione, przez pierwsze 7 dni zarodek nie ma kontaktu z organizmem matki, też jest dość bezpieczny, czyli do możliwego kontaktu dojść może dopiero ok. 7 dni po owulacji, czyli za minimum 2 tygodnie - do tej pory stężenie antybiotyku będzie znacznie mniejsze, lub wcale go nie będzie.

    Nie ma co panikować.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeJan 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja zaszłam akurat w cyklu w którym brałam antybiotyk (a bardzo mało choruję). Brałam go na samym początku cyklu a potem jeszcze równocześnie z clo (nie było przeciwskazań ani od ogólnego ani od gin). I akurat w tym cyklu się udało. Niestety ciąża trwała tylko 2 m-ce...
    To, że u mnie tak było nie oznacza, że każdego to spotka. Organizm sam zadecyduje :wink:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Jestem z tym przypadkiem na bieżąco. Klacid nie jest lekiem dla kobiet w ciąży. Ale Ty nie jesteś w niej jeszcze. Ja bym na Twoim miejscu odczekała do kolejnego cyklu. Nie ma badań potwierdzających negatywny wpływ leku na rozwój płodu, ale stwierdzono zwiększony odsetek poronień.
    Moja przyjaciółka straciła właśnie dziecko, a w okolicach implantacji lub zaraz po brała ten lek. Lekarze genetycy powiedzieli jej, że prawdopodobieństwo, że wpłynął na rozwój dziecka, jest niewielkie, ale nie zerowe.
    --
    •  
      CommentAuthorDannam
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Dostałam antybiotyk Amoxicillin, który zaczęłam brać około 7 dni po owulacji. Lekarka wiedziała, że staramy się o dziecko i powiedziała, że jest bezpieczny. Do końca cyklu jeszcze około 5-6 dni, więc nie wiem jaki będzie skutek naszych starań. Pomimo zapewnień lekarki czy któraś z Was może posiada jakąś wiedzę na ten temat ? Wolałabym się upewnić... bardzo boje się i martwię, że mimo wszystko może mieć to negatywny skutek :(
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    to jest antybiotyk stosowany przez ciezarne wiec mysle, ze spokojnie nie ma sie co martwic, skoro go dostałas to znaczy, ze jest infekcja w organizmie a to jest równie mocno ( a pewnie bardziej) niebezpieczne dla ew ciazy
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorDannam
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Byłam u drugiej lekarki i ona uważa, że to nie infekcja pęcherza :/ do tego dostałam alergii na ten antybiotyk i kazała mi wyrzucić ostatnie trzy.... kurcze... być może tak sobie pojadłam antybiotykiem i do tego w czasie kiedy się staramy :( cóż to są wszystko właśnie błędy ludzkie.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    ale infekcji pecherza nie stwierdza sie po uwazaniu tylko na podstawie objawów + wyniki badan moczu
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorDannam
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Inaczej zinterpretowała objawy i wyniki. Wyniki moczu miałam z testów paskowych, nie z dokładnego badania moczu.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.