Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Laneczko klinika w Bytomiu jest kliniką Państwową do tego Uniwersytecką placówką więc tam się nie można dogadać by przyjąć każdą pacjentkę która poprosi muszą mieć przesłanki medyczne, pacjentka musi mieć skierowanie a czemu bo NFZ za pacjenta bez wskazań im nie zapłaci mało tego przez takie praktyki mogliby przestać być placówką uniwersytecką a wtedy traca zbyt wiele grantów, więc Twoja kuzynka musiała mieć skierowanie i wskazania medyczne do pobytu tam.
    •  
      CommentAuthorCuurly
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    W Gd też jest uniwersytecka i na 100% trzeba mieć skierowanie od lekarza - leżałam tam na oddziale ginekologicznym. Chociaż nie twierdzę, że za kasę nie da się tam załatwić tego co się chce.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    A czy serio myślisz o przeleżeniu ciąży?

    Po pierwsze - zatrzymanie akcji serca raczej nie jest wynikiem Twojego przemęczenia, jeśli kobieta ma leżeć, to raczej wtedy, kiedy jest ryzyko skurczy macicy, rozpoczęcia akcji lub poronienia, że tak powiem - z winy organizmu matki. A u Was było inaczej. Nie zawiniłaś w niczym, nie było to spowodowane tym, że wstałaś za szybko czy podniosłaś za ciężką torbę. Dziecko zmarło. Umiera ok. 15% i padło na Was. Umierają, bo najczęściej ich genotypy są nieprawidłowe, co zdarza się nawet 100% zdrowym rodzicom. Leżenie nie pomoże Wam w kolejnej ciąży, bo nie ma znaczenia w przypadku ustania akcji serca.

    Po drugie - teraz wpadłaś w spiralę strachu, ale strach i niepewność nie pomogą Twojej przyszłej ciąży. Powinnaś zrobić wszystko, co się da, aby uspokoić emocje. Stres utrudni poczęcie i może sam w sobie być przyczyną utraty ciąży - przez niedokrwienie zarodka.

    Domyślam się, że przechodzisz takie etapy żałoby, to naturalne i nie krytykuję Cię - jak bym mogła, sama też straciłam ciążę niecałe 3 tygodnie temu. Twoje emocje są zrozumiałe. Jednak powinnaś mieć świadomość tego, że taka jest natura, tak, jest paskudna, ale nie mamy na to rady. Nie zawsze da się określić winę, przyczynę. Ba! nawet jeśli się da, to często nie ma metody, aby temu zapobiec w przyszłości. Ale pocieszę Cię - zwykle po utracie ciąży kolejna jest prawidłowa i rodzi się dziecko, ryzyko niepowodzenia jest naprawdę nieznaczne.

    Trzymam kciuki i ufam, że każda z nas zostanie wkrótce mamą.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Zgadzam sie z AniaBB, lezenie w ciazy i tak nic nie da, jesli powodem utraty ciazy jest zatrzymanie akcji serca u malenstwa. Lezenie jest zalecane tak jak pisala AniaBB przy skurcach, czy np. przy niewydolnosci szyjki macicy.
    Poszukaj dobrego lekarza, ktory zajmuje sie ciazami zagrozonymi, najlepiej takiego ktory pracuje w szpitalu, aby miala nad Toba piecze przez caly czas. Ale klasc sie na 9 m-cy to mysle,ze jest bez sensu.
    A wyniki sekcji juz masz, co bylo przyczyna?
    •  
      CommentAuthorMadzitka
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Dziewczyny z tego co wiem to Medicover w Warszawie ma i neonatologię i patologię ciąży.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Wtrące się... Położenie się w szpitalu jakimkolwiek zjedzie Ci psychę na maxa. Kliniki to nie sanatoria - patrząc na ból dziewczyn które poroniły będzie Ci ciężko i będziesz się nakręcać niemiłosiernie. Sama poroniłam w 18/19tc gdy w kolejnej trafiłam do szpitala i widziałam jak dziewczyny płaczą dostawałam szału - BO TO MOGŁAM BYĆ JA Totalny kłębek nerwów W domu się uspokoiłam, miałam zajęcie, oddalałam myślii było łatwiej choć strachu nie pozbyłam sie do końca ciaży tak naprawdę i cały czas wisiało że coś się może stać
    Tyle ze u mnie były skurczem stawiała sie macica itd
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.