Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 13th 2007
     permalink
    a nie powiem :wink: zgadnij :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 13th 2007
     permalink
    znalazlam, ale sie ukrylas pod jakims postem biologa hehe
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 13th 2007
     permalink
    bo mnie wku...ł:cool:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 13th 2007
     permalink
    no no Lily, a gdzie kultura wypowiedzi hihi. ja juz wole nie czytac tych pierdół. przekłamanie leci w obie strony..:confused: szkoda słów czasami
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeMar 16th 2007
     permalink
    http://kobieta.wp.pl/kat,26333,title,Nie-chce-juz-wiecej-dzieci,wid,8737605,wiadomosc.html?

    O powrocie płodności po porodzie. Znów te nieskuteczne metody naturalne... Już lepiej brać hormony podczas karmienia...:confused:
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 18th 2007
     permalink
    "Obserwujac tepmerature ciala, kobieta moze okreslic czas jajeczkowania, a tym samym zakonczenie okresu plodnosci (trzeci dzien rano podwyzszonej temperatury)."

    Pytalam juz dziewczyny pod moim wykresem coz to za metoda, ale zadna sie z tym nie spotkala. Moze wy wiecie?

    Informacje taka znalazlam w ksiazce Grazyny Kowalczyk pt. "Szczesliwe malzenstwo szeczesliwa rodzina" Przewodnik dla narzeczonych, malzonkow i rodzicow.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 19th 2007
     permalink
    ścisła termiczna. ale podwyzszona musi byc 3dni pod rząd o 0.2stopnia. i takiej metody szukaj w necie.
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeMar 19th 2007
     permalink
    Vicky, a przypadkiem ścisła termiczna nie rozpoczyna się czwartego dnia wzrostu temperatury rano, a nie trzeciego rano?
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeMar 19th 2007
     permalink
    "Antykoncepcja naturalna - ryzyko czy bezpieczeństwo":

    http://kobieta.wp.pl/kat,26355,wid,8778367,wiadomosc.html?P%5Bpage%5D=2

    Kolejny "oswiecony" artykuł pełen rażących błędów.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 19th 2007
     permalink
    Oświecenie chyba z lat 60. XX w.
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 19th 2007
     permalink
    no wlasnie Vicky, wszystkie informacje jakie znalazlam na temat metody scislej termicznej mowia o 4 a nie 3 dniu rano...

    Aniu bledy beda bo ci, ktorzy pisza takie rzeczy zamiast siegnac do prawdziwych informacji powielaja bzdury, ktore znajda, wzorujac sie na podobnych artykulach.

    btw. znalazlam bezplatny newsletter o NPR, zobaczymy czego sie dowiem:)
    --
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeMar 19th 2007
     permalink
    Oby nie ten bzdurny, o którym już było na forum...:wink:
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 19th 2007 zmieniony
     permalink
    no wlasnie zobacze:) kurcze a moze to ten bzdurny... musze poszukac na forum...
    a ty gosiu to snie na avatarek nie mozesz zdecydowac:smile:
    w ciagu godziny to juz chyba trzeci widze:surprised:
    --
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeMar 19th 2007 zmieniony
     permalink
    A tak dziś jestem chora, to trochę kombinuję, żeby sobie dodać trochę energii:bigsmile:
    Ten zostaje póki co :wink:
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 19th 2007
     permalink
    ja nie wiem kiedy sie dokladnie zaczyna powtarzam co mi powiedziala ngl. scislej termicznej sie nie uczylam zbyt duze ryzyko przy moich przedwczesnych wzrostach tempki.poza tym ja nic nie pisalam o rANKU w domysle mialam na mysli wieczor, byc moze i 4-ty na pewno bezpieczniej:)
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 19th 2007 zmieniony
     permalink
    ale ja vicky pytalam w jakiej metodzie zaczyna sie nieplodnosc poowulacyjna 3 dnia rano:)
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 19th 2007
     permalink
    aaaaa to ja nie znam takiej. chyba ze taka ze a moze dzidzia a moze nie:wink:
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 19th 2007 zmieniony
     permalink
    hahaha no moze tak :smile:
    ksiazka, a ktorej jest ta informacja zostala wydana przez Osrodek Dzialan Prorodzinnych :wink:

    zobaczcie na co sie natknelam...
    http://www.wykop.pl/link/3392/kobieta-i-jej-naturalny-rytm-plodnosci-w-internecie.html
    a moze powinnam to w ciekawostkach zamiescic :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    Umieść, na pewno.
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    ech, żal mi niektórych ludzi... "watykańska ruletka"
    hihihi dobre!!! z tych wypowiedzi wynika, że osoby stosujące NPR powinny mieć non stop podwyższony poziom adrenaliny :crazy:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    to smutne ale spotkałam się z takim określeniem nawet u bardzo wierzących ludzi - moich znajomych...niby mlodzi i potrafią myśleć a dali się przerobić :sad:
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    ja nigdy nie spotkałam takiego pojęcia ;)
    hihihi ;) kojarzy mi się z ZSRR - tak jak "ruska ruletka" - kiedy to do magazynku pistoletu wkłada się 1 nabój, zakręca się magazynkiem i przykłada pistolet sobie lub komuś innemu do głowy.
    Brzmi groźnie. Konsekwencje w 1 i 2 przypadku nieodwracalne.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    Mary, właśnie stąd wzięło się to pogardliwe określenie, z ruskiej ruletki.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    nie ruska tylko rosyjska ruletka:cool:
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    mnie tez sie najbardziej podoba stwierdzenie tego goscia... :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    Nie wiem jak Wy, ale jakoś nie czuję się hazardzistką :shocked:, przynajmniej, jeżeli chodzi a tę sferę życia:updown:
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    Gosiu, ja też się nie czuję hazardzistką ;)
    JESZCZE. Jak zastosuję NPR w praktyce, to kto wie... :updown:
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    Niektórych ryzyko podnieca:wink: Pewnie stąd fani NPR:wink:
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    no no no Mary :devil:
    ja tez bynajmniej sie hazardzistka nie czuje:)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    Mnie też daleko do hazardzistki, a ryzyko skutecznie wygasza podniecenie. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2007
     permalink
    Materiały prasowe Evry - artykuł zamieszczony na różnych kobiecych stronach:

    Antykoncepcja - wybór wielu kobiet
    Inicjator kampanii, firma Janssen-Cilag, chce poprzez różnorodne działania dostarczyć odbiorcom wiedzę na temat nowoczesnych metod antykoncepcji.
    Całoroczna kampania skierowana jest do kobiet w różnych fazach życia, z różną motywacją do stosowania antykoncepcji, do kobiet, które potrzebują wygodnego środka antykoncepcyjnego, będącego odpowiedzią na ich coraz bardziej intensywny i zabiegany tryb życia. Projekt ma także za zadanie zebrać informacje na temat stanu wiedzy Polaków o antykoncepcji hormonalnej. (...)
    Kobietom funkcjonującym w realiach dzisiejszego życia, przy jego tempie trudno jest stosować antykoncepcję, a już praktykowanie metod naturalnych staje się właściwie niemożliwe. Tzw. metody naturalne wymagają żelaznej dyscypliny, skrupulatności i ustabilizowanego trybu życia, a i tak ich skuteczność nie jest za wysoka. Bardzo efektywna jest za to antykoncepcja hormonalna w postaci pigułek, jednak i ona wymaga nadzwyczajnej regularności. Kobiecie jest coraz trudniej pamiętać o codziennym obowiązku zażywania tabletki. A im mniej systematycznie pigułka jest stosowana, tym ma niższą skuteczność. Rzecz jasna w podróży, delegacji, albo podczas pracy na zmiany trudno o regularne jej przyjmowanie. Nawet zmieniając torebkę łatwo zapomnieć o przełożeniu pigułek do nowej. Jak przy takim trybie życia znaleźć skuteczny sposób na niezapominanie najpierw o zabraniu pigułki ze sobą, a potem o jej przyjęciu?
    (...)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2007
     permalink
    :-) Rzadko spotyka się narzekanie na wymaganie skrupulatności i systematyczności przy stosowaniu metod naturalnych ORAZ tabletek. Z reguły jednego i drugiego nie wrzuca się do jednego worka.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 25th 2007
     permalink
    czytając to mam wrażenie że dzisiejsze kobiety to nawet rodziny nie powinny mieć bo nie potrafią sprostać najprostrzym życiowym zadaniom :confused:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    no typu połknięcie pigułki czy pomiar tempki - artykuł sugeruje że to przerasta mozliwości ludzkie :cool:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2007 zmieniony
     permalink
    Albo codzienny heroiczny wysiłek mycia zębów czy robienia makijażu.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2007 zmieniony
     permalink
    Kontynuując Twoją myśl: jak kobieta nie ma czasu na łykanie tabletek, to nie powinna zakładać rodziny. W reklamie obie sprawy są postawione na równi.
    Jak się nie mierzy temperatury, to się obserwuje śluz, jak Ybka albo nie obserwuje płodności i idzie na żywioł, a rodzina się powiększa. PI = 80
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    100% naturalu. Czy to szkodzi w założeniu rodziny?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    :-) Niezłe. Wystarczy rozejrzeć się po wykresach odkładających i oszacować odsetek wpadek.
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    No tak, życie jest ciężkie a potem się umiera:wink:

    Swoją drogą, swego czasu u ginekologa dostałam taką ulotkę opracowaną przez w/w firmę, zawierającą przekrojowe informacje na temat różnych metod antykoncepcji, jako którą potraktowano również metody naturalne. Oczywiście, zgodnie z zasadami stopniowania napięcia, na początku były wiadomości na temat kalendarzyka, potem - co chwalebne, bo to rozdzielono - metod naturalnych, prezerwatyw, globulek, tabletek i (bururum bururum bururum) nowego, wspaniałego świata plastrów.

    Do czego zmierzam: wtedy ta ulotka dała mi sporo do myślenia - raz, że wskazano, że metody naturalne są skuteczniejsze niż, np. prezerwatywa, a dwa, że wskazano je dość obiektywnie z wszystkimi za i przeciw. Przytoczona przez Amazonkę kampania już chyba nie ma tego waloru i wyraźnie prowadzi nas na sznurku do wniosku, że bez plastra ani rusz...
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 26th 2007 zmieniony
     permalink
    Ama - albo popatrzeć na wykresy staraczek które stosują 100% natural i co? Postarać się o dziecko wcale nie jest tak łatwo...skąd te smutne kobiety starające się po kilka lat...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    W ramach tej kampanii wydano także paraobiektywną książkę w twardej oprawie:

    Można ją dostać w Empiku.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    nie mam plasterka na ramieniu - nie jestem więc rozsądna :bigsmile::wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    Lily, ja też ubolewam nad brakiem plasterka i rozsądku.

    Info ze strony Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny:

    Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w sprawie antykoncepcji

    Ginekologia Praktyczna 2003, 11, 6, 3-5

    Zgodnie z treścią i duchem ogólnoświatowych praw reprodukcyjnych każda kobieta ma prawo decydować czy chce mieć dzieci, w jakich odstępach czasu i ile. Planowanie rodziny jest moralnym obowiązkiem i prawnym wymogiem w kształtowaniu postaw lekarzy i ich podopiecznych.

    Polskie Towarzystwo Ginekologiczne powołało 24 października 2003 r. Komisję ds. Rekomendacji Antykoncepcji w składzie: prof. dr hab. Marian Szamatowicz, prof. dr hab. Marek Spaczyński, prof. dr hab. Romuald Dębski, prof. dr hab. Krzysztof Drews, prof. dr hab. Grzegorz Jakiel, dr n. med. Medard Lech, dr hab. Tomasz Niemiec, prof. dr hab. Stanisław Radowicki, prof. dr hab. Tomasz Pertyński, dr n. med. Grzegorz Południewski, prof. dr hab. Piotr Skałba, prof. dr hab. Alina Szymankiewicz-Warenik.

    Polskie Towarzystwo Ginekologiczne stoi na stanowisku, że nowoczesna i skuteczna antykoncepcja jest jedynym profilaktycznym przeciwdziałaniem ciążom niepożądanym i ich przerywaniu.
    W Polsce są dostępne następujące sposoby antykoncepcji: metody okresowej abstynencji seksualnej, środki plemnikobójcze, prezerwatywy, wkładki wewnątrzmaciczne, preparaty zawierające jeden lub dwa składniki hormonalne w formie doustnej lub iniekcji.
    Przy wyborze metody należy przede wszystkim uwzględniać jej skuteczność antykoncepcyjną (patrz aneks nr 1.). Należy także poinformować zainteresowanych o zasadach poprawnego i bezpiecznego stosowania.
    Do oceny metod antykoncepcji stosuje się następujące kryteria medyczne:
    - skuteczność,
    - odwracalność,
    - bezpieczeństwo,
    - akceptacja,
    - korzyści pozaantykoncepcyjne.
    (...)
    Nie ma uzasadnienia medycznego do zalecania przerw w stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, jeżeli istnieje nadal potrzeba zapobiegania ciąży.

    Aneks nr 1
    NIEPOWODZENIA W TRAKCIE STOSOWANIA POSZCZEGÓLNYCH METOD ANTYKONCEPCJI (WSKAZNIK PEARLA – liczba ciąż mimo stosowania danej metody antykoncepcji w przeliczeniu na 100 kobiet stosujących daną metodę przez pierwsze 12 miesięcy)*

    Aneks nr 2
    KRYTERIA DOBORU POSZCZEGÓLNYCH METOD ANTYKONCEPCJI

    Metody okresowej abstynencji:
    - skuteczność – dość niska (wskaźnik Pearla od 1,0 do 20,0),
    - odwracalność – całkowita,
    - bezpieczeństwo – pełne,
    - akceptacja – zróżnicowana,
    - inne korzyści – brak wymiernych korzyści.
    (...)

    http://www.federa.org.pl/?page=article&catid=837&lang=1 - całość
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    Wpływ antykoncepcji na zmniejszenie liczby aborcji najlepiej widać w UK.
    W rozdziale pt. "Zalecenia dotyczące metod stosowania antykoncepcji w zależności od wieku i rodności pacjentek" jest szczegółowo opisane jaka metoda dla jakiej pacjentki. Tak naprawdę metody abstynencji nie są zalecane dla nikogo, ew. przy doborze metody należy je uwzględnić w przypadku młodych kobiet. Ginekolodzy ich po prostu nie zalecają nikomu. Tabletki są generalnie prawie dla wszystkich grup wiekowych i sytuacji życiowych.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    Przewodnicząca federacji Wanda Nowicka zabiła swoje nienarodzone dziecko i pisala w swoim blogu że jest z tego dumna :confused: aha nie miała żadnych przeciwskazań czy zagrożenia zdrowia w tej ciąży - poprostu dziecko pojawiło się nie w porę...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    Tu nie o aborcji, lecz o naturalnej antykoncepcji. :-(
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    wonko - przerzucisz do topicu "aborcja"?
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    merde, nie wiem, jak to się stało:sad:, powinnam to chyba przenieść w takim razie...
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    Tak, ctrl+C, ctrl+V.
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    Przeniosłam, usunęłam, najmocniej przepraszam za zamieszanie. :shamed:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.