Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Mam pytanie do dziewczyn, które stosowały lub stosują Estrofem. Czy zauważyłyście zmniejszenie ilości płodnego śluzu? Czy owulacja nie przesuwała się wam, tzn. czy była później niż zwykle?
    •  
      CommentAuthorhipka
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    Brałam kiedyś pochodną estradiolu i faktycznie ze śluzem było kiepsko. Nie wpływało to jednak na przesunięcie samej owulacji.
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 7th 2012
     permalink
    Postanowiłam odświeżyć wątek.
    Proszę wszystkie dziewczyny o wymianę doświadczeń związanych z przyjmowaniem estrofem-u.
    Będę bardzo wdzięczna!
    --
    • CommentAuthorylwiaczek
    • CommentTimeApr 7th 2012
     permalink
    Przychylam się do poprzedniczki. Napiszcie jeszcze komu pomógł i w którym cyklu :)
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Na razie nie ma odzewu. Myślę, że to przez przygotowania świątecznie :wink:
    Dziewczyny zajęte w kuchni albo gdzieś na wyjazdach.
    Poczekamy :bigsmile:

    Treść doklejona: 07.04.12 22:16
    l_ida zaglądasz?:wink:

    Powiedz proszę jakie miałaś endometrium jak zaczęłaś przyjmować estrofem i o ile wzrosło później?
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeApr 8th 2012
     permalink
    Hej,
    jeszcze raz o estrofemie tylko w odpowiednim miejscu;)
    Mam za soba 2 cykle z monitoringiem. W pierwszym w 14 dc moje endo mialo 3 mm, ale wtedy było juz za późno żeby zadziałać. W drugim zapowiadalo sie na to samo - na monitoringu w 7 dniu okazalo się że moje endo znowu ma tylko 3 mm. Wtedy lekarz przepisal mi estrofem mite (swoja drogą miałam problem żeby ten lek kupić, podobno to lek starej generacji i jest rzadko przepisywany-to opinia farmaceuty). Powiedział, że powinnam go brać od 6-11 dc, a że bylam o dzień spóźniona to wyjatkowo 7-12dc.
    Po leku czułam sie kiepsko:confused: codziennie poblewala mnie glowa i było mi troche niedobrze:confused: ale lek pomógł w 14 dc moje endo mialo 8 mm.
    Jesli w tym cyklu nie zajde, a niestety raczej to już pewne:( w przyszlym cyklu też mam brać estrofem.
    Co do śluzu to nie bardzo moge cos powiedzieć, bo u mnie z nim ogólnie kiepsko. Owulacja bez zmian.
    Powodzenia!
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 8th 2012
     permalink
    l ida powiem CI, że ja mam brać od dziś estrofem, a to mój 14 dc. Jestem po podaniu Pregnylu ( zrobiłam zastrzyk w piątek wieczorem).
    Od kilk cykli biorę Clo, a ono upośledza endometrium, teraz mam brać właśnie estrofem.
    mam nadzieję, że dzięki niemu moje endometrium podrośnie :wink:

    Fajnie, że się tu odezwałaś :bigsmile:

    Ciekawe czy endo rośnie tak samo ładnie po estrofemie niezaleznie w którym dc się go zaczyna brać . . . ???
    --
    • CommentAuthorylwiaczek
    • CommentTimeApr 8th 2012
     permalink
    Estrofem od 6 dnia cyklu? Hmm wydaje mi się że dość wcześnie bo u mnie np. od 3 do 7 dnia cyklu było jeszcze clo i wtedy te leki by się pokryły. Ja biorę od 8 dnia cyklu estrofem 2x2mg rano i wieczorem. A ile ty brałaś I_ida? I w którym dniu cyklu miałaś owu skoro 14 dnia cyklu endo miałaś 8 mm?

    Treść doklejona: 08.04.12 19:59
    A zapomniałabym czy estrofem a estrofem mite to to samo? I jeszcze jedno ile czasu od podania pregnylu trzeba się przytulać z mężusiem? Pytam na wypadek gdyby się okazało za kilka dni, że też będę musiała go wziąć
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeApr 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Tak branie tych leków mi się zazębia (clo 5-9dc, estrofem mite 6-11dc). Bralam 1x1mg.
    Owulację miałam w 16dc.
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 9th 2012
     permalink
    Ja również brałam Clo w tym cyklu, byłam na monitoringu i okazało się, że pęcherzyk ładnie urósł i w 12 dc miał 1,99cm.
    ale endometrium nie za duże było. nie wiem ile miało bo ginka mi nie powiedziała, ale dała estrofem, więc domyślam się, że coś było z moim endo nie tak.
    zacznę brać estrofem od dziś a tj. mój 15dc.
    Gdzies wyczytałam, że minimalnie edno powinno mieć 6 mm, żeby dawało szanse, ale wiadomo im więcej tym lepiej.
    Moje w 10 dc miało 4mm.

    Nadal liczę, że odezwą się nam jeszcze dziewczyny, które mają większe doświadczenie z tym lekiem!
    Fajnie, że Wy jesteście

    Treść doklejona: 09.04.12 13:48
    ylwiaczek: I jeszcze jedno ile czasu od podania pregnylu trzeba się przytulać z mężusiem?

    Ja miałam podany Pregnyl w piątek i zalecenie ginki "kochajcie się co dzień" :wink: tak też uczyniliśmy z małą drobna poprawką ( kochaliśmy się dwa razy dziennie) :wink:
    Ogólnie, po podaniu zastrzyku owulacja powinna wystąpić po 36-48 godzinach od momentu podania Pregnylu.
    --
  2.  permalink
    Ja tez mam male endo biore estrofem od 14dc 3x2 tabl a pozniej zwiekszyla mi 3x3 tabl takze wydaje mi sie ze dawka dosc duza. Zobaczymy czy cos to pomoze. Jak nie to od nastepnego cyklu bede brala inny lek za clo.:confused:
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeApr 9th 2012
     permalink
    ja miałam cienkie endo przy clo, po wzieciu w kolejnym cyklu estrofemu x1 od 5dc do owulacji mialam duzo lepsze
  3.  permalink
    Dziewczyny zastanawia mnie jedno. Moja gin mi powiedziala ze estrofem nalezy brac dopiero po owulce, Gosia pisze ze zaczela brac w 5dc i pomoglo. Wiec jak w koncu jest z tym lekiem ??
    :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 9th 2012
     permalink
    AniaaaaaaaaM84: Moja gin mi powiedziala ze estrofem nalezy brac dopiero po owulce


    Ja biore ovestin, ale po clo. od 8 do 14 dnia, po dwie dziennie. Moim zdaniem trzeba brac przed, nie slyszalam jeszcze zeby ktos bral po owulce.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja biorę estrofem po owulacji.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 9th 2012
     permalink
    Oczywiscie bierz tak jak zalecil lekarz.
    Ale skoro endo ma byc przygotowane na przyjecie zarodka to powinno sie chyba wczesniej brac leki, zeby wlasnie do owulki bylo juz conajmniej ladne i zeby zarodek mial sie gdzie zagniezdzic. Ale to tylko "moja teoria" , bo ja sie na tym nie znam.
    One kiss, a pytalas dlaczego po owulce masz brac ? Pytam, bo mnie to ciekawi :)
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 9th 2012
     permalink
    Nie pytałam, po prostu przyjęłam do wiadomości i łykam. Jak byłam w 10 dc to endometrium nie było za duże, ale zawsze odpowiednio przyrosło do momentu owulacji. Tym razem jednak się okazało, że trzeba je wzmocnić :wink:
    wiadomo że ewentualne zagnieżdzenie następuję od 7 do 12 dni po owulacji, więc pewnie jeszcze moje edno nadrobi :smile: mam taką nadzieję!

    :wink:

    Treść doklejona: 09.04.12 19:49
    Czytałam ulotkę to tam nie ma nic wspomniane jak je brać w naszej sytuacji czyli na podreperowanie endometrium.
    Zdziwiło mnie opakowanie tabletek, bo bardzo przypomina tabletki antykoncepcyjne, ponieważ każda tabletka jest przyporządkowana każdemu dniu tygodnia. i napisane jest, ze bierze się je 28 dni po jednej tabletce dziennie.
    ale ja będę brała wg zaleceń ginki :smile:
    --
  4.  permalink
    OneKiss: wiadomo że ewentualne zagnieżdzenie następuję od 7 do 12 dni po owulacji, więc pewnie jeszcze moje edno nadrobi :smile: mam taką nadzieję!

    te same slowa mowila moja gin ze mamy ok 7 dni na poprawe endo. Tylko ja to mam dawke jak dla "konia" 9 tabl dziennie, wlasnie zaczelam 4 opakowanie. Ale nic na razie sie jej slucham i zobaczymy.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    Aniu strasznie duza dawka. MUSI pomóc, nie ma innej opcji :wink:
    a powiedz jakiej grubości miałaś endometrium przed rozpoczęciem brania estrofemu?
    --
  5.  permalink
    Tez mi sie wydaje, ze duza dawka ale ja sie dobrze czuje wiec widocznie moj organiz potrzebował tego hormonu. Ja w 13dc miałam endo 4mm, od 14dc zaczelam brac estrofem ale na poczatku 3x2 i jak bylam na monitoringu w 15dc uroslo do 5mm. Pozniej juz nie miałam monitoringu wiec nie wiem co sie tam dzieje. No nic zobaczymy ja jutro chyba pojde na bete bo test przez pregnyl pewnie pokarze II kreski. Dokladnie OneKiss MUSI NAM POMOC :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorylwiaczek
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    Hejka dziś byłam u gina i w 12 dniu cyklu po clo 3-7 dnia cyklu 0,5 tabletki mój pęcherzyk na 17 mm, od 8 dnia cyklu biorę estrofem i w 4 dni z 4mm jest 6 mm, ale mój gin mówi, że minimalne musi być 8 mm. Myślicie, że biorąc nadal estrofem 2x 2mg podrośnie do owulki jeszcze 2 mm. Gin kazał mi przyjść w czwartek bo jutro go nie ma, ale nie zapytałam go czy już powinnam przytulać się z mężem. Ile powinien mieć pęcherzyk żeby pęknąć? Czy możliwe jest, że np. jutro będę miała owulkę?
    Kurczę, ja już cieszę się jak głupi do sera, że pęcherzyk ma 17 mm, a co dopiero jak w końcu zaciążę :P Heheh
    P.S mi gin też mówił, że estrofem bierze się przed owulką żeby endometrium przygotować do zagnieżdżenia zarodka :)
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    Ylwiaczek ja juz bym zaczęla się dzis przytulac, podobno pekaja roznie od 19-22mm jakos tak, wiec nigdy nie wiadomo jak u Ciebie szybko peknie:-)
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    Ja brałam estrofem po owulacji przez 5 dni z powodu słabego endometrium - max 7mm. Mój gin stwierdził, że po owulacji endo może się już degenerować i po 7 dniach od owu jest cieńsze i nie dochodzi do zagnieżdżenia - stąd tabsy bralam po 1mg 17-22 dc.
    Miałam dwa podejścia z estrofemem - za każdym razem zachodziłam w ciążę (i tylko wtedy). Niestety obie zakończyły się poronieniem (11 tc i 5tc). Wydaje mi się, ze może mieć to związek z suplementacją hormonami niestety.
    Teraz jestem 3 raz w ciąży ale wspomagałam się ziołami ojca Sroki :)
    Odpukać idzie wszystko dobrze teraz:D
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 10th 2012 zmieniony
     permalink
    ylwiaczek noo jasne! kochajcie się z mężem! i pamiętajcie, cieszcie się tym i rozkoszujcie nie myśląc o pęcherzyku :wink:

    serriatia nawet nie wiesz jak ja czekałam na taki wpis!!! dziękuję CI, ze się odezwałaś do nas!
    Przykro mi że dwie poprzednie ciaże zakończyły się poronieniem :sad:
    Ja piłam tez te ziółka, ale nie byłam konsekwetna, ponieważ piłam jeden cykl, nie byłam w ciazy i przestawałam je pić.
    Mam nadzieję, że tym razem się uda.
    z estrofemem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    U mnie problem z endometrium wynikał z niskiego poziomu estradiolu - w 3dc miałam go w dolnej granicy normy. Dawkując estrofem po owulacji trzeba pamiętać, aby skończyć przed potencjalnym zagnieżdżeniem zarodka, ponieważ estardiol wpływa negatywnie na ten proces.
    Co do ziół - u mnie wystarczyło pobudzić jajniki do pracy (czyli wydzielania estradiolu) i efekt jest :D
    Powodzenia w staraniach - bociany już wracają z dalekiej Afryki !!!
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    a wracają waracają! sama już widziałam! :wink:
    bardzo bym chciała aby się estrofem okazał "lekiem na całe zło"!
    --
  6.  permalink
    serratia: Dawkując estrofem po owulacji trzeba pamiętać, aby skończyć przed potencjalnym zagnieżdżeniem zarodka, ponieważ estardiol wpływa negatywnie na ten proces.
    mi nic nie wiadomo na ten temat :confused: tym bardziej ze zagniezdzenie odbywa sie od 7-12 dni od owulki a ja biore estrofem 13 dzien i moja gin tak mi kazala brac do bety czyli okolo 27-28dc.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Moja nie powiedziała jak długo mam brać, ale dziś mam usg kontrolne czy pęcherzyk pękł, może dziś powie, że mam odstawić lub brać nadal. Jak tylko wrócę to dam znac na czym stanęło.

    A wracając do estrofemu, powiem Wam, że żadnych skutków ubocznych nie odczuwam :smile: łykam jak tik taki i jest okej :cool:
    --
    • CommentAuthorylwiaczek
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    OneKiss i co na USG wyszło? Nadal masz brać estrofem? Napisz jeszcze w którym dniu cyklu owulacja i ile miał twój pęcherzyk.

    Ja, byłam dziś na USG i endometrium 9 mm więc kazał mi odstawić estrofem, ale mój pęcherzyk w 14 dniu cyklu ma 19 mm czyli w dwa dni urósł tylko 2 mm i gin powiedział, że mogłoby być lepiej. Pytałam go o pregnyl na pęknięcie, ale powiedział, że na pregnyl jest już za późno i to mnie bardzo zdziwiło, przecież pęknięcie następuje 24-36 h po podaniu więc czemu jest za późno? Brała któraś z pregnyl? W którym dniu cyklu i ile miał pęcherzyk?
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    ylwiaczek już jestem i odpowiadam :smile:

    Byłam na usg, mój pęcherzyk pękł. Widoczny płyn w zatoce Douglasa :wink: Endometrium prawie 10mm :bigsmile:
    W życiu takiego nie miałam!
    Estrofem działa!
    Ale nadal mam go brać przez 14 dni, dodatkowo luteinę (2x1) i acard (1x1). Jeśli 25.04 nie pojawi się @ mam dzwonić do ginki :wink:

    Ja brałam Pregnyl na pęknięcie pęcherzyka i wzięłam go jak mój pęcherzyk miał 1,99 cm w 12 dc, czyli był nawet troszkę większy od Twojego. Tego samego dnia sobie podałam pregnyl ( 2x5000 jednostek). Pęcherzyk pękł dzień lub dwa dni później. Nie było więc wcale za późno. Owulację miałam 13/14 dc.
    --
    • CommentAuthorylwiaczek
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    A na co jest acard? Kurczę widzisz twój jest nieco większy i dostałaś pregnyl a jak wpsomniałam mojemu o pregnylu powiedział, że za późno no i że trzeba zobaczyć czy sam pęknie, jak nie to w przyszłym cyklu da mi pregnyl... tylko, że jak clo można brać przez kilka cykli tylko to każdy jest na wagę złota. Dziwi mnie, że przy endometrium 10 mm nadal masz brać estrofem, bo endometrium jest już odpowiednie.
    Pisz dalej jakie efekty :)))) Trzymam kciuki za Ciebie :smile:
  7.  permalink
    A u mnie @ sie zbliza wielkimi krokami takze dupa ;/ Ja pregnyl mialam w 14dc i mialam pecherzyk 19mm.
    Trzymam kciuki dziewczyny zeby u was bylo zielono :surprised:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 13th 2012 zmieniony
     permalink
    ylwiaczek dokładnie nie wiem na co ten acard jest :wink: coś z ukrwieniem endometrium chyba.
    a estrofem nadal mam brać, zalecenie ginki. Ja Jej ufam bardzo i nie dopytuję się "dlaczego?", "a czemu to", "a czemu tamto?":bigsmile:
    Jeszcze ani razu mnie nie zawiodła, a z tego, co czasem czytam tutaj na forum, co dziewczyny piszą o swoich lekarzch to w szoku jestem.
    Walczę z NIĄ , ramię w ramię o nasze dziecko i wiem, że nam się uda :wink: a poza tym jest dla mnie lekarzem nie tylko od ciała, ale przede wszystkim od duszy! :smile:


    Aniu może jeszcze nie jest wszystko stracone? może to nie @?

    spojrzałam na Twój wykres Aniu . . . plamienia, test negatywny . . . eh :sad::sad::sad:
    ale jak to mówią "jesli nie ma @ zawsze jest nadzieja".
    --
  8.  permalink
    OneKiss nie wiem co sie dzieje ze mna ale zamiast @ mialam 6 dni plamien i tyle. @ sie nie rozkrecila do tego mam straszne uderzenia goraca ;/ A co najlepsze pecherzyk mialam w lewym jajniku a czuje teraz bol w prawym. O 16 ide do gina. Zobaczymy co mi powie:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Aniu ale sie porobiło. Nie wiem co to może być. Uderzenia gorąca często sa po Clo. To jeden ze skutków ubocznych. Plamienia tyle dni i @ nie ma.
    hhmmm . . . jestem bardzo ciekawa co gin dziś powie.
    A może zrób test jeszcze raz?
    --
  9.  permalink
    Teraz jestem w pracy ale po chce jechac do apteki i przed lekarzem zrobic test co prawda nie bedzie on z porannego moczu ale zobaczymy. Czuje sie strasznie, mam co chwile te uderzenia co prawda w nocy mi sie zaczely a juz mam ich dosc. Czuje sie zmeczona, napiecie w podbrzuszu co chwila latam do WC i sprawdzam czy czasem nic nie leci ale od wczoraj popoludnia mam tylko sam sluz przezroczysty. :confused: dziwne to wszystko bo na ciąze nie licze :cry:
    --
    • CommentAuthorylwiaczek
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Ania współczuję samopoczucia :( Faszerują nas hormonami żeby sztucznie wywołać owulację i niestety skutki uboczne nie są małe. Idź koniecznie do gina. Oczywiście życzę, że te objawy były spowodowane ciążą a nie skutkami ubocznymi :)

    W ogóle byłam dziś u gina i okazało się, że widoczny jest płyn za macicą, a na karcie owulacji mam napisane ciałko żółte i lekarz powiedział, że raczej owulacja była. Kurcze martwię, że powiedział raczej.Z tego co czytałam to takie są objawy owulacji no ale czas pokaże. Teraz dupek i do przodu. Czy można robić test ciążowy jak się dupek bierze?

    A myślicie, że jeszcze powinnam dziś się przytulać z mężem? Czy jest sens? Tak, żeby poprawić heheh :P
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Aniu i jak? co powiedział gin?

    ylwiaczek, można robić jak się bierze duphaston, ale wiadomo, że robić w 12 dfl , nie wcześniej, bo wtedy mogą wyjść niewiarygodne :wink: Gdybyś miała podany Pregnyl wtedy można byłoby testować 14 dni po podaniu zastrzyku.
    co do kochania się mężem teraz, ja jestem jak najbardziej na TAK :smile: ale pamiętej to ma być FUN!!! a jeśli będzie miało TO coś poprawić to tak się stanie, a jak nie to zawsze przyjemność i rozkosz zapewniona! :wink::wink:

    ja nadal biorę estrofem. obecnie jest mój 22 dc, a 8dfl, temperatura cały czas w górę :cool:
    --
  10.  permalink
    A wiec pojechalam do niej a ona wyslala mnie na bete i moj wynik < 1,00 Zadzw do niej i kazala mi przyjsc w srode bo musi zobaczyc wynik bo "<" ma jakis znaczenie ale ja sie nie znam i nie mam pojecia o czym mowi :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Aniu wynik bety <1,00 to wynik negatywny :sad:
    --
  11.  permalink
    Wlasnie tez mi sie tak wydaje ze nie jestem. No nic zobaczymy w srode co mi powie. Zastanawia mnie jedno czy da mi lutke na wywolanie czy bede dalej ciagnela jako nowy cykl:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    najwazniejsze niech zrobi usg i powie co się dzieje tam w środku.
    Aniu a moze te plamienia to złuszcza sie endomterium ,które jest za grube, biorąc pod uwagę dawkę estrofemu jaką brałas?
    nie wiem, tak sobie gdybam.
    wypytaj się ginki o to.
    Przecież miałaś pęcherzyk dominujący, pękł, owulacja była, więc te plamienia to nie krwawienie śródcykliczne.
    hmmm...
    jak nie ma ciązy, to pewnie dostaniesz luteinę na wywołanie.
    ale dziwne to wszystko.
    jestem bardzo ciekawa co lekarz powie.
    --
    • CommentAuthorylwiaczek
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Aniu poczytałam trochę na forach o plamieniach po estrofemie i kilka dziewczyn pisał o brązowych plamieniach. A Ty brałaś bardzo dużą dawkę. Lekarz badał Ci teraz grubość endo? Gin mi powiedział zanim zaczęłam brać estrofem, że bardzo ciężko jest dobrać odpowiednią dawkę.
  12.  permalink
    Ale wlasnie ja takich brązowych plamien tak do konca nie mialam. Raczej czysta krew polaczona ze sluzem. Mozliwe ze za duza dawke estrofemu mi dala bo ogolnie od ponad tygodnia mam bol podbrzusza jak na @. Zobaczymy myslicie ze dlugo brane tabletki anty moga miec wplyw na moje problemy ??? Co prawda od roku ich juz nie biore ale bralam 10 lat :confused:
    --
    • CommentAuthorylwiaczek
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Aniu ja też brałam tabletki Diane 35 przez 10 lat. Niby na policystyczne jajniki idealny jest lek Diane, nikt tego oczywiście nie powie, ale ja uważam, że to przez tabletki moje jajniki tak się rozleniwiły, że okres miałam co 60 dni. Ale to moje zdanie. Daj znać co powiedział gin na twoje krwawienia.
  13.  permalink
    Hej Dziewczyny!!! Bylam wczoraj u mojej gin i zrobila mi USG. Pecherzyki powoli rosna, endo 2mm, takze powiedziala, ze te moje plamienia najwidoczniej oznaczaly skromny @ . Ten cykl mam bez zadnych leków, na luzie :smile: i mam przyjsc do niej po nastepnym @ (jesli bedzie-oby nie!!! ) Mam nadzieje, ze bedzie dobrze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Aniu najważniejsze , że sie wyjasniły te plamenia.
    uuuf... że nic gorsego z tego nie było.

    Kochana cykl na luzie ! super pomysł! ja miałam 2 ostatnie takie :wink::wink:
    obecnie wróciłam do leków.
    mam udostpęniony wykres na jakiś czas :wink: możecie zajrzeć.
    mnie też się zdarzyło plamienie, też pomyślałam, ze to może być po estrofemie. ale chyba jednak to co innego :wink:

    ylwiaczek ja też brałam Diane, długi czas :sad: miałam je przepisane bez zrobienia żadnych badan, cóż ja wtedy wiedziałam o życiu.
    przepisała, ja brałam, bo w ciązy nie chciałam być.
    strasznie po nich przytyłam ,wzrok mi sie pogorszył.
    na szczeście nie biorę ich juz kilka lat, dobrych lat.
    --
    • CommentAuthorylwiaczek
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Aniu dobrze, że już znasz przyczynę przynajmniej już nie musisz się stresować bo stres też negatywnie wpływa na cykl.
    Dziewczyny piszecie o cyklu na luzie bez leków. Ile brałyście miesięcy leki, że teraz robicie sobie przerwę? Bo ja dopiero 1 cykl na clo i estrofemie i dupku i nie wiem ile cykli powinnam się starać.
    A i mam do Was pytanie bo widzę, że wiecie więcej ode mnie :) Gin w tym cyklu kazał mi brać estrofem od 8 dnia cyklu, ale w kolejnym jeśli pojawi się @ (oby nie) to mam do niego przyjść 5-6 dnia cyklu i brać estrofem wcześniej, ale z tego co sobie liczę wypadnie majówka więc będzie po frytkach. Jak myślicie od którego dnia cyklu powinnam wziąć estrofem? 6,7 ?
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja miałam za soba nieudanych 13 cykli jak zdecydowałam się na zmianę ginki.
    Wtedy znalazłam moja obecną lekarkę.
    Cykli z lekami mam więcej, bo bromergon i metformax zaczęłam juz brać w 6 cyklu starań ( więc to już były moje cykle z lekami).
    cykle :
    1-5 na luzie
    6-13 bromergon metformax
    14 - rozpoznanie, sam monitoring miałam ( okazało się że nie mam owulacji)
    15,16,17 Clo, Pregnylem,luteiną, acardem, bromergon, metformax
    18 HSG
    19 Clo, Pregnylem,luteiną, acardem, bromergon, metformax
    20,22 RELAX bez leków
    22 Clo, Pregnylem,luteiną, acardem, bromergon, metformax + estrofem.

    obecnie mam 22 cykl starań i wróciłam do leków, ale z zupełnie innym nastawieniem:wink: ta przerwa dobrze mi zrobiła :cool:

    ylwiaczek ja bym zaczęłam brać od 6 dc.
    --
    • CommentAuthorylwiaczek
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Zrobiłam test 8 dnia owulacji i niestety 1 krecha, ani śladu 2 :( W maju robię inseminację. Miała któraś z Was?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.