Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Cześć,

    które z was miały cystę na jajniku? Jakiej wielkości? Czy został wdrożony jakiś plan leczenia, czy czekałyście aż się wchłonie? No i jakie skutki miała terapia lub czekanie.

    No i najważniejsze pytanie. Jak taka cysta ma się do owulacji z takiego jajnika, a co za tym idzie możliwości zajścia w ciążę?

    Zapraszam do dzielenia się doświadczeniami..
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    ja w ostatnim cyklu mialam torbiel, ponad 3 cm. dostalam duphaston i torbiel sie wchlonela. zadnych powiklan nie bylo.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Ja mam torbiel od 5 lat(wtedy ja rozpoznano), mam nadal i jestem w ciazy.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Ja się właśnie dowiedziałam wczoraj, że mam takową na prawym jajniku. Razem z jajnikiem rozmiar to 6 cm. Wypełniona płynem, mam zrobić marker ca-125.
    I teraz tak sobie myślę, że ja ją od dawna już czułam. Zawsze myślałam, że to jajnik, a to ta wredota mi uciska..
    Na razie kroków nie podejmuję, czekam aż sobie zniknie (mam nadzieję) :)
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Agatella ja miałam torbiel dwukomorową ok 4 cm. Kiedys jedna komora pękla, bolało niemilosiernie. generalnie tobiel mnie bolała często przez kilka lat, marker robilam i wychodzil ładny. Potem ta torbiel miewała ok 3-4cm. I generalnie wyszlo na to ze mialam zrobic hsg zeby zobaczyc czo ona nie siedzi na jajowdzie. lekarka tez powiedziala ze mozemy z mezem poprobowac zajsc w ciaze, ale moze to z torbiela sie nie udac. I udalo sie:) wiec na razie nic z tym nie robie.W ciazy tego wogole nie czuje.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Moja też jest dwukomorowa:)
    Gin powiedział, że drugi jajnik jest ok, więc liczę jakby co na niego..
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    nie przejmuj sie na zapas,powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Dzięki:) a tobie gratuluję ciąży pomimo tego "pasożyta" ;P
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Agatella
    Ja miałam na oby dwu jajnikach torbiele 8 i 10cm owinięte i poskręcane wokół jajników , jestem po laparoskopii bo niestety ale torbiele okazały sie endometrialne i do tego pełno zrostów miałam , 6 lat starałam się zajść w ciąże ale nic z tego nie wychodziło . Stwierdzona Endometrioza . Teraz przez 3-mc mam brać Visanne - lek na endometrioze a dalej to zobaczymy .
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Kasiu a jak dowiedziałaś się o tych torbielach, to one już takie duże były, czy były mniejsze i z czasem tak przyrosły?
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Agatella

    O torbielach dowiedziałam się na usg ( wstyd się przyznać ale to była moja pierwsza wizyta u gin od 5 lat ) ,podczas pierwszego usg 14 lutego torbiele miały 66 i 51 mm , trzy tygodnie później w szpitalu ( 3 dni przed operacja ) torbiel lewa dwukomorowa miała 88 mm a prawa jedno komorowa miała 50mm . Kiedyś pewnie były mniejsze , ale na własne życzenie ( nie chodzenie regularne do gin ) wyhodowałam takiej wielkości. Zaś po operacji dowiedziałam się iż torbiele miały 8 i 10 cm .
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 30th 2012
     permalink
    hej, mam pytanie czy ktoras z Was brala primolut-nor na torbiele? Ja mam dwa torbiele po 6cm i dostalam ten wlasnie lek na 2 miesiace. Zastanawiam sie czy jest on skuteczny?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Ja miałam torbiel. Nie wodną tylko dermoidalną. Miałam operację, normalną, nie laparo, usunęli, nie było wznowy.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    ja zanim zaszłam w ciążę miałam torbiel endometrionalną na jednym jajniku. Teraz pewnie nadal jest, bo ją usuwa się tylko laparoskopowo.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.