Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Jestem w 7 tyg. ciąży no i oczywiście cała w obawach. Odkąd przesledziłam czego nie wolno jeść i od czego trzymać się z daleka nie mogę się uwlnic od myśli o listeriozie :/ która czyha w niepasteryzowanym nabialale, rybach, mięsie etc. Czy któraś z Was robiła badania w tym, kierunku ? Przy nudnościach wpadam w panikę, że to może nie dolegliwości ciążowe ale właśnie listerioza (czytałam, że często jest mylona z objawami ciąży).

    Napiszcie, proszę, czy macie jakieś doświadczenia z tym tematem.

    Agata
  1.  permalink
    Agataz a mialas stycznosc z jakas podejrzana zywnoscia? Nieprzebadanym miesem niewiadomego pochodzenia? serami napasteryzowanymi wlasnej produkcji?
    Mimo iz to grozna choroba, wydaje mi sie ze nie ma co panikowac. W ciazy trzeba byc czujnym ale nie mozna popadac w paranoje bo 40 tygodni ciaglego stresu i zamartwiania ani na mame ani na dziecko nie wplynie dobrze.

    Ja bym odpuscila, ale jesli Ci to nie daje spokoju, to moze zrob badanie, dla siebie, zeby sie juz nie stresowac.

    Spokojnej ciazy zycze.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Ja robilam badanie na listerioze w ciazy, bo przez przypadek jadlam ser z niepasteryzowanego mleka.
    Wyniki byly negatywne.
    Nie ma co panikowac :wink:
    Pijesz mleko prosto od krowy, badz jesz produkty z takiego mleka? Jesli nie to mysle, ze zagrozenia ogromnego nie ma. W sklepach wybieraj poprostu sery z mleka pasteryzowanego(na etykiecie napewno bedzie napisane). Aha, uwazalabym tez na kaszanke, zeby jesc tylko i wylacznie po przegotowaniu, bo tez moze zawierac listerie.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.