Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Cześć dziewczyny. Już kolejny miesiąc mija kiedy podczytuję różne tematy na 28dni. Natknęłam się na staraczki z cukrzycą ciążową, ale nie dotarłam do takich kobietek, które chorują na cukrzycę I typu (insulinozależną). Ciekawa jestem czy są tu takie osoby, czy tylko ja borykam się z taką chorobą. Jeśli jesteście to piszcie. Jak przygotowywałyście się do ciąży? Jak wasze cukry kształtowały się przed ciążą i w czasie ciąży? Czy przechodziłyście na pompy insulinowe na okres przygotowań i ciąży, czy radziłyście sobie na penach. Podzielcie się swoimi doświadczeniami :) Ja na bobaska szykuję się już drugi rok. Przez pewien czas miałam pożyczoną pompę insulinową, która pięknie mi cukry wyregulowała. Obecnie jestem na penach i z cukrami już różnie, na ogół za niskie. Jak na razie ze staranek niestety nic nie wychodzi, co wprowadza stresująca atmosferę i coraz częstsze skoki cukrów :(

    Treść doklejona: 22.04.12 20:48
    hej ho, naprawdę nie ma tu nikogo z cukrzycą insulinozależną ?? buu :(
    •  
      CommentAuthorkalfasek
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    Kochana ja nie mam insuliny typu 1 ale mój mężczyzna ma.....
  1.  permalink
    Czesc ja choruję na cukrzycę typu 1
    Szkoda że dopiero teraz znalazłam te forum ja też niemoge zajść w ciążę od 3 lat a choruje na cukrzycę i niedoczynność tarczycy od 10 lat. Teraz mecze się w invimedzie i zobaczymy czy się uda.
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeOct 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Mi udało się zajść w listopadzie rok temu, niestety w 10 tygodniu poroniłam :( Po badaniach okazało się, że mam Hashimoto i teraz własnie po wizycie u endo zmniejszono mi dawkę, bo TSH mi za niskie wyszło. W obecnym cyklu wróciliśmy do Macierzyństwa w Krakowie, zmieniliśmy tylko lekarza na takiego z dodatkową specjalizacją endo, zeby kompleksowo podszedł do sprawy. Dostałam Ovitrelle i zrobiłam badania. Teraz jeszcze 10 dni czekania na efekty. Jak się nie uda, to w przyszłym cyklu zaczynamy przygodę z Clo, no i zobaczymy co z badań na przeciwciała wyjdzie, bo lekarz twierdzi, ze to mogła być przyczyna poronienia. Dziś byłam u diabetologa i rozmawiałam o poronieniach u diabetyków i podobno jest to tylko odsetek ok 4%, cała reszta to zdrowe ciąże i zdrowe dzieci, tak że mnie pocieszył :)
    3 mam kciuki za Ciebie, żeby niedługo się udało!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.