Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 8th 2014
     permalink
    Szczypta, fajnie to wyglada. U Lady tez, zreszta podoba mi sie wszystko co juz jest rowne i bez chwastow i chaszczy, bo u nas dolki, korzenie, pnie do wywalenia, smieci itd. I nawet z tojtojem porzadniej to wyglada niz u mnie :smile:

    Znow mam pare pytan, mam nadzieje, ze ktos bedzie mogl mi odpowiedziec.

    Mam sliwe, ktora w ogole nie owocuje - mozliwe, ze to jakas, ktora trzeba zapylac? Czy generalnie lepiej usunac, skoro nie daje owocow? W zeszlym roku chyba tez nie owocowala za duzo, znalazlam na drzewie jedna zasuszona sliwke. Wisnia (albo czeresnia, okaze sie) i morela zawiazaly owoce, wisni bedzie chyba nawet sporo, wiec chyba nie przez pogode nie ma owocow.

    Czy oplaca sie zasiac trawe w maju, gdy usuniemy korzenie i wyrownamy dolki? W tym roku nie mamy wielkich funduszy na ogrod. Jak dlugo po zasianiu nie mozna po tym chodzic? Ma to byc na tymczasowo na rok, dwa. Mamy male dzieci, wiec nie chcialabym blokowac im mozliwosci zabawy na dlugie tygodnie. Chce w tym roku tylko uporzadkowac ogrod, kupimy jakis hamak, lezaki i piaskownice, tak zeby dzieci mogly sie bawic a my odpoczywac, a potem pomyslimy. Jezeli trawa mialaby rosnac dlugo to zostawilabym to gole w tym roku po prostu.

    Aaaa i jeszcze jedno: Znacie jakies fajne stronki na fejsbuku z inspiracjami ogrodowymi?

    Treść doklejona: 08.05.14 12:28
    Aaa, i moze jeszcze spytam, jakie polecacie kosiarki do malego trawnika.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 8th 2014
     permalink
    Do małego trawnika to elektryczna.
    Trawa z siewu rośnie 2 tyg - po wysianiu trzeba dobrze zwałować no i w razie braku deszczu obficie podlewać. Lepiej po niej nie biegać do pierwszego koszenia.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 8th 2014
     permalink
    Lily Ja nie ubijalam mojej wysiłek ale na jesień trawy... teraz u tesciowej tez nie ubijałyśmy....

    Ypolly u mnie też górki i pagórki i tez, nie to złości strasznie ale cóż... jak się nie ma co się lubi..... trzeba się pomęczyć z tym co się ma

    Treść doklejona: 08.05.14 21:59
    Co do sliwy to kup jeszcze jedna zapylacza. Też teraz kupiłam sławę i okazało się, że ona musi mieć druga zapylacz no i do kupiłam jej samozapylajaca
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    Dziekuje za odpowiedzi. Az musialam poszukac, o co chodzi z walowaniem i tak oto trafilam na link:
    zakladanie trawnika A ile tak mniej wiecej trawa do tego pierwszego skoszenia rosnie? Przepraszam, jesli to zbyt naiwne pytanie - naprawde oprocz roslin doniczkowych i pielenia grzadek na "prikaz" babci nie mialam wiele do czynienia z ogrodami i nie interesowalam sie.

    Lady, to musi byc jeszcze jedno drzewko, czy ja dobrze zrozumialam? Kurcze, to chyba ja usune, bo juz i tak za duzo drzew na naszej dzialce, ja chce troche slonca tez.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    Lady, nie wałowałaś, nie grabiłaś to masz górki i pagórki - po to się to robi, żeby teren był równy
    Polly - ja chyba kosiłam 4 tyg po zasiewie...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Ypolly jeśli nie jest samopylna to potrzebuje zapylacza czyli inna odmianę sliwy zapylajacej

    Treść doklejona: 09.05.14 18:18
    Lily teściowa ma taka z biedronki glebogryzarke czy też wertykulator o ile to jest to samo. Nie ma jednak opcji aby to urządzenie wchodziło 20cm w głąb ziemi. Czy są jednak takie bardziej profesjonalne, które będą umiały dać radę naprawdę twardej ziemi i mocno Nierównej?
  1.  permalink
    Ladybird76: Czy są jednak takie bardziej profesjonalne, które będą umiały dać radę naprawdę twardej ziemi i mocno Nierównej?

    Są - podpinane do traktora :) My mieliśmy mocno nierówny, zarośnięty teren. Ziemia była tak zbita, że ciężko było wbić łopatę. Rok temu przyjechał znajomy gospodarz z glebogryzarką przyczepioną do traktora. 4h roboty i było równiuteńko. Potem tylko przegrabiliśmy, zwałowaliśmy i można było siać trawę.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 9th 2014
     permalink
    o tak, albo takie ręczne, ale z mocnym silnikiem spalinowym - robota dla silnego chłopa generalnie.

    Treść doklejona: 10.05.14 01:49
    gleb
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    Na jesień , uczę udać się do wypożyczalni i zapytać co mają z takich sprzętów a jak nie to traktor i brony a potem grabie w rękę i do roboty

    Treść doklejona: 10.05.14 09:29
    Lily dla silnej baby w moim przypadku
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    W leroymerlin można wypożyczyć taki sprzęt, ja ostatnio grabilam, masakra, a i wyszukalam sobie w necie jak siać trawę,niestety nie wysialam bo walec się zepsuł :angry: tylko właśnie chyba najpierw się sieje a później waluje?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 10th 2014
     permalink
    my w poblizu nie mamy zadnej wypozyczalni wiec musimy ogarniac recznie (dobrze ze u nas jest malo tego ogarniania)
    kupilismy w jakims markecie taki na kolkach no i powiem tam , maz twierdzi ze zadna silka tak nie wyeksploatuje jak przegrabienie kilku metrow kwadratowych :wink:

    fds
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 13th 2014
     permalink
    Jakie macie kosiarki i jaka Polecacie? Działka jakieś niecałe 1500m2 będzie obrobienia
  2.  permalink
    My od dwóch lat mamy Stige spalinową i jest ok. Do koszenia jest pewno jakieś 800m kw trawnika, zajmuje to ok 20min.
    Jak masz większą powierzchnię i dużo "prostych" odcinków, to pomyśl o szerszej i z napędem.

    Treść doklejona: 13.05.14 10:58
    Ladybird76: Lily dla silnej baby w moim przypadku

    Lady, ja nie wiem jak silna jesteś :wink: ale pamiętam, że równolegle z nami, u sąsiadów działała profesjonalna firma zakładająca trawnik. To było rok temu w kwietniu, więc pogoda całkiem sympatyczna na takie roboty- słońce, ale nie za ciepło. I pamiętam, że z glebogryzarką działało na zmianę dwóch facetów, nie jakieś chuchra, i łatwo im nie było. Co chwila wzdychali, że u nas to traktorem się załatwilo, a oni muszą popylać. Jak znajdziesz traktor, to i pewno będą mieli glebogryzarkę ;-) ja też myślałam o bronowaniu, ale "nasz" gospodarz powiedział, że gdzie tam, glebogryzarką jak się zrobi będzie lepiej. Dobrze, że się wtedy ugryzłam w język, bo chciałam się zapytać, czy nam ją podrzuci, czy sami mamy po nią podjechać :crazy: bo myślałam właśnie o takiej ręcznej. więc jak przyjechał z taką wielką, podłączoną do traktora, to się sama z siebie śmiałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Sprzęt od tesciowej może nie jest wielki ale też trzeba użyć siły bo ciągnie mocno. Poza tym te większe, profesjonalne to faktycznie dla silnego chłopa będą.... Kurcze niedaleko mamy ukojenie świń. Musiałabym iść do gospodarza i pogadać czy ma jakiś sprzęt ciężki do tego typu zadań. Pola obrabiarki to może i działkę by mi przeoral.
  3.  permalink
    Ladybird76: ukojenie świń

    :crazy:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Hahaha uwielbiam pisać na tablecie Hahaha oczywiście chodziło o ubojnie:wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Mam problem z trawa. Rok temu przez awarie sasiadow mielismy spory kawalek przez nich przekopany i wtedy niby w ramach rrkompensaty posiali trawe i chyba kurde jakas pastwena bo w tym miejscu buja jak szalona i kilka dni po koszeniu juz sie klada zdzbla. Na dodatek jakos ja chyba 'ponioslo' bo 3 kepy mam w zupelnie innym miejscu. O ile w miejscu po awarii teraz nie rusze bo to kilka m2 i trzeba by piachu nawiezc i od nowa walosac to zastanawiam sie cxy wyrwanie tych pojedyncxych kep ma sens (srednika jak wiadro 20l). Wyrwac i trawe ktora my mamy wysiac czy inacxej jeszcze kombinowac??
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Wyrwać kępy i dosiac nowej trawy...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Maz twierdzi ze to bezsens i ze i tak zostana placki. Jest ryzyko ze nie kupimy takiej samej trawy jak ta sprzed 2lat
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    Ania ja w Castorama kupiłam trawę VIVAFLOR bo tam co roku mają taką samą....
    Jak zatem mężowi ni przeszkadzaja te kępy to zostawcie. Osobiście bym je wykonała, dosypała ziemi i posiala nowa.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, a jakimi materialami robilyscie droge dojazdowa?

    Ja mam obecnie pozarastana kratke betonowa z trawa, czesciowo nierowna, bo korzenie z duzej choinki rosnacej obok spowodowaly, ze czesc bloczkow poszla w gore. Zastanawiam sie co z tym zrobic. Jak macie jakies fajne pomysly, to z checia poczytam.

    Pan od ogrodow stwierdzil, ze na dluzsza mete drzewo trzeba usunac, a mi go szkoda. Nawet nie wiem jak sie nazywa to fachowo i jakie duze bedzie, no i co zrobic z droga. I szukam miejsca na taras, ewentualnie mysle o wykorzystaniu carport na czesciowe zadaszenie tarasu, bo jest na dwa samochody. Chce troche tych chaszczy jeszcze pousuwac, zrobic miejsce do zabawy, ogrodzone dla mlodszej corki, chyba pod morela.

    Plan:


    Zdjecia:


    Treść doklejona: 15.05.14 13:21
    I jeszcze pytanie, czy znacie jakis darmowy program na necie do zrobienia planu ogrodu. To do gory, to skan od projektantki, ale nie podobalo mi sie to, co mi zaproponowala, nie mowie o sumie juz, bo bez drogi dojazdowej 11 tysiecy euro chce za polozenie kostki i wyrownanie ziemi.

    Przy samym domu nie chcemy za duzo inwestowac, bo za pare lat bedziemy jeszcze izolowac. Generalnie chcialabym, zeby to po prostu jakos wygladalo, bo na ten moment to bardzo mi sie nie podoba i brakuje mi pomyslow, jak to tanim kosztem urzadzic, choc na tymczasowo. Rabaty kwiatow chyba pousuwam, bo nie umiem o to zadbac, zeby jakos wygladalo. Zreszta to troche jak przyjscie do czyjegos domu i urzadzanie sie z czyichs mebli - no nie czuje klimatu tych rabatek i nawet nie wiem, jak sie wiekszosc kwiatow nazywa co dopiero mowiac o pielegnacji. Moze jakies ziola posadzic na to miejsce albo zwirem wysypac i jakis jeden-dwa krzaczki do tego, nie wiem.

    Treść doklejona: 15.05.14 16:19
    Wymyslilam sobie na poczekaniu takie cos. Jakie polecilybyscie najlepsze materialy na taka nawierzchnie? Chcialabym cos taniego i w kolorze zoltym. Te brzydka sciane sasiada zakrylabym moze drewnianym plotem, a za nim bylby skladzik na narzedzia, smieci i kompost.



    Mysle, zeby ogrodzic kawalek ogrodka, zeby mlodsza miala kacik do zabawy (nie mam bramy, wiec jakies ogrodzenie musi byc).


    Treść doklejona: 15.05.14 16:27
    No i jeszcze mialabym pytanie, czy jezeli zdecydowalabym sie wysypac powierzchnie zwyklym zoltym drobnym zwirem, to moge to na te betonowa kratke dac czy musze ja usunac?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 15th 2014
     permalink
    Ja się "bawię" w gardenpuzzle - zresztą Hydzia i agap potwierdzą:) Tylko że planu w nim nie zrobisz. Przychodzi mi do głowy poczciwy photoshop z ogólnodostępnych.
    Żólte, tanie to może być pozbruk, albo piaskowiec z przeceny:)

    Treść doklejona: 15.05.14 21:37
    Hydzia - wogóle nie zrozumiałam o co kaman z tą trawą :shocked:

    Treść doklejona: 15.05.14 21:38
    polly - mozesz posypać kratkę żwirem
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 15th 2014
     permalink
    Lilka no bo sasiedzi wysiali frawe jakas polna chyba bo takie zdzbla grube i wiechciowate rosna i na naszym zgrabnym przeddomowym trawniku sa placki kiepskiej trawy. Ja chcialam wykopac i dosiac inna ale maz mowi ze nie bylo w ogrodnoczym tej ktora kupowalismy i jest ryzyko ze placki zostana i na marne robota.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 15th 2014
     permalink
    Aha, no to rzeczywiście najlepiej kupić tę samą trawę i może zrób próbę. Wykop jakiś fragment, najlepiej przy tej "normalnej" trawie i zrób wysiew od nowa. Jak skiełkuje, wyrośnie i po koszeniu będzie się ładnie zlewać to spokojnie wywal resztę tej pastewnej.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 16th 2014
     permalink
    Moja teściowa dosiewała inna trawę w zeszłym roku i nie było problemu..... w tym roku dosiala jeszcze inna i wcale się tym nie przejęła....
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 16th 2014
     permalink
    Lily, dziekuje za odp.

    A jeszcze jedno naiwne pytanie - to drzewo na moich zdjeciach to chyba swierk jest, prawda? Jaki duzy moze byc docelowo? Ma okolo 16 lat w tej chwili i jest juz wielkosciowo powyzej drugiego pietra domu, wiec naprawde spory jest. Nie wiem, czy usuwac czy zostawic. Troche szkoda, ze we wjezdzie i tuz przy domu go posadzili.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 17th 2014
     permalink
    Tak to świerk - ładny kawał drzewa. Do 20 m dorasta
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMay 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Hej, mam problem z rododendronem - nie zakwitl w tym roku, w zeszlym roku zakwitl na 9 maja, a w tym mial doslownie 4-5 mizernych kwiatkow jakoś wcześnie pod koniec kwietnia i to wszystko:( teraz wszędzie dookola kwitną rododendrony, na dzialce mamy piekne sztuki a ten w miescie ma tylko przyrosty, wygląda to tak:
    Txtj
    Czy cos z niego jeszcze będzie? Jaka moze byc przyczyna? Na wielu gałązkach pozostawaly zeszloroczne zeschnięte resztki kwiatow - czy to moze byc przyczyna? Do tej pory nic przy nim nie robilismy, nigdy musielismy obrywac starych kwiatow i jakos zakwital...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    Moj 1 rododendron przekwitl a na drugim jeden pak gylko kwitnie.
    I teraz sue chcialam upewnic - po przekwitbieciu oblamac te badylki??
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Moze ktoś jest z górnego SLASKA i poleci jakaś firme która wykonuje ogrodu ,wiem cieżko teraz bedzie sezon jest mój ogrodnik przez dłuższy czas sie nie odzywał ,żałuje ze nie podpisałam z nim umowy ,mamy tylko taka ustna i w połowie kwietnia miał przyjść do nas ,masakra..musze wpłynąć na niego jakoś inaczej ,bo nie chce znowu szukać kogos innego.
    U mnie juz truskawki i poziomki ładnie kwitną i nawet owoce juz sa ,zielone ale sa .
    Kurczę dziewczyny zazdroszczę wam tych problemów ogrodowych
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Obrywać nie trzeba, można ale nie trzeba. Zasilcie swoje rododendrony dobrą kwaśną ziemią, nawozem i nie dopuszczajcie do przesuszenia na wiosnę i latem a się odwdzięczą.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    A gap a Ja szukam brukarza konkretnego i myślącego....
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMay 22nd 2014
     permalink
    Ypolly, ja bym oddzielenie od sąsiadów zrobiła z kratek i pnączy typu powojniki-kup takie, które szybko i obficie rosą i zmieszaj np. z bluszczem (zimozielonym). Za rok-dwa będziesz miała zacisznie, a przy tym zielono i kwitnąco :)
    Tego srebrnego świrka bym zostawiła, tylko podcięła mu jeszcze jedno piętro gałęzi, żeby nie włąziły w pole widzenia jak się przechodzi pod
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 22nd 2014
     permalink
    O wlasnie, powojniki i bluszcz, dobry pomysl. Obok zadaszenia zrobimy male ogrodzenie z pergola i powojniki puscimy. Bedzie swojski zakatek na wieczorne grile i zabawy z dziecmi.

    Co do swierka to skonsultowalam sie z jeszcze jednym ogrodnikiem i on tez jest zdania, ze musimy usunac. Korzenie nie pozwalaja nam zrobic drogi dojazdowej i on jest mniej wiecej polowe wielkosci docelowej na ten moment i za 4-5 lat nie bedzie juz wygladac tak ladnie. No nic. Postoi jeszcze na pewno w tym roku, bo na brukowanie w tym roku i tak nie mamy budzetu. Ogrodnik pomoze nam w tym roku zalozyc trawnik i pousuwac jeszcze czesc drzew. Za nami juz 2 choinki i 4 duze krzewy. A jeszcze dalej ciemno i tylko nad wjazdem i tuz przy schodach widac niebo w ogrodku. I brame zrobimy i na ten rok to by bylo na tyle w ogrodzie.

    Azja, jak patrze na Twoj rododendron to on jest i tak przepiekny. Ja swojego nie rozpoznalam - badyl z paroma bladymi liscmi. Dopiero ogrodnik zwrocil uwage, co to jest i zalecil nawozenie nawozem do rododendronow.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 23.05.14 14:55</span>
    No i dzis wielkie karczowanie. Z pomoca ogrodnika wycielismy 3 drzewa z dzialki, zostaly 2. W koncu widze niebo i moze trawa zacznie rosnac, a nie mech i bluszcz. I moze odzyja te wszystkie maliny, borowki, rododendron i pare innych krzewow, ktore w cieniu marnialy. Jeszcze przekopac wszystko i w czerwcu zalozymy trawnik.

    Mam nadzieje, ze sie jeszcze w te wakacje choc troche zdazymy nacieszyc ogrodem.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 23rd 2014
     permalink
    a u was nie trzeba miec pozwolenia na wycinke drzew?
    sasiedzi wycinali swierki to kilka miesiecy procedur musieli przejsc
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 23rd 2014
     permalink
    Hyde, mieszkam w Niemczech a tu inne przepisy. Na drzewa owocowe nie trzeba pozwolenia chyba w calych Niemczech, inne zalezy od gminy. Wedlug ogrodnika swierk tez nie podlega. Dzisiaj wycielismy sliwe, morele i czeresnie. Swierka na razie zostawiamy, bo do niego i tak trzeba sprzetu. Dopoki nie robimy dojazdu, to nie przeszkadza.

    W sumie docelowo zostanie jedna czeresnia. W tej chwili jest jeszcze krzywa, bo miala swiatlo tylko z boku, ale wedlug ogrodnika w 2-3 lata wyprostuje sie i pusci pedy tez z tej niedoswietlonej strony. Przytnie nam ja na zime.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 23rd 2014
     permalink
    Na owocowe nawet w Polsce nie trzeba mieć pozwolenia....
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 24th 2014
     permalink
    Chciałam się pochwalić, że W KOŃCU zaczęliśmy prace ogrodowe. Nawet miałam jakieś opory, żeby wchodzić na wątek ogrodniczy, co żeby mnie nerw nie szarpał przy oglądaniu Waszych pięknych ogrodów. No, ale już bliżej końca, więc mogę ze spokojem popatrzeć i podziwiać.
    Płot sztachetowy już stoi, zostaje tylko pomalować. Gazony już kupione czekają na układanie. Ale najważniejsze zacznie się za 1,5 tyg. - sadzenie roślin :)))) Tylko kasa idzie jak burza, na wypłatę kolejną trzeba poczekać, bo już na zieleń z odłożonych pieniędzy nie starczy.
    Chili super zrobiliście ogród w 2 lata. Szacun. Właśnie podpatrzyłam u Ciebie te palisady i tez postanowiłam robić.
    A słuchajcie - kupiłam wierzbę (taką jakby płaczącą, nie wiem jak się nazywa) i mi jakieś zielone małe zżerają liście. Ale pożerają tak, ze zostaje tylko szkielet liścia. Co to i co mogę zrobić, żeby je jakoś unieszkodliwić?
    -- ,
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJun 2nd 2014
     permalink
    U nas wyrosły straszne osty i jakieś tam inne chwasty ,w sobotę wyplewilam ,nie dało sie z korzeniami wszystkiego wyrwać ,a dzisiaj widzę wyrastają nowe ,czym je najlepiej potraktować ?
    Jeszcze przed chwila jakims cudem kozy otwarły sobie furtkę i obgryzly pomidory mojego hehe i jednego kwiatka ,naszczescie moje truskawki całe i hortensje :devil:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 3rd 2014
     permalink
    Jak to owady to owadobójczym jakimś.
    Aga na osty tylko rundup i to nie daję gwarancji że zadziała...jak nie to jest jeszcze sterane
  4.  permalink
    U nas na osty sterane nie dał rady.
    Gdzieś znalazłam sposob, i w sumie się sprawdza, tylko roboty od groma- jak jest spory oset, to ciacha się łodygę ostrym nożem i posypuje mocno solą. z tego korzenia więcej nie powinno odrosnąć.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 3rd 2014
     permalink
    Lily nie wiem czy to tez przypadek ale moich chwastów pozbywać się sięgać trawę jesienią.... ogólnie to osobiście polecam target.
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJun 9th 2014
     permalink
    Dziewczyny u mnie juz ( w końcu )zaczęli robic ogród ,teren pod rabaty przygotowany ,jutro sadzenie roślin ,czwartek ,piątek juz koniec ,szybko ,ja myślałam ze to bedzie trwać dłużej ,teraz trzeba szykować kasę ,za same rośliny 5 tys ,co najgorsze to nie robimy nawadniania ,bo to kolejne 10 tys ,moze kiedyś ,wiec trzeba bedzie podlewac samemu ,a niezłe upały sa
    Lily ile potrzeb kory kamiennej na m2 ? Jeden worek 25kg wystarczy?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Agap z kora kamienna, kamykami a i kora zwykla wszystko zalezy jak gruba chcesz dac warstwe. Znajomi kupili i o ile dobrze pamietam to sprzedawca mowil ze worek na m2starczy a im suma sumarum wyszlo ponad 50kg na m2 i wcale jakos duzo tego nie bylo i dosypywali po jakims czasie bo sie 'ubilo'


    mam pytanie do tych z was mtore maja surfinie - jak czesto je podlewacie? Ja w dni bez deszczu porzadnie podlewam ale jak padalo to pomijalam. No i zaczely mi podsychac. Sasiadka mowi ze przy duzym sloncu i jak cieplo jest to trzeba podlewac 2 a nawet 3razy dziennie. Nie zgnija przy takiej intensywnosci podlewania??
    zawsze sadzilam ze kwiatow w upal sie nie podlewa bo sie 'zaparzaja' tylko
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJun 10th 2014
     permalink
    Ja surfinie podlewam codziennie. Nawet jak jest upał, tylko wieczorem, kiedy słońce nie daje tak mocno. Zresztą ja nie mam słońca wieczorem na balkonie. A deszcz mi ich nie podleje, za to jak jest ulewa, to odwracam kwiaty do środka balkonu, bo inaczej tak mi kwiaty stłucze, że nic z nich nie zostaje.
    --
  5.  permalink
    Hyde- ja moje podlewam codziennie, późnym wieczorem. Nie podsychają, nie gniją. Najlepiej sprawdź podłoże i jak będzie suche, to podlewaj częściej.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2014
     permalink
    No to ja tez tak podlewalam a jexnak widac malo. No ale u nas akurat wosza w dosc naslonecznionym miejscu
    ceri z tym sprawdzaniem podloza troche ciezko bo one wisza dosc wysoko i trzeba by za kazdym razem zdejmowac. Doniczka z dziurka to chyba nie przeleje nawet 2x podlewajac
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    Hyde na podlewam 2 razy dnia- wcześnie rano i wieczorem- rosną ok, a mam słońce na balkonie praktycznie cały dzień. Nie powinnaś przelać jeśli mają dziurki :D:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    Ja zmagam sie ostatnio z czerwonymi mrowkami, ktore sobie zalozyly gniazdo tuz kolo schodow do domu. Juz raz potraktowalam je srodkiem chemicznym w posypce i to troche je ograniczylo. Generalnie jednak wolalabym je po prostu stamtad wypedzic i najlepiej bez chemii, bo teraz dzieci ciagle siedza w ogrodku. Polecicie jakis sposob?

    Czytalam, ze niby posadzenie lawendy moze odstraszyc insekty. Czy to prawda?
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    Hyde ja podlewalam 2 razy dziennie ...
    Dodatkowo do każdego polewanie dodawalam nawóz (granulki w szarej torebce ... Nie pamietam nazwy dokładnie)
    Obrywalam uschnięte kwiatki.

    Urosły przepięknie ... Na ponad 2 metry w dół, były cudowna ozdoba ogrodu. Teraz niestety nie mam bo kończyny budowę ale w przyszłym roku mam nadzieje, ze bedą
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.