Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorAlszu
    • CommentTimeFeb 4th 2007 zmieniony
     permalink
    Mam 20 lat, od ponad roku prowadzę obserwacje cykli. Miesiączkuję regularnie, ale mam problem z długością fazy lutealnej - trwa u mnie 3-8 dni, czasem nie występuje w ogóle. Czy któraś z Was też cierpi/cierpiała na taką przypadłość? Możecie mi coś poradzić? Tym bardziej, że w lipcu wychodzę zamąż...

    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeFeb 4th 2007
     permalink
    A mogę zapytać z ciekawości, jakiej długości masz cykle?
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeFeb 4th 2007
     permalink
    Wprowadź swoje dotychczas zaobserwowane cykle na 28dni. Jak je zobaczymy, może coś więcej się będzie dało powiedzieć. Pytałaś o to swojego ginekologa? Może niezbędne będą jakieś badania hormonów?
    • CommentAuthorAlszu
    • CommentTimeFeb 4th 2007
     permalink
    Mam regularne cykle - 26-33 dni. Szczerze mówiąc u lekarza nie byłam. Mam dość niemiłe doświadczenia... Jak miałam 17 lat, leczyłam się z powodu zaniku okresu (na tle emocjonalnym) - przez rok brałam Duphaston, a pani endokrynolog lepiej zanała się na wyłudzaniu pieniędzy niż na hormonach...

    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeFeb 4th 2007
     permalink
    No, to do lekarza koniecznie :) Popytaj wśród znajomych kobiet z rodziny, przyjaciółek, kogoś ci polecą!
    • CommentAuthorAlszu
    • CommentTimeFeb 5th 2007
     permalink
    Co racja, to racja...

    • CommentAuthorAgunia
    • CommentTimeFeb 5th 2007
     permalink
    Na niedomoge lutelna wskazny jest duphaston. Wydłuza on ta faze.
    Ale do lekarza trzeba isc przede wszystkim:)
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeFeb 5th 2007
     permalink
    Alszu..
    3-8 dni? Te 3 to raczej niemożliwe, bo owulacja nie zostaje potwierdzona przez temperaturę co znaczy, że nie ma fazy lutealnej.
    Brak fazy lutealnej może wskazywać na problemy związane z owulacją (cykle bezowulacyjne, niedomoga ciałka żółtego).
    Do lekarza marsz :-)
    • CommentAuthormayogi
    • CommentTimeFeb 5th 2007
     permalink
    Alszu,
    też radze udac sie do lekarza. Ja brałam Duphaston przez 2 lata, właśnie z powodu "skrócenia" fazy lutealnej, mimo że, jak sie później okazało, fazę lutealną miałam idealną (12 dni). Teraz przyjmuje Orgamentril na zmniejszenie obfitości krwawień. Dopiero teraz zobczyłam co znaczą problemy z nieregularnością cyki. Od 30 dni czekam na owulacje i nic :sad: ale nic to, może mój organizm musi się przyzwyczaić do "zewnetrznych" dodatków z progesteronu:wink: w każdym razie polecam udanie się do lekarza (najlepiej takiego, co zna się na metodach NPR) i załatwienie sprawy od razu
    Pozdrowionka!!
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeFeb 5th 2007
     permalink
    Alszu, a jeśli chcesz, byśmy mogły zobaczyć i skomentować Twój wykres, musisz go udostępnić. I koniecznie poszukaj dobrego lekarza.
    • CommentAuthorAlszu
    • CommentTimeFeb 5th 2007
     permalink
    Jestem na początku nowego cyklu - pierwszego, który notuję na 28dni. Udostępnię go, jak będzie już bardziej uzupełniony.
    Swoją drogą, bardzo ciężko znaleźć dobrego ginekologa-endokrynologa... Może któraś z Was jest z okolic Gdańska i mogłaby kogoś polecić?
    Pozdrowienia serdeczne!!!

    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    Alszu, racja z tym ginekologiem-endokrynologiem. Ja u siebie takowego nie znalazłam, więc muszę biegać do dwóch lekarzy i każdy z nich mnie monitoruje. Również miałam krótkie fazy lutealne (ale nie aż tak krótkie) zazwyczaj 7-10 dni. Dostałam na to luteinę i już w pierwszym (luteinowym) cyklu udało mi się zajść w ciążę. Tobie jednak stanowczo mówię "marsz do lekarza", bo nie ma innego sposobu, żeby się dowiedzieć co się tam u Ciebie wyprawia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    w sumie moja lekarka ogolna kiedys polecała mi swoja znajomą ginekolog- endokrynolog z Gdanska, tyle ze prywatna. jesli chcesz moge zapytac, ale polecic Ci jej nie moge bo zwyczajnie jej nie znam.
    • CommentAuthorAlszu
    • CommentTimeFeb 10th 2007
     permalink
    vicky80, gdybyś mogła, to będę bardzo wdzięczna :wink:

    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 10th 2007
     permalink
    oki zapisalam w kalendarzu zeby zadzwonic w pon. do lekarki. tel. napisze Ci jak tylko zdobede ale na priva:) pozdrowka!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.