Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    CZy któraś z Was miała dysplazję szyjki macicy? i do tego zabieg?Proszę powiedzcie mi jak długo jeszcze będę musiała znosić ten ból i kiedy przestanę krwawić.Pomóżcie
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    Ja mam dysplazje sredniego stopnia,ale zabieg odwolano i czekam a z tego co wiem to do tygodnia mozna krwawic
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    Ja przeszłam koszmar byłam łyżeczkowana,z znieczuleniem miejscowym które na mnie nie działało,robili mi to na żywca płakałam z bólu,mialam mieć pobierane wycinki a nie łyżeczkowanie!!!!!!!!!!!!!!!!11:devil:
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    sucharek83 to dlaczego Cię łyżeczkowali ? bez Twojej wiedzy ?
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Tak bez mojej wiedzy,nic nie mówili o łyżeczkowaniu,nie mówiąc o znieczuleniu,wszędzie czytałam że takie rzeczy robi się ze znieczuleniem ogólnym anie miejscowym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Moja Pani doktor stwierdziła że miałam wirusa i żeby go potwierdzić miałam mieć wycinki,a tu normalnie skrobanka!!!!!Od 2 dni źle się czuję jestem taka osłabiona że szok,lekarze nie powiedzieli mi jakie mam zalecenia ile będe krwawić,jakie moga być powikłania żenada!!!!!!Ja mam jakieś dziwne podejrzenie że byłam w początkowej ciąży i mnie wyskrobali
  1.  permalink
    sucharek83

    na jakiej podstawie podejrzewasz wczesna ciaze?
    cztalam pare Twoich wpisow i ogolnie mozna odniesc wrazenie ze strasznie panikujesz i wyolbrzymiasz. Wybacz ale bardzo to wszytsko naciagane, a przynajmniej tak brzmi.
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    moze dla Ciebie panikuje,ja chce tylko wiedziec dlaczego miałam łyżeczkowanie i tyle,mam prawo mysleć i spekulować,skoro nie było mowy o łyżeczkowaniu tylko o pobraniu wycinków po to byłam kierowana do szpitala,widzę że tu nic nie można pisac bo jest sie od razu posądzanym!!!!!1o Bóg wie co
  2.  permalink
    sucharek ale uwazasz ze ktos Ci na forum odpowie dlaczego mialas lyzeczkowanie?
    moze warto bylo zapytac o to lekarza ktory wykonywal zabieg, przeciez jak piszesz bylas calkowicie swiadoma.
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJun 4th 2012 zmieniony
     permalink
    NIE!!!tylko czy ktoś może miał coś podobnego,czyli wynik cytologi dysplazja szyjki macicy i czy też miał zabieg tego typu
    olali mnie,tego samego dnia wyszłam do domu,gdy chciałam sie coś dowiedzieć nie było żadnego lekarza,pielęgniarka wyciągała mi wenflon,gdy jej sie pytałam ona mówiła proszę rozmawiać z lekarzem,jutro idę do swojego,chcę wyjaśnień i tyle
  3.  permalink
    sucharek, chcesz mi powiedziec ze nie dostalas wypisu ze szpitala? ze w szpitalu nie ma lekarza 24godziny na dobe ?
    ja Cie prosze, ponoc jestes dorosla kobieta.
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Nie obrażaj mam wypis,dostałam go zaraz jak weszłam po zabiegu na salę,z resztą nie muszę Ci się tłumaczyć nie wiesz jak było więc się proszę nie wypowiadaj
  4.  permalink
    Przypominam ze to ogolne forum. Opisujac swoje zycie, musisz liczyc sie z tym ze sie ludzie do tego ustosunkuja.
    Mnie Twoje historie nie przekonuja.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    sucharek ale łzyeczkowanie to jeszcze nic strasznego, pewnie, ze nic przyjemnego. Ale na pewno bez powodu Ci go nie wykonali. wiesz jak jest cos nie tak to czasem lepiej wyłyzeczkowac sciane macicy i całosc oddac do badania niz pobrac fragmentaryczny wycinek bo ten moze nic nie wykazac. Krwawic po zabiegu mozesz długo, tu nie ma reguły. ja nie krwawiłam wcale, ale sa dziewczyny co krwawiły 2 tygodnie.
    Podejrzewałas wczesna ciaze, a powiedziałas o tym lekarzowi? na pewno wtedy zrobiliby najpierw badanie HCG.Poza tym chyba niewiele mozesz im zrobic bo mur beton sama własnorecznie podpisałas zgode na wykonanie zabiegu.
    Ja wiem, ze to trudne, ze jestes w stresie, ale spróbuj na to spojrzec spokojniej bardziej racjonalnie
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Ja nie miałam dysplazji szyjki, ale miałam zabieg łyżeczkowania po obumarłej ciąży, krwawiłam 2 tyg i brzuch sporo bolał.
    W którym dniu cyklu byłaś, że podejrzewałaś ciążę, bo mogłaś coś wspomnieć w szpitalu, na pewno zrobili by ci badani z krwi, taka jest prawda, że trzeba się dopominać i pytać co się zamierza robić, to jest w naszym interesie, rozumiem że pytałaś lekarza jak to będzie wyglądało a oni ignorowali Cię milczeniem?? bo nie rozumiem o co chodzi, zresztą przed każdym zabiegiem lekarze dają do poczytania i podpisania zgodę na zabieg i jakie mogą być powikłania i tam jest wszystko napisane. Ja dokładnie wypytałam i lekarz objaśnił, miałam zabieg pod znieczuleniem ogólnym.
    Mam nadzieję że szybko dojdziesz do zdrowia
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    mooniia i kachaw dziękuję,prawidłowo @ powinnam dostać teraz 10-tego,ja nie twierdzę że byłam w ciąży tylko tak mi na myśl przyszło,bo nie było mowy o łyżeczkowaniu miałam mieć oglądanie szyjki pod mikroskopem(kolposkopia) i pobranie wycinków.Miałam zabieg robiony we Wrocławiu,niby w najlepszej klinice,problem polega na tym że tam jest pełno studentów i ten facet który mi robił zabieg był za młody na lekarza,obok stał czarnoskóry lekarz,bo ten młodziak pytał się go co chwilę o coś.lekarz pytał mnie co powiedziała mi Pani doktor wieć powiedziałam że podejrzewa jakieś tam wirusa,a oni zaczeli sie śmać i ten co robił mi zabieg mówi do tego lekarza,niech doktor zobaczy jaki to wirus,ja nie była w stanie pytać o cokolwiek po zabiegu,jeszcze godzinę po płakałam,zawieźli mnie na salę i wręczyli wypis i powiedział że po 15 do domu i to wszystko,pielegniarka wyciągneła mi tego mega tampona,potem poszłam na wyciągnięcie wenflonu i do domku.Ja nie dostałam znieczulenia ogólnego tylko miejscowe.
  5.  permalink
    Sucharku chcesz powiedziec ze po zabiegu wreczyli ci od razu wypis? I w dodatku od razu po łyżeczkowaniu?
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Dokładnie tak,pani przywiozła mnie na salę dosłownie za 10 min wszedł ten "lekarz"który robił mi zabieg i wręczył mi wypis i nie tylko mi ale była też tam Pani która przede mną miała chyba też zabieg
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    sucharek, ale co masz w wypisie?? bo powinnas miec tam napisane co Ci zrobili jakie był rozpoznanie decydujace o zabiegu.
    Ja wiem, ze jestes w szoku, ze to jest mega trudne :( ale staram Ci sie pokazac, ze bedzie trudno Ci udowodnic, ze zrobili cos nie tak bo na pewno przed zabiegiem podpisałas zgode na niego. Nie wiem czy rozmawiałas z lekarzem przez zabiegiem jak to bedzie wygladało i co konkretnie beda Ci robic, pytanie jak było wystawione skierowanie bo byc moze było tylko rozpoznanie i nie było konkretnego polecenia.
    karygodne jest to, ze pozwolili aby Cie bolało. jesli była to wczesna ciaza to na tym etapie na którym byłas na pewno tego nie było widac nawet w materiale wyłyzeczkowanym z macicy, a juz na pewno nie makroskopowo.
    Porozmawiaj ze swoim ginem, moze dokladnie Ci to wszystko jakos racjonalnie wytłumaczy. wypis i dokładny opis histopatologiczny wszytko wytłumacza i wyjasnia
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJun 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Gadałam z ginem,powiedziała że dobrze że mnie wyczyścili,szkoda gadać,zmieniam gina.Oto co na wypisie
    Rozpoznanie: Podejrzenie dysplazji szyjki macicy (LGSIL)
    Zastosowano leczenie:Kolposkopia.Łyżeczkowanie kanału szyjki macicy i jamy macicy oraz pobranie wycinka z tarczy części pochwowej szyjki macicy.
    Zachowawcze:Xylocaina,Dolcontral,Atropina,Vagotyhyl
    Moja gin dała mi skierowanie na obserwację szyjki pod tym mikroskopem i pobranie wycinku,to wiem na pewno i dlatego nic nie pytałam,bo wiedziałam że tak będzię,a okazało inaczej
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    sucharek, ale uwierz mi, ze przy nieprawidlowosciach w nabłonku i błonie sluzowej naprawde lepiej, ze to zrobili. Jak sie wycina zmiany to tez sie to robi z wielkim marginesem zdrowej tkanki. Poza tym cytologia jest tu z zewnatrz nikt nie wie tak naprawde co działo sie wewnatrz, jest duze prawdopodobienstwo, ze tez cos było nie tak a mogło byc nawet gorzej. i lepiej zebyc teraz płakała nad łyzeczkowaniem niz potem nad koniecznością histeroskopii.

    Pewnie, ze znajdziesz w koncu lekarza, który bedzie Ci mówił to co chcesz usłyszec i bedzie Ci głaskał i robił titititi bo tego bedziesz oczekiwać, ale czy bedzie potem umiał powiedziec Ci ze prosze pani dałem dupy i przeze mnie ma Pani teraz naprawde mega kłopoty ??

    Poczekaj na wynik histopatologiczny - mam nadzieje, ze bedzie ok. Po łyzeczkowaniu szybko wrócisz do normy i to wszystko zostanie tylko przykrym wspomnieniem.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Czuję się już lepiej tylko nadal plamie i jeszcze boli mnie podbrzusze ale jest już spoko.Wyniki za 14 dni poczekam cierpliwie,oby było wszystko dobrze
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    trzymam kciuki aby było i z kazdym dniem bedzie lepiej, zobaczysz
    Trzymaj sie dzielnie i naprawde uwierz, ze nikt Ci na zlosc krzywdy tam nie zrobił i mio, ze przezyłas szok to dla Twojego zdrowia i zycia lepiej, ze tak sie stało - da to pełniejszy obraz sytuacji
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Dzięki Monia:kissing:

    Treść doklejona: 12.06.12 15:51
    Ile można plamić mówiono o 7 dniach a tu zaraz będzie 2 tyg i dalej plamię,dziwne:confused:
  6.  permalink
    Skoro dalej plamisz to może powinnaś wybrać sie do lekarza? Tutaj nie dostaniesz na to pytanie odpowiedzi.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 17th 2012
     permalink
    sucharek ja krwawiłam 5 dni a potem było plamienie i to wszystko trwało 2 tyg, więc spokojnie gdyby się jeszcze przeciągało, to lepiej przejdź się do gina
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Już wszystko dobrze nareście jestem sobą,czekam tylko na wyniki:)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    dysplazja szyki macicy cin II,czekam na operację wycięcia cześci szyjki macicy ponieważ są zmiany nowotworowe:cry:
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    sucharku trzymaj się ! Musisz mocno wierzyć w to, że wszystko będzie dobrze. Najważniejsze, że wszystko już wiadomo, lekarze wiedzą, jak dalej postępować. Będzie dobrze !
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    tez tak myśle że będzie dobrze,przecież nie może być źle:bigsmile:

    Treść doklejona: 24.07.12 11:05
    W przyszłym tygodniu operacja dokładna nazwa to konizacja szyjki macicy

    Treść doklejona: 24.07.12 11:07
    Dziewczyny dbajcie o siebie i róbcie często cytologie,u mnie 2 lata temu cytologia nic nie wykazała a teraz zrobiona z głupa wykazała chorobę

    Treść doklejona: 31.07.12 10:58
    No i mam termin 7 sierpnia,zostanie wycieta część szyjki macicy,boję się narkozy jak nie wiem co:cry:
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Sucharku narkoza to naprawdę nic takiego :) Sama niedawno miałam operację ginekologiczną pod narkozą i kompletnie zero nieprzyjemnych wspomnień. Zasnęłam sobie nie wiem kiedy, a po przebudzeniu czułam się super. Zero nudności, wymiotów, bólu głowy, nic ... Naprawdę nie masz czego się bać.
    No ja jestem przewrażliwiona na punkcie chorób kobiecych, więc mimo I grupy od zawsze, biegam na cytologię co 6-8 miesięcy.
    Sucharku trzymaj się !
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    dziękuję Kochana staram się myśleć racjonalnie,ale mimo wszystko boję się

    Treść doklejona: 31.07.12 11:24
    Ja też jestem z zagrożonych ale 2 lata temu cytologia nic nie wykryła a teraz takie coś,jestem przerażona okazało się że jestem zarażona wirusem HPV
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    sucharku co do wyłżeczkowania kanału szyjki to przy kolposkopii standard ,dlatego że z kanału też pobierają wycinki i muszą to zrobić.Ja miałam jak na razie 2 razy i krwawiłąm do 12 dc z przerwami :) też czekam na zabieg .Moja mama miała po ciązy ze mną komórki norotworowe,zrobili wypalanke i do dzisiaj jest ok.Jak byłam ostatnio w szpitalu to kobiety na zabieg wozili hurtem,trwało to 15-20 minut jak je zabierali i odwozili.Nie bój się nic ,lepiej się pozbyć dziadostwa i mieć święty spokój .Włanie mam zamiar dzwonić po wyniki z ostatniej kolposkopii ,ale ciężko się z nimi skontaktować ;/
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Musisz być dobrej myśli, bo w tej chwili Twój stres może Ci tylko zaszkodzić. Postaraj się nie myśleć wciąż o zabiegu, zadbaj o to, by Twój umysł się choć na trochę odstresował. Jesteś już pod opieką specjalistów, którzy znają diagnozę, wiedzą, jak należy postępować. I naprawdę narkozą się w ogóle nie przejmuj, zdecydowanie jest ona przyjemniejsza od świadomości, którą masz podczas zabiegu, kiedy jesteś znieczulona do kręgosłupa. Nawet nie zorientujesz się kiedy, już będzie po wszystkim. Ja również panikowałam przed operacją jajników, ale później okazało się, że to było kompletnie niepotrzebne. Postaraj się wyciszyć i znaleźć pozytywne strony tego, co się dzieje, ja widzę tą najważniejszą : niebawem pozbędziesz się tego cholerstwa :)
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Znam to kochana ja na swoje wyniki czekałam miesiąc,a na jaki zabieg czekasz? na na wycięcie części szyjki

    Treść doklejona: 31.07.12 11:47
    Ja jestem na środkach uspokajających ponieważ ma silną nerwicę serca,staram się nie denerwować ale to nie takie łatwe,tłumaczę sobie że co być to będzie
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    mam mieć częściową amputację szyjki (poniekąd) Sama już nie wiem jaka jest dokładna nazwa ,bo o lekarz to inne określenie no ale nie ważne ,oby zrobili i będę mogła śmigać w końcu na laparo

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 31.07.12 12:58</span>
    I dupa blada niczego się nie dowiedziałam tylko tyle że wyniki są i zalecenie dalszego leczenia .Nie może spojrze w wyniki ,przefaksować ,ani mailem wysłać.Wkurzyłam się ,bo obiecywali,że faksem da rade.Nie wiem czy dalem mam te komórki czy nie mam.Jak przylecę do Pl to się dowiem o ! :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Ale u Ciebie też wyszła zła cytologia czy co? dlaczego masz mieć usuwaną cześć? mi usuwają bo mam dysplazję szyjki

    Treść doklejona: 05.08.12 10:03
    Jutro szpital,wariuję ze strachu przed operacją:cry:
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    No tak cytologia zła i dysplazja.W marcu robiłam pierwszą kolposkopię i obejmowała przednią część , a w czerwcu już i tylną .2 lata temu na cytologi w sumie niczego nie miałam ,miałam chyba cin 1 i lekarz powiedział że mam hpv .Kaza wrócić po pół roku ,żeby sprawdzić czy się to cofnęło,ale jak widać ruszyło do przodu :wink:

    Ja się nie boję ,bo jak dadzą narkoze ,to nie mam czego :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Ja mam cinII iteż jestem zarażona wirusem HPV,dlatego mój stan siępogorszył
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    a robiłas badanie genotypu HPV ? ja muszę zrobić przed zabiegiem ,a cały czas mi z głowy wypada =) Lekarz kazał nustalić czy to ten typ rakogenny,bo to ważne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Dziewczynki, mam pytanie, bo Wy tu doświadczone... Skąd się to HPV bierze??? Moja przyjaciółka jest z facetem, którego była żona miała operacje usunięcia zmian nowotworowych spowodowanych właśnie tym wirusem.... A że był czas, że on niestety skał w bok ze swoja ex żoną, to kazałam i tej mojej przyjaciółce cytologię zrobić i ona tego wirusa wtedy nie miała. Minęły od tamtej pory dwa lata... Czy jest ryzyko, że jednak w ciągu tego czasu ten wirus z niego wszedł do niej? Sorki za tak bezpośrednie pytanie, ale martwię się...


    Aha czy zwykła cytologia wykaże czy jest HPV?

    Treść doklejona: 05.08.12 15:08
    Sucharku, jak czytam o tym Twoim łyżeczkowaniu na "żywca", to aż mnie ciary obeszły... ja miałam łyżeczkowanie z polipów i "spałam"... Miałam znieczulenie ogólne... Jedyne łyżeczkowanie po porodzie. Było nieprzyjemne, ale nie było aż tak bolesne, ale wydaje mi się, że jednak po porodzie to tam wszystko znieczulone tymi skurczami... Aż strach do takiego szpitala się kłaść...
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Mi od razu cytologia wykazała że jestem zarażona tym wirusem,najczęściej tym wirusem jest zarażony mężczyzna,ja od 5 lat mam jednego partnera 2 lata temu robiłam cytologię i była dobra,teraz zrobiłam z głupa i są wyniki,moja gin wytłumaczyła mi że mój partner był cały czas zarażony ale się nie uwidaczniał,a teraz się nasilił i mnie zaraził.U mężczyzn HPV przechodzi bezobjawowo u nas niestety może wywołać różne choroby w tym właśnie najczęściej dysplazję.
    Łyżeczkowanie po porodzie to był luz,to co przeszłam przy tamtym zabiegu to nikomu nie życzę

    Zakażenie wirusami "wysokiego ryzyka", wśród których najgroźniejsze są typy HPV 16, 18, 31 i 45, jeśli przetrwają, mogą prowadzić do rozwoju raka szyjki macicy lub innych nowotworów narządów moczowo-płciowych [11]. Wirusy HPV 16 i 18 są odpowiedzialne za około 70% przypadków raka szyjki macicy[12]. Wirusy HPV "niskiego ryzyka" powodują powstawanie brodawek - mięsistych zmian rozrostowych bez cech nowotworzenia - w okolicy narządów moczowo-płciowych [13]. Wirusy HPV typ 6 i 11 są odpowiedzialne za około 90% przypadków brodawek narządów moczowo-płciowych


    W większości przypadków zakażenie wirusami HPV ustępuje samoistnie, ale w przypadkach zakażeń wirusami HPV wysokiego ryzyka może dojść do rozwoju raka szyjki macicy. Zmiany w obrębie szyjki macicy powstałe z nieprawidłowych komórek na skutek zakażenia wirusem HPV są opisywane jako śródnabłonkowa zmiana nowotworowa (CIN). W zależności od typu wirusa HPV przebieg zakażenia prowadzący do rozwoju raka szyjki macicy może być różny. Zakażenia typami wirusa HPV niskiego ryzyka (HPV 6 lub 11) obciążone są znikomym ryzykiem progresji zmian, ale mogą przejść w etap tzw. przetrwałego zakażenia
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Sucharek cytologia nie wykrywa HPV tylko zmiany rakowe jakie ten wirus wywolal.Trzeba zrobic dodatkowe badanie Aby wykryc wirusa i ocenic jaki jest jego typ.Jaki typ HPV masz?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź... ;)... Czyli muszę nakłonić koleżankę do dalszych badań i do regularnych cytologii...
    A dziewczynki, powiedzcie mi jeszcze czy miałyście jakieś niepokojące objawy związane z Waszym stanem???
    Czyli np jeśli było cinIII to nie wiem jakieś upławy Wam towarzyszyły????, cokolwiek... Niestety ona jest jakoś mało przejęta tym ryzykiem zarażenia się od partnera, a nawet nie wie ile mnie to nerwów kosztuje... Tym bardziej, że nie ma jeszcze dzieci...
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeAug 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Mi powiedziała że go mam i od razu byłam w szpitalu na kolposkopii i brali mi wycinki

    Treść doklejona: 05.08.12 20:00
    FullMoon uwierz mi nie mam pojęcia,wiem że dysplazję mam cinII i tak 1.06 miałam zabieg,dopiero po miesiącu dostałam te wyniki i to była środa miałam porobić badania i mieć w poniedziałek operację,ale niestety nie miałam wszystkich wyników.Ja tu się nie chcę wymądrzać bo pierwszy raz w życiu usłyszałam o takim wirusie,nawet nie wiedziałam że jest coś takiego jak dysplazja szyjki,z tego co wiem na tego wirusa robi się jakieś badania genetyczne,po łyżeczkowaniu stwierdzili że z pewnościa jest to ten tych gorszych bo zaszły u mnie takie zmiany w ciągu 2 lat tak myślę,powiedzieli że chcą już dmuchać na zimne i dlatego to wytną,nawet nie wiem co dalej.Jak wiesz coś więcej to proszę powiedz będę wdzięczna.Szczerze to już zgupiałam,chcę się tego pozbyć i już

    Treść doklejona: 05.08.12 20:01
    To skąd moja gin stwierdziła że go mam,teraz mnie to nurtuje
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Może mieć np krwawienia po stosunku.Dysplazja to nic innego jak nadżerka .Niech koleżanka może przeczyta o nadżerce lub zapyta ginekologa.
    Hpv jest najczęstrzą przyczyną nadżrki ,ale być nie musi.Może się ujawnić po kilku latach jak sie jest nosicielem,ale nie musi..I nie wiem skąd teoria że to facet zaraża ,przecież to możecie mieć kilka lat i nie wiedzieć.Chyba że się miało jednego jedynego partnera.

    Ja na wynikach z cytologii też miałam napisane że mam wirusa brodawczaka i że pół roku trzeba odczekać,żeby zobaczyć czy samoistnie zniknie czy zostanie (coś jak opryszczka na wardze)A żeby na sto procent stwierdzić ,to trzeba zrobić badania genetyczne na pochodzenie ,bez tego nie możesz powiedziec ,ze masz hpv.
    Jak ja sie dowiedziałam że mam to cholerstwo ,to też szukałam winnego haha ,ale mnie lekarz uświadomił ,że wpierw właśnie trzeba wykonać ten genotyp rakowy i że zaden lekarz nie ma prawa na podstawie cytologii stwierdzić że mamy hpv.

    Się rozpisałam ;)
    HPV 12 (typy wysokoonkogenne)

    Diagnostyka zakażeń wywołanych przez wirusy brodawczaka ludzkiego (12 typów wysokoonkogennych). Zagrożenia nowotworem szyjki macicy (związanym z zakażeniem wirusami brodawczaka ludzkiego - HPV). Rozwój złośliwego nowotworu szyjki macicy związany jest z przewlekłymi zakażeniami tego narządu wysokoonkogennymi typami wirusa HPV, który można wykryć dzięki wykryć dzięki testom DNA. Koszt 125,00 zł .Myślę że warto zrobić taki teścik .
    Są jeszcze i na wysokoonkogenne i niskoonkogenne razem na 35 typów i kosztuje niecałe 300 zł
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Widzisz mi nie powiedziała że każdy,tylko że mój partner musiał być wcześniej zarażony,co lekarz to gada inaczej,ja się pogubiłam w tym wszystkim,wiem że w tamtym roku miałam plamienia miedzy miesiaczkami i że to też może być objaw,ja jestem zielona w tym wszystkim,czytałam na ten temat i na każdym forum jest co innego,i komu mam wierzyć
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Ja mam krwawienia co jakiś czas po stosunku od 3-4 lat i kiedyś lekarz mi od razu powiedział że mam zapewnę nadżerkę .Z Tym że ja się borykałam od kilku lat z nadżerką żekomą,czyli pojawia sie i znika.Co poszłam do lekarza to miałam ,a jak była kontrol to śladu nie było :wink:

    Tak samo jak mogą wystąpić krwawienia przed miesiączkowe czyli krew leci właśnie z tej nadżerki jak ja podrażnisz.Na kolposkopii dr mi ponacinał takie drobne pęcherzyki z powierzchni i zaczęłam dośc mocno krwawić.Powiedziała mi że właśnie przez te pęcherzyki z krwią ,są te plamnienia między w środku cyklu,plamienia po @ lub przed @ i są często mylone z plamieniem lub krwawieniem z macicy

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.08.12 21:15</span>
    "
    .. występują nieprawidłowe krwawienia w cyklach owulacyjnych.Należy pamiętać, iż nieprawidłowe krwawienie może być objawem groźnych dla życia chorób nowotworowych, takich jak rak trzonu i szyjki macicy, dlatego każde nieprawidłowe krwawienie musi być zgłoszone jak najszybciej lekarzowi."
    --
  7.  permalink
    Obecność wirusa można podejrzewać, gdy w badaniu cytologicznym pochwy zostaną wykryte nieprawidłowe komórki. To proste i tanie badanie umożliwia wczesne wykrycie raka, a nawet zmian, które jeszcze nie są nowotworem, ale lada chwila się nim staną i za które odpowiedzialny jest wirus HPV.  Jeśli lekarz podejrzewa stan przednowotworowy, zleca kolposkopię. Badanie umożliwia ocenę szyjki macicy w powiększeniu i odróżnienie tkanki prawidłowej od nieprawidłowej, z dysplazją. W ten sposób można więc badać obecność wirusa pośrednio. W wybranych przypadkach ginekolog może zalecić badanie bezpośrednie, które bezspornie wykrywa obecność materiału genetycznego wirusa w komórkach pobranych z szyjki macicy. Badanie daje stuprocentową pewność, że doszło lub nie do zakażenia HPV. Wykonuje się je w specjalistycznych ośrodkach i kosztuje około 200 zł.    O HPV dowiedzialam sie 5 Lat temu wtedy tez zdiagnozowano u mnie typ zlosliwy nie pamietam jaki a nie Chce mi sie w papierach szukac.W kazdym badz razie ten z lagodniejszych.Zaszczepilam sie i maz tez na HPV pomimo tego ,ze juz go mielismy.Tak doradzila mi gin i tesciowa lekarz.Potem byla kolposkopia w Anglii ok roku po szczepionce bo cyt wyszla III z jakimis tam zmianami  .Od kolposkopi co 3 miesiace mialam cytologie przez rok czasu (takie procedury sa w UK) za kazdym razed wychodzila prawidlowa .Ostatnia mialam rok temu we wrzesniu i wtedy zadecydowali ze moge juz spokojnie robic cyt co roku.No wiec niedlugo bede musiala sie wybrac do lekarza.Hpv nie dawało zadnych objawow u mnie i gdyby nie test na jego wykrycie pewnie bym o tym nie wiedziala.      
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Wiecie co? Najgorsze jest u nas podejście, bo kazałam tej koleżance powiedzieć ginekologowi, że była żona partnera miał zabieg z powodu zmian nowotworowych spowodowanych wirusem HPV... Nooo, lekarz w prawdzie cytologię zrobił i stwierdził, że ma tak nie panikować, bo ten wirus występuje u większości ludzi i jakoś z tym żyją... Generalnie żadnych zaleceń co do kontroli, czy badań...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.