Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkp111101
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    wiec to troche skomplikowane bo sie zakochalam w ksiedzu i to juz trwa prawie 7 lat ale w tym roku bardziej mnie zlapalo i powiedzialam mu, ze go kocham. od tamtej pory czyje ze bardzej sie zblirzylismy bo wymysla powody zebysmy byli sam na sam .
    PS. on jest bardzo starszy odemnie
    i najgorsze jest to ze ja nie wiem co ja mam robic, bo on i ja udajemy jak by nic sie nie stalo ale z drugjej strony caly czas sie na mnie patrzy takim spojrzeniem niesamowitym ze nie da sie tego opisac i za każdym razem jak mnie widzi pojawia mu sie na twarzy ogromny usmiech aż moje mama powiedziala " ten ksiadz musi cie naprawde lubiec bo za karzdym razem tak sie do ciebie usmiecha..." itp, staralam sie go unikac ale on robi wszystko zeby byc kolo mnie ja teraz naprawde nie wiem co ja mam robic :( czasami mam ochote wyrwac sobie serce i juz nic do niego nie czuc :/
    wiec co ja mam robic ? bo juz sie troche pogubilam :(
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Niestety nikt ci nie powie co robić.Ja bym nie liczyła na wielką miłość, pewnie szuka jak większośc księdzy panny na boku (bo w końcu to też facet, a faceci wiadomo tez mają potrzeby) Jeżei chcesz taka byc - śmiało!
    --
  1.  permalink
    Zostaw go! Moja rada! Nie pchaj się w związek z księdzem.
    Ile masz tak w ogóle lat?Jeśli mogę spytać?
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Marna prowokacja...
  2.  permalink
    Moze to zabrzmi dosc dosadnie, ale skoro od 7 lat zyjesz jakimis zludzeniai i usmiechami to czas zapomniec i sie ogarnac.

    Mam jeszcze 2 pytania: co On odpowiedzial na Twoje wyznanie i na czym polega wasze "sam na sam" ?
    --
    • CommentAuthorkp111101
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    mam lat 22
    tak odpowiedzial na moje wyznanie, ze tez mnie kocha ale ja i on wiemy ze nic nie wyjdzie i zebym o nim zapomniala ale sie nie da :(
  3.  permalink
    da sie.
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    i specjalnie założyłaś konto na 28dni żeby o tym napisać? dziwne trochę...
    no i co? zakochałaś się jako 15-latka i cały czas trwa ten Wasz "związek"? hmmm...
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Nawet jak to prowokacja to powiem tak: moja znajoma jest już 10 lat po ślubie z "byłym" księdzem. Dla niej porzucił swój wcześniejszy "zawód" (czy jak to tam nazwać) i tworzą całkiem fajną rodzinę. Da sie, ale to jest trudna droga.
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    oczywiście, że się da... też znam przypadek (nawet dwa), gdzie ksiądz zrzucił sutannę i założył rodzinę... wygląda na to, że są szczęśliwi... osobiście uważam, że taka decyzja jest zdecydowanie lepsza niż tkwienie w "chorym" związku i życie w zakłamaniu... zwłaszcza jeśli dochodzi do sytuacji, kiedy z takiego związku rodzą się dzieci...
    •  
      CommentAuthorpatyk120
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Ja znam przypadek, w którym zakonnik wyjechał na misje bo stwierdził, że "Chrystus był jego pierwszą miłością", a dziewczyna znalazła po długich poszukiwaniach "TEGO JEDYNEGO".

    Co tam w sercu mają, to tylko oni wiedzą.

    Droga autorko pytania: "Twój" ksiądz jest już "zajęty". Potraktuj to w tej kategorii i zacznij żyć.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJun 9th 2012
     permalink
    Moim zdaniem porozmawiaj z nim szczerze albo idz do spowiedzi do niego:)
    Jesli cie kocha to "rzuci" dla ciebie kosciol i zrzeknie sie swiecen i slubow (czy cos takiego) i bedzie z toba, mozecie wyjechac za granice albo do innego miasta zeby was nie znali i rozpoczac nowe zycie..nie bedzie to na pewno pproste i szybkie ani dla ciebie ani dla jego, nie wspominajac juz o waszej rodzinie.... jesli nie zrezygnuje dla ciebie z kaplanstwa albo bedzie kombinowal ze sie nie da, to znaczy ze jego milosc do Boga jest wieksza i powinnas odpuscic dla siebie i jego! Wyjedz z miasta, masz 22 lata i cala przyszlosc dla siebie, jestes mloda zainteresuj sie ludzmi w twoim wieku i bez ZOBOWIAZAN.
    Ps. Ile on jest od ciebie starszy?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    <em>pewnie szuka jak większośc księdzy panny na boku</em>
    no bez przesady, uważam że to krzywdzące i nieprawdziwe stwierdzenie. Zdecydowana większość sobie nie szuka na boku, choć na pewno niektórzy tak.

    Ja też miałam kilka takich "zakochań" w zajętych (np. profesorach), gdy byłam młodsza. Ale ponieważ dla mnie zajęty jest jak święta krowa, zabraniałam sobie łazić do nich zbyt często by nie podsycać uczucia. No i potem już z uczucia wyrosłam. Trochę samodyscypliny i nierozczulania się nad sobą i da się.
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    Smuga: Zdecydowana większość sobie nie szuka na boku, choć na pewno niektórzy tak.


    Mnie jest ciężko uwierzyć w celibat. Jestem w stanie uwierzyć, że zakonnicy w restrykcyjnych klasztorach zachowują czystość, tam się idzie z prawdziwego powołania.. Ale księża? Nie sądzę.

    Co do problemu głównego, to zgadzam się z tym, że jak kocha to porzuci sutannę, jak nie kocha (albo kocha, ale chce trwać przy swoim wyborze) to powie, że nie porzuci. A jak będzie kluczył i zwodził, to znaczy, że należy raczej o nim zapomnieć, żeby nie czekać niepotrzebnie wiele lat, na coś, co może nie nastąpić; to się zresztą tyczy wszystkich facetów, nie tylko księży..
  4.  permalink
    Wydaje mi sie, ze dopoki cala milosc oparta jest na spojrzeniach i wzdychaniu do siebie, to moze warto byloby jednak sprobowac sie troche od owego ksiedza odseparowac, myslenie o tym, ze on zrzuci sutanne, kiedy poki co na razie nawet zwiazku zadnego miedzy Wami nie ma, to chyba jednak pewna nadinterpretacja, wiem, ze latwo sie mowi, ale moim zdaniem lepiej sie w klopoty nie pakowac.
    -- http://cudmania.blox.pl/html
  5.  permalink
    Autorka pytania juz tu nie zagląda nawet, zalozyla konto na jedno pytanie...
  6.  permalink
    hmmmm:cool:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.