Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    witam czy jest na 28 dni jakis prawnik ktory by mi udzielil porady prawnej ?? bardzo mi zalezy ...
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 17th 2012
     permalink
    Żaden prawnik nie ma kancelarii w Twojej okolicy?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 17th 2012
     permalink
    smieska1986
    Sprobuj poszukac u siebie w miescie spolecznego radcy prawnego. U nas taki jest... Za darmo udzieli Ci takiej porady.
    --
  2.  permalink
    dzieki monia
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeJul 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Witajcie dziewczyny. Mam pytanie...
    Otóż 2,5 roku temu kupiliśmy z mężem dom od dewelopera. Miał być w stanie deweloperskim plus jakieś tam rzeczy za które dopłacaliśmy. W umowie mamy, że dom będzie ocieplony i pokryty elewacją. A że to była prawie zima to deweloper obiecał nam że na wiosnę zrobi nam elewację. Przyszła wiosna a on zaczął świrować że nie opłaca mu się teraz rozstawiać rusztowania i takie tam i czy w zamian nie może nam zrobić wyrównania terenu wokół domu plus jakaś dopłata do projektu gazu czy coś...nieważne. Zgodziliśmy się i od tamtej pory ciągle nie możemy wyegzekwować od niego tego wyrównania. Kilkakrotnie podpisywał nam papiery że zobowiązuje się to zrobić do jakiejś tam daty z czego oczywiście się nie wywiązywał. Historia jest długa i nie będę zanudzać szczegółami ale teraz gość bezczelnie nie odbiera od nas telefonu a nawet go wyłącza. Robił tak już wcześniej a potem jak dzwonił ktoś z naszych bliskich z innego numeru twierdził że jest w szpitalu, że operacje, że się rozwodzi i takie tam... Dodam że jesteśmy za granicą i mamy mocno ograniczone pole manewru. Myślimy żeby udać się z tym do prawnika i tu właśnie jest to pytanie: jakiego prawnika mam szukać? Kto zajmuje się takimi sprawami? Zupełnie nie wiem co mamy zrobić a za żadne skarby mu tego nie odpuszczę (choć mąż już się łamie). Czy ktoś może coś doradzić?
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Zwróć się do adwokata lub radcy prawnego, da się wyegzekwować w sądzie wykonanie umowy.. a może wystraszy się kosztów sądowych i zrobi od razu :)
    • CommentAuthorMmj
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Hej-zazwyczaj w takich sytuacjach najlepiej zasięgnąć porady prawnika specjalizującego się w nieruchomościach - dostępność pomocy darmowej będzie zależała od tego gdzie mieszkasz, czy nalezysz do zwiazku zawodowego ( w uk niektore zwiazki swiadcza pomoc prawna) czy masz ubezpieczenie w obrębie którego udzielana jest pomoc prawna itp itd. Dobrym punktem zaczepienia byłby tez prawnik, który przygotowywał dla Was dokumenty przy zakupie domu. Powodzenia!
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny:kissing:
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    poszukuje pilnie dobrego PRAWNIKA KTORY MOZE NAPISAC PISMO DO ZUSU O UMORZENIE ZALEGLYCH SKLADEK-okolice Zor,Rybnik woj slaskie.......
    • CommentAuthormejo
    • CommentTimeJul 23rd 2013
     permalink
    Dziewczyny, ja z kolei szukam prawnika na Śląsku. Kojarzycie jakiegoś dobrego?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.