Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Czy ktoś zna preparat witaminowy do łykania ale w kapsułkach [nie w tabletkach] i do tego mniejszych niż ziarno fasoli? Ewentualne dawkowanie może być przez to 2 x dziennie ale muszą być akceptowalne wielkościowo.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Ma być kompleks witamin? Z kapsułkami może być problem o tyle, że taką formulację mają zwykle substancje rozpuszczalne w tłuszczach, lub te, które źle się przechowują w postaci suchej, że tak to określę. Spróbuję czegoś poszukać, ale przyznam, że będzie to wyzwanie.
    Masz jakieś konkretne wymagania związane ze składem poza kwasem foliowym?
    Rozumiem, że problemem jest przełykanie. A forma drażowana, lub powlekana nie wchodzi w grę? Falvit bodaj ma całkiem znośne wielkościowo tabletki drażowane.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  1.  permalink
    Nie wiem czy o to chodzi,ale ja znalazlam cos takiego :
    LINOcomplex NNKT Folicum omega-3 omega-6 kwas foliowy dla kobiet w ciąży karmiących 60kaps



    W postaci plynnej pilam w pierwszej ciazy herbatke z Hippa z witaminami dla kobiet w ciazy,ale czy ta sama dawka witamin jest co w tabletkach to nie wiem.

    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJun 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Dziękuję dziewczyny.

    Irlandio, chodzi mi o kompleks witamin, taki "na zaś". Tzn na razie nie jest mi niezbędny, na razie planuję ciążę na wrzesień i za chwilę biorę się za zakup małych kapsułek z kwasami OMEGA, DHA i witaminami z grupy B [w tym kwas foliowy 400 jednostek]. Niemniej pierwszą ciążę zniosłam fatalnie i wymiotowałam po wszystkim a witaminy mi to jeszcze wzmagały [tak ich przełykanie jak i zgaga po tabletkach], dlatego teraz wolę mieć coś, co w razie czego będę mogła nabyć i stosować, gdybym nie była w stanie przyswajać naturalnych witamin. Dlatego też powlekane tabletki odpadają, bo zgagę mam po nich mega [po kapsułkach nie, ale z kolei te kapsułki, z którymi się spotkałam, są wielkie i ciężkie do połknięcia]. Wymagania pod tym kątem to przede wszystkim: multiwitamina, któa nie musi mieć w sobie kwasu foliowego, ten mogę przyjmować niezależnie - bo jeśli powieli mi się schemat rzyganda codziennego do 5tego miesiąca, to jednak sama witamina B mi nie wystarczy.
    To mogą być witaminy naturalne [nawet lepiej bo choć tanie nie są - są lepiej przyswajalne]. Ale też tylko kapsułki, myślę, że do 1,5 cm długości i max 1 cm szerokości - bo np znalazłam taki proszek do rozpuszczania w wodzie a z kolei wszystkie rozpuszczalne zwracam i bez ciąży.

    Cobraczek co prawda chodzi mi o kompleks witaminowy, bo taki zestaw jak podałaś już znalazłam, ale innej firmy - więc chociaż porównam ceny przed zakupem :) Bo i tak zacznę za chwilę stosowanie przedciążowo. A witamin szukam na wszelki wypadek, by po nie sięgnąć, gdybym znów tak strasznie wymiotowała w ciąży, z jadłowstrętem na czele.
    W postaci płynnej - już w odp do Irlandii pisałam, nie przechodzi, zwracam i nie będąc w ciąży.

    Podejrzewam, że taki kompleks witamin ma w sobie coś, co wzmaga produkcję kwasów żołądkowych [tak tabletki jak i proszki witaminowe do rozpuszczania], a to z kolei wywołuje lub wzmaga u mnie wymioty. Przy kapsułkach tego nie zarejestrowałam, dlatego się ich uczepiłam.
    Z tego samego powodu nie pijam herbat, bo od razu soki żołądkowe cofają mi się do przełyku. Mam przepuklinę rozworu przełykowego przepony.
  2.  permalink
    Ja bardzo zle reagowalam na tabletki,ale kupilam w koncu Pharmaton Matruelle i bez problemu lykam mimo iz jest duza to jest powlekana:wink:



    Cena ok 50zl
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJun 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Cobraczek, a jak duże są te kapsułki Matruelle? Mam uraz po krowach Centrum, mierzących 2 cm :D
  3.  permalink
    ngL: Cobraczek, a jak duże są te kapsułki Matruelle?


    To te maja podobnie,ale sa sliskie latwo sie je przelyka.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Tamte też były śliskie. Jak dla mnie to wielkość nie do przełknięcia i stawała mi w przełyku a jak przypadkiem połknęłam poprzecznie to omatkoświęta :)) Jednak nie dla mnie, ale dziękuję za chęć pomocy :)
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    ngl
    Kapsułki są np. TAKIE ale wielkość chyba odpada, musiałabym obejrzeć je naocznie a nie mam aktualnie u siebie.
    Szukam dalej...
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  4.  permalink
    ngL: Tamte też były śliskie. Jak dla mnie to wielkość nie do przełknięcia i stawała mi w przełyku a jak przypadkiem połknęłam poprzecznie to omatkoświęta :)) Jednak nie dla mnie, ale dziękuję za chęć pomocy :)


    To faktycznie problem,ale moze narazie sama zdrowa zywnosc tu pomoze??Mozesz sobe tez rozkruszac tabletki....Moze wtedy bedzie lepiej szlo?
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Dalej mamy Olimp
    TAKIE i jeszcze TAKIE. Te mogę obmierzyć w poniedziałek bo mam na półce. Napisze, jak przyjdzie mi coś jeszcze na myśl.
    Dalej jeszcze TO ale nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia z kapsułkami. Poszukaj jeszcze marki Omegamed, ale tam są chyba same kwasy Omega.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJun 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Gdyby się dało obmierzyć, to super :)
    Tak, sama zdrowa żywność jak najbardziej + kwas foliowy i kwasy Omega. Witamin szukam po to, by mieć coś pewnego na wypadek wystąpienia silnych i długotrwałych wymiotów, bym wtedy nie musiała drążyć tematu i szukać.

    A co do samego rozkruszani tabletek to nie sądzę by to cokolwiek dało, bo tak czy siak tabletki powodują u mnie nadkwasotę. Bo ja problemu z połknięciem taletek nie mam - prócz tych ogromnych. Mam właśnie problem z nadkwasotą [tabletki witaminowe, proszki witaminowe rozpuszczane w wodzie] albo z przełknięciem [tabletki i kapsułki 2+ cm].

    PregnaPLUS właśnie kupiłam :) To małe kapsułki, 1,2 cm około, dlatego od razu nabyłąm - ale to nie kompleks witamin. Skład: kwas foliowy, witamina B6, cynk, jod, żelazo i kwasy z grupy Omega 3 [DHA, EPA]. Idealnie nadaje się na teraz. Szukam bardziej pod kątem reszty witamin i mikroelementów niezbędnych do funkcjonowania organizmu także mojego :) Wit. A, kilka z grupy B, C, D3, E, wapń, magnez itp.
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 24th 2012
     permalink
    Co do Wita-min plus Mama, to akurat mam przed sobą i muszę łyknąć: długie na 2,2cm, szerokie na 0,8cm.
    W wymiarach innych niestety nie pomogę...
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJun 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Przyszły kwasy Omega z witaminami z grupy B - Pregnaplus.
    Kapsułki naprawdę niewielkie, spokojnie da się połknąć, da radę nawet bez popitki.
    Kapsułki są w pełni nieprzejrzyste - dla mnie to super sprawa bo kw. foliowy jest wrażliwy na światło a ja "lubię" zostawiać w zasięgu ręki lek brany codziennie.
    Wrzucam zdjęcie z kapsułkami w dłoni, bardzo ładnie pokazuje wielkość - bardziej obrazowo niż same suche centymetry.
    Kurczę, powinni mi zapłacić za reklamę :)
    I jeśli ktoś jest żywo zainteresowany, polecam pogrzebać w necie, bo rozpiętość cenowa jest dość spora - ja kupiłam za 26,90 zł / 1 op = 30 kapsułek a jednak cena rynkowa to okolice 40 zł. Kilka aptek ma jednak za +/- 27 zł / op.

    Swoją drogą: nadal szukam kompleksu wielu witamin "mieszczących" się właśnie w takiej wielkości kapsułce.

Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.