Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarqotka
    • CommentTimeJan 9th 2009
     permalink
    Lily, jest wiele kobiet które na początku stosowania antypiguł nie myślą nawet o macierzyństwie i się nie zastanawiają, czy będą miały klopoty. Po prostu pigułki są wtedy potrzebne do czego innego - bezpiecznego seksu z chłopakiem / mężem, bez ryzyka. Mówię w uproszczeniu, bo np. uczulenie któregoś z partnerów na latex też mogłoby wymusić tę czy inną metodę anty hormonalnej. Ja też na początku myślałam, że pigułki będę brała załóżmy rok-dwa i potem wyjaśni się kwestia ślubu, zakładania rodziny itp. W życiu bywa różnie, pigułki brałam dłużej, teraz w tym roku dopiero odstawiłam. I co? I mam trochę stracha, wiadomo, ale co innego gdy rozmawia z ginem naiwna 20latka (mówię o sobie) a co innego gdy dojrzalsza kobieta zaczyna starania o dziecko i pojawia się kłopot, prawda? Moim zdaniem lekarze powinni uczulać pacjentki już na początku jaką szkodę może wyrządzić długoletnie stosowanie antypiguł. No ale ludzie są różni, nie każdy to zrobi ;)

    Mary, nie obwiniaj się, po co? Stres nie sprzyja staraniom ;) Trzymam kciuki ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 26th 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 6th 2010
     permalink
    Przeczytałam powyższe wypowiedzi pomyslałam, że może mój przypadek komuś coś uswiadomi. Mam 26 lat, pracuję w dużej korporacji w stolicy, większość kobiet wokół mnie to tzw. "nowoczesne kobiety" - managerki, ateistki, stosujące antykoncepcję hormonalną. Uwierzcie, Dziewczyny, że ŻADNA z nich nie wiedziała o działaniu wczesnoporonnym. Dacie wiarę? I ja też. Właściwie dowiedziałam się o tym dopiero kiedy już zdecydoewałam się na naturalne metody (decyzję podjęłam z powodów religijnych). Wcześniej, przez 7 lat czytałam ulotki, trochę sie interesowałam, ale nie za dużo i naprawdę, na tychj wszystkich forach w tzw. serwisach lifestylowych nie pisze się o aspekcie wczesnoporonnym.
    Dla mnie był to fakt piorunujący. O ile jako osoba wierząca świadomie decydowałam się na życie w grzechu (za co KK uznaje seks przedmałżeński i seks z antykoncepcją), o tyle byłam nieświadoma tego działania wczesnoporonnego. oczywiście możecie teraz powiedziec, że mogłam się interesować, ale w zyciu bywa różnie. i skoro przepisują nam to lekarze bez mrugnięcia okiem i uświadomienia, co to znaczy, i skoro wokół nas nikt tego tematu nie porusza, mimo że dzisiaj rozmawia sie na tematy tabu swobodnie, to człowiek się nie spodziewa takich rewelacji...

    A co do ciąży po odstawieniu -ja przechodze obecnie 5 cykl po odstawieniu i widze, co się dzieje z faza lutealną, o śluzie (a raczej jego znikomości) nie wspominając. Poza tym,że od razu po odstawieniu to niezdrowe i zaleca sie odczekanie, to nawet, gdybym chciała od razu zajść w ciążę, to byłoby to pewnie trudne ze wzgłedu na krótką fl.
    Tyle w kwestii dzielenia się własnym przypadkiem;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 6th 2010
     permalink
    Jak to się stało, że podzieliłaś się z nimi tym odkryciem? Jak na to zareagowały?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 7th 2010
     permalink
    Stało sie to tak, że dużo i czesto ze sobą rozmawiamy. jestesmy w zbliżonym wieku (choć jestem w tym gronie najmłodsza), czesto gadamy o seksie, życiu, o przeróżnych rzeczach. więc kiedy się dowiedziałam o tym spekcie brania piks, podzieliłam się tym przy okazji.

    po pierwsze, żadna z tych kilku dziewczyn o tym nie wiedziała. moja mama też nie. były zdziwione mniej lub bardziej. oczywiście nie rozmawiaąłm ze wszystkimi na raz, ale z każda przy innej okazji. wywiązywała się dyskusja, jak to możliwe, więc starałam się jak najprościej wytłumaczyć, jak to sie dzieje (wpływ tabletek na środowisko w macicy a co za tym idzie uniemozliwienie sie zagnieźdżenia komórki po zapłodnieniu). W większości przypadków po moim wyjasnieniu, zainteresowanie tematem spadało. Zdaje się, że taka reakcja w stylu: ok, ok, nie interesuje mnie to, nie chce być w ciąży i nie chcę dylematów.

    Nie wiem jak się wyrazić,żeby nie zostać źle zrozumiana. Mówię o reakcji kobiet, które prowadzą taki "nowoczesny" tryb zycia (z wyłączeniem mojej mamy of kors i moich dwóch przyjaciółek), czyli małżeństwo jako relikt przeszłości, drogie samochody i urlopy na całym świecie, a dzieci odkłądają na bliżej nieokreśloną przyszłość ok. 40. Może dlatego raczej nie były zainteresowane tym tematem i nie zrobiło to na nich jakiegoś szczególnego wrażenia. W żadnym wypadku nie krytykuję takiego stylu życia i te kobiety bardzo lubię, choć sama żyje odmiennie (rodzina jest dla mnie bardzo wazna, wyszłam za mąż, planuje dzieci z bliskiej przyszłości, nie mówiąc o tym, że w pracy jestem jednym z niewielu katolików, a już na pewno jednym z niewielu praktykujących). Nie byłam więc zdziwiona brakiem zainteresowania tą kwestią. Dla wielu ludzi prowadzących taki styl życia zapłodniona komórka to nie jest dziecko i usunięcie porusza je dopiero wtedy, kiedy się to kwalifikuje na potocznie rozumianą aborcję.

    A podsumowując mój za długi wpis, jeśli miałabym znaleźć jakiś punkt wspólny pomiędzy reakcją kobiet, które ta kwestia poruszyła i nie poruszyła, to zaobserwowałam w obu przypadkach coś w rodzaju "wolałabym tego nie wiedzieć". Kobiety, które chcą uniknąć ciąży i którym tabletki jawią się jako środek dający największy komfort, wyraxnie wolą uniknąć dylematów i w pewne kwestie nie wnikać. Dlatego po moich wyjasnieniach nie było żadnej refleksji czy dalszej dyskusji. Być może po prostu mi nie dowierzały, bo przecież ten temat jest niemal nieobecny w mediach i wychodziłam trochę na takiego oszołoma jakbym opowiadała, że od połknięcia pestki rosną w brzuchu drzewa.;)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 7th 2010
     permalink
    A przy okazji - dzięki, Amazonko za ten cytat z najnowszego podręcznika o neonatologii. To argument, który mi się przyda w dyskusjach z moimi przyjaciółmi, pt. od kiedy "zaczyna się" człowiek.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 7th 2010
     permalink
    Pewnie zwróciłaś uwagę na to, co jest najbardziej istotne: nie chcę tego wiedzieć, nie chcę znać prawdziwych skutków mojego rzekomo wolnego i świadomego wyboru, bo okazuje się, że ów różowy obraz metody nie jest aż tak różowy.
    Nawet jeśli nie podzieliły się z Tobą dalszymi myślami, nie jest powiedziane, że ten temat pozostał im nadal kompletnie obojętny.
    BTW: wydawca tego podręcznika naucza swoich studentów czarnego obrazu NPR i różowego anty.
    --
    •  
      CommentAuthorbe_atka
    • CommentTimeJun 1st 2010
     permalink
    przyznaję że nie czytałam całego watku, raczej wybiórczo, ale w odpowiedzi na pierwszy post odpowiem, że ja poroniłam przez pigułki, zaszłam w ciąże w pierwszym cyklu po odstawieniu, z badań zrobionych w szpitalu po oczyszczaniu dr powiedział mi, że nie miałam prawa donosić tej ciąży, gdyż stężenie hormonów w organizmie miałam ogromne, dodam, zę brałam Yasminelle - w tym okresie pigułki o najniższej zawartości homonów na rynku :/ od tego czasu jestem zagorzałą chemii antykoncepcyjnej i głoszę wszędzie gdzie zechcą mnie wysłuchać, że jej nieszkodliwość to bajka ... może i pomagają zajść w ciążę, ale co z tego skoro nie dają szansy urodzić? przynajmniej w takich przypadkach jak mój
    • CommentAuthorNiezalogowana (jussstyna)
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    witam mam pytanie od 5 miesięcy zazywam tabletki antykoncepcyjne. chciałabym je odstawić i zajśc w ciąże. ile musze odczekać żeby starać sie o dziecko?? czy dziecko bedzie zdrowe?
  1.  permalink
    A w opakowaniu po tabletkach nie masz ulotki, w której są zawarte takie informacje? Gdzies mi się obiło o uszy, że chyba pół roku należy odczekać, żeby organizm się oczyścił, ale wiele kobiet zachodzi w ciążę wcześniej i chyba nic się z dziećmi nie dzieje
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    Zapytaj ginekologa wszystko zależy od tego jakie tabletki brałaś
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    Ja brałam tabletki przez 7 lat, odstawiłam i poczekałam 4 cykle i zaszłam w ciąże. Myślę, że to sprawa indywidualna. Warto poczekać przynajmniej 3 miesiące.
    -- [url
    • CommentAuthorNiezalogowana (jussstyna)
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    dziękuje za rady. Pozdrawiam
    • CommentAuthorsege
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Witam serdecznie. Mam do Was pytanie odnosnie tabletek. Otoz z racji tego, ze kazda kobieta i ginekolodzy maja odmienne zdanie postanowilam do Was napisac. Czy wedlug Was koniecznia jest jakas krotka przerwa po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych w moich przypadku Cilest ktore bralam przez okolo 10 lat z krotkimi przerwami zanim sie zacznie starania o dziecko? Czy np w 2 lub 3 cyklu mozna bezpiecznie juz rozpoczac starania? I czy wtedy faktycznie jest zwiekszona szansa na ciaza mnoga ( ktorej akurat bym nie chciala )? Pozdrawiam serdecznie Sandra. :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Przez 3-6 cykli odkładaj bez stosowania anty, a potem zacznij się starać.
    Jak rozpoznać niepłodność od razu po ostawieniu - info jest blogu. blog.28dni.pl
    --
    •  
      CommentAuthormegi82_23
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Ja brałam Cilest ok. 8 lat z przerwami. Po odstawieniu zaczęłam się starać w 3 cyklu. Niestety i tak bez skutku, gdyż nie zdawałam sobie sprawy z tego, że cierpię na PCOS.
    • CommentAuthorsege
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    A jak wygladal u Ciebie powrot tej pierwszej prawdziwej miesiaczki juz po odstawieniu cilest czy byl w miare na czas czy z duzym opoznieniem? Ja przed stosowaniem Cilest miala bardzo regularne miesiaczki wiec mysle ze teraz powinno byc tak samo.

    Treść doklejona: 05.11.12 16:04
    Ps. Slyszalam ze ponoc te pierwsze 3 m-ce po odstawieniu sa najbardziej plodne i wlasnie najlepsze by sie starac.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.